Sponsorlu Bağlantılar

TESTİS AĞRISI

Testis ağrısı, testislerin biri veya her ikisinde meydana gelen bir rahatsızlıktır. Ağrı bazen karnın altına kadar yayılabilmektedir.

Bilindiği gibi testisler skrotum(testis torbası) içinde yer almaktadır. Skrotum içindeki testislerin biri aşağı ve diğeri yukarı konumlu olup, ortalama her biri aynı boyda ve 20 gr. civarındadır. Çoğu okuyucumuz bu bilgiyi bilmediğinden sorunmuş gibi yakınmaktadırlar.

ERKELERDE YUMURTALIK AĞRISI NEDEN OLUR?

Testisler dış etkilere karşı çok duyarlıdır. Hatta küçük bir yaralanma testislerin için ağrı ya da rahatsızlıklara yol açabilir. Ani, şiddetli testis ağrıları acil tıbbi bakım gerektirir.
Genç bir erkekte karın ağrısı varsa, skrotum her zaman dikkatle ele alınması gerekir. Karın ağrısı, testis ağrısı öncesinde ortaya çıkabilir. Testis torsiyonu gibi bazı durumlar doğrudan testislerde ağrıya neden olmayarak karında ağrı meydana getirir. Testis torsiyonu, testislerde meydana gelen ve kan akımını kesebilen bir bükülme sonucu ortaya çıkan ve ilgili dokunun ölmesine yol açan kritik bir durumdur. Testis torsiyonu derhal müdahale edilip, acil tedavi gerektiren bir durumdur.

Sponsorlu Bağlantılar

Testis kanseri genellikle ağrısızdır. Ancak herhangi bir testiste kümelenme, topak ya da biçimsiz bir parça görülmüşse ağrı olsun veya olmasın doktorunuz tarafından değerlendirilmelidir.


TESTİS AĞRISI BELİRTİLERİ


Testis ağrısına bir testis torsiyonun sebep olup olmadığı öncelikle bir sağlık uzmanı tarafından belirlenmelidir. Bu, tıbbi müdahale gerektiren bir cerrahi acil bir durumdur. Aşağıdaki bilgiler sizin testis torsiyonu ve epididimit belirtileri ayırt etmeye yardımcı olacaktır. Gene de testis ağrısı olan herhangi bir birey tıbbi değerlendirmede gecikmeye meydan vermemelidir.

 • Testis torsiyonunda ağrı genellikle aniden gelir.
 • Epididimitte ise ağrı genellikle yavaş yavaş başlar. Başlangıçta epididimit ağrıları sık sık epididim bölgesinde lokalize olur.

Herhangi bir kaynaktan oluşan testiküler ağrı ile etkilenen birey aşağıdaki belirtilerden biriyle karşılaşabilir:

 • Şişlik, hassasiyet veya testis ve skrotumda kızarıklık
 • Bulantı ve kusma
 • Ateş
 • Ağrılı idrara çıkma veya penil akıntı
 • Cinsel ilişki ile ağrı
 • Boşalma ile ağrı
 • Meni(semen) veya idrarda kan

ERKEK YUMURTALIK AĞRISININ ORTAK NEDENLERİ


Testis ağrısı başlı nedenleri aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 • Yaralanma
 • Enfeksiyon veya inflamasyon
 • Testiküler torsiyon (10 ve 20 yaşları arasındaki genç erkeklerin çoğunda)

Testis Ağrısına Neden Olan Olası Enfeksiyonlar ise şunlardır;

 • Epididimit: Epididim içinden spermlerin geçtiği testis yaprakları kanallarının iltihabıdır. Epididimit genellikle klamidya adı verilen cinsel yolla bulaşan bir hastalık, bir idrar yolu enfeksiyonu yada prostat büyümesi nedeniyle meydana gelebilir.
 • Orşit: Kabakulak rahatsızlığına neden olan bir virüs ya da bakteri bir veya her iki testiste iltihaplanmaya neden olabilir. Orşit, epididimit veya prostatit (prostat bezi iltihaplanması) olarak aynı zamanda ortaya çıkabilir.

Testislerde sıvı testislerin çoğunlukla ağrısız ama şişlik ile ortaya çıkan hafif rahatsızlığa sebep olabilir. Fakat sıvı toplanmasının da birkaç ana türü vardır:

 • Varikosel: Testislere kan taşıyan skrotum içinde genişlemiş damarlar.
 • Spermatosel: Epididim sıvısıdır. Bu sıvıda genellikle ölü sperm hücreleri içeren kist formları mevcuttur.
 • Hidrosel: Yeni doğanlarda yaygın olan bir rahatsızlıktır. Skrotum içindeki alanda ya da testis çevresinde sıvı birikmesi durumuna verilen isimdir.

Testis ağrısı ya da ağrıları fıtık veya hafiflemiş ereksiyona neden olabilir. Testis ağrısı ile ilgili ve farklı nedenler içeren testis ağrıları isimli makalemiz sitemizde ayrıca yer almaktadır.

TESTİS AĞRISI NASIL ÖNLENEBİLİR?


Testis ağrısı birçok nedeni olduğundan tamamen önlenebilir değildir, ancak bazı tedbirler alınarak riski azaltmak mümkündür. Bunlar;

 • Sportif faaliyetlerde testiküler travmayı önlemek için uygun koruyucu ekipman giyilebilir.
 • Cinsel yolla bulaşan hastalıkların yol açtığı epididimit gibi durumlar için prezervatif kullanarak güvenli cinsel davranışta bulunmak büyük ölçüde cinsel yolla bulaşan hastalıklara yakalanma riskini azaltır.
 • Kabakulak aşısı viral orşit sıklığını azaltabilir. Buna bağlı olarak testis ağrılarına neden olan bir faktör daha ortadan kaldırılmış olur.
 • Testis tümörleri de kendi kendinizi erken muayene sonucunda erken tanı konularak, uygun tedavi kontrolünde testis ağrıları durdurulabilir.

TESTİS AĞRISI TEDAVİSİNE EVDE BAKIM


Genel olarak testis ağrınız olduğunda derhal tıbbi yardım almalısınız. Çünkü testis ağrılarını bir tek nedene bağlı değildir. Öncelikle nedenin belirlenmesi gerekir. Tedavi bu süreç dikkate alınarak yapılır. Testis ağrılarını dindirmede geçici olarak Ibuprofen (Motrin, Advil) ve asetaminofen (Tylenol) gibi ağrı kesici ilaçları kullanılması size yardımcı olabilir.

YUMURTALIK AĞRISINDA MEDİKAL TEDAVİ


Testiküler ağrı için medikal ve cerrahi tedavi tamamen ağrı için altta yatan nedeni üzerine bağlıdır.
Travma: Altta yatan neden ciddi testiküler yaralanma tespit edilmiş ise çoğu tedavi edilebilir ve evde bakım gerekir. Tedavi aşağıdaki önlemleri oluşur:

 • Anti-inflamatuar ilaçlar dahil ağrı kesiciler
 • Skrotal destek
 • Buz paketleri
 • Dinlenme

Testiküler travmadaki hematosel (kan toplama) ve delici travmatik yaralanmalar ile testis rüptürü, künt travma gibi daha şiddetli vakalarda cerrahi müdahale gerekebilir.
Testis Torsiyonu: Bu durum bir ürolog tarafından acil cerrahi gerektirir. Testis torsiyonunda sonuçta cerrahi müdahale gerekecektir ama bir doktor, geçici olarak sorunu gidermek için el ile testisi onarmak girişiminde bulunabilir. Cerrah etkilenen testis burkulmasını önlemek için skrotal duvara girişimde bulunacaktır.
Epididimit: Epididimit olaylarında hastaların hastanede yatmayı gerektirmeyen, buna rağmen bu durum için tedavi genellikle ayaktan tedavi yapılabilen testis ağrılarıdır. Epididimit tedavi edilmediğinde kısırlığa kadar götürebilmektedir. Genel olarak tedavi aşağıdaki gibidir:

 • 10 ila 14 gün süreyle uygun görülen bir antibiyotik kullandırılır. Antibiyotik yaş ve bireyin cinsel geçmişi bağlı olarak değişerek reçete edilir.
 • Anti-inflamatuar ilaçlar dahil ağrı kesiciler kullandırılabilir.
 • Skrotal destek gerekebilir.
 • Buz paketleri ve dinlenme tedavinin ana basamaklarıdır.

Nadiren, epididimit meydana gelen bireylerde bir skrotal apsesi gibi cerrahi tedavi gerektiren bir komplikasyon gelişebilir. Ayrıca, kronik epididimitte ağrının kontrolü için nadiren cerrahi olarak sinirler bloke edilebilir yada epididimler kaldırılabilir. Bu nedenle hastanın kendi özel tıbbi durumu açısından iyi bir ürolog ile çalışması gerekir.

Testis apendiks torsiyonu:

Bu durum öncelikle anti-inflamatuar ilaçlar, skrotal destek ve buz paketleri ile ağrı kontrolü yapılır. Ağrı genellikle yaklaşık bir hafta içinde yok olacaktır.
Kasık fıtığı: Kasık fıtığının kesin tedavisi ameliyat gerektirir. Bu bireyler ıkınma önlemek için ağır nesneleri kaldırmamalarını sağlamak için uyarılmalıdır. Ayrıca fıtığı olan bireyler için destek sağlamak amacı ile kullanılan çeşitli tıbbi cihazlar vardır. Daha fazla bilgi için doktorunuza danışın.
Orşit: Orşit için tedavi önlemleri ağrı kesici, buz paketleri, skrotal destek ve dinlenmedir. Antbiyotikler orşit olanlar için koruyucudur. Nadiren, orşit (apse gibi) komplikasyonu cerrahi drenaj gerekebilir.
Testis tümörü: Testiküler kitleye kesin bir tanı koymak için bir ürolog tarafından değerlendirmesi gerekir. Hastanın testis kanseri varsa daha ileri tedavi seçenekleri için bir uzmana sevk edilecektir.
Böbrek taşı: Karmaşık olmayan bir böbrek taşı için tedavi, genellikle ağrı kesici, anti-bulantı ilaçları ve böbrek taşı geçişini kolaylaştıran ilaçlar (örneğin, tamsulosin [Flomax]) kullanımını içerir. Böbrek taşı enfeksiyon ile komplike ise acil ürolojik konsültasyon gereklidir.

NOT: TESTİS AĞRILARI İLE İLGİLENEN TIBBİ BÖLÜM ÜROLOJİDİR. Sponsorlu Bağlantılar

Bu Yazıdan Sağlık Yorumları
Sağlık
16 Ocak 2012

merhaba benim sol testisimde uzun süredir hafif bir şekilde ağrı var bu ağrı sol bacağıma kadar vuruyor,ayrıca erken boşalma problemim var. önerilerinizi bekliyorum.

Sağlık
21 Ocak 2012

merhaba hocam benim sağ testisim bu akşam yaklaşık 4 ila 5 santim arasında sarktı ve sol testisim tamamen kayboldu ağrı dizlerimden göbeğime kadar yayıldı ne otura biliyordum ne ayakta kala biliyordum acıdan baya kıvrandım bu yaklaşık 45 dakka ile 1:00 saat arasında sürdü ne yapmam lazım

Sağlık
4 Şubat 2012

Merhabalar benim sag testisimde yumurtaligimda 2 gün ara ara şiddetli ağrılar oldu daha sonra gecti 10 gün oldu Ağrı yok bu sefer sag kasığımda sivilce gibi bir sislik oldu 1 gün sonra bu sisen bir damar gibi lütfen acil cevaplayın çok korkuyorum sorun nedir nedendir bu nedir şimdiden çok teşekkürler iyi çalısmalar doktora gitmeye çekiniyorum ….

Sağlık
5 Şubat 2012

saygılar ben 32 yaşıındayım yaklkaşık 1 haftadır sol testisimde hafif bir ağrı var yürüdüğümde vede oturduğumdaağrıyor biraz kiloluyum bundan dolayı olurmu
*

Sağlık
7 Şubat 2012

merhaba hocam sol testiste ağırlık var sol bacak yürürken acıyor karnımın sol tarafındada bazen ağrı oluyor ben yüzücüyüm yüzmeme bir engel olurmu tedavisi nedir

Sağlık
10 Şubat 2012

merhaba benim sol testisimde uzun süredir hafif bir şekilde ağrı var bu ağrı sol bacağıma kadar vuruyor,ayrıca erken boşalma problemim var. önerilerinizi bekliyorum

Sağlık
20 Şubat 2012

hocam benim sağ testisim 2 gündür ağrıyo ve şiş ne yapmam lazım ve hangi antipiyotikleri önerirsiniz yardımcı olursanız sevinirim

Sağlık
24 Şubat 2012

mrb benım testısım de özellıkle sol tarafta asırı sertlesme var tuvalette ve sonrasın da oluyor bu sertleşme doktora henuz basvurmadım ıkı gundur boyle kasılıyor karında agrım yok

Sağlık
22 Mart 2012

merhaba ben 17 yaşındayım yaklaşık 1 hafta önce bu testis argırısını maç yaparken fark ettım koşarken ağrıyor koşamıyorum lütfen yardım edin nedeni nedir futbol oynayamıyorum

Sağlık
22 Mart 2012

mrb hocam benim testimime yalnıslıkla arkadasın eli çarptı we sert bi carpmaydı 4 gundur agırıyor onemlı bir sorun teşkil eder mi? doktora gitmeme gerek war mı yoksa gecer mi??

Sağlık
30 Mart 2012

Merhabalar hocam ben 22 yaşında bir yetişkinim 3 haftadır sol testisimde ağrı meydana geliyor sol tarafta kalın bir damar çıkıyor ve dokununca agrı meydana geliyor yurt dışında bır hastaneye gıttım damar genişlemesi olabilecegini soyledi ama kesin teşhisi koyamadı ben de budurumun belirsizliğinden korkuyorum cevap yazarsanız sevinirim…

Sağlık
6 Nisan 2012

Öncelikle geçmiş olsun herkeze.Benim ilk olarak sag testisimde agrı meydana geldi durduk yere başlayan bir agrı daha sonra sol tarafa geçti ve uzun süre ara ara agrıyordu doktora gittim ve ulturasyon çektirdim fizyolajik bulgu vb. birşeyler yoktur yazıyordu daha sonra doktor hiç birşey yok dedi ve 2 ay dan beri agrıları geçmiyor bazı zamanlarda çok şiddetli agrıyor ne yapmalıyım acil cevap verirseniz sevinirim

Sağlık
21 Mayıs 2012

hocam merhaba
32 yaşında evli erkeğim ben de şöyle bi sorun var penisim de çok aşırı küçülme oluyor kabugun içinde kayboluyor çıkarmakta güçlük çekiyorum eskisi gibi cinsel istegim yok erken boşalma sorunum başladı bir de pc kaslarını tutma diye bir yöntem varmış işerken tuttugum zaman kasıklarım da müthiş bi agrı idrarda yanma oluyor hocam doktora gitmaya çekiniyorum yardımcı olup cevaplarsanız çok sevinirim teşekkürler.

Doktorunuza görünmekten başka çareniz yok. Cesaretinizi toplamanız ve doktorunuza görünmeniz çok önemli. Çünkü eninde sounda gideceğiniz yer orası.

Sağlık
3 Haziran 2012

merhaba testisime darbe aldım menimde azalma oldu nedeni nedir acaba? Bazen de sağ testisim yatık duruyor torsiyon riski var mi?

Sağlık
4 Haziran 2012

merhabalar..ben 24 yaşında bekar bir erkeğim…birkaç gün önce işyerinde bir şemsiyeyi çekmem sonucunnda sağ testisimde bir ağrı hissettim…sağ testisim daha üstte duruyor..ağrı yok..sadece dokununca hafiff bir ağrı hissediyorum…ama tedirginim…cevap verirseniz sevinirim..
teşekkürler..

Sağlık
7 Haziran 2012

slm hocam benim testisleımde bir ağrı var ara sıra oluyor sürekli değil daha yeni yeni oldu. sızılıyor gibi ağrıyor. bu çok fazla mastırbasyondan mı kaynaklanıyor acaba.. geçer mi yoksa doktora göstermelımıyım. şişme yok bulantı yok. dmarada hafif birikinti vra. ilerde sorun olur mu teşekkurler.

Sağlık
17 Haziran 2012

sol taşşagmda ağrı var ve et parçası gibi bşy var zaman zaman ağrıma yapıo sorun ne olablr acaba yardmcı olrsnz sevinirm.

Sağlık
25 Haziran 2012

yumurtaya giden damar şişiyor iniyor bunun nedini ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim.küçük ihtiyacım geldimi şişiyor genelde.

tunçbilek
27 Temmuz 2012

hocam merhaba.ben yaklaşık 5 gündür testislerde inanılmaz bir ağrı hissediyorum, ilk önce sağ tarafta sonra sol tarafta şiddetli bir ağrı oluşuyor.meni öncelere oranla daha az ve sıvı oranı daha yüksek.1 ay sonra düğünüm var beni en kısa sürede bilgilendirirseniz çok sevinirim.birde son olarak varikoselden şüphe ediyorum eğer öyleyse ameliyat olunduğunda tekrarda oluşma ihtimali var mı şimdiden teşekkürler.

asd das
27 Ağustos 2012

merhaba,
2010 yılı eylül aylarında varikosel amaliyatı oldum.şuaralar ise arık sol yumurtalığımda yine ağrılar olmaya başladı ama yumurtalığımda ise büyüme yok yumurtalığımı elleyebiliyorum hergün düzenli olarak 30 dak yürüyüş yapıyorum yürüyüşten midir anlamadım ne zman yürüsem gün icinde ağrım oluyor.haftasonu evde oldugum zaman ise hiç sorun olmuyor slip camaşır kullanamıyorum boxer tarzı camaşır kullanıyorum acaba sorunum neden kaynakldır varikosel yeniden mi oluştu =?

wenkler
4 Ekim 2012

hocam 15 yaşındayım sağ testisim hafif aşağıya doğru inmiş ağrı yada şişme yok ve rahatlıkla boşalabiliyorum varikosel miyim ?

Engin
6 Ekim 2012

hocam merhaba,
15 senedir sağ testisimde ağrı var.Bu arada son zamanlara kadar senede 6 ayda felan arada oluyor ve geçiyordu.fakat son 4 aydır ağrı devamlı ve günlük olmaya başladı.bende devlet hastanesinde üroloji birimine yönlendim ismini vermek istemediğim doktor sadece kan testi ve ultrasyon istedi ve kan testi sonucuna göre kitle olmadığını ultrasyon sonucuna görede yumurtalık büyüklüklerinin normal olduğunu söyledi hiç kendisi bile bakmadan ağrı kesici vererek ilgisiz ve alakasız kaldı.ağrılarım halen devam etmekte sizce başka bir üroloji doktoruna görünmelimiyim veyada doktorun dediği gibi bu arıların çözümü yoktur ameliyat bile sadece açıp kapatmaktır geçmez dediği gibi bu arıları çekmeye devam mı etmeliyim.sizce hocam bu ağrılarımın ve artmasının sebebi nedir veyada neden olabilir?
bana konuyla ilgili bir yol ve bilgi verirseniz sevinirim.şimdiden teşekkür eder hayatınızda başarılar dilerim.
saygılarımla,

savas
27 Ekim 2012

Merhabalar hocam oncelikle iyi bayramlar dilerim bir hafta once sag testisimde bir agri meydana geldi ve testis torbasindada ara ara kasilmalar ve siskinlik oluyor doktora gidip muayene oldum ciddi birsey olmadigini soyledi iki gun sonra testis torbamda kil donmesi oldugun farkettim o kili dikatli bir sekilde cikardim birgun sonra sag testisimdeki sizlamalar gecti ama simdide sol testisimde hafif agrilar olustu ara ara bacaklarimda kucuk agrilar hisediyorum sizce bu agrilar ciddi bir hastaligin belirtisimi yoksa gecici birseymi beni aydinlatiRSANIZ cok sevinirim

zeus
28 Ekim 2012

mrb hocam 39 yaşındayım sol yumurtalığım normalin yaklaşık 4 katı kadar.bu durum ilk olarak 15 yaşında dikkatimi çekti.doktora gittim su toplanmış deyip herhangi bir problem olmaz dendi.daha sonra bir çocuk sahibi oldum.şimdi ise korunmamamıza rahmen çocuk olmuyor.bu problem değil fakat son zamanlarda büyük yumurtalığımdan kasıklara doğru bir ağrı oluşuyor.bu ağrılar torbalar soğuk etkisiyle toplandığında artıyorlar.idrarda yanma yok.cinsel ilişkide ağrı ve zorlanma yok.bu ağrıların sebebi yumurtanın aşırı büyük olmasımı yoksa başka birşeymi.şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar

semih
2 Kasım 2012

hocam 12 yaşındayım . sol yumurtam çok ağrıyor elleyemeyecek kadar zonkluyor çok ağrıyor saen dece temas olunca ağrıyor iki yumurtam aşağıda sorunum nedir lütfen cvp yazın …

sagliksiz
20 Kasım 2012

Sağlık9 Ekim 2008 e
bu sabah kalktığımda sol tetisimde bir ağrı keşfettim yürüdüğüm zaman karnımın sol tarafı nda şişme oluyor hastalığınm nedir acaba
Sağlık20 Şubat 2009 e
benim testislerimde ağrı oluyor bazen kaşıyamıyorum bile kaşımak istediğim zamn deriyi çekerek diğer elinle yavaşça kaşıyorum şişme yok cinsel isteksizlikde başladı erken boşalma ilerden beri var boşalma sırasındaki medine hem azaldı hemde fışkırma olmuyor benim sorunum nedir aceba
Sağlık21 Şubat 2009 e
merhaba sol testisimde aşırı bi ağrı var karnımın sol tarafında da ağrıyı hissediyorum ağrım çok şiddetli idrar yapma sorunum var çok az geliyo…çok fazla idrar yapmaya çıkıyorum ama yapamıyorum damla damla geliyo….sorunum ne acaba lütfen cevaplarmısınız.. şimdiden teşekkürler…
Sağlık16 Mart 2009 e
sağ testisimde ağrı var birazda şişmiş gibi gözüküyor neden olabilir acaba?
Sağlık16 Mart 2009 e
sağ testisimde ağrı var birazda şişmiş gözüküyor neden olabilir birde sık idrara çıkmaya başladım 9-10 kere..
Sağlık20 Mart 2009 e
merhabalar
ben 23 yaşindayim yaklaşik 6-7 yılönce testistesu toplanması sonucu ameliyatoldum şuan testisimde daimi degilfakat ayürüdügümde ağrı yapıyor.birde ilişkiye girdigim zaman tam eriksiyon sağlanmadıgı zaman testis kendini yükariçekiyorbeni bilgilendirirseniz sevinirim.teşekkürler
Sağlık1 Nisan 2009 e
arkadaşlar benimde sol testisimde ağrı var uzun zamandır kimse ile çıkmıyordum 2 gün önce bi kızla çıktım çok yoğun cinsellik hissettim ama boşalamadığım için galiba testislerim ağrımaya başladı o önemli değil ertesi gün boşaldık ama daha beter bi ağrı hissettim ama 1 aydır hiç bi boşalmay yaşamamıştım şuan testislerim de damarları sıktığım zaman yanma hissi var arkadaşlar bunun sebebi bizi çekemeyen birinin bir çeşit zehir ile bu ağrıya neden olduğunu biliyorum buna dikkat edin çok az miktarlardaki zehirler hastalıklara yol açar bu en önemlisidir ben dikkat ettiğim ve anladığım halde yinede oldu kendinizi koruyun
arkanızdan bir dedikodu olup olmadığını iyi kontürol edin
özellikle en yakınınızdaki yada komşularınıza yada iş arkadaşlarınıza dikkat edin yada her gün sizi görüpde konuşmadığınız kişilerde olabilir çünkü uzun vadede oluyor bunlar
zehiri illa yemeniz şart değil bir sprey ilede olabilir az miktar yeterli her gün uzun vadede hastalıklar ortaya çıkar birde şuna dikkat edin gece uyku esnasında yerli yersiz gece uyanıp uyanmadığınızı kontürol edin eğer uyanıyorsanız bu normal bişey değildir hepinize geçmiş olsun bi sorusu olan varsa buraya yazabilir
Sağlık22 Nisan 2009 e
Testislerime darbe aldım bi şey olurmu şimdiden teşekkürler
Sağlık14 Mayıs 2009 e
testislerimin sol tarafında ir ağrı var koşamıyorum birde salladığımda ağrıyo bunun neseni nedir?
Sağlık14 Mayıs 2009 e
futbol oynayamıyorum yardım edin
Sağlık16 Mayıs 2009 e
sol testisim arrada bi agrı ve sancı aluyor bu agrıbazen kasımada vuruyor 16 yaşındayım nedeni ne ola bilir teşekkrler
Sağlık19 Mayıs 2009 e
Sol testisimde herzaman degil ama, ara ara agrılar oluyor ve birde soldaki küçük sagdaki daha büyük, hatta sagdaki testisin büyük olması soldakini geriye dogru itiyor , yani yanyana degil önlü arkalı duruyolar.. Buna ragmen ereksiyonda anormal bir durum yok sertleşmesi uzun süre kalması normal boşalmada da sorunlar yok ama uzun süre boşalmayınca soldaki küçük olan ağrımaya başlıyor… Durumu elimden geldigince izah etmeye çalıştım yardımcı olabiliseniz çok mutlu olurum .. Çalışmalarınızın devamını ve basarılarınızın artmasını temenni ederim .. Tesekkür ederim …
Sağlık29 Mayıs 2009 e
Testislerimde ayrı var.Bu sancılar altı gündür devam ediyor,daha önce hiç böyle bir sorunum olmamıştı ama meksika biberi zayıflama hapını kullandım ve sancılar başladı şu an habı bıraktım ama hala devam ediyor ve cinsel isteksizlikte yaptı.Hangi bölümün doktoruna gitmeliyim yardımcı olur musunuz.
teşekkürler
Sağlık31 Mayıs 2009 e
merhaba sol testisimde aşırı bi ağrı var karnımın sol tarafında da ağrıyı hissediyorum .öncesinde böbrek taşı düşürdüm 4 kez.lütfen cevaplarmısınız.. şimdiden teşekkürler…
Sağlık3 Haziran 2009 e
merab ben 25 yasinda bekar bir erkegim benim sikayetim masturbasyon dan hemen sonra testislerimin altinda cok sizi oluyor yanma gibi bir sey bu ,haftada 3, 4 kez masturbasyon yapiyorum iliskiye girincede oluyor bu yaklasik 1 saat suruyor sonra geciyor ,doktora gitmedim hic bu sorun yaratirmi ilrde cok merak ediyorum . cevaplarsaniz sevinirim cok tesekkurler.
Sağlık3 Haziran 2009 e
benimde sag testısım soldakınden buyuk sagda önceden agrı oluyordu arabır sımdı sol agırmaya basladı ve karnımın sol tarafı agırmaya basladı sıddetlı bı sekılde sık sık ıdrara cıkıyorum
Sağlık5 Haziran 2009 e
Benim testislerimde iki üç günde 4-5 saat kadar süren ağrılar oluyor. bu ağrılar bazen çok şiddetli oluyor. bir aydır rüya yoluyla boşalmadım. bu beni korkutuyor. sebebi ne olabilir? yardımcı olursanız sevinirim
Sağlık9 Haziran 2009 e
ya arkdaslar yada hocam.. doktor yokmu cevaplıyacak daha onceden varikosel amelıyatı oldum ama 5 sene sonra sol testıs yıne grı yapmaya basldı ınceden bır agrı ama hıc durmuo pısılojıkmen yıkılmya basladım.. acaba bunun bu sefer nedenı cok sevısmekten olabılırmı mesala her gun haftanın 7 gunu gunde 2 kez arada bır gun bosluk olabılıyor
Sağlık25 Haziran 2009 e
merhaba 2 gece önce gece kasıklarımda ve testislerimde ağrı ile uyandım. idrar yaparen testislerim ağryor. doktora gittim. kan idrar tahlili ile röntgen çektirdim tüm değerler normal. bu arada ağrım gittikçe azaldı. fakat testislerim hala ağrıyor. nedendir acaba. nasıl hareket etmeliyim.
Sağlık13 Temmuz 2009 e
Sağ testise tutunca yukarıya bağırsaklara doğru ağrı yapıyor.sebebi ne olabilir. cevaplarsanız sevinirim. teşekkürler
Sağlık23 Temmuz 2009 e
merhaba öncelikle söyle baslayım ; 19 yaşındayım ve 10 yasımdan beri amatör futbolcuyum. öss nedeniyle sporu bir ara bırakdım ve 1 hafta önce mekik cekmeye basladım. sonra sol testisimde bir agrı oldu ve testisin üst kısmında epididimis denilen kısımda damar a benzer bi şişlik oluşdu agrı sol kasıgıma vuruyo ve sol testisim biraz yukarı cıktı nedeni nedir bi aydınlatırsanız sevinirim doktora gittim bişi yok dedi ama agrı devam ediyo cevaplarsanız cok sevinirim tesekürler
Sağlık31 Temmuz 2009 e
arkadaslar sorularınıza cevap gelior mu ?? benmde sorunlarım var ve birilerine danısmalıım sorun var mı yokmu die lütfen cevaplandırın…
Sağlık5 Ağustos 2009 e
sol testisim de yukarı doğru bir çekilme ve ağrı var birde ara sıra şişiyor bunun sebebini öğrenebilirmiyim acaba acilen bir cevap yazarsanız sevinirim
Sağlık6 Ağustos 2009 e
merhaba hocam benım sol testıslerımde damar toplantısı yanı birikmesi olmus dedı dr.rum ultrason cektırmemı istedı fakat randevu tarıhını 20gun sonraya verdı.Benımde sol ayagıma vuran asırı agrı sonucu baska bır urolojı doktoruna gıttım ona ıdrar tahlılı verdı temız cıkınca bu seferde ıdrar kulturu ıstedı fakat daha sonucunu alamadım.sol testısımın tam uzerınde elıme ulasan damar bırıkıntılerı gelıyor acaba bendekı rahatsızlık varıkoselmı yoksa prostat buyumesımı??? yasım 33 ıhtımalı varmı bırde hocam amalıyat deyılde ılacla tedavısı olıurmu??şimdiden cok tesekkur ederım..
Sağlık8 Ağustos 2009 e
iyi akşamlar benim sol testisim de agrı oluyor hemde sertleşme meydana geldi agrısı belime kadar vuruyor ve belim koç feci şekilde agrıyor sebebi nedir acaba şimdiden tşkler
Sağlık18 Ekim 2009 e
merhaba sol testisimde ağrı var ve idrar yaparken veya boşalırken penisimde yanma oluyor nasıl kurtulurum lütfen açıklar mısınız.
Sağlık21 Ekim 2009 e
Benim de sol testisimde ağrı ve şişme var yaklaşık 10 gündür devam ediyor.Başka bir soronum tok yani arkadaşların dediği gibi karın ağrısı falan yok.Bana sanki yumurtanın altındaki bezlerde bir doluluk var gibi geliyor. Bunun nedeni ne olabilir.
Sağlık27 Ekim 2009 e
Benim sol testisim sağ testisime oranla 1.5-2 kat büyük ve sol testisimin üstünde yumuşak bir cisim daha var çok küçük,korkudan bi kaç senedir bekliyorum acaba ciddi mi?
Sağlık16 Kasım 2009 e
acil cevap bnm sağ testisim arada bir agrıyor ve karnımın sag tarafına vuruyor bacagıma vuruyor bazende koşmaya başladıgım zamn agrıyor acil cevap
Sağlık21 Kasım 2009 e
merhaba sol testisimde aşırı bi ağrı var karnımın sol tarafında da ağrıyı hissediyorum ağrım çok şiddetli idrar yapma sorunum var çok az geliyo…çok fazla idrar yapmaya çıkıyorum ama yapamıyorum damla damla geliyo….sorunum ne acaba lütfen cevaplarmısınız.. şimdiden teşekkürler
Sağlık23 Kasım 2009 e
4 aylık bir oğlum var 2 gündür sağ testisi şiş sebebi ne olebilir msn me cavap yazabilirseniz çok sevinirim başarılar
Sağlık4 Aralık 2009 e
mastürubasyondna sonra sol testisimde şişme karnımın sol tarafında bi ağrı oldu bunun nedeni ne olur acaba yanıtlarsanız sevinirim teşekkürler
Sağlık18 Aralık 2009 e
sağ testisim ağrıyo ve bağzen de deride sarkma oluyo.bide spermim fazla fışkırmıyo.Doktora gidemiyorum lütfen yardım edin.
Sağlık26 Aralık 2009 e
sol testisim ağrı vurdu aksam bosalmıstım yıkandım 10 dk gectı ağrı basladı nasıl geccek yasım 16 tesekkurler

sagliksiz
20 Kasım 2012

Sağlık1 Ocak 2010 e
hasan aynı durun bende var benimde sağ testisim ağrıyor…Ben boşalıp yıkanmıştım yıkandğım sırada ağr
Sağlık2 Ocak 2010 e
sağ testisim ağrıyor ve kalçama vuruyor ağrı. yürürken ağrıyo daha fazla hissetiyorum.
Sağlık10 Ocak 2010 e
dün gece sağ testisimde ağrı hissettim ama dururken değil üzerine baskı oldugunda agrıyor gece uyurken üzerine yattığım zaman yada elimle sağa sola oynattığım zaman acaba önemli birşey olabilir mi teşekkür ederim
Sağlık12 Ocak 2010 e
Sol testiste pantolon sıktığı zamanlarda arada sırada ağrı vardı ama son bir kaç haftadır, pijama ile oturuken de hemen her gün bir iki kez ve iki-üç saniyeyi geçmeyen ağrılar başladı.Dokunduğunda ve görünüşte hiç bir değişiklik yok. yardımcı olursanız çok sevinirim.
Sağlık13 Ocak 2010 e
bundan 3 hafta once bır bayanla tanımadıgım bır bayanla ılıskıye gırdım. ve su antestıslerımde bır agrı var yanı bel soguklu olmaz dıye dusunuyorum ama testıslerımın agrılarını anlam veremıyorum daha once agrı falan hısstemıyordum penısımden cok az bı sıvı gelıyor ama hep dgeıl tabı sızde bel soguklugumu yoksa tessıslerımdekı agrı baska bıseymı?? yardımcı olursanız sevınırım..
Sağlık25 Ocak 2010 e
Öncelikle tüm hastalara acil şifalar diliyorum benimde bu hastalardan baziları gibi testislerde yani her ikisinde de agrı var sebebi bundan 8 ay önce spermden2. Bosalmada kan geldi ve ertesi sabah sol testis acayip agrıyordu doktora başvurdum bana ampisid diye bi igne ve agrı kesici verdi verdiklerinı kullandım ve geçti 8 ay sonra yani bugun her iki testistede boşaldıktan sonra agrı oluyor bunun önemli bisey olup olmadıgı ve bi doktora tekrar başvurmam gerekirmi lütfen yardım edin not:sol testiste damar birikmiş
Sağlık26 Ocak 2010 e
testisimin sağ tarafı ağrıyor ve karnıma VURUYOR DOKTORA GİTTİM KANSER TESHİSİ KONULDU NE YAPMALIYIM
Sağlık29 Ocak 2010 e
hocam benim şikayetim 3 yılönce kasıkfıtıgı ameliyatı oldum ameliyattan sonra sol testisim şişti digerinin 3 katı oldu agrım yok ama korkuyorum lütfen bana yardımcıolun saygılar
Sağlık3 Şubat 2010 e
slm arkadaşlar benimde sol taşagım agırıyo neden acaba idrara çok çıkıyorum ve belimde agırıyo sol taraftan çok mala vuruyorum ondan ola bilirmi acaba bana yardım edin ha bu arada canım çok mala vurmak istiyo ama testislerim agırıyo neden acaba
Sağlık6 Şubat 2010 e
sağ testisim sol testisime göre daha büyüdü ara ara ağrılar oluşuyor.bilgilendirirseniz sevinirim.teşekkürler
Sağlık17 Şubat 2010 e
Merhabalar…. sorunum testislerimde.. 2-3 aydır ağrıyor bazan ikisi birden bazan sağdaki bazan soldaki.. ama genelde soldaki ağrıyor.. son gunlerdede arttı ama şu var yürürken pek ağrımıyor özellikle sırt üstü uzandığımda ağrıyor.. bacaklarımı toplayıp yan yattığımdada pek olmuyor ama dediğim gibi sırt üstü uzandığımda oluyor.. ürolojiyede gittim iki tane ilaç verildi ama faydası olmadı.. yardımcı olurmusunuz..
Sağlık17 Şubat 2010 e
slm benim sorunum boşalmamamk için kendimi tuttuğumda oluyo testislerim şiddetli olarak ağrıyo boşalınca geciyo acaba bu bi sorun mudur sağlık raporu almam gerekecek iş için sağlık raporunda bi sorun cıkarır mı şimdiden teşekkürler
Sağlık28 Şubat 2010 e
sağ testisim agrıyor ve sol testisimden daha farklı büyümüş şekilde, gecen hafta giymiş oldugum dar iç çamaşırdanmıdır acaba 2 gündür böle
Sağlık3 Mart 2010 e
sabah kalktıgımda sol testisimde bir ağrı hıssettım ılk once cok agrıyodu ama sonra gecdi. simdi ara az sıkıstıgında mesela bacak bacak ustune fln attıgımda agrıyo neden olabilir. mastürbasyon yapmama kararı aldım kendımce. 1.5 haftadır yapmıyorum ondanmı olabilir..
Sağlık4 Mart 2010 e
sabah kalktıgımda sol tarafımdaki tesislerimde çok az agrı vardı ögleye dogru agrım arttı akşam sol tarafıma dokunamaz oldum yattıgım yerden kalkarken bile agrı çok fazla şuan testislerime (sol tarafım) dokunamıyorum sanki zonklama gibi acaba gun boyu soguktaydım bundan olabilirmi ltf yardımcı olun tşk ler.
Sağlık6 Mart 2010 e
sol tessım bazen agrı yapıyor yuruyemıyorum hatta.ama sıklıkla olmuyor
Sağlık7 Mart 2010 e
ıyı gunler benım sol tassagımda hafıf bı agrı oluyor 6aydan berı devam edıyo ara sıra ama doktora gıttım ıdrar testı yaptı normal cıktı napcaz tesekkur ederım
Sağlık11 Mart 2010 e
açıklamanız mükemmel bir açıklıkta ve anlaşılırlıkta fakat bu sıkıntının çözümü nasıl olur ve ne kadar zaman sürer ilginize teşekkür ederim.
Sağlık5 Nisan 2010 e
bu ağrının terdavisi nedir hocam ?
Sağlık14 Nisan 2010 e
hocam benimde sağ testisimde bi beze gibi birşey var ama damat sancısı cekiorm tedavisi nedir
Sağlık22 Nisan 2010 e
sayın dr.
2009 yılının 6.ayında testislerimde aşırı ağırlık hissi ve ağrı oluştu.prof..gittim.sidik,kan testleri yaptırdı..önemli sorun çıkmadı…4 kutu antibiyotik kullandım..iltihaplanma olduğu söylendi..ilaçların bitiminde gittim gakat hafif hafif ağrıların devam ettiğini söyledim…bu ağrır önemli değil dedi..
uzun süre geçmesine rağman bugünlerde tekar hafif hafif ağrılar başladı….bana bu husuta yardımcı olurmusunuz..
selamlar
Sağlık26 Mayıs 2010 e
merhaba.bugün sabah kalktığımda sol taşaklarımda bir ağrı vardı ama fazla değil sonrası ise ağırlaştı.yürümekte zorluk çekiyorum hangi doktora gidebilirim ve ya ne yapabilirim…yardımlarınız bekliyorum
Sağlık31 Mayıs 2010 e
merba benim sorunum şu birhaftadır soltestisimde agrı vede bacağımda kasılmalar la birlikte ağrı oluşuyor bazende karnıma bir ağrı saplanıyor kısa sürüyor bugunde sankı kandolasımımda problemvar solkasıgımla karnım arasında damarlar hareket halinde gidişiyor daha doktora gitdemedim
Sağlık27 Haziran 2010 e
iyi günler hocam sol tassağımda beze gibi bişi war we ağrı yapıyor doktora falanda gitmedim acaba neden olabilr daha önce böyle bir olayyla karsılasmadım 19 yasındayım nasıl gecer yardımcı olabilir misinz
Sağlık5 Temmuz 2010 e
mrb hocam 2 gün önce idrarımdan aynı kola rengi ve kan rengi karısımı geldi ve bugun taşaklarda hafif bir agrım.doktora gitmekte çekiniyorum lütfen yardımcı olun bana rumuz polat
Sağlık5 Temmuz 2010 e
hocam bn de 23 yaşındayım aynı günde 2 kez ilişkiye girdim ve boşaldım da sorna sağ organnımda ağrı war we yürürken ağrıyor ne yapabilirim bi yardımcı olunn lütfen
Sağlık6 Temmuz 2010 e
mrb bır sabah klktıgımda sag testisimın üstünde cok şıdetlı agrı oldu ve şmdi bu agrı hafı şekılde devam edıyor veelımle dokundugumda acısı artıyor ne yapmamlazım acıl cevap lütven..
Sağlık15 Temmuz 2010 e
BU ARKADAŞLARIN HEPSİ BENCE FITIK AMELİYATI OLMALI
Sağlık23 Temmuz 2010 e
yavuz says:
06 Tem 2010 | 14:59
mrb bır sabah klktıgımda sag testisimın üstünde cok şıdetlı agrı oldu ve şmdi bu agrı hafı şekılde devam edıyor veelımle dokundugumda acısı artıyor ne yapmamlazım acıl cevap lütven..
Arkadaşım aynısı bende var aradan 1gün geçti hala aynı.Testis kanserinden korkuyorum ya acayip mroalim bozuldu?
Sağlık30 Eylül 2010 e
bende 16 yaşındayım pek fazLa boşaLmıyorum ve sağ yada soL testisLerimde ağrıLar War. Çözümü ve Nedenini açıkLarmısnız Lütfen yardımınıza ihtiyacım war.
Sağlık13 Ekim 2010 e
hocam benim birkac gündür sol testisimde bi agrı var dokununca acıyo napmaliyım
Sağlık16 Ekim 2010 e
mrb hocam, birgün 5 yaşındaki kardeşimle oynarken yanlışlıkla testisler tekmesini vurdu.orda bi 10 dk kaldım ağrısı normale geçene kadar neyse,bir gün zevklendiğimde o ağrı artmaya ve boşalmamı engellemeye başladı ve hem acıyla baş etmeye hemde menimin dışarı atmasını sağlamaya çalışıyorum çok zor bidurum genelliklede ağrı arttığında boşalmadan vazgeçiyom,bugün 10.gün hala ağrısından bişey kaybetmedi şuan ağrısı hafif ama boşalmak istediğimde ağrısı çok artıyo,beni bilgilendirirseniz çok sevirim,cevabınız için şimdiden tekeşşür ederim.saygılarımla… ( 18 yaşındayım )
Sağlık16 Ekim 2010 e
mrb hocam.geçen kışın sonlarında testislerimde ağrılar hissettim.ama yazın havalar ısınınca cok nadir ağrı oluyordu bu yuzden doktora gitme gereksinimi duymadım.şimdi havalar tekrar soğuyunca cok sık meydana geliyo bu ağrılar(nerdeyse hergün).her iki testisimde de bu ağrı var.bazen yürümekte zorlanıyorum.dokunduğumda daha da ağrıyo.neyden olabiir acaba.şimdiden teşkkurler.
Sağlık18 Ekim 2010 e
bir sabah kalktigimda sag testisimde agri hissettim suan dokununca cok aciyor ve ne yapacagimi bilmiyorum. 4 gun oldu ama aci hala azalmadi. dokununca yada pantalon degince aklimi oynatacak gibi oluyorum,seklinde yada renginde pek bi gariplik olmadigi dusunuorum ama
moralim cok bozuk
bide su an amerikada oldugum icin doktora gidemiorum.acil birseyler onerirseniz veya yardimci olursaniz cok sevinirim
Sağlık26 Ekim 2010 e
3 yildir benimde sol testisim cok agriyor doktora cok gittim en son varikosel tesisi koydu ameliyat oldum ama halen agri devam ediyor benim sorunum bosalinca veya tuvalete gidince gecici bir rahatlama oluyor sonra yine agriyor yanmada cok var
Sağlık28 Ekim 2010 e
mrhb hocam ben 4 ay önce akıntı sebebiyle doktora gittim ve bel soguklugu dedi ialç iğneverdi forcef 1 gram tetradox tavanic amoklavin bu ilaçlardan 2 şer kutu bitirdim 2 ay sonra akıntı kesildi fakat gene basladdı ve testler yaptırmamam ragmen birşey cıkmadı bütün testleri yaptırdım kültür.idrar, sperm, ultrasona girdim boyutlaar normal dedi felan..ama şimdi akıntı yok sag testisimde agrı var ve şişiyo hafif 2 aydır devam ediyo boşaldıktan sonra artıyo agrı ve penisimin kafasında bi sertlik acıma oluyor napmalıyım doktor ilaç vermedi gecer dedi gecmedi hangi ialç kullanmalıyım varikosal mi başka bi haastalıkmı yardımcı olursanız sevi snirim
Sağlık4 Kasım 2010 e
hocam benimde sol yumurtalıgımda anı bir agri girdi üç ay önce varikosel ameliyatı oldum iki saat önce kontrole gittim dr bişey yok dedi.ağrım muayeneden sonra başladı şimdiden teşekkür ederim
Sağlık16 Kasım 2010 e
slm hocam ben 4 yıl önce sol testisimdden bir darbe yedim sol testisim ağrımaya başladı doktora gittim ultrasyon çektirdim doktor dedi sol testisinden hafif bir hidrosellik artmış dedi,doktor ağrı geçer dedi ama hala sol testisimden ağrı var bazen boşalınca daha çok ağrıyo. hocam bunun bir ilaç tedavisi yok mu tedavi olunca ağrı geçer mi.yardım bilgilerinizi bekliyorm teşekkürler
Sağlık24 Kasım 2010 e
mrb hocam benim sol testis yani sol taraftaki yumurta devamlı çok kötü ağrıyo her yerimede vuruyo bu ağrı ne yapmam lazım
Sağlık27 Kasım 2010 e
hocam benim sağ yumurtalığıma bir ağrı girdi oraya dokununca acıyo geçmsi için ne yapmalıyım?
Anne-Babana söyleyip bir doktora görünmelisin. Bunu sakın ihmal etme ne olduğunu internetten bulamazsın. Geçmiş olsun.
Sağlık15 Aralık 2010 e
merhaba hocam Gece Belirli Saatlerden sonra Testislerim Ağırmaya Başlıyor normal gündüz Hiç bir sıkıntı yok sebebi nedr Sebeleri sık sık Boşalma Olablrmi yada fazla sandalyede oturma?
bunları cvplandırırsanız cok sevinirim .
Sağlık19 Aralık 2010 e
mrhba hocam ben 13 yaşındayım dün akşam testislerimi elleyince sag testisim agrıyor yürümede zorluk cekiorum ne yapmalıyım

sagliksiz
20 Kasım 2012

Sağlık9 Ocak 2011 e
hocam benim testisimin yumurtanın biri aşagıda biri yukarıda.doktora görünmemmi lazım yaşım 20 şimdiden teşekkürler
Sağlık13 Ocak 2011 e
mrb hocam benim sol testisimde küçük şiş vardı geçer diye bişey yapmadım am sağ testismdede aynısnın olduğnu fark ettim bazen yürümeme bile engel oluyo napmam lazım şimdiden teşekkür etim
Sağlık15 Ocak 2011 e
mrb hocam. sabah sol testisimde müthiş bir ağrı ile uyandım. ve hala da ağrı devam ediyor. damat sancısıdır diye düşündüm ama bu çok ağrıyor. ne yapmam gerekiyor
Sağlık16 Ocak 2011 e
merhaba 2gündür sağ testisimde ağrı var neden olabilir acaba bazı hareketlerimi kısıtlıyor ne zaman geçer acaba korkmaya başladım
Sağlık21 Ocak 2011 e
21 yaşındayım sol testiste ağrılar oluyor sürekli ağrı değil ama doktora gittiğimde damar genişlemesinden şüphe duyduğunu söyledi ve bu durumun ilerde sorunlara neden olabileceğini söyledi testis ağrısının tek nedeni damar genişlemesi midir?acil yardım bekliyorum.
Sağlık24 Ocak 2011 e
mrblr , yaklasik 1 aydir sol testisimde belirli araliklarla agrilar var , ozellikle son 2 haftadir agri sol kasik ve karin bolgemde de etkili , muayene oldum (elle)fakat varikosel olmadigini soylediler , agrilardan once ufak bir darbe yasadim bu testislerde odem olusmasini saglamis olabilir mi ?? ayrica penisimin uzerindeki kilcal damarlar varis gibi gorunur bir hal almaya basladi eskiye gore , bu herhangi bir damar sorununa isaret olabilir mi ?? ilginize tesekkur ederim iyi calismalar . . .
Sağlık1 Şubat 2011 e
merhabalar benım bı sorum olacaktı normal yollarla cocuk sahıbı olmazsınınz dedıler sebebı damarınız yok solendı ve tedavısıde yok dendiacaba hıc tedacı yontemı yokmu
Sağlık26 Şubat 2011 e
merhaba hocam. 16 yaşındayım. 2 hafta önce ufak bi darbe aldm ertesi günü bir ağrı oldu testislerimde sonra aradan 1.5hafta geçti ve yine ağrı var. sol testisim sanki daha şiş ve sert. korkuyorum doktorada gitmedim cevabınızı bekliyorum.
Sağlık4 Mart 2011 e
Merhaba Hocam,1 ay dır sol testisimde agrılar var sol ayagıma vuruor agrısı.dar boxer ve sandalyede çok oturuyorum.Genellıkle gece yatarken acısını hissediyorum..Bunun nedeni nedir acaba doktora gitmedm çok utanıyorum lütfen yardm 21 yasındayım..
Sağlık14 Mart 2011 e
30 yaşındayım idrar yaparken agrı ve kan vardı doktora gittim iltaha pdedi ilaç verdi hippurin minoset amoklavin-bıd bu gün kullanmaya başladım fakat sağ testiste büyüme ve biraz ağrı var acama nedeni nedir kan ve idrar testi yapıldı (kan dahiliye için alındı romatizmam vardı doktor oranlar yükselmiş dedi odacipro verdi)bu büyüme ve ağrı geçermi acaba beklemelimiyim ilaçların süresi bitene kadar üroloji kontrole çagırmadı ama dahiliye çagırdı.?
Sağlık30 Mart 2011 e
Mrb yolda yürürken sol testisime ağrı giriyor. Yürümemi ciddi anlamda engelliyor. Sol bacağıma karnımın sol tarafına ağrı vuruyor. Testisimde galiba şişme var ve normalden biraz sert. Elimle kontrol ettiğimde sol testisimin üst kısmında yumuşak bir kısım var. Ağrıyan kısım orasıdır. Ne yapmalıyım? Sizce rahatsızlığım nedir? Şimdiden teşekkür ederim
Sağlık6 Nisan 2011 e
yaw herkes ağrıyı anlatıo bir kişi tedavisini anlatsın
Sağlık18 Nisan 2011 e
merhaba hocam benim sağ testisimde ve buna bağlı olarak özellikle sağ kasığımda ağrı oluşuyor ve elimi sağ testisime dokundurduğumda ağrı yapıyor ve yürümemde ve bazı hareketleri yapmamda bana sıkıntı veriyor ne yapmalıyım ne önerirsiniz
Doktora gitmenizi önermekten başka elimizden bir şey gelmiyor.
Sağlık18 Mayıs 2011 e
hocam kolay gelsin.7ay önce sağ testisimde ağrı ve şişme oldu.doktora gittiğimde(elle ve ultrason muayenesi) bana hidrosel olduğunu söyledi ve cravit 500mg verdi.ağrı geçti ama gözle fark edilecek şişlik kaldı.bana herhangi bir zararının olmadığı söyledi.yaklaşık 1aydır şikayetlerim arttı ve yürüyemez hale geliyorum.başka bi doktora gittim yine hidrosel olduğunu antibiyotikten başka birşey veremeyceğini ve askılı tıbbi kilot kullanmamın iyi geleceğini söyledi.kilodu aldım ama hiçbir yararını görmüyorum hala çok şiddetli ağrılarım var ve sağ kasıktan yumurtaya inen damarlar bayağı sert oluyor ağrılı bi şekilde.böbreklerime kadar ağrıyor.neden olabilir hocam bu?yaşım 20 ve bu ağrılar artık canıma yetti ağrı kesiciler fayda etmiyor bana
cevabınızı bekliyorum. TEŞEKKÜRLER…
Sağlık11 Haziran 2011 e
iyi calısmalar
benim sol testiste agrı oldu bir kac gün içinde
elimle baktıgımda sol tarafta hafif siskin ve digerinden sert oldugunu fark ettim giyisilerin bu duruma etkisi varmıdır ..
ne önerebilirsiniz biraz aydınlatırsanız sevinirim
Sağlık20 Eylül 2011 e
arkadaşlar maçta sağ testisimde bir ağrı oluştu ve idmanlarda depara kalktığımda ağrı hissediyorum….ama idman yapmadıgımda sıkıntı yok…bunun sebebi nedir acaba acil yardım edermisiniz
Sağlık8 Ekim 2011 e
merhaba benim sol testisimin ucunda küçük bir şişme var yani tavuk yumurtası gibi bi şekil alıyor bu ucundaki şişliğe dokunduğumda testisim ağrıyor ve kopucak gibi oluyor daha öncede olmuştu bu sonra geçti ama bu seferki halen daha sürüyor :( ve sağ kasığımda ağrıyor aslında sağ testisim ağrıyor ama kasığım ağrıyor gibi hissediyorum ne olur yardım edin :( çok korkuyorum problem ne olabilir Msn:atilla.1082@hotmail.com Lütfen Mail Atın :(
Sağlık16 Ekim 2011 e
hocam benim sağ yumurtalığıma bir ağrı girdi oraya dokununca acıyo geçmesi için ne yapmalıyım??
Sağlık3 Kasım 2011 e
merhaba ne zaman cinsel ilişkiye girmeye önceden hazırlanıp niyetlensem testislerimde ağrı oluyor sanki aşağı çekiliyormuş gibi oluyor bu ağrıdan dolayı ereksiyon sorunu yaşıyorum daha sonra mastürbasyon yapınca ağrı kalmıyor
Sağlık9 Kasım 2011 e
hocam sag testisimde agrı var yukardan aşşagıy a gelen bi agrı bazen cok bazan az bazen hc olmuyor ama bu sıra agrılar hisedilr derecede olmaya başladı ne yapmalıyım
Sağlık24 Kasım 2011

enes kara
23 Aralık 2012

Selam Sabah kalktıgım zaman sag testisimin yamuk oldugu gördüm geçer diye aldırış etmedim 2 gün oldu hala yamuk duruyor sorun nedir acil ?

ayhan ayhan
8 Mart 2013

selam hocam 23 yaşındayım sol testisim sag testisim den hissedilebilecek kadar büyük ve uzun zaman dır agrıyo neden olla bilir cevaplarsanız seviniri kolay gelsin

mehmet gündüz
16 Mart 2013

şuan testislerimde ufak bi deliktten çok kan akmakta sabah kalkıp lavaboya gittim sildim bir anda kanamaya başladı durmuyo bununun sebebi veya kötü tarafı varmıdır nokta nokta kanıyo ama durmuyo

Azat
10 Nisan 2013

Sol testisim çok ağrıyor daha önce de ağrıyordu ama bu kadar değil ve sürekli de değil ne oluyor bu testislere anlamadım :(

irfan turgut
3 Mayıs 2013

merhab hocam 27 yaşındayım ben 5 ay öncesi varikosel ameliyatı oldum ama sol yumurtamda ağrılarım oluyor doktoruma gittiğimde ağrı kesici yazıp yolluyor ama tekrar ağrılarım başlıyo hatta ilaçlar hiç bir işşe yaramıyor ne yapmam lazım hocam yardımcı olun lütfen

sağlık
29 Mayıs 2013

selam hocam 21 yaşındayım testisimde hafif ağrılar oluyor belirtilerden hiçbiri yok hafif ağrılar var ne yapmalıyım ?

Giyim sitilinizi değiştirerek bir kaç hafta kendinizi kontrol ediniz eğer ağrılar kesilirse sebep pantolon yada külotun organlarınızı sıkıştırmasına bağlıdır(çok sık karşılaşılan bir durumdur). Ağrılar devam ediyorsa bir üroloji uzmanına görünmeniz çok önemlidir.

ismail bacak
9 Haziran 2013

iyi gunler hacam ben 32 yasinda biriyim uzun yilardir bende aralikli aralikli testis agrilari yasiyorum rahatsiz edici derecede digildi iki gun once sabah uyandigimda gene agriyordu bu sefer sol karin bosluna dogru birde uzantisi vardi acaba cok cidi bir rahatsizlik olabilirmi beni bilgilendire bilirmisiniz saygilar

ahmet
6 Temmuz 2013

Merhaba,sol yumurtama parmak uçlarıyla hızlı bir darbe aldım ve damarlarda şişlik var doktor tedevisi gerekiyormu ?

Birkaç gün boyunca durumu gözetlemenizi tavsiye ediyorum. Ani ve aşırı şişlikler, idrarda zorluk, kızarıklıklar veya renk değişiklikleri durumunda vakit kaybetmeden bir doktora başvurmanız gerekmektedir.

kartal
7 Temmuz 2013

slm ben sağ testisimde ağrı sızlama ani arılar oluştu hafif mide bulantısı ateşlenme var bir kaç kez testisime darbe geldi ve düzensiz boşaldım bunlardan kaynaklanabilrimi 14 yaşındayım yardım acil bi durummu.

Ağrı ve ateş iltihabi bir vakayı çağrıştırıyor. Vücudumuzdaki ateşlenmelerin büyük bir bölümü ya iltihaplı bir durumdan yada alerjik bir durumdan kaynaklanmaktadır. Durumunuzun açığa kavuşması için mutlaka bir üroloji hekimine başvurmalısınız.

abdulkadir b.
8 Temmuz 2013

hocam öncelıkle bızı aydınlattıgın ıcın allah razı olsun hocam bnm sag testıste agrı var 3 tane farklı ürolojı doktor uzmannına gıttım kımısı kıreclenme var dedı en son 2 hafta önce farlı doktora gıttım temografi cektım bırsey cıkmadı ama testısım agırıyor 2 senedır hocam ne önerirsiniz hangı doktora gıtsem tekrar şimdeden tesekürler.

Değerli ziyaretçimiz öncelikle geçmiş olsun. İkincil olarak bu tür teşhiş tetkik ve taramalar sonucunda sebebi tam olarak anlaşılamayan durumlarda ben alışkanlıkların değiştirilmesini tavsiye ediyorum. Örneğin dar giysilerden kaçınmanız. Önemli bir davranış biçimi olacaktır. Diğer yandan yeme alışkanlıklarınıza dikkat edebilirsiniz. Bazı zamanlar ağrı artışı görülebilir o zaman ben bir gün önce ne yedim ne içtim? Böylece testislerdeki ağrının neden kaynaklandığını ortaya çıkarabilirsiniz.

mustafa
15 Temmuz 2013

hacam merhaba bende olan rahatsızlık nedir bilmiyorum ama size şöyle izah edim tesislermin birisinde hafif büyüklük olup ve nohut büyüklüğünde bir şişlik var ve bu şişliğe masaj uyguladığımda feci ağrı yapıyor bunun nasıl bir rahtsızlık olduğunu anlayamadım lütfen bana bu konuda bilgi verin ciddi anlamda korkmaya başladım şimdiden teşekkürler.

Geçmiş olsun dileklerimizle. Öncelikle şunu belirtmeliyiz. Bu bir sağlık sitesidir. Bu sitede hastalıklarla ilgili genel geçer bilgiler verilmektedir. Durumunuza uygun bir teşhis yapmamızın imkanı yoktur. Mutlaka bir doktora görünmeli ve durumunuzun ne olduğunu anlamalısınız.

erdal77
31 Temmuz 2013

hocam sol testisimde 3-4 gündür hafif ağrı ve şişlik var soltestisimi deriye yaklaştırınca yanında bi kütle beliriyor bunun nedeni ne olabilir

murat
5 Ağustos 2013

merhaba hocam, benim yaklaşık iki haftadır sağ testismde ağrı oluştu, bu ağrı banyo yaptığım esnada otururken müthiş bir ağrı ile geldi ve halen devam etmektedir. Nasıl bir tedavi yöntemi uygulamalıyım ağrım halen devam etmektedir.

özkan
30 Ağustos 2013

merhaba, 16 yaşındayım aşağı yukarı 10 gündür sol testisim gün içerisinde ara ara ağrıyor. testisimi muayene ettiğimde herhangi bi kiste de rastlamadım. Çok korkuyorum sorunum sizce ne olabilir ?

osman
15 Kasım 2013

hocam iyi günler 17 yaşındayım ve sağ yumurtalığım ağrıyor ve azda olsa yürümekte zorluk çekiyorum geçen gün çok koşmuştum genellikle fazla hareket etmem bu yüzdenmidir. bugün kalktığımda grip+yorgunluk ve ağrı başladı lütfen bilgi verirseniz sevinirim

Volkan
30 Kasım 2013

Ben 12 yaşındayım,bir gün elimin penis yakınlarına deymesiyle testis taraflarında bir ağrı oluştu ve ogün bu gündür aradan 1 yıl geçti,çok bir şey değildir diye doktora gitmedim ama artık dayanamıyorum.sol testisim,sağ testisimden belli derecede hep inik ve hayatımda korkunç bir sol testis ağrısıyla yaşıyorum,lütfen cevap yazın.

Tolga
8 Ocak 2014

Merhabalar hocam benim sol testisimde bu 1 haftadır aşağıya doğru inme oluyor yumurtalık altında su birikintisi gibi bişey var ama ağrı falan hissetmiyorum ne kasıkta ne testiste nede karında bu ne olabilir hastalık nedir hocam lütfen acil cevap verirmisiniz

omer
9 Ocak 2014

fıtık ameliyatı sonrası sol testisimde bir ağrı oluştu sebebi ne olabilir.

H , Ç
11 Ocak 2014

Sol yumurtalığımda şekil bozukluğu oldu birbirine yâpışık 3 parça halinde oldu sag yumurtalıgımda küçülmeye başladı bunun nedeni nedir

murat
28 Ocak 2014

iyi günler 15 yaşındayım ve sağ testisim ağrıyor. aynı zamanda testislerde sarkma da söz konusu. boşalırken çok fazla gelmiyor. ağrı zaman zaman artıyor veya azalıyor ağrı kasığıma da vurabiliyor. ayrıca mide bulantım da var bunun da ağrımla ilgisi olabilir mi? şimdiden teşekkür ediyorum iyi günler

kerim
28 Mart 2014

Hocam Mehrabalar

Ben 3 gündür testis ağrısı cekıyorum .
doktora basvurdum doktor ulturason cektı
ultrasonla normal cıktı.
Bana Zinnat 12X Aparol Verdı hafta sonra yıne basladı arada sırada tasaklarda agrı oluyor 1 gunde 2 3 gere ağrı gırıyor gıdıyor bazen penısın kafasının bıraz asasında bıraz ağrı degıl rahatıszız edıcı bısey oluyor sorun nedır hocam
Not:15 Yasındayım

Doktor kontrolünden geçtiğinizi belirtiyorsunuz. Değerli ziyaretçimiz biz doktorunuzdan daha iyi bilemeyiz. Ancak yine de dar pantolonların yada dar iç çamaşırların ağrılara neden olduğu bir gerçektir. Giysilerinizi gözden geçirmenizi, otururken bacak bacak üstüne atmamanızı, eğer yapıyorsanız bir müddet spor hayatınıza aravermenizi tavsiye ediyoruz. Diğer yandan testis ağrısı zor tedavi edilen bir sıkıntıdır. Bazan ağrılar günlerce sürer. Geçmiş olsun.

sağlık
24 Nisan 2014

MERHABA HOCAM..
ARA ARA SAĞ TESTİSİM ÇOK AĞRIYO VE DOKUNUNCA DAHA ÇOK AĞRIYO VE BU KONU İLE İLGİLİ NE YAPMAM GEREKİYO ONERİ VE GÖRÜŞLERİNİZİ SÖYLER MİSİNİZ ?
NOT:19 yaşındayım.

Yazımızı okuduğunuzu var sayıyorum. Bazı durumlarda giyim tarzı da etkili oluyor. Ayrıca bazen erkeğin boşalma boşalamama durumları da testis ağrısına neden olabiliyor. Tehlikeli olan ağrıya şişliklerin eşlik etmesi, ateş ve eklem ağrısının varlığıdır. bu durumda bir üroloji uzmanına başvurmanız yerinde bir davranış olacaktır.

serdar
1 Mayıs 2014

hocam benım sag testıslerımde yaklasık 1 aydır agrı var sag testıs soldakınden bıraz daha buyuk gıttıgım her doktor bıseyın yok dıyor fakat makata vuran bı agrı sag testıste ısınma ve yumurtalıkların dıbınde bı yanma var su yla soguttummu acım dınıyor ne yapmam lazım sımdıden tesekurler

kadir şahin
24 Mayıs 2014

hocam ben dar bi pantolon giydim sol testistim ağrıoyo şişmede oldu ne yapmalıyım 4 gündür oluyo.

BU ağrı birkaç gün yada daha fazla sürebilmektedir. Bekleyin eğer ağrı geçmezse bir doktora görünün.

ercan
13 Haziran 2014

Hocam sağ testisim bagagi şişti ağrıyor nedeni ne yapmalıyım

asım
22 Haziran 2014

merhaba ben 18 yaşındayım yaklaşık 1 hafta önce bu testis argırısını maç yaparken fark ettım koşarken ağrıyor koşamıyorum lütfen yardım edin nedeni nedir futbol oynayamıyorum top gelmişti yaklaşık 3 sene öncede varikosel ameliyatı olmuştum soldan şimdide sağda belirti hissediyorum neden ağrır sağ tarafı birde ameliyattan sonra sol büyük sağ küçük kaldı neden ?

Varikosel testislerin dolaşımını etkilediğinden sıvı birikmesi oluşmuş olabilir. Bu testislerin büyüklüğünü açıklar. Sağda oluşan ağrıların sebebini bilmemize imkan yoktur. Mutlaka bir doktora görünmelisiniz.

can
18 Temmuz 2014

Merhaba ben 25 yaşındayım ve 1 yıllık evliyim.Yaklaşık 3-4 yıldır kasıklarımda zaman zaman yanmalar olurdu ama artık hem yumurtalıklarıma hafif hafif vurdugumda ağrıyor hemde kasıklarımdaki yanma ayakta olduğum sürece geçmiyor. doktora dahi gittim birşeyin yok denildi.Ama ağrılarım çok arttı ve duramıyorum.Acil cevap atarsanız sevinirim.

Dar giysiler bahsettiğiniz ağrılara neden olabilmektedir. Eğer doktor tetkik etti ve bir sorun göremediyse giyim tarzınızı sorgulamalısınız.

A.b
2 Ağustos 2014

Sol testisimde ağrı var 13 14
Yaşındayım dün dar pantolon giydim ya ondan ya da dün çok yüzme yaptım ondan da olabilir üroloji doktoruna geçen ay gittim 4 ayda 1 oluyor saygılar

Yazı Hakkında Bir Yorum Yapınız

Google Sayfamızı Beğenir misiniz?
.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Kemik Erimesini Önlemek Sizin Elinizde
Erkeklerde Sık Sık Gece Akıntısı (Boşalma)
Kısırlık Araştırma yöntemleri
Erkeklerde Saç Dökülmesi
Prostat Bezi Büyümesi Nedenleri
Prostat Kanseri Belirtileri
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.