Stres Göbeği Nedir? Nasıl Eritilir?

Stres göbeği isminden de anlaşılabileceği gibi günlük hayatta çok fazla hırslı, her şeyi aklına takan ve bu yüzden stres yapan kişilerde sık görülür. Genellikle bu tip göbekler sindirim problemleri nedeniyle organların düzgün ve randımanlı bir şekilde çalışamamasından dolayı görülür. Tüketilen besinler vücuttan aynı oranda atılamadığı için göbekte zamanla büyüme meydana gelir ve kişi şişmanlamaya başlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Kişi stres atağına girdiği zaman vücudunda anlık olarak kortizol hormonu üretilmeye başlar ve bu hormon mideye ulaştığı zaman yağ hücrelerinin mide içerisine yapışmasına sebep olur. Bu göbeğe sahip olan kişiler günlük rutin işleri esnasında bile aşırı miktarda kahve ve kraker gibi abur cubur yiyecekler tüketmeye meyillidirler.

Stres göbeğine sahip olan kişilerin bu göbeği eritebilmesi için ilk olarak uyku düzenini sağlaması gerekmektedir. Kişinin erken saatlerde yatması, uyku esnasında salgılanan leptin hormonunun vücutta daha fazla salgılanmasına neden olur. Bu sayede kişinin iştahını kontrol edebilme yeteneği daha fazla olur. Bunun dışında mümkün olduğu kadar günlük abur cuburun kesilmesi ve kahve içilecekse bile kesinlikle şeker ilave edilmeden içilmesi oldukça önemlidir.

Stres göbeğine sahip olan kişilerin ileride verdiği kiloları almaması için özellikle stres kontrol seanslarına gitmesi tavsiye edilir. Bunun dışında egzersiz olarak plates ve yoga oldukça ideal olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Ramazanda nasıl zayıflarım
seren serengil zayıflama sırrı
4 günde zayıflama
Adım adım zayıflama
Zayıflamak İsteyenlere Tavsiyeler
1 beden incelme
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.