tarçınTARÇIN İLE BİTKİSEL TEDAVİ

Tarçın ve bal. Muhteşem ikili. İnsan hayatındaki birçok hastalığın merhemi.

Makalemizde, modern bilimin ışığında bal ile tarçının tedavi ettiği hastalıkları sizlerle paylaşacağız. Bu hastalıklara ilişkin, tarçının nasıl kullanılacağını bulacaksınız.

ZAYIFLAMA

Sponsorlu Bağlantılar

1:1 oranında bal ile tarçın karıştırılır. Kaynatılır. Düzenli olarak kahvaltıdan ve yatmadan önce kullanılır. Bu sayede kilo verilir ve vücutta yağın birikmesi engellenir.

AĞRI KESİCİ

  • Haricen masaj: 1:2:1 oranında bal, su, tarçın kullanılarak krem elde edilir. Bu krem haricen vücudun ağrıyan yerine sürülür.
  • Artritli hastalar:  Artritli hastalar,bir bardak sıcak su içerisinde 2 kaşık bal ve bir çay kaşığı toz tarçını eritip sabah, akşam alabilirler. Düzenli kullanıldığında tedavi edici özelliği vardır.
  • Diş ağrısı: 1:5 oranında tarçın ve bal karışımı ağrıyan dişe uygulanır. Ağrı kesilene kadar günde üç defa uygulanır.
  • Mide ağrısı: Bal ve tarçın Karışımı yukarıdakilere ilaveten, aynı zamanda mide ağrıları ve mide ülseri için de yararlı olduğu saptanmıştır. Buna ilaveten bu karışım, mide gazlarına da iyi gelir.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ

Sponsorlu Bağlantılar

Her gün kullanılan bal ve tarçın bağışıklık sistemini kuvvetlendirir ve vücudu bakteri ve virüs saldırılarına karşı korur.

İDRAR KESESİ ENFEKSİYONLARI

2:1 oranında toz tarçın-bal karışımı ılık su içerisinde eritilip içilir. İdrar kesesindeki mikroorganizmalar üzerinde etkilidir.

KALP HASTALIKLARI

Bal ve tarçınla yapılan karışımı kahvaltıda düzenli olarak tüketilirse, atardamarlardaki kolesterolü yok eder. Bu sayede kişi kalp krizinden korunmuş olur.

Bal ve tarçın Karışımı yukarıdakilere ilaveten, aynı zamanda mide ağrıları ve mide ülseri için de yararlı olduğu saptanmıştır. Buna ilaveten bu karışım, mide gazlarına da iyi gelir.

SAÇ DÖKÜLMESİ İÇİN

Sıcak zeytinyağı, bir kaşık bal, bir tatlı kaşığı toz tarçın karışım yapılır. Elde edilen krem banyodan önce başa sürülür ve yaklaşık 15 dakika bekledikten sonra yıkanır.

YAŞLILIK

Bal ve tarçınla hazırlanan çay, düzenli alındığında yaşlılık hasarlarını önler.

                                                                                                                                                  ŞİFALAR TEMENNİ EDERİM

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Biberiyenin Faydaları
Yulaf
Susam
Keçi sedefi Otu
Sumak Faydaları
Saçkıran tedavisi için şifalı bitkiler
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.