Sudan Etkilenmeyen Makyaj

Yaza aylarında hava sıcaklıklarının artmasıyla beraber terleme miktarımızda da bir artış söz konusudur. Hele bayanların gün içerisinde uyguladıkları makyajlar sayesinde ciltlerinde bir katman daha bulunması yüzün daha çok terlemesine neden olabilir.

Bu sebepten ötürü, terlemeden etkilenmeyen makyaj tekniklerini bilmek gün içerisinde makyajınızın dağılmamasına ve bozulmamasına yardımcı olucaktır. İşte sudan etkilenmeyen makyajın püf noktaları:

Sponsorlu Bağlantılar

Gözler İçin Sudan Etkilenmeyen Makyaj

Sudan etkilenmeyen makyajın yaygın olarak kullanıldığı en önemli ve büyük bölgelerden birisi gözlerdir. Eğer gözleriniz normale göre daha hassas ise, gün içerisinde sık kaşınıyor ve siz gözlerinizi sürekli ovuşturmak istiyorsanız veya lens takıyorsanız bu kozmetikler yazın sizin kurtarıcınız olucaktır. Sudan etkilenmeyen kozmetiklerden far, eyeliner, göz kalemi ve maskaranızı en yakın güzellik malzemesi satan dükkandan aldıktan sonra istediğiniz makyajı yapabilirsiniz. Eyeliner tercihinde jel olanları kullanmanız tavsiye edilmektedir. Bunun dışında yazın çok karanlık tonlar yerine daha açık şeftali tonları gibi renkleri tercih etmeniz daha hafif ve doğal bir görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır.

Dudaklar İçin Sudan Etkilenmeyen Makyaj

Dudaklarınız için uygulayacağınız sudan etkilenmeyen makyaj için mutlaka dudakların kuru olmasına dikkat edin. Çeşitli rujların dışında yine sudan etkilenmeyen dudak kalemlerini kozmetik satan mağazalardan kolaylıkla temin edebilirsiniz. Dudak makyajınızı yaptıktan iki üç saat sonra dudaklarınızın çok kuruduğunu düşünürseniz sürmüş olduğunuz rujun üzerine nemlendirici özelliği bulunan lipstick uygulayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Yüz İçin Sudan Etkilenmeyen Makyaj

Cildinizi derinlemesine temizledikten sonra ilk olarak koruyucu bir krem sürün. Ardından sudan etkilenmeyen fondöten ve pudranızı sürerek makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Sudan Etkilenmeyen Makyajın Son Aşaması: Test Zamanı

Yüzünüze yapmış olduğunuz makyajın mutlaka kalıcılığını yaptıktan sonra test edin. Bunun için hafif nemli bir pamuğu yavaş yavaş yüzünüzde gezdirin, eğer makyajınızda herhangi bir bozulma veya akma meydana gelmiyorsa gün içerisinde özellikle terden etkilenmeyecek bir makyaja sahipsiniz demektir. Yaz aylarında makyaj yaptıktan sonra çantanıza mutlaka bir kulak çubuğuda koyun. Çünkü gün içerisinde makyajınızı tazelemek veya düzeltmek istediğiniz taktirde ıslatmadan kulak çubuğu yardımıyla topaklanmış olan makyajı rahatlıkla yayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Makyajda Rimel Kullanımı
Evde Cilt Toniği Hazırlamak
Tırnaklarda Sararma Tırnak Mantarı Olabilir
AĞIZ KENARINDAKİ KIRIŞIKLIKLARDAN NASIL KURTULABİLİRİM?
Öpülesi Dudaklara Nasıl Sahip Olunur
Susam Yağı
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.