yumurta-tazeYumurta kahvaltıların vazgeçilmezlerindendir. Bu çok tükettiğimiz gıdanın taze olup olmadığını nasıl anlarız? İşte bu yazımda basit bir yöntemden bahsedeceğim.

Gelelim yumurtayı test etmeye:

Bir kaba 1 litre su doldurup 100 gram tuz eritip içine yumurtayı bırakalım. Taze olan yumurta kabın dibinde kalır. Bayat yumurtalar ise artan bayatlığa bağlı olarak sivri olan uçları aşağı doğrudur. Bunun sebebi yumurtada bulunan ve yumurta bayatladıkça artan hava boşluğundan dolayıdır. Yumurta altı haftalık veya daha da bayatsa yüzmeye başlar.

Bir başka yöntem de yumurtayı kulağımıza yaklaştırarak sallamak. Taze yumurtadan ses gelmezken bayat yumurtadan ses gelir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Beyaz Peynirli Omlet
Hazerfan Kebabı
Şehriyeli Tavuk Çorbası
Sebzeleri Saklarken
Cacık Tarifi
Şalgam Suyu Nasıl Yapılır? Adana Şalgamı
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.