TERS (ANAL) İLİŞKİ

ters ilişkiTers ilişkide erkeğin anüs yada makattan kadına yaklaşmasıdır. Anüs, sinirler, halkasal kaslar yapılardan oluşmuş bir yer olduğundan oldukça nazik bir bölgedir. Hassas bir yapıya sahip olan anüsle yapılan ilişki kadın ve erkekte negatif etkilere sebep olmaktadır.

Anal ilişkide erkeğin organı daha korumalı olduğundan, enfeksiyon riski kadınlara göre daha azdır. Ters ilişki sonrası, ilişkiye, vajina yoluyla devam edilmesi çok ciddi enfeksiyonlara neden olur.

Sponsorlu Bağlantılar

TERS İLİŞKİ VE İSLAM

İslam dini de anal ilişkiyi ayetlerin ışığında kesinlikle yasaklamaktadır. Kur’an ayetleri bu konuda “O sıkıntılı bir şeydir. ”Aybaşı halinde kadınlardan uzak durun, temizlenmelerine kadar onlara yanaşmayın. Ama temizlendikleri zaman, Allah’ın size buyurduğu yoldan onlara yaklaşın. Allah çok tövbe edenleri sever ve çok temizlenenleri sever.” şekline ifade edilmektedir.

Yine “Kadınlarınız, sizin için bir tarladır. O halde tarlanıza dilediğiniz gibi varın ve kendiniz için ileriye hazırlık yapın. Allah’tan korkun ve bilin ki siz mutlaka O’nun huzuruna varacaksınız. Ey Muhammed, müminleri müjdele!” (2, 223) Bu ayette de Kur’an’da cinsî münasebetin ana hedefi neslin devamı olduğu açıklanmış ve kadının vajinası olmak şartıyla, ilişkinin şekil açısından serbest bırakıldığı bildirilmiştir.

Birkaç hadiste de Peygamber Efendimiz: “Hanımına dışkı yerinden yaklaşan kimse lanete uğramıştır.” buyurur. Başka bir hadislerinde de: “Erkeğe veya kadına arka yoldan yaklaşan kimseye Allah, rahmet bakışıyla bakmaz” buyururlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Peki, İslam neden yasaklamaktadır ters ilişkiyi. İŞTE BUGÜNKÜ TIBBIN SÖYLEDİKLERİ:

  • Kadının makatındaki bakteriler organdan içeri girerek, prostat veya idrar torbası gibi organlara ilerler. Bu nedenle hastalık oluşturabilir.
  • Uzmanlar anal ilişkide, AIDS ve diğer cinsel hastalıkların bulaşma riskinin iki kat arttığını belirtmektedirler.
  • Anüsten yapılan bir ilişkide kadında şiddetli acı ve ilişki sonrası ağrılar, kanamalar ve yırtılmalar meydana gelebilir. Ameliyata kadar giden sorunlar olabilmektedir.
  • Sadece bu faktörler açısından değil, yanı sıra erkek ve kadın için cinsel yolla bulaşan hastalıklara davetiye çıkarması demektir.
  • Makattaki tahrişe bağlı olarak hemoroit oluşumu görülebilir.
  • Zaman içinde anüste bir gevşeklik ortaya çıkabilir ve bu sebeple kadın dışkısını kaçırır duruma gelebilir.
  • Bu ilişki tarzı, psikolojik olarak kadına huzursuzluk vermekte ve suçluluk duygusu uyandırmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
AİDS ve Fırsatçı Enfeksiyonların Özellikleri;
Cinsel Yolla bulaşan hastalıklar
Kadınlarda Duyum Bozuklukları
Rahim içi sistem
Transvestizm
Cinsel Organda Sedef Oluşumu
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.