SPOR YAPMANIN FAYDALARISpor Yapmanın Faydaları

Spora katılan kişi hem sağlık açısından faydaları hem ekonomik yönden faydaları bulunmaktadır.

Yaşınız ne olursa olsun, fiziksel olarak aktif olmak size sağlıklı bir hayatın anahtarını sunacaktır. Düzenli fiziksel aktivite, koroner kalp hastalığı, inme, tip 2 diyabet, kanser, obezite, ruh sağlığı sorunları ve kas iskelet sorunları dahil olmak üzere birçok kronik hastalıkların riskini azaltabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bunun yanında bütün bu faydaları göz önünde bulundurulduğunda ameliyat, ilaç, tedavi masrafları ve iş kaybından kaynaklanan maliyet de sizin yanınıza kar olarak kalacaktır.

Günlük bazda yapacağınız yürüyüş, merdiven çıkma, zıplama yada hafif koşu gibi ılımlı egzersizler sizin durağan hayatınıza renk getirecek, duygu durumunuzu değiştirecek, işlerinizde daha isabetli kararlar vermenizi sağlayacak ve daha da önemli sağlıklı bir yaşlılık geçirmenizi taahhüt edecektir.

Fiziksel aktivite ve spora katılımın sağlanması aşağıdaki unsurların azaltılmasında da yararlı olacaktır.

  • Depresyon
  • Kaygı
  • Psikolojik sıkıntı
  • Duygusal rahatsızlık

Bu konuyla ilgili olarak yapılan araştırma sonuçlarına göre tek bir oturum düşük-orta dereceli fiziksel egzersizin “anksiyete” yi azaltabileceği tespit edilmiştir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Egzersiz Kalp Hastalıklarına Karşı Nasıl Korur?
Kıkırdak Yırtılması
Uyurken Boyun Ağrısının Hafifletilmesi
Barfiks
Biceps (Pazu) Tendon Yaralanması
Koşu Bantlarının Zayıflamaya Etkisi
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.