Sitede Arama Yapayım
Diğer Konulara Bakayım
Son Yayınlananlar Nelerdir?
Yorumları Okumak İsterim

TESTİS AĞRISI

Testis ağrısı, testislerin biri veya her ikisinde meydana gelen bir rahatsızlıktır. Ağrı bazen karnın altına kadar yayılabilmektedir.

Bilindiği gibi testisler skrotum(testis torbası) içinde yer almaktadır. Skrotum içindeki testislerin biri aşağı ve diğeri yukarı konumlu olup, ortalama her biri aynı boyda ve 20 gr. civarındadır. Çoğu okuyucumuz bu bilgiyi bilmediğinden sorunmuş gibi yakınmaktadırlar.

Sponsorlu Bağlantılar

ERKELERDE YUMURTALIK AĞRISI NEDEN OLUR?

Testisler dış etkilere karşı çok duyarlıdır. Hatta küçük bir yaralanma testislerin için ağrı ya da rahatsızlıklara yol açabilir. Ani, şiddetli testis ağrıları acil tıbbi bakım gerektirir.
Genç bir erkekte karın ağrısı varsa, skrotum her zaman dikkatle ele alınması gerekir. Karın ağrısı, testis ağrısı öncesinde ortaya çıkabilir. Testis torsiyonu gibi bazı durumlar doğrudan testislerde ağrıya neden olmayarak karında ağrı meydana getirir. Testis torsiyonu, testislerde meydana gelen ve kan akımını kesebilen bir bükülme sonucu ortaya çıkan ve ilgili dokunun ölmesine yol açan kritik bir durumdur. Testis torsiyonu derhal müdahale edilip, acil tedavi gerektiren bir durumdur.

Testis kanseri genellikle ağrısızdır. Ancak herhangi bir testiste kümelenme, topak ya da biçimsiz bir parça görülmüşse ağrı olsun veya olmasın doktorunuz tarafından değerlendirilmelidir.


TESTİS AĞRISI BELİRTİLERİ


Testis ağrısına bir testis torsiyonun sebep olup olmadığı öncelikle bir sağlık uzmanı tarafından belirlenmelidir. Bu, tıbbi müdahale gerektiren bir cerrahi acil bir durumdur. Aşağıdaki bilgiler sizin testis torsiyonu ve epididimit belirtileri ayırt etmeye yardımcı olacaktır. Gene de testis ağrısı olan herhangi bir birey tıbbi değerlendirmede gecikmeye meydan vermemelidir.

Sponsorlu Bağlantılar

 • Testis torsiyonunda ağrı genellikle aniden gelir.
 • Epididimitte ise ağrı genellikle yavaş yavaş başlar. Başlangıçta epididimit ağrıları sık sık epididim bölgesinde lokalize olur.

Herhangi bir kaynaktan oluşan testiküler ağrı ile etkilenen birey aşağıdaki belirtilerden biriyle karşılaşabilir:

 • Şişlik, hassasiyet veya testis ve skrotumda kızarıklık
 • Bulantı ve kusma
 • Ateş
 • Ağrılı idrara çıkma veya penil akıntı
 • Cinsel ilişki ile ağrı
 • Boşalma ile ağrı
 • Meni(semen) veya idrarda kan

ERKEK YUMURTALIK AĞRISININ ORTAK NEDENLERİ


Testis ağrısı başlı nedenleri aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 • Yaralanma
 • Enfeksiyon veya inflamasyon
 • Testiküler torsiyon (10 ve 20 yaşları arasındaki genç erkeklerin çoğunda)

Testis Ağrısına Neden Olan Olası Enfeksiyonlar ise şunlardır;

 • Epididimit: Epididim içinden spermlerin geçtiği testis yaprakları kanallarının iltihabıdır. Epididimit genellikle klamidya adı verilen cinsel yolla bulaşan bir hastalık, bir idrar yolu enfeksiyonu yada prostat büyümesi nedeniyle meydana gelebilir.
 • Orşit: Kabakulak rahatsızlığına neden olan bir virüs ya da bakteri bir veya her iki testiste iltihaplanmaya neden olabilir. Orşit, epididimit veya prostatit (prostat bezi iltihaplanması) olarak aynı zamanda ortaya çıkabilir.

Testislerde sıvı testislerin çoğunlukla ağrısız ama şişlik ile ortaya çıkan hafif rahatsızlığa sebep olabilir. Fakat sıvı toplanmasının da birkaç ana türü vardır:

 • Varikosel: Testislere kan taşıyan skrotum içinde genişlemiş damarlar.
 • Spermatosel: Epididim sıvısıdır. Bu sıvıda genellikle ölü sperm hücreleri içeren kist formları mevcuttur.
 • Hidrosel: Yeni doğanlarda yaygın olan bir rahatsızlıktır. Skrotum içindeki alanda ya da testis çevresinde sıvı birikmesi durumuna verilen isimdir.

Testis ağrısı ya da ağrıları fıtık veya hafiflemiş ereksiyona neden olabilir. Testis ağrısı ile ilgili ve farklı nedenler içeren testis ağrıları isimli makalemiz sitemizde ayrıca yer almaktadır.

TESTİS AĞRISI NASIL ÖNLENEBİLİR?


Testis ağrısı birçok nedeni olduğundan tamamen önlenebilir değildir, ancak bazı tedbirler alınarak riski azaltmak mümkündür. Bunlar;

 • Sportif faaliyetlerde testiküler travmayı önlemek için uygun koruyucu ekipman giyilebilir.
 • Cinsel yolla bulaşan hastalıkların yol açtığı epididimit gibi durumlar için prezervatif kullanarak güvenli cinsel davranışta bulunmak büyük ölçüde cinsel yolla bulaşan hastalıklara yakalanma riskini azaltır.
 • Kabakulak aşısı viral orşit sıklığını azaltabilir. Buna bağlı olarak testis ağrılarına neden olan bir faktör daha ortadan kaldırılmış olur.
 • Testis tümörleri de kendi kendinizi erken muayene sonucunda erken tanı konularak, uygun tedavi kontrolünde testis ağrıları durdurulabilir.

TESTİS AĞRISI TEDAVİSİNE EVDE BAKIM


Genel olarak testis ağrınız olduğunda derhal tıbbi yardım almalısınız. Çünkü testis ağrılarını bir tek nedene bağlı değildir. Öncelikle nedenin belirlenmesi gerekir. Tedavi bu süreç dikkate alınarak yapılır. Testis ağrılarını dindirmede geçici olarak Ibuprofen (Motrin, Advil) ve asetaminofen (Tylenol) gibi ağrı kesici ilaçları kullanılması size yardımcı olabilir.

YUMURTALIK AĞRISINDA MEDİKAL TEDAVİ


Testiküler ağrı için medikal ve cerrahi tedavi tamamen ağrı için altta yatan nedeni üzerine bağlıdır.
Travma: Altta yatan neden ciddi testiküler yaralanma tespit edilmiş ise çoğu tedavi edilebilir ve evde bakım gerekir. Tedavi aşağıdaki önlemleri oluşur:

 • Anti-inflamatuar ilaçlar dahil ağrı kesiciler
 • Skrotal destek
 • Buz paketleri
 • Dinlenme

Testiküler travmadaki hematosel (kan toplama) ve delici travmatik yaralanmalar ile testis rüptürü, künt travma gibi daha şiddetli vakalarda cerrahi müdahale gerekebilir.
Testis Torsiyonu: Bu durum bir ürolog tarafından acil cerrahi gerektirir. Testis torsiyonunda sonuçta cerrahi müdahale gerekecektir ama bir doktor, geçici olarak sorunu gidermek için el ile testisi onarmak girişiminde bulunabilir. Cerrah etkilenen testis burkulmasını önlemek için skrotal duvara girişimde bulunacaktır.
Epididimit: Epididimit olaylarında hastaların hastanede yatmayı gerektirmeyen, buna rağmen bu durum için tedavi genellikle ayaktan tedavi yapılabilen testis ağrılarıdır. Epididimit tedavi edilmediğinde kısırlığa kadar götürebilmektedir. Genel olarak tedavi aşağıdaki gibidir:

 • 10 ila 14 gün süreyle uygun görülen bir antibiyotik kullandırılır. Antibiyotik yaş ve bireyin cinsel geçmişi bağlı olarak değişerek reçete edilir.
 • Anti-inflamatuar ilaçlar dahil ağrı kesiciler kullandırılabilir.
 • Skrotal destek gerekebilir.
 • Buz paketleri ve dinlenme tedavinin ana basamaklarıdır.

Nadiren, epididimit meydana gelen bireylerde bir skrotal apsesi gibi cerrahi tedavi gerektiren bir komplikasyon gelişebilir. Ayrıca, kronik epididimitte ağrının kontrolü için nadiren cerrahi olarak sinirler bloke edilebilir yada epididimler kaldırılabilir. Bu nedenle hastanın kendi özel tıbbi durumu açısından iyi bir ürolog ile çalışması gerekir.

Testis apendiks torsiyonu:

Bu durum öncelikle anti-inflamatuar ilaçlar, skrotal destek ve buz paketleri ile ağrı kontrolü yapılır. Ağrı genellikle yaklaşık bir hafta içinde yok olacaktır.
Kasık fıtığı: Kasık fıtığının kesin tedavisi ameliyat gerektirir. Bu bireyler ıkınma önlemek için ağır nesneleri kaldırmamalarını sağlamak için uyarılmalıdır. Ayrıca fıtığı olan bireyler için destek sağlamak amacı ile kullanılan çeşitli tıbbi cihazlar vardır. Daha fazla bilgi için doktorunuza danışın.
Orşit: Orşit için tedavi önlemleri ağrı kesici, buz paketleri, skrotal destek ve dinlenmedir. Antbiyotikler orşit olanlar için koruyucudur. Nadiren, orşit (apse gibi) komplikasyonu cerrahi drenaj gerekebilir.
Testis tümörü: Testiküler kitleye kesin bir tanı koymak için bir ürolog tarafından değerlendirmesi gerekir. Hastanın testis kanseri varsa daha ileri tedavi seçenekleri için bir uzmana sevk edilecektir.
Böbrek taşı: Karmaşık olmayan bir böbrek taşı için tedavi, genellikle ağrı kesici, anti-bulantı ilaçları ve böbrek taşı geçişini kolaylaştıran ilaçlar (örneğin, tamsulosin [Flomax]) kullanımını içerir. Böbrek taşı enfeksiyon ile komplike ise acil ürolojik konsültasyon gereklidir.

NOT: TESTİS AĞRILARI İLE İLGİLENEN TIBBİ BÖLÜM ÜROLOJİDİR.

Sponsorlu Bağlantılar


KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
  serdar

  hocam benım sag testıslerımde yaklasık 1 aydır agrı var sag testıs soldakınden bıraz daha buyuk gıttıgım her doktor bıseyın yok dıyor fakat makata vuran bı agrı sag testıste ısınma ve yumurtalıkların dıbınde bı yanma var su yla soguttummu acım dınıyor ne yapmam lazım sımdıden tesekurler

  kadir şahin

  hocam ben dar bi pantolon giydim sol testistim ağrıoyo şişmede oldu ne yapmalıyım 4 gündür oluyo.

  BU ağrı birkaç gün yada daha fazla sürebilmektedir. Bekleyin eğer ağrı geçmezse bir doktora görünün.

  ercan

  Hocam sağ testisim bagagi şişti ağrıyor nedeni ne yapmalıyım

  asım

  merhaba ben 18 yaşındayım yaklaşık 1 hafta önce bu testis argırısını maç yaparken fark ettım koşarken ağrıyor koşamıyorum lütfen yardım edin nedeni nedir futbol oynayamıyorum top gelmişti yaklaşık 3 sene öncede varikosel ameliyatı olmuştum soldan şimdide sağda belirti hissediyorum neden ağrır sağ tarafı birde ameliyattan sonra sol büyük sağ küçük kaldı neden ?

  Varikosel testislerin dolaşımını etkilediğinden sıvı birikmesi oluşmuş olabilir. Bu testislerin büyüklüğünü açıklar. Sağda oluşan ağrıların sebebini bilmemize imkan yoktur. Mutlaka bir doktora görünmelisiniz.

  can

  Merhaba ben 25 yaşındayım ve 1 yıllık evliyim.Yaklaşık 3-4 yıldır kasıklarımda zaman zaman yanmalar olurdu ama artık hem yumurtalıklarıma hafif hafif vurdugumda ağrıyor hemde kasıklarımdaki yanma ayakta olduğum sürece geçmiyor. doktora dahi gittim birşeyin yok denildi.Ama ağrılarım çok arttı ve duramıyorum.Acil cevap atarsanız sevinirim.

  Dar giysiler bahsettiğiniz ağrılara neden olabilmektedir. Eğer doktor tetkik etti ve bir sorun göremediyse giyim tarzınızı sorgulamalısınız.

  A.b

  Sol testisimde ağrı var 13 14
  Yaşındayım dün dar pantolon giydim ya ondan ya da dün çok yüzme yaptım ondan da olabilir üroloji doktoruna geçen ay gittim 4 ayda 1 oluyor saygılar

  hakan ç

  ben yumurtalıklarım nefes alır gibi şişiyo iniyo bunu daha yeni farkettim neden olabilir bi hastalık mı var ?

  kaya budak

  Ben 35 yasinda hollandada yasiyorum. Agrilar baslayali 4 ay oldu. Bir kac kere antibiyotik yazdi doktorum ama gecmedi. Urolaga gittim ultrason falan hicbirsey cikmadi. Bununla birlikte ereksiyon problemleri ve erken bosalma basladi. Bazen hic sertlesmiyor. Onceleri geceleri bile tas gibi olurdu. Su an oyle bir durum hic kalmadi. Agrilar devam ediyor sadece sol testisimde. Bana viagra kullan diyor doktorum. Yardim edin lutfen

  abdullah

  mrb bn daha yenı varikosel ameliyatı oldım yani daha 10 gun felan oldu sol taraftan oldum ve srunum ameliyattan snra sol yumurtada sıslık oldu zmnla ıner dedı doktor ama yumurtanın ustunde dokundgum zaman sertlesme var ve agrı fln yok ama bnı tedırgın ettı bu nedır sımdıden tesekkurler..

  mrklı

  ya ben 14 yaşındayım sol yumurtalık altında agrıma var dokununca veya yukarıya kaldırinca cok acıyor nasıl yapcagım bunu ameliyatlik iş varmı

  Fırat

  Merhaba hocam , Hocam bundan 4 gün önce çatıdan düştüm ve penisimde aşırı şekilde sertleşme oldu ve dokunduğum zaman ağrıyor. Sizce ne yapmalıyım hocam doktora mı gitmeliyim

  Kesinlikle bir doktora görünün. Sinirsel bir problem olabilir.

  murat çetin

  Merhaba Hocam; benim Sol testisimde agrı var. sık sık idrara çıkıyorum idrarım geldiğinde beni sıkıştıryor sanki kaçırdım kaçıracağım hissi veriyor peniste yanma oluyor. hocam 1- İdrar testi yaptırdım 2- psa hormon testi 3-ultrasyonla bakıldı hiç bir şey cıkmadı. bir kaç küçük kist var dendi hocam bu ağrının nedeni nedir. başka ne yaptırmam gerekir. yardıcı olun lütfen

  umut

  Merhaba hocam, 30 yasindayim zaman zaman sol testisimde agri oluyor ve bosalinca geçiyor bu durum normal mi yoksa bi sikinti olabilir mi saygilar.

  hasan

  Merhaba hocam benim sol karin altim bazen agriyor ama cokda deyil kucuk kucuk agrilar oluyor bu cogu zaman dar pantolon giydiyimde ve pantolonun karin altimda oldugu zaman oluyor ve benim sag testim sol testimden biraz arkada ve asagida birazda buyuk gibi bunlarin aciklamasini yaparsaniz cok sevinirim simdiden tesekurler lutfen acil doktora gorunmem gerekse

  emre emre

  Hocam merhaba hocam benim sol ve sag testisim agriyor ve siskinlik var ve penis kalkmiyor usudukce agrisi 2katina agri yapiyor

  Adsiz

  Hocam benim sorunum sol yumurtaligim yilda bir kac kez asiri bir büyüme sag yumurtaligin bir kati kadara daha büyümekde , ve oldukca rahatsiz etmekde, dogrusunu sorsaniz cekindigimden dolayi doktorada gidemiyorum. Bu sislik ve agri bir gün sürüyor sonra kendiliginde geciyor, bana yardimci olursaniz sevinirim

  sağlık

  Merhaba hocam, bn 15 yaşındayım bundan 4 5 ay önce gece uykumun arasında testisimde çok şiddetli bir ağrıyla uyandım ertesi günü geçti ve aralıklarla hafif hafif ağrıyo bunun nedeni nedir:

  ricardo

  Hocam öncelikle selamlar saygılar. 2 hafta önce sol testis ağrısıyla doktora gittim bana rocepin iğne cipro 1 antibiyotik ve ağrı kesici verdi ilaçlarım bitti. Ve çok çok az olmak,kaydı ile ağrım oluyor akşamları ve çok hafif bir şişlik yada aynı bana öyle geliyor. Ne yapmalıyım

  Ismini vermek istemeyen hasta

  Merhaba hocam iyi günler.
  Hocam şimdi benim sol yumurtalığımda 3-4 gündür ağrı var.Bazen çok şiddetleniyor bazen hiç olmuyor.İlk ağrının başladığı gün affedersiniz boşalmıştım. Ardından dar bir kilot giydim. İşte ondan sonra ağrılar başladı. Hatta o gün ağrılar sırtıma kadarda çıktı. Uzandım geçti. Ondan sonra hiç sırtıma kadar çıkmadı ama hafifi hafif ağrıyor. Yukarda yazdıklarınızıda okudum çok bişey anlamadım. Lütfen cevaplarsanız çok sevinirim iyi günler.

  hakki

  Merhaba hocam ben 2 gün önce mac yaparken ani hareket yaptım ve iki bacagimin arasinda ağrı hissettim . üstünden bi gün geçti ve yumurtaligimin alt tarafında yanma ve ağrı var.sadece kas zedelenmesi olduğunu düşünmüştüm ama bu yanma ve hafif ağrı beni korkuttu doktora gitmelimiyim yada ortopedi ye mi urolojiye mi gitmemi tavsiye edersiniz

  ibrahim uygun

  hocam mastrubasyon sonrası sag testiside agrı meydana geldi ve sag testisimde kasılma var yukarı aşagı şekilde olay olalı 7.gün ilçede oldugum için devlet hast. De üriner sistem enfeksiyonu dedildi cipro ve buscppam verdi 2 gün oluyor kullanıyorum agrı ill gün ki kadar yok hocam korkum torsiyon varmıdır boşalma hale oluyor

  ahmet

  Hocam Merhaba benim sağ tesisimde bir rahatsızlık var bazende ağrı yapıyor sanki damar falan çekiliyor lütfen yardımcı olun..

  yavuz

  Merhabalar ben 25 yaşındayım sol testisim biraz küçükve daha yyumuşak digerine gore aşağıda duruyor ağrıolmuyor neden olabilir doktora gorunmelimiyim yorumunuzu bekliyorum şimdiden TSK eederim

  Normal bir durum. Uzun süren ağrılar yok sa telaş etmeye gerek de yoktur.

  Ahmet

  Hocam sol testisimde geceleri agriyor ve sol ayagim topalaticak kadar ve sisiyor terletiyor beni ve bu 4 gecedir oluyor korkmaya basladim bi bilginiz varsa lutfen aciklarmisiniz
  not 17 yasindayim

  Tarık c

  Merhaba hocam 13 yaşındayım ergenliğe gireli çok olmuyor bundan 2-3 ay önce birkaç gün arayla 2 kez testisime tekme atıldı o günden beri bir ağrı var damarlarda bir sıkıntı yok gibi doktora gittim ultrason yaptık doktorun suratı hiç de iç açıcı değildi renkli doppler gibi birşey yapılacak sol, aol yumurtam aşağıda ve sıklıkla o ağrı yapıyor sertlik yok yumurtaları ellediğimde ağrı artmıyor fakat damarla yumurtanın bağlandığı yerdd bir açıklık var gibime geliyor yani darbe anında o bağ alanı kopmuş olabilir mi veya sebebi ne olabilir?

  Doktorunuz size gerekli bilgiyi verecektir. Sizden istenen tahlil ve tetkikleri mutlaka yaptırın ve doktorunuzun önerdiği tedaviyi uygulayın.

  Suskun

  Mrb 21 yaşındayım sağ testisimde aşırı Ağrı oluyordu şimdi ikisi bir Ağrı yapıyo ve testislerinin dış tarafında fasulye tanesi kadar bişey var ellediğim zaman çok Ağrı yapıyo ne yapmalıyım.

  Bir doktora gitmelisiniz. Hastahanelerin üroloji uzmanları sizi muayene edecektir.

  Mustafa

  Merhaba hocam 37 yaşındayım 2001 yılında sol testisimde bir ağrı oldu doktora gittim damarlardan olabileceğini söyledi sonra ağrı geçti buzamana kadar arada sırada ağrı oluyordu ama geçiyordu önemsemedim şimdiağrı bayabir gitmiyor tekrar doktora gittim ultrasyon çektiler hiç biley çıkmadı testiste ağrı var. Şişme ve kızarıklık yok. Bazen ağrı sol ayağıma kadar vuruyor sizce bende ne ola bilir ne yapmalıyım?

  Doktorunuzu değiştirerek tekrardan muayene olmalısınız. Özellikle bu ağrılara ateş gibi yan durumlarda eşlik ediyorsa vakit geçirmemenizde fayda var. Geçmiş olsun

  Saglik

  Slm hocam öncelikle teşekkürlerimi sunarım Benim iki gün önce idrarimi yaparken çok azda olsa biraz zorlandığını farkettim diğer günde ağrı biraz daha artarak sağ yumurtada çok acı veren bir ağrı oluştu dokunamayac ak kadar ağırıyor ve idrarimi yaparken sonunda hafif çok olmamakla beraber kandan daha açık renkte pihtimsi şeyler geliyor şimdiden vereceğiniz bilgiler için tskler

  tufan

  merhaba hocam 25 yaşındayım dün geceden beri sol testisimde hafif bir ağrı var ve aynı zamanda yukarılara yani mide boşluğuna kadar çıkabiliyor sebebi ne olabilir acaba ayrıca sol böbreğimde 1 cm çapında taş var

  Ismail

  Hocam bn 4 gündür sol yumurta ağrıyor. Mastürbasyon yaparken döl yerine su geliyor doktora gittim birşeyin yok dedi ama cok ağrıyor ve su geliyor

  emirhan

  Merhaba hocam benim sag testisde arada agri giriyor . 16 yaşındayım

  Kılıçaslan

  Sağ testisimde 4 5 aydır devam eden ani ağrılar oluyor ve bacaklarımı birleştiremiyorum bazen ağrılar karnımada vuruyor askerdeyim ve burdaki tedavide ilgilenmezler yanlış tedavi uygularlar diye güvenip gidemedim ne yapmaliyim bilgilendiriseniz sevinirim tesekkürler.

  Giydiğiniz kıyafetlerin çok sıkı olması bu tür ağrılara neden oluyor olabilir. Buna bir çare arayınız. Diğer yandan üşütüyor da olabilirsiniz. Bu söylediklerim sadece belkilerden ibarettir. Mutlaka bir doktora görünmeniz gerekmektedir.

  burak

  Hocam aşırı titremeden dolayı testislerimde agri olustu 2 gece 1 gün oldu ve penis kalkmıyor aşırı derecede mezi çıkıyor. Ateş kizarma yok agri şişme sarkma var. 19 yaşındayım.

  Bu durumun soğuğa bağlı mı yada soğuk dolayısıyla meydana gelen bir hastalığa mı bağlı olduğuna bakmak gerekecektir. Bir üroloji uzmanı durumunuzu tetkik eder ve teşhis koyar. Vakit kaybetmeden bir doktora muayene olmanızı tavsiye ediyorum.

  Abdurrahim

  Hocam saygilar. Benim yumurtaliklarimda sol yumurtam sag yumurtama göre aşağıda ve sol yumurtamın alt kismina elleyince sanki çatlamış gibi hissediyorum arada agri giriyor ne yapmam gerekiyor hocam

  Emre duman

  Ben 19 yaşindayim sol testisim cok agriyor ozellikle pantolonumla veya elimle tenasda agri artiyor sisme yok ama agri kesintisiz

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Yeşil Meni Neden Olur
Kuru Boşalma (Geri Boşalma)
Prostat Tedavisi
Bunyon Nedenleri ve Tedavisi
Düşük Testosteron Nedenleri
ERKEKLER DİKKAT!! SPERM SAYISI VE HACMİ NASIL ARTIRILIR?
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.