TAVUK KOLLAJENİ
Kollajen hayvanlarda ve insanlarda kıkırdak, kemik ve diğer dokulara parçası olan bir proteindir. Tıpta ilaç elde etmek için tavuklardan elde edilen kollajen kullanılır.

DİĞER İSİMLERİ NELERDİR?
Tavuk Kollajen Tip II, Tavuk Tip II Kollajen, Colágeno de Pollo, Kollajen II, Hidrolize Tavuk Kollajen Tip II Hidrolize Kollajen Tip II, Tip II Kollajen.

Sponsorlu Bağlantılar

NEDEN KULLANILIR?
Artrit, ameliyat sonrası eklem ağrısı, post-travmatik ağrı, sırt ve boyun ağrısı birçok türleri ile ilişkili ağrılarda kullanılabilir.

NASIL ETKİ EDER?
Tavuk kollajeni inflamasyon ile mücadele eder. Fakat kanıtlanmamıştır. Tavuk kollajeni kıkırdak yapımına yeniden yardımcı olabilecek kimyasallar olan kondroitin ve glukozamin içerir. Bu nedenle bu düşünülmektedir.

GÜVENLİ Mİ?
Tavuk kollajen güvenli ya da yan etkileri olabilir olup olmadığını öğrenmek için yeterli bilgi yoktur. Diğer kollajen ürünleri, sığır kolajen ve jelatin gibi alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Tavuk kollajen kondroitin ve glukozamin içerdiğinden, yüksek dozlarda kondroitin ve glukozamin takviyeleri yan etkilere yol açabilir. Bu yan etkiler mide bulantısı, mide ekşimesi, ishal ve kabızlık, uyku hali, deri reaksiyonları ve baş ağrısı sayılabilir. Eğer;

  • Hamile veya emziren.
  • Tavuk ya da yumurta alerjisi varsa tavuk kollajeni almayın.

DOZ NASIL AYARLANMMALI?
Tavuk kollajen uygun doz kullanıcının yaşına, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda tavuk kollajen için uygun doz aralığı belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli ve dozlarda kullanılması önemlidir. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin. Kullanmadan önce eczacı veya doktorunuza danışın.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
RİBOZ
SARI KANTARON (St.John 's wort)
Köpek Balığı Kıkırdağı
b2 vitamini
LİZİN
BALIK YAĞI HAPI
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.