TESTİS AĞRISI

Testis ağrısı, testislerin biri veya her ikisinde meydana gelen bir rahatsızlıktır. Ağrı bazen karnın altına kadar yayılabilmektedir.

Bilindiği gibi testisler skrotum(testis torbası) içinde yer almaktadır. Skrotum içindeki testislerin biri aşağı ve diğeri yukarı konumlu olup, ortalama her biri aynı boyda ve 20 gr. civarındadır. Çoğu okuyucumuz bu bilgiyi bilmediğinden sorunmuş gibi yakınmaktadırlar.

Sponsorlu Bağlantılar

ERKELERDE YUMURTALIK AĞRISI NEDEN OLUR?

Testisler dış etkilere karşı çok duyarlıdır. Hatta küçük bir yaralanma testislerin için ağrı ya da rahatsızlıklara yol açabilir. Ani, şiddetli testis ağrıları acil tıbbi bakım gerektirir.
Genç bir erkekte karın ağrısı varsa, skrotum her zaman dikkatle ele alınması gerekir. Karın ağrısı, testis ağrısı öncesinde ortaya çıkabilir. Testis torsiyonu gibi bazı durumlar doğrudan testislerde ağrıya neden olmayarak karında ağrı meydana getirir. Testis torsiyonu, testislerde meydana gelen ve kan akımını kesebilen bir bükülme sonucu ortaya çıkan ve ilgili dokunun ölmesine yol açan kritik bir durumdur. Testis torsiyonu derhal müdahale edilip, acil tedavi gerektiren bir durumdur.

Testis kanseri genellikle ağrısızdır. Ancak herhangi bir testiste kümelenme, topak ya da biçimsiz bir parça görülmüşse ağrı olsun veya olmasın doktorunuz tarafından değerlendirilmelidir.

Sponsorlu Bağlantılar

TESTİS AĞRISI BELİRTİLERİ


Testis ağrısına bir testis torsiyonun sebep olup olmadığı öncelikle bir sağlık uzmanı tarafından belirlenmelidir. Bu, tıbbi müdahale gerektiren bir cerrahi acil bir durumdur. Aşağıdaki bilgiler sizin testis torsiyonu ve epididimit belirtileri ayırt etmeye yardımcı olacaktır. Gene de testis ağrısı olan herhangi bir birey tıbbi değerlendirmede gecikmeye meydan vermemelidir.

 • Testis torsiyonunda ağrı genellikle aniden gelir.
 • Epididimitte ise ağrı genellikle yavaş yavaş başlar. Başlangıçta epididimit ağrıları sık sık epididim bölgesinde lokalize olur.

Herhangi bir kaynaktan oluşan testiküler ağrı ile etkilenen birey aşağıdaki belirtilerden biriyle karşılaşabilir:

 • Şişlik, hassasiyet veya testis ve skrotumda kızarıklık
 • Bulantı ve kusma
 • Ateş
 • Ağrılı idrara çıkma veya penil akıntı
 • Cinsel ilişki ile ağrı
 • Boşalma ile ağrı
 • Meni(semen) veya idrarda kan

ERKEK YUMURTALIK AĞRISININ ORTAK NEDENLERİ


Testis ağrısı başlı nedenleri aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 • Yaralanma
 • Enfeksiyon veya inflamasyon
 • Testiküler torsiyon (10 ve 20 yaşları arasındaki genç erkeklerin çoğunda)

Testis Ağrısına Neden Olan Olası Enfeksiyonlar ise şunlardır;

 • Epididimit: Epididim içinden spermlerin geçtiği testis yaprakları kanallarının iltihabıdır. Epididimit genellikle klamidya adı verilen cinsel yolla bulaşan bir hastalık, bir idrar yolu enfeksiyonu yada prostat büyümesi nedeniyle meydana gelebilir.
 • Orşit: Kabakulak rahatsızlığına neden olan bir virüs ya da bakteri bir veya her iki testiste iltihaplanmaya neden olabilir. Orşit, epididimit veya prostatit (prostat bezi iltihaplanması) olarak aynı zamanda ortaya çıkabilir.

Testislerde sıvı testislerin çoğunlukla ağrısız ama şişlik ile ortaya çıkan hafif rahatsızlığa sebep olabilir. Fakat sıvı toplanmasının da birkaç ana türü vardır:

 • Varikosel: Testislere kan taşıyan skrotum içinde genişlemiş damarlar.
 • Spermatosel: Epididim sıvısıdır. Bu sıvıda genellikle ölü sperm hücreleri içeren kist formları mevcuttur.
 • Hidrosel: Yeni doğanlarda yaygın olan bir rahatsızlıktır. Skrotum içindeki alanda ya da testis çevresinde sıvı birikmesi durumuna verilen isimdir.

Testis ağrısı ya da ağrıları fıtık veya hafiflemiş ereksiyona neden olabilir. Testis ağrısı ile ilgili ve farklı nedenler içeren testis ağrıları isimli makalemiz sitemizde ayrıca yer almaktadır.

TESTİS AĞRISI NASIL ÖNLENEBİLİR?


Testis ağrısı birçok nedeni olduğundan tamamen önlenebilir değildir, ancak bazı tedbirler alınarak riski azaltmak mümkündür. Bunlar;

 • Sportif faaliyetlerde testiküler travmayı önlemek için uygun koruyucu ekipman giyilebilir.
 • Cinsel yolla bulaşan hastalıkların yol açtığı epididimit gibi durumlar için prezervatif kullanarak güvenli cinsel davranışta bulunmak büyük ölçüde cinsel yolla bulaşan hastalıklara yakalanma riskini azaltır.
 • Kabakulak aşısı viral orşit sıklığını azaltabilir. Buna bağlı olarak testis ağrılarına neden olan bir faktör daha ortadan kaldırılmış olur.
 • Testis tümörleri de kendi kendinizi erken muayene sonucunda erken tanı konularak, uygun tedavi kontrolünde testis ağrıları durdurulabilir.

TESTİS AĞRISI TEDAVİSİNE EVDE BAKIM


Genel olarak testis ağrınız olduğunda derhal tıbbi yardım almalısınız. Çünkü testis ağrılarını bir tek nedene bağlı değildir. Öncelikle nedenin belirlenmesi gerekir. Tedavi bu süreç dikkate alınarak yapılır. Testis ağrılarını dindirmede geçici olarak Ibuprofen (Motrin, Advil) ve asetaminofen (Tylenol) gibi ağrı kesici ilaçları kullanılması size yardımcı olabilir.

YUMURTALIK AĞRISINDA MEDİKAL TEDAVİ


Testiküler ağrı için medikal ve cerrahi tedavi tamamen ağrı için altta yatan nedeni üzerine bağlıdır.
Travma: Altta yatan neden ciddi testiküler yaralanma tespit edilmiş ise çoğu tedavi edilebilir ve evde bakım gerekir. Tedavi aşağıdaki önlemleri oluşur:

 • Anti-inflamatuar ilaçlar dahil ağrı kesiciler
 • Skrotal destek
 • Buz paketleri
 • Dinlenme

Testiküler travmadaki hematosel (kan toplama) ve delici travmatik yaralanmalar ile testis rüptürü, künt travma gibi daha şiddetli vakalarda cerrahi müdahale gerekebilir.
Testis Torsiyonu: Bu durum bir ürolog tarafından acil cerrahi gerektirir. Testis torsiyonunda sonuçta cerrahi müdahale gerekecektir ama bir doktor, geçici olarak sorunu gidermek için el ile testisi onarmak girişiminde bulunabilir. Cerrah etkilenen testis burkulmasını önlemek için skrotal duvara girişimde bulunacaktır.
Epididimit: Epididimit olaylarında hastaların hastanede yatmayı gerektirmeyen, buna rağmen bu durum için tedavi genellikle ayaktan tedavi yapılabilen testis ağrılarıdır. Epididimit tedavi edilmediğinde kısırlığa kadar götürebilmektedir. Genel olarak tedavi aşağıdaki gibidir:

 • 10 ila 14 gün süreyle uygun görülen bir antibiyotik kullandırılır. Antibiyotik yaş ve bireyin cinsel geçmişi bağlı olarak değişerek reçete edilir.
 • Anti-inflamatuar ilaçlar dahil ağrı kesiciler kullandırılabilir.
 • Skrotal destek gerekebilir.
 • Buz paketleri ve dinlenme tedavinin ana basamaklarıdır.

Nadiren, epididimit meydana gelen bireylerde bir skrotal apsesi gibi cerrahi tedavi gerektiren bir komplikasyon gelişebilir. Ayrıca, kronik epididimitte ağrının kontrolü için nadiren cerrahi olarak sinirler bloke edilebilir yada epididimler kaldırılabilir. Bu nedenle hastanın kendi özel tıbbi durumu açısından iyi bir ürolog ile çalışması gerekir.

Testis apendiks torsiyonu:

Bu durum öncelikle anti-inflamatuar ilaçlar, skrotal destek ve buz paketleri ile ağrı kontrolü yapılır. Ağrı genellikle yaklaşık bir hafta içinde yok olacaktır.
Kasık fıtığı: Kasık fıtığının kesin tedavisi ameliyat gerektirir. Bu bireyler ıkınma önlemek için ağır nesneleri kaldırmamalarını sağlamak için uyarılmalıdır. Ayrıca fıtığı olan bireyler için destek sağlamak amacı ile kullanılan çeşitli tıbbi cihazlar vardır. Daha fazla bilgi için doktorunuza danışın.
Orşit: Orşit için tedavi önlemleri ağrı kesici, buz paketleri, skrotal destek ve dinlenmedir. Antbiyotikler orşit olanlar için koruyucudur. Nadiren, orşit (apse gibi) komplikasyonu cerrahi drenaj gerekebilir.
Testis tümörü: Testiküler kitleye kesin bir tanı koymak için bir ürolog tarafından değerlendirmesi gerekir. Hastanın testis kanseri varsa daha ileri tedavi seçenekleri için bir uzmana sevk edilecektir.
Böbrek taşı: Karmaşık olmayan bir böbrek taşı için tedavi, genellikle ağrı kesici, anti-bulantı ilaçları ve böbrek taşı geçişini kolaylaştıran ilaçlar (örneğin, tamsulosin [Flomax]) kullanımını içerir. Böbrek taşı enfeksiyon ile komplike ise acil ürolojik konsültasyon gereklidir.

NOT: TESTİS AĞRILARI İLE İLGİLENEN TIBBİ BÖLÜM ÜROLOJİDİR.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
  Sağlık

  merhaba benim sol testisimde uzun süredir hafif bir şekilde ağrı var bu ağrı sol bacağıma kadar vuruyor,ayrıca erken boşalma problemim var. önerilerinizi bekliyorum.

  Sağlık

  merhaba hocam benim sağ testisim bu akşam yaklaşık 4 ila 5 santim arasında sarktı ve sol testisim tamamen kayboldu ağrı dizlerimden göbeğime kadar yayıldı ne otura biliyordum ne ayakta kala biliyordum acıdan baya kıvrandım bu yaklaşık 45 dakka ile 1:00 saat arasında sürdü ne yapmam lazım

  Sağlık

  Merhabalar benim sag testisimde yumurtaligimda 2 gün ara ara şiddetli ağrılar oldu daha sonra gecti 10 gün oldu Ağrı yok bu sefer sag kasığımda sivilce gibi bir sislik oldu 1 gün sonra bu sisen bir damar gibi lütfen acil cevaplayın çok korkuyorum sorun nedir nedendir bu nedir şimdiden çok teşekkürler iyi çalısmalar doktora gitmeye çekiniyorum ….

  Sağlık

  saygılar ben 32 yaşıındayım yaklkaşık 1 haftadır sol testisimde hafif bir ağrı var yürüdüğümde vede oturduğumdaağrıyor biraz kiloluyum bundan dolayı olurmu
  *

  Sağlık

  merhaba hocam sol testiste ağırlık var sol bacak yürürken acıyor karnımın sol tarafındada bazen ağrı oluyor ben yüzücüyüm yüzmeme bir engel olurmu tedavisi nedir

  Sağlık

  merhaba benim sol testisimde uzun süredir hafif bir şekilde ağrı var bu ağrı sol bacağıma kadar vuruyor,ayrıca erken boşalma problemim var. önerilerinizi bekliyorum

  Sağlık

  hocam benim sağ testisim 2 gündür ağrıyo ve şiş ne yapmam lazım ve hangi antipiyotikleri önerirsiniz yardımcı olursanız sevinirim

  Sağlık

  mrb benım testısım de özellıkle sol tarafta asırı sertlesme var tuvalette ve sonrasın da oluyor bu sertleşme doktora henuz basvurmadım ıkı gundur boyle kasılıyor karında agrım yok

  Sağlık

  merhaba ben 17 yaşındayım yaklaşık 1 hafta önce bu testis argırısını maç yaparken fark ettım koşarken ağrıyor koşamıyorum lütfen yardım edin nedeni nedir futbol oynayamıyorum

  Sağlık

  mrb hocam benim testimime yalnıslıkla arkadasın eli çarptı we sert bi carpmaydı 4 gundur agırıyor onemlı bir sorun teşkil eder mi? doktora gitmeme gerek war mı yoksa gecer mi??

  Sağlık

  Merhabalar hocam ben 22 yaşında bir yetişkinim 3 haftadır sol testisimde ağrı meydana geliyor sol tarafta kalın bir damar çıkıyor ve dokununca agrı meydana geliyor yurt dışında bır hastaneye gıttım damar genişlemesi olabilecegini soyledi ama kesin teşhisi koyamadı ben de budurumun belirsizliğinden korkuyorum cevap yazarsanız sevinirim…

  Sağlık

  Öncelikle geçmiş olsun herkeze.Benim ilk olarak sag testisimde agrı meydana geldi durduk yere başlayan bir agrı daha sonra sol tarafa geçti ve uzun süre ara ara agrıyordu doktora gittim ve ulturasyon çektirdim fizyolajik bulgu vb. birşeyler yoktur yazıyordu daha sonra doktor hiç birşey yok dedi ve 2 ay dan beri agrıları geçmiyor bazı zamanlarda çok şiddetli agrıyor ne yapmalıyım acil cevap verirseniz sevinirim

  Sağlık

  hocam merhaba
  32 yaşında evli erkeğim ben de şöyle bi sorun var penisim de çok aşırı küçülme oluyor kabugun içinde kayboluyor çıkarmakta güçlük çekiyorum eskisi gibi cinsel istegim yok erken boşalma sorunum başladı bir de pc kaslarını tutma diye bir yöntem varmış işerken tuttugum zaman kasıklarım da müthiş bi agrı idrarda yanma oluyor hocam doktora gitmaya çekiniyorum yardımcı olup cevaplarsanız çok sevinirim teşekkürler.

  Doktorunuza görünmekten başka çareniz yok. Cesaretinizi toplamanız ve doktorunuza görünmeniz çok önemli. Çünkü eninde sounda gideceğiniz yer orası.

  Sağlık

  merhaba testisime darbe aldım menimde azalma oldu nedeni nedir acaba? Bazen de sağ testisim yatık duruyor torsiyon riski var mi?

  Sağlık

  merhabalar..ben 24 yaşında bekar bir erkeğim…birkaç gün önce işyerinde bir şemsiyeyi çekmem sonucunnda sağ testisimde bir ağrı hissettim…sağ testisim daha üstte duruyor..ağrı yok..sadece dokununca hafiff bir ağrı hissediyorum…ama tedirginim…cevap verirseniz sevinirim..
  teşekkürler..

  Sağlık

  slm hocam benim testisleımde bir ağrı var ara sıra oluyor sürekli değil daha yeni yeni oldu. sızılıyor gibi ağrıyor. bu çok fazla mastırbasyondan mı kaynaklanıyor acaba.. geçer mi yoksa doktora göstermelımıyım. şişme yok bulantı yok. dmarada hafif birikinti vra. ilerde sorun olur mu teşekkurler.

  Sağlık

  sol taşşagmda ağrı var ve et parçası gibi bşy var zaman zaman ağrıma yapıo sorun ne olablr acaba yardmcı olrsnz sevinirm.

  Sağlık

  yumurtaya giden damar şişiyor iniyor bunun nedini ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim.küçük ihtiyacım geldimi şişiyor genelde.

  tunçbilek

  hocam merhaba.ben yaklaşık 5 gündür testislerde inanılmaz bir ağrı hissediyorum, ilk önce sağ tarafta sonra sol tarafta şiddetli bir ağrı oluşuyor.meni öncelere oranla daha az ve sıvı oranı daha yüksek.1 ay sonra düğünüm var beni en kısa sürede bilgilendirirseniz çok sevinirim.birde son olarak varikoselden şüphe ediyorum eğer öyleyse ameliyat olunduğunda tekrarda oluşma ihtimali var mı şimdiden teşekkürler.

  asd das

  merhaba,
  2010 yılı eylül aylarında varikosel amaliyatı oldum.şuaralar ise arık sol yumurtalığımda yine ağrılar olmaya başladı ama yumurtalığımda ise büyüme yok yumurtalığımı elleyebiliyorum hergün düzenli olarak 30 dak yürüyüş yapıyorum yürüyüşten midir anlamadım ne zman yürüsem gün icinde ağrım oluyor.haftasonu evde oldugum zaman ise hiç sorun olmuyor slip camaşır kullanamıyorum boxer tarzı camaşır kullanıyorum acaba sorunum neden kaynakldır varikosel yeniden mi oluştu =?

  wenkler

  hocam 15 yaşındayım sağ testisim hafif aşağıya doğru inmiş ağrı yada şişme yok ve rahatlıkla boşalabiliyorum varikosel miyim ?

  Engin

  hocam merhaba,
  15 senedir sağ testisimde ağrı var.Bu arada son zamanlara kadar senede 6 ayda felan arada oluyor ve geçiyordu.fakat son 4 aydır ağrı devamlı ve günlük olmaya başladı.bende devlet hastanesinde üroloji birimine yönlendim ismini vermek istemediğim doktor sadece kan testi ve ultrasyon istedi ve kan testi sonucuna göre kitle olmadığını ultrasyon sonucuna görede yumurtalık büyüklüklerinin normal olduğunu söyledi hiç kendisi bile bakmadan ağrı kesici vererek ilgisiz ve alakasız kaldı.ağrılarım halen devam etmekte sizce başka bir üroloji doktoruna görünmelimiyim veyada doktorun dediği gibi bu arıların çözümü yoktur ameliyat bile sadece açıp kapatmaktır geçmez dediği gibi bu arıları çekmeye devam mı etmeliyim.sizce hocam bu ağrılarımın ve artmasının sebebi nedir veyada neden olabilir?
  bana konuyla ilgili bir yol ve bilgi verirseniz sevinirim.şimdiden teşekkür eder hayatınızda başarılar dilerim.
  saygılarımla,

  savas

  Merhabalar hocam oncelikle iyi bayramlar dilerim bir hafta once sag testisimde bir agri meydana geldi ve testis torbasindada ara ara kasilmalar ve siskinlik oluyor doktora gidip muayene oldum ciddi birsey olmadigini soyledi iki gun sonra testis torbamda kil donmesi oldugun farkettim o kili dikatli bir sekilde cikardim birgun sonra sag testisimdeki sizlamalar gecti ama simdide sol testisimde hafif agrilar olustu ara ara bacaklarimda kucuk agrilar hisediyorum sizce bu agrilar ciddi bir hastaligin belirtisimi yoksa gecici birseymi beni aydinlatiRSANIZ cok sevinirim

  zeus

  mrb hocam 39 yaşındayım sol yumurtalığım normalin yaklaşık 4 katı kadar.bu durum ilk olarak 15 yaşında dikkatimi çekti.doktora gittim su toplanmış deyip herhangi bir problem olmaz dendi.daha sonra bir çocuk sahibi oldum.şimdi ise korunmamamıza rahmen çocuk olmuyor.bu problem değil fakat son zamanlarda büyük yumurtalığımdan kasıklara doğru bir ağrı oluşuyor.bu ağrılar torbalar soğuk etkisiyle toplandığında artıyorlar.idrarda yanma yok.cinsel ilişkide ağrı ve zorlanma yok.bu ağrıların sebebi yumurtanın aşırı büyük olmasımı yoksa başka birşeymi.şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar

  semih

  hocam 12 yaşındayım . sol yumurtam çok ağrıyor elleyemeyecek kadar zonkluyor çok ağrıyor saen dece temas olunca ağrıyor iki yumurtam aşağıda sorunum nedir lütfen cvp yazın …


  Sağlık9 Ekim 2008 e
  bu sabah kalktığımda sol tetisimde bir ağrı keşfettim yürüdüğüm zaman karnımın sol tarafı nda şişme oluyor hastalığınm nedir acaba
  Sağlık20 Şubat 2009 e
  benim testislerimde ağrı oluyor bazen kaşıyamıyorum bile kaşımak istediğim zamn deriyi çekerek diğer elinle yavaşça kaşıyorum şişme yok cinsel isteksizlikde başladı erken boşalma ilerden beri var boşalma sırasındaki medine hem azaldı hemde fışkırma olmuyor benim sorunum nedir aceba
  Sağlık21 Şubat 2009 e
  merhaba sol testisimde aşırı bi ağrı var karnımın sol tarafında da ağrıyı hissediyorum ağrım çok şiddetli idrar yapma sorunum var çok az geliyo…çok fazla idrar yapmaya çıkıyorum ama yapamıyorum damla damla geliyo….sorunum ne acaba lütfen cevaplarmısınız.. şimdiden teşekkürler…
  Sağlık16 Mart 2009 e
  sağ testisimde ağrı var birazda şişmiş gibi gözüküyor neden olabilir acaba?
  Sağlık16 Mart 2009 e
  sağ testisimde ağrı var birazda şişmiş gözüküyor neden olabilir birde sık idrara çıkmaya başladım 9-10 kere..
  Sağlık20 Mart 2009 e
  merhabalar
  ben 23 yaşindayim yaklaşik 6-7 yılönce testistesu toplanması sonucu ameliyatoldum şuan testisimde daimi degilfakat ayürüdügümde ağrı yapıyor.birde ilişkiye girdigim zaman tam eriksiyon sağlanmadıgı zaman testis kendini yükariçekiyorbeni bilgilendirirseniz sevinirim.teşekkürler
  Sağlık1 Nisan 2009 e
  arkadaşlar benimde sol testisimde ağrı var uzun zamandır kimse ile çıkmıyordum 2 gün önce bi kızla çıktım çok yoğun cinsellik hissettim ama boşalamadığım için galiba testislerim ağrımaya başladı o önemli değil ertesi gün boşaldık ama daha beter bi ağrı hissettim ama 1 aydır hiç bi boşalmay yaşamamıştım şuan testislerim de damarları sıktığım zaman yanma hissi var arkadaşlar bunun sebebi bizi çekemeyen birinin bir çeşit zehir ile bu ağrıya neden olduğunu biliyorum buna dikkat edin çok az miktarlardaki zehirler hastalıklara yol açar bu en önemlisidir ben dikkat ettiğim ve anladığım halde yinede oldu kendinizi koruyun
  arkanızdan bir dedikodu olup olmadığını iyi kontürol edin
  özellikle en yakınınızdaki yada komşularınıza yada iş arkadaşlarınıza dikkat edin yada her gün sizi görüpde konuşmadığınız kişilerde olabilir çünkü uzun vadede oluyor bunlar
  zehiri illa yemeniz şart değil bir sprey ilede olabilir az miktar yeterli her gün uzun vadede hastalıklar ortaya çıkar birde şuna dikkat edin gece uyku esnasında yerli yersiz gece uyanıp uyanmadığınızı kontürol edin eğer uyanıyorsanız bu normal bişey değildir hepinize geçmiş olsun bi sorusu olan varsa buraya yazabilir
  Sağlık22 Nisan 2009 e
  Testislerime darbe aldım bi şey olurmu şimdiden teşekkürler
  Sağlık14 Mayıs 2009 e
  testislerimin sol tarafında ir ağrı var koşamıyorum birde salladığımda ağrıyo bunun neseni nedir?
  Sağlık14 Mayıs 2009 e
  futbol oynayamıyorum yardım edin
  Sağlık16 Mayıs 2009 e
  sol testisim arrada bi agrı ve sancı aluyor bu agrıbazen kasımada vuruyor 16 yaşındayım nedeni ne ola bilir teşekkrler
  Sağlık19 Mayıs 2009 e
  Sol testisimde herzaman degil ama, ara ara agrılar oluyor ve birde soldaki küçük sagdaki daha büyük, hatta sagdaki testisin büyük olması soldakini geriye dogru itiyor , yani yanyana degil önlü arkalı duruyolar.. Buna ragmen ereksiyonda anormal bir durum yok sertleşmesi uzun süre kalması normal boşalmada da sorunlar yok ama uzun süre boşalmayınca soldaki küçük olan ağrımaya başlıyor… Durumu elimden geldigince izah etmeye çalıştım yardımcı olabiliseniz çok mutlu olurum .. Çalışmalarınızın devamını ve basarılarınızın artmasını temenni ederim .. Tesekkür ederim …
  Sağlık29 Mayıs 2009 e
  Testislerimde ayrı var.Bu sancılar altı gündür devam ediyor,daha önce hiç böyle bir sorunum olmamıştı ama meksika biberi zayıflama hapını kullandım ve sancılar başladı şu an habı bıraktım ama hala devam ediyor ve cinsel isteksizlikte yaptı.Hangi bölümün doktoruna gitmeliyim yardımcı olur musunuz.
  teşekkürler
  Sağlık31 Mayıs 2009 e
  merhaba sol testisimde aşırı bi ağrı var karnımın sol tarafında da ağrıyı hissediyorum .öncesinde böbrek taşı düşürdüm 4 kez.lütfen cevaplarmısınız.. şimdiden teşekkürler…
  Sağlık3 Haziran 2009 e
  merab ben 25 yasinda bekar bir erkegim benim sikayetim masturbasyon dan hemen sonra testislerimin altinda cok sizi oluyor yanma gibi bir sey bu ,haftada 3, 4 kez masturbasyon yapiyorum iliskiye girincede oluyor bu yaklasik 1 saat suruyor sonra geciyor ,doktora gitmedim hic bu sorun yaratirmi ilrde cok merak ediyorum . cevaplarsaniz sevinirim cok tesekkurler.
  Sağlık3 Haziran 2009 e
  benimde sag testısım soldakınden buyuk sagda önceden agrı oluyordu arabır sımdı sol agırmaya basladı ve karnımın sol tarafı agırmaya basladı sıddetlı bı sekılde sık sık ıdrara cıkıyorum
  Sağlık5 Haziran 2009 e
  Benim testislerimde iki üç günde 4-5 saat kadar süren ağrılar oluyor. bu ağrılar bazen çok şiddetli oluyor. bir aydır rüya yoluyla boşalmadım. bu beni korkutuyor. sebebi ne olabilir? yardımcı olursanız sevinirim
  Sağlık9 Haziran 2009 e
  ya arkdaslar yada hocam.. doktor yokmu cevaplıyacak daha onceden varikosel amelıyatı oldum ama 5 sene sonra sol testıs yıne grı yapmaya basldı ınceden bır agrı ama hıc durmuo pısılojıkmen yıkılmya basladım.. acaba bunun bu sefer nedenı cok sevısmekten olabılırmı mesala her gun haftanın 7 gunu gunde 2 kez arada bır gun bosluk olabılıyor
  Sağlık25 Haziran 2009 e
  merhaba 2 gece önce gece kasıklarımda ve testislerimde ağrı ile uyandım. idrar yaparen testislerim ağryor. doktora gittim. kan idrar tahlili ile röntgen çektirdim tüm değerler normal. bu arada ağrım gittikçe azaldı. fakat testislerim hala ağrıyor. nedendir acaba. nasıl hareket etmeliyim.
  Sağlık13 Temmuz 2009 e
  Sağ testise tutunca yukarıya bağırsaklara doğru ağrı yapıyor.sebebi ne olabilir. cevaplarsanız sevinirim. teşekkürler
  Sağlık23 Temmuz 2009 e
  merhaba öncelikle söyle baslayım ; 19 yaşındayım ve 10 yasımdan beri amatör futbolcuyum. öss nedeniyle sporu bir ara bırakdım ve 1 hafta önce mekik cekmeye basladım. sonra sol testisimde bir agrı oldu ve testisin üst kısmında epididimis denilen kısımda damar a benzer bi şişlik oluşdu agrı sol kasıgıma vuruyo ve sol testisim biraz yukarı cıktı nedeni nedir bi aydınlatırsanız sevinirim doktora gittim bişi yok dedi ama agrı devam ediyo cevaplarsanız cok sevinirim tesekürler
  Sağlık31 Temmuz 2009 e
  arkadaslar sorularınıza cevap gelior mu ?? benmde sorunlarım var ve birilerine danısmalıım sorun var mı yokmu die lütfen cevaplandırın…
  Sağlık5 Ağustos 2009 e
  sol testisim de yukarı doğru bir çekilme ve ağrı var birde ara sıra şişiyor bunun sebebini öğrenebilirmiyim acaba acilen bir cevap yazarsanız sevinirim
  Sağlık6 Ağustos 2009 e
  merhaba hocam benım sol testıslerımde damar toplantısı yanı birikmesi olmus dedı dr.rum ultrason cektırmemı istedı fakat randevu tarıhını 20gun sonraya verdı.Benımde sol ayagıma vuran asırı agrı sonucu baska bır urolojı doktoruna gıttım ona ıdrar tahlılı verdı temız cıkınca bu seferde ıdrar kulturu ıstedı fakat daha sonucunu alamadım.sol testısımın tam uzerınde elıme ulasan damar bırıkıntılerı gelıyor acaba bendekı rahatsızlık varıkoselmı yoksa prostat buyumesımı??? yasım 33 ıhtımalı varmı bırde hocam amalıyat deyılde ılacla tedavısı olıurmu??şimdiden cok tesekkur ederım..
  Sağlık8 Ağustos 2009 e
  iyi akşamlar benim sol testisim de agrı oluyor hemde sertleşme meydana geldi agrısı belime kadar vuruyor ve belim koç feci şekilde agrıyor sebebi nedir acaba şimdiden tşkler
  Sağlık18 Ekim 2009 e
  merhaba sol testisimde ağrı var ve idrar yaparken veya boşalırken penisimde yanma oluyor nasıl kurtulurum lütfen açıklar mısınız.
  Sağlık21 Ekim 2009 e
  Benim de sol testisimde ağrı ve şişme var yaklaşık 10 gündür devam ediyor.Başka bir soronum tok yani arkadaşların dediği gibi karın ağrısı falan yok.Bana sanki yumurtanın altındaki bezlerde bir doluluk var gibi geliyor. Bunun nedeni ne olabilir.
  Sağlık27 Ekim 2009 e
  Benim sol testisim sağ testisime oranla 1.5-2 kat büyük ve sol testisimin üstünde yumuşak bir cisim daha var çok küçük,korkudan bi kaç senedir bekliyorum acaba ciddi mi?
  Sağlık16 Kasım 2009 e
  acil cevap bnm sağ testisim arada bir agrıyor ve karnımın sag tarafına vuruyor bacagıma vuruyor bazende koşmaya başladıgım zamn agrıyor acil cevap
  Sağlık21 Kasım 2009 e
  merhaba sol testisimde aşırı bi ağrı var karnımın sol tarafında da ağrıyı hissediyorum ağrım çok şiddetli idrar yapma sorunum var çok az geliyo…çok fazla idrar yapmaya çıkıyorum ama yapamıyorum damla damla geliyo….sorunum ne acaba lütfen cevaplarmısınız.. şimdiden teşekkürler
  Sağlık23 Kasım 2009 e
  4 aylık bir oğlum var 2 gündür sağ testisi şiş sebebi ne olebilir msn me cavap yazabilirseniz çok sevinirim başarılar
  Sağlık4 Aralık 2009 e
  mastürubasyondna sonra sol testisimde şişme karnımın sol tarafında bi ağrı oldu bunun nedeni ne olur acaba yanıtlarsanız sevinirim teşekkürler
  Sağlık18 Aralık 2009 e
  sağ testisim ağrıyo ve bağzen de deride sarkma oluyo.bide spermim fazla fışkırmıyo.Doktora gidemiyorum lütfen yardım edin.
  Sağlık26 Aralık 2009 e
  sol testisim ağrı vurdu aksam bosalmıstım yıkandım 10 dk gectı ağrı basladı nasıl geccek yasım 16 tesekkurler


  Sağlık1 Ocak 2010 e
  hasan aynı durun bende var benimde sağ testisim ağrıyor…Ben boşalıp yıkanmıştım yıkandğım sırada ağr
  Sağlık2 Ocak 2010 e
  sağ testisim ağrıyor ve kalçama vuruyor ağrı. yürürken ağrıyo daha fazla hissetiyorum.
  Sağlık10 Ocak 2010 e
  dün gece sağ testisimde ağrı hissettim ama dururken değil üzerine baskı oldugunda agrıyor gece uyurken üzerine yattığım zaman yada elimle sağa sola oynattığım zaman acaba önemli birşey olabilir mi teşekkür ederim
  Sağlık12 Ocak 2010 e
  Sol testiste pantolon sıktığı zamanlarda arada sırada ağrı vardı ama son bir kaç haftadır, pijama ile oturuken de hemen her gün bir iki kez ve iki-üç saniyeyi geçmeyen ağrılar başladı.Dokunduğunda ve görünüşte hiç bir değişiklik yok. yardımcı olursanız çok sevinirim.
  Sağlık13 Ocak 2010 e
  bundan 3 hafta once bır bayanla tanımadıgım bır bayanla ılıskıye gırdım. ve su antestıslerımde bır agrı var yanı bel soguklu olmaz dıye dusunuyorum ama testıslerımın agrılarını anlam veremıyorum daha once agrı falan hısstemıyordum penısımden cok az bı sıvı gelıyor ama hep dgeıl tabı sızde bel soguklugumu yoksa tessıslerımdekı agrı baska bıseymı?? yardımcı olursanız sevınırım..
  Sağlık25 Ocak 2010 e
  Öncelikle tüm hastalara acil şifalar diliyorum benimde bu hastalardan baziları gibi testislerde yani her ikisinde de agrı var sebebi bundan 8 ay önce spermden2. Bosalmada kan geldi ve ertesi sabah sol testis acayip agrıyordu doktora başvurdum bana ampisid diye bi igne ve agrı kesici verdi verdiklerinı kullandım ve geçti 8 ay sonra yani bugun her iki testistede boşaldıktan sonra agrı oluyor bunun önemli bisey olup olmadıgı ve bi doktora tekrar başvurmam gerekirmi lütfen yardım edin not:sol testiste damar birikmiş
  Sağlık26 Ocak 2010 e
  testisimin sağ tarafı ağrıyor ve karnıma VURUYOR DOKTORA GİTTİM KANSER TESHİSİ KONULDU NE YAPMALIYIM
  Sağlık29 Ocak 2010 e
  hocam benim şikayetim 3 yılönce kasıkfıtıgı ameliyatı oldum ameliyattan sonra sol testisim şişti digerinin 3 katı oldu agrım yok ama korkuyorum lütfen bana yardımcıolun saygılar
  Sağlık3 Şubat 2010 e
  slm arkadaşlar benimde sol taşagım agırıyo neden acaba idrara çok çıkıyorum ve belimde agırıyo sol taraftan çok mala vuruyorum ondan ola bilirmi acaba bana yardım edin ha bu arada canım çok mala vurmak istiyo ama testislerim agırıyo neden acaba
  Sağlık6 Şubat 2010 e
  sağ testisim sol testisime göre daha büyüdü ara ara ağrılar oluşuyor.bilgilendirirseniz sevinirim.teşekkürler
  Sağlık17 Şubat 2010 e
  Merhabalar…. sorunum testislerimde.. 2-3 aydır ağrıyor bazan ikisi birden bazan sağdaki bazan soldaki.. ama genelde soldaki ağrıyor.. son gunlerdede arttı ama şu var yürürken pek ağrımıyor özellikle sırt üstü uzandığımda ağrıyor.. bacaklarımı toplayıp yan yattığımdada pek olmuyor ama dediğim gibi sırt üstü uzandığımda oluyor.. ürolojiyede gittim iki tane ilaç verildi ama faydası olmadı.. yardımcı olurmusunuz..
  Sağlık17 Şubat 2010 e
  slm benim sorunum boşalmamamk için kendimi tuttuğumda oluyo testislerim şiddetli olarak ağrıyo boşalınca geciyo acaba bu bi sorun mudur sağlık raporu almam gerekecek iş için sağlık raporunda bi sorun cıkarır mı şimdiden teşekkürler
  Sağlık28 Şubat 2010 e
  sağ testisim agrıyor ve sol testisimden daha farklı büyümüş şekilde, gecen hafta giymiş oldugum dar iç çamaşırdanmıdır acaba 2 gündür böle
  Sağlık3 Mart 2010 e
  sabah kalktıgımda sol testisimde bir ağrı hıssettım ılk once cok agrıyodu ama sonra gecdi. simdi ara az sıkıstıgında mesela bacak bacak ustune fln attıgımda agrıyo neden olabilir. mastürbasyon yapmama kararı aldım kendımce. 1.5 haftadır yapmıyorum ondanmı olabilir..
  Sağlık4 Mart 2010 e
  sabah kalktıgımda sol tarafımdaki tesislerimde çok az agrı vardı ögleye dogru agrım arttı akşam sol tarafıma dokunamaz oldum yattıgım yerden kalkarken bile agrı çok fazla şuan testislerime (sol tarafım) dokunamıyorum sanki zonklama gibi acaba gun boyu soguktaydım bundan olabilirmi ltf yardımcı olun tşk ler.
  Sağlık6 Mart 2010 e
  sol tessım bazen agrı yapıyor yuruyemıyorum hatta.ama sıklıkla olmuyor
  Sağlık7 Mart 2010 e
  ıyı gunler benım sol tassagımda hafıf bı agrı oluyor 6aydan berı devam edıyo ara sıra ama doktora gıttım ıdrar testı yaptı normal cıktı napcaz tesekkur ederım
  Sağlık11 Mart 2010 e
  açıklamanız mükemmel bir açıklıkta ve anlaşılırlıkta fakat bu sıkıntının çözümü nasıl olur ve ne kadar zaman sürer ilginize teşekkür ederim.
  Sağlık5 Nisan 2010 e
  bu ağrının terdavisi nedir hocam ?
  Sağlık14 Nisan 2010 e
  hocam benimde sağ testisimde bi beze gibi birşey var ama damat sancısı cekiorm tedavisi nedir
  Sağlık22 Nisan 2010 e
  sayın dr.
  2009 yılının 6.ayında testislerimde aşırı ağırlık hissi ve ağrı oluştu.prof..gittim.sidik,kan testleri yaptırdı..önemli sorun çıkmadı…4 kutu antibiyotik kullandım..iltihaplanma olduğu söylendi..ilaçların bitiminde gittim gakat hafif hafif ağrıların devam ettiğini söyledim…bu ağrır önemli değil dedi..
  uzun süre geçmesine rağman bugünlerde tekar hafif hafif ağrılar başladı….bana bu husuta yardımcı olurmusunuz..
  selamlar
  Sağlık26 Mayıs 2010 e
  merhaba.bugün sabah kalktığımda sol taşaklarımda bir ağrı vardı ama fazla değil sonrası ise ağırlaştı.yürümekte zorluk çekiyorum hangi doktora gidebilirim ve ya ne yapabilirim…yardımlarınız bekliyorum
  Sağlık31 Mayıs 2010 e
  merba benim sorunum şu birhaftadır soltestisimde agrı vede bacağımda kasılmalar la birlikte ağrı oluşuyor bazende karnıma bir ağrı saplanıyor kısa sürüyor bugunde sankı kandolasımımda problemvar solkasıgımla karnım arasında damarlar hareket halinde gidişiyor daha doktora gitdemedim
  Sağlık27 Haziran 2010 e
  iyi günler hocam sol tassağımda beze gibi bişi war we ağrı yapıyor doktora falanda gitmedim acaba neden olabilr daha önce böyle bir olayyla karsılasmadım 19 yasındayım nasıl gecer yardımcı olabilir misinz
  Sağlık5 Temmuz 2010 e
  mrb hocam 2 gün önce idrarımdan aynı kola rengi ve kan rengi karısımı geldi ve bugun taşaklarda hafif bir agrım.doktora gitmekte çekiniyorum lütfen yardımcı olun bana rumuz polat
  Sağlık5 Temmuz 2010 e
  hocam bn de 23 yaşındayım aynı günde 2 kez ilişkiye girdim ve boşaldım da sorna sağ organnımda ağrı war we yürürken ağrıyor ne yapabilirim bi yardımcı olunn lütfen
  Sağlık6 Temmuz 2010 e
  mrb bır sabah klktıgımda sag testisimın üstünde cok şıdetlı agrı oldu ve şmdi bu agrı hafı şekılde devam edıyor veelımle dokundugumda acısı artıyor ne yapmamlazım acıl cevap lütven..
  Sağlık15 Temmuz 2010 e
  BU ARKADAŞLARIN HEPSİ BENCE FITIK AMELİYATI OLMALI
  Sağlık23 Temmuz 2010 e
  yavuz says:
  06 Tem 2010 | 14:59
  mrb bır sabah klktıgımda sag testisimın üstünde cok şıdetlı agrı oldu ve şmdi bu agrı hafı şekılde devam edıyor veelımle dokundugumda acısı artıyor ne yapmamlazım acıl cevap lütven..
  Arkadaşım aynısı bende var aradan 1gün geçti hala aynı.Testis kanserinden korkuyorum ya acayip mroalim bozuldu?
  Sağlık30 Eylül 2010 e
  bende 16 yaşındayım pek fazLa boşaLmıyorum ve sağ yada soL testisLerimde ağrıLar War. Çözümü ve Nedenini açıkLarmısnız Lütfen yardımınıza ihtiyacım war.
  Sağlık13 Ekim 2010 e
  hocam benim birkac gündür sol testisimde bi agrı var dokununca acıyo napmaliyım
  Sağlık16 Ekim 2010 e
  mrb hocam, birgün 5 yaşındaki kardeşimle oynarken yanlışlıkla testisler tekmesini vurdu.orda bi 10 dk kaldım ağrısı normale geçene kadar neyse,bir gün zevklendiğimde o ağrı artmaya ve boşalmamı engellemeye başladı ve hem acıyla baş etmeye hemde menimin dışarı atmasını sağlamaya çalışıyorum çok zor bidurum genelliklede ağrı arttığında boşalmadan vazgeçiyom,bugün 10.gün hala ağrısından bişey kaybetmedi şuan ağrısı hafif ama boşalmak istediğimde ağrısı çok artıyo,beni bilgilendirirseniz çok sevirim,cevabınız için şimdiden tekeşşür ederim.saygılarımla… ( 18 yaşındayım )
  Sağlık16 Ekim 2010 e
  mrb hocam.geçen kışın sonlarında testislerimde ağrılar hissettim.ama yazın havalar ısınınca cok nadir ağrı oluyordu bu yuzden doktora gitme gereksinimi duymadım.şimdi havalar tekrar soğuyunca cok sık meydana geliyo bu ağrılar(nerdeyse hergün).her iki testisimde de bu ağrı var.bazen yürümekte zorlanıyorum.dokunduğumda daha da ağrıyo.neyden olabiir acaba.şimdiden teşkkurler.
  Sağlık18 Ekim 2010 e
  bir sabah kalktigimda sag testisimde agri hissettim suan dokununca cok aciyor ve ne yapacagimi bilmiyorum. 4 gun oldu ama aci hala azalmadi. dokununca yada pantalon degince aklimi oynatacak gibi oluyorum,seklinde yada renginde pek bi gariplik olmadigi dusunuorum ama
  moralim cok bozuk
  bide su an amerikada oldugum icin doktora gidemiorum.acil birseyler onerirseniz veya yardimci olursaniz cok sevinirim
  Sağlık26 Ekim 2010 e
  3 yildir benimde sol testisim cok agriyor doktora cok gittim en son varikosel tesisi koydu ameliyat oldum ama halen agri devam ediyor benim sorunum bosalinca veya tuvalete gidince gecici bir rahatlama oluyor sonra yine agriyor yanmada cok var
  Sağlık28 Ekim 2010 e
  mrhb hocam ben 4 ay önce akıntı sebebiyle doktora gittim ve bel soguklugu dedi ialç iğneverdi forcef 1 gram tetradox tavanic amoklavin bu ilaçlardan 2 şer kutu bitirdim 2 ay sonra akıntı kesildi fakat gene basladdı ve testler yaptırmamam ragmen birşey cıkmadı bütün testleri yaptırdım kültür.idrar, sperm, ultrasona girdim boyutlaar normal dedi felan..ama şimdi akıntı yok sag testisimde agrı var ve şişiyo hafif 2 aydır devam ediyo boşaldıktan sonra artıyo agrı ve penisimin kafasında bi sertlik acıma oluyor napmalıyım doktor ilaç vermedi gecer dedi gecmedi hangi ialç kullanmalıyım varikosal mi başka bi haastalıkmı yardımcı olursanız sevi snirim
  Sağlık4 Kasım 2010 e
  hocam benimde sol yumurtalıgımda anı bir agri girdi üç ay önce varikosel ameliyatı oldum iki saat önce kontrole gittim dr bişey yok dedi.ağrım muayeneden sonra başladı şimdiden teşekkür ederim
  Sağlık16 Kasım 2010 e
  slm hocam ben 4 yıl önce sol testisimdden bir darbe yedim sol testisim ağrımaya başladı doktora gittim ultrasyon çektirdim doktor dedi sol testisinden hafif bir hidrosellik artmış dedi,doktor ağrı geçer dedi ama hala sol testisimden ağrı var bazen boşalınca daha çok ağrıyo. hocam bunun bir ilaç tedavisi yok mu tedavi olunca ağrı geçer mi.yardım bilgilerinizi bekliyorm teşekkürler
  Sağlık24 Kasım 2010 e
  mrb hocam benim sol testis yani sol taraftaki yumurta devamlı çok kötü ağrıyo her yerimede vuruyo bu ağrı ne yapmam lazım
  Sağlık27 Kasım 2010 e
  hocam benim sağ yumurtalığıma bir ağrı girdi oraya dokununca acıyo geçmsi için ne yapmalıyım?
  Anne-Babana söyleyip bir doktora görünmelisin. Bunu sakın ihmal etme ne olduğunu internetten bulamazsın. Geçmiş olsun.
  Sağlık15 Aralık 2010 e
  merhaba hocam Gece Belirli Saatlerden sonra Testislerim Ağırmaya Başlıyor normal gündüz Hiç bir sıkıntı yok sebebi nedr Sebeleri sık sık Boşalma Olablrmi yada fazla sandalyede oturma?
  bunları cvplandırırsanız cok sevinirim .
  Sağlık19 Aralık 2010 e
  mrhba hocam ben 13 yaşındayım dün akşam testislerimi elleyince sag testisim agrıyor yürümede zorluk cekiorum ne yapmalıyım


  Sağlık9 Ocak 2011 e
  hocam benim testisimin yumurtanın biri aşagıda biri yukarıda.doktora görünmemmi lazım yaşım 20 şimdiden teşekkürler
  Sağlık13 Ocak 2011 e
  mrb hocam benim sol testisimde küçük şiş vardı geçer diye bişey yapmadım am sağ testismdede aynısnın olduğnu fark ettim bazen yürümeme bile engel oluyo napmam lazım şimdiden teşekkür etim
  Sağlık15 Ocak 2011 e
  mrb hocam. sabah sol testisimde müthiş bir ağrı ile uyandım. ve hala da ağrı devam ediyor. damat sancısıdır diye düşündüm ama bu çok ağrıyor. ne yapmam gerekiyor
  Sağlık16 Ocak 2011 e
  merhaba 2gündür sağ testisimde ağrı var neden olabilir acaba bazı hareketlerimi kısıtlıyor ne zaman geçer acaba korkmaya başladım
  Sağlık21 Ocak 2011 e
  21 yaşındayım sol testiste ağrılar oluyor sürekli ağrı değil ama doktora gittiğimde damar genişlemesinden şüphe duyduğunu söyledi ve bu durumun ilerde sorunlara neden olabileceğini söyledi testis ağrısının tek nedeni damar genişlemesi midir?acil yardım bekliyorum.
  Sağlık24 Ocak 2011 e
  mrblr , yaklasik 1 aydir sol testisimde belirli araliklarla agrilar var , ozellikle son 2 haftadir agri sol kasik ve karin bolgemde de etkili , muayene oldum (elle)fakat varikosel olmadigini soylediler , agrilardan once ufak bir darbe yasadim bu testislerde odem olusmasini saglamis olabilir mi ?? ayrica penisimin uzerindeki kilcal damarlar varis gibi gorunur bir hal almaya basladi eskiye gore , bu herhangi bir damar sorununa isaret olabilir mi ?? ilginize tesekkur ederim iyi calismalar . . .
  Sağlık1 Şubat 2011 e
  merhabalar benım bı sorum olacaktı normal yollarla cocuk sahıbı olmazsınınz dedıler sebebı damarınız yok solendı ve tedavısıde yok dendiacaba hıc tedacı yontemı yokmu
  Sağlık26 Şubat 2011 e
  merhaba hocam. 16 yaşındayım. 2 hafta önce ufak bi darbe aldm ertesi günü bir ağrı oldu testislerimde sonra aradan 1.5hafta geçti ve yine ağrı var. sol testisim sanki daha şiş ve sert. korkuyorum doktorada gitmedim cevabınızı bekliyorum.
  Sağlık4 Mart 2011 e
  Merhaba Hocam,1 ay dır sol testisimde agrılar var sol ayagıma vuruor agrısı.dar boxer ve sandalyede çok oturuyorum.Genellıkle gece yatarken acısını hissediyorum..Bunun nedeni nedir acaba doktora gitmedm çok utanıyorum lütfen yardm 21 yasındayım..
  Sağlık14 Mart 2011 e
  30 yaşındayım idrar yaparken agrı ve kan vardı doktora gittim iltaha pdedi ilaç verdi hippurin minoset amoklavin-bıd bu gün kullanmaya başladım fakat sağ testiste büyüme ve biraz ağrı var acama nedeni nedir kan ve idrar testi yapıldı (kan dahiliye için alındı romatizmam vardı doktor oranlar yükselmiş dedi odacipro verdi)bu büyüme ve ağrı geçermi acaba beklemelimiyim ilaçların süresi bitene kadar üroloji kontrole çagırmadı ama dahiliye çagırdı.?
  Sağlık30 Mart 2011 e
  Mrb yolda yürürken sol testisime ağrı giriyor. Yürümemi ciddi anlamda engelliyor. Sol bacağıma karnımın sol tarafına ağrı vuruyor. Testisimde galiba şişme var ve normalden biraz sert. Elimle kontrol ettiğimde sol testisimin üst kısmında yumuşak bir kısım var. Ağrıyan kısım orasıdır. Ne yapmalıyım? Sizce rahatsızlığım nedir? Şimdiden teşekkür ederim
  Sağlık6 Nisan 2011 e
  yaw herkes ağrıyı anlatıo bir kişi tedavisini anlatsın
  Sağlık18 Nisan 2011 e
  merhaba hocam benim sağ testisimde ve buna bağlı olarak özellikle sağ kasığımda ağrı oluşuyor ve elimi sağ testisime dokundurduğumda ağrı yapıyor ve yürümemde ve bazı hareketleri yapmamda bana sıkıntı veriyor ne yapmalıyım ne önerirsiniz
  Doktora gitmenizi önermekten başka elimizden bir şey gelmiyor.
  Sağlık18 Mayıs 2011 e
  hocam kolay gelsin.7ay önce sağ testisimde ağrı ve şişme oldu.doktora gittiğimde(elle ve ultrason muayenesi) bana hidrosel olduğunu söyledi ve cravit 500mg verdi.ağrı geçti ama gözle fark edilecek şişlik kaldı.bana herhangi bir zararının olmadığı söyledi.yaklaşık 1aydır şikayetlerim arttı ve yürüyemez hale geliyorum.başka bi doktora gittim yine hidrosel olduğunu antibiyotikten başka birşey veremeyceğini ve askılı tıbbi kilot kullanmamın iyi geleceğini söyledi.kilodu aldım ama hiçbir yararını görmüyorum hala çok şiddetli ağrılarım var ve sağ kasıktan yumurtaya inen damarlar bayağı sert oluyor ağrılı bi şekilde.böbreklerime kadar ağrıyor.neden olabilir hocam bu?yaşım 20 ve bu ağrılar artık canıma yetti ağrı kesiciler fayda etmiyor bana
  cevabınızı bekliyorum. TEŞEKKÜRLER…
  Sağlık11 Haziran 2011 e
  iyi calısmalar
  benim sol testiste agrı oldu bir kac gün içinde
  elimle baktıgımda sol tarafta hafif siskin ve digerinden sert oldugunu fark ettim giyisilerin bu duruma etkisi varmıdır ..
  ne önerebilirsiniz biraz aydınlatırsanız sevinirim
  Sağlık20 Eylül 2011 e
  arkadaşlar maçta sağ testisimde bir ağrı oluştu ve idmanlarda depara kalktığımda ağrı hissediyorum….ama idman yapmadıgımda sıkıntı yok…bunun sebebi nedir acaba acil yardım edermisiniz
  Sağlık8 Ekim 2011 e
  merhaba benim sol testisimin ucunda küçük bir şişme var yani tavuk yumurtası gibi bi şekil alıyor bu ucundaki şişliğe dokunduğumda testisim ağrıyor ve kopucak gibi oluyor daha öncede olmuştu bu sonra geçti ama bu seferki halen daha sürüyor :( ve sağ kasığımda ağrıyor aslında sağ testisim ağrıyor ama kasığım ağrıyor gibi hissediyorum ne olur yardım edin :( çok korkuyorum problem ne olabilir Msn:atilla.1082@hotmail.com Lütfen Mail Atın :(
  Sağlık16 Ekim 2011 e
  hocam benim sağ yumurtalığıma bir ağrı girdi oraya dokununca acıyo geçmesi için ne yapmalıyım??
  Sağlık3 Kasım 2011 e
  merhaba ne zaman cinsel ilişkiye girmeye önceden hazırlanıp niyetlensem testislerimde ağrı oluyor sanki aşağı çekiliyormuş gibi oluyor bu ağrıdan dolayı ereksiyon sorunu yaşıyorum daha sonra mastürbasyon yapınca ağrı kalmıyor
  Sağlık9 Kasım 2011 e
  hocam sag testisimde agrı var yukardan aşşagıy a gelen bi agrı bazen cok bazan az bazen hc olmuyor ama bu sıra agrılar hisedilr derecede olmaya başladı ne yapmalıyım
  Sağlık24 Kasım 2011

  enes kara

  Selam Sabah kalktıgım zaman sag testisimin yamuk oldugu gördüm geçer diye aldırış etmedim 2 gün oldu hala yamuk duruyor sorun nedir acil ?

  ayhan ayhan

  selam hocam 23 yaşındayım sol testisim sag testisim den hissedilebilecek kadar büyük ve uzun zaman dır agrıyo neden olla bilir cevaplarsanız seviniri kolay gelsin

  mehmet gündüz

  şuan testislerimde ufak bi deliktten çok kan akmakta sabah kalkıp lavaboya gittim sildim bir anda kanamaya başladı durmuyo bununun sebebi veya kötü tarafı varmıdır nokta nokta kanıyo ama durmuyo

  Azat

  Sol testisim çok ağrıyor daha önce de ağrıyordu ama bu kadar değil ve sürekli de değil ne oluyor bu testislere anlamadım :(

  irfan turgut

  merhab hocam 27 yaşındayım ben 5 ay öncesi varikosel ameliyatı oldum ama sol yumurtamda ağrılarım oluyor doktoruma gittiğimde ağrı kesici yazıp yolluyor ama tekrar ağrılarım başlıyo hatta ilaçlar hiç bir işşe yaramıyor ne yapmam lazım hocam yardımcı olun lütfen

  sağlık

  selam hocam 21 yaşındayım testisimde hafif ağrılar oluyor belirtilerden hiçbiri yok hafif ağrılar var ne yapmalıyım ?

  Giyim sitilinizi değiştirerek bir kaç hafta kendinizi kontrol ediniz eğer ağrılar kesilirse sebep pantolon yada külotun organlarınızı sıkıştırmasına bağlıdır(çok sık karşılaşılan bir durumdur). Ağrılar devam ediyorsa bir üroloji uzmanına görünmeniz çok önemlidir.

  ismail bacak

  iyi gunler hacam ben 32 yasinda biriyim uzun yilardir bende aralikli aralikli testis agrilari yasiyorum rahatsiz edici derecede digildi iki gun once sabah uyandigimda gene agriyordu bu sefer sol karin bosluna dogru birde uzantisi vardi acaba cok cidi bir rahatsizlik olabilirmi beni bilgilendire bilirmisiniz saygilar

  ahmet

  Merhaba,sol yumurtama parmak uçlarıyla hızlı bir darbe aldım ve damarlarda şişlik var doktor tedevisi gerekiyormu ?

  Birkaç gün boyunca durumu gözetlemenizi tavsiye ediyorum. Ani ve aşırı şişlikler, idrarda zorluk, kızarıklıklar veya renk değişiklikleri durumunda vakit kaybetmeden bir doktora başvurmanız gerekmektedir.

  kartal

  slm ben sağ testisimde ağrı sızlama ani arılar oluştu hafif mide bulantısı ateşlenme var bir kaç kez testisime darbe geldi ve düzensiz boşaldım bunlardan kaynaklanabilrimi 14 yaşındayım yardım acil bi durummu.

  Ağrı ve ateş iltihabi bir vakayı çağrıştırıyor. Vücudumuzdaki ateşlenmelerin büyük bir bölümü ya iltihaplı bir durumdan yada alerjik bir durumdan kaynaklanmaktadır. Durumunuzun açığa kavuşması için mutlaka bir üroloji hekimine başvurmalısınız.

  abdulkadir b.

  hocam öncelıkle bızı aydınlattıgın ıcın allah razı olsun hocam bnm sag testıste agrı var 3 tane farklı ürolojı doktor uzmannına gıttım kımısı kıreclenme var dedı en son 2 hafta önce farlı doktora gıttım temografi cektım bırsey cıkmadı ama testısım agırıyor 2 senedır hocam ne önerirsiniz hangı doktora gıtsem tekrar şimdeden tesekürler.

  Değerli ziyaretçimiz öncelikle geçmiş olsun. İkincil olarak bu tür teşhiş tetkik ve taramalar sonucunda sebebi tam olarak anlaşılamayan durumlarda ben alışkanlıkların değiştirilmesini tavsiye ediyorum. Örneğin dar giysilerden kaçınmanız. Önemli bir davranış biçimi olacaktır. Diğer yandan yeme alışkanlıklarınıza dikkat edebilirsiniz. Bazı zamanlar ağrı artışı görülebilir o zaman ben bir gün önce ne yedim ne içtim? Böylece testislerdeki ağrının neden kaynaklandığını ortaya çıkarabilirsiniz.

  mustafa

  hacam merhaba bende olan rahatsızlık nedir bilmiyorum ama size şöyle izah edim tesislermin birisinde hafif büyüklük olup ve nohut büyüklüğünde bir şişlik var ve bu şişliğe masaj uyguladığımda feci ağrı yapıyor bunun nasıl bir rahtsızlık olduğunu anlayamadım lütfen bana bu konuda bilgi verin ciddi anlamda korkmaya başladım şimdiden teşekkürler.

  Geçmiş olsun dileklerimizle. Öncelikle şunu belirtmeliyiz. Bu bir sağlık sitesidir. Bu sitede hastalıklarla ilgili genel geçer bilgiler verilmektedir. Durumunuza uygun bir teşhis yapmamızın imkanı yoktur. Mutlaka bir doktora görünmeli ve durumunuzun ne olduğunu anlamalısınız.

  erdal77

  hocam sol testisimde 3-4 gündür hafif ağrı ve şişlik var soltestisimi deriye yaklaştırınca yanında bi kütle beliriyor bunun nedeni ne olabilir

  murat

  merhaba hocam, benim yaklaşık iki haftadır sağ testismde ağrı oluştu, bu ağrı banyo yaptığım esnada otururken müthiş bir ağrı ile geldi ve halen devam etmektedir. Nasıl bir tedavi yöntemi uygulamalıyım ağrım halen devam etmektedir.

  özkan

  merhaba, 16 yaşındayım aşağı yukarı 10 gündür sol testisim gün içerisinde ara ara ağrıyor. testisimi muayene ettiğimde herhangi bi kiste de rastlamadım. Çok korkuyorum sorunum sizce ne olabilir ?

  osman

  hocam iyi günler 17 yaşındayım ve sağ yumurtalığım ağrıyor ve azda olsa yürümekte zorluk çekiyorum geçen gün çok koşmuştum genellikle fazla hareket etmem bu yüzdenmidir. bugün kalktığımda grip+yorgunluk ve ağrı başladı lütfen bilgi verirseniz sevinirim

  Volkan

  Ben 12 yaşındayım,bir gün elimin penis yakınlarına deymesiyle testis taraflarında bir ağrı oluştu ve ogün bu gündür aradan 1 yıl geçti,çok bir şey değildir diye doktora gitmedim ama artık dayanamıyorum.sol testisim,sağ testisimden belli derecede hep inik ve hayatımda korkunç bir sol testis ağrısıyla yaşıyorum,lütfen cevap yazın.

  Tolga

  Merhabalar hocam benim sol testisimde bu 1 haftadır aşağıya doğru inme oluyor yumurtalık altında su birikintisi gibi bişey var ama ağrı falan hissetmiyorum ne kasıkta ne testiste nede karında bu ne olabilir hastalık nedir hocam lütfen acil cevap verirmisiniz

  omer

  fıtık ameliyatı sonrası sol testisimde bir ağrı oluştu sebebi ne olabilir.

  H , Ç

  Sol yumurtalığımda şekil bozukluğu oldu birbirine yâpışık 3 parça halinde oldu sag yumurtalıgımda küçülmeye başladı bunun nedeni nedir

  murat

  iyi günler 15 yaşındayım ve sağ testisim ağrıyor. aynı zamanda testislerde sarkma da söz konusu. boşalırken çok fazla gelmiyor. ağrı zaman zaman artıyor veya azalıyor ağrı kasığıma da vurabiliyor. ayrıca mide bulantım da var bunun da ağrımla ilgisi olabilir mi? şimdiden teşekkür ediyorum iyi günler

  kerim

  Hocam Mehrabalar

  Ben 3 gündür testis ağrısı cekıyorum .
  doktora basvurdum doktor ulturason cektı
  ultrasonla normal cıktı.
  Bana Zinnat 12X Aparol Verdı hafta sonra yıne basladı arada sırada tasaklarda agrı oluyor 1 gunde 2 3 gere ağrı gırıyor gıdıyor bazen penısın kafasının bıraz asasında bıraz ağrı degıl rahatıszız edıcı bısey oluyor sorun nedır hocam
  Not:15 Yasındayım

  Doktor kontrolünden geçtiğinizi belirtiyorsunuz. Değerli ziyaretçimiz biz doktorunuzdan daha iyi bilemeyiz. Ancak yine de dar pantolonların yada dar iç çamaşırların ağrılara neden olduğu bir gerçektir. Giysilerinizi gözden geçirmenizi, otururken bacak bacak üstüne atmamanızı, eğer yapıyorsanız bir müddet spor hayatınıza aravermenizi tavsiye ediyoruz. Diğer yandan testis ağrısı zor tedavi edilen bir sıkıntıdır. Bazan ağrılar günlerce sürer. Geçmiş olsun.

  sağlık

  MERHABA HOCAM..
  ARA ARA SAĞ TESTİSİM ÇOK AĞRIYO VE DOKUNUNCA DAHA ÇOK AĞRIYO VE BU KONU İLE İLGİLİ NE YAPMAM GEREKİYO ONERİ VE GÖRÜŞLERİNİZİ SÖYLER MİSİNİZ ?
  NOT:19 yaşındayım.

  Yazımızı okuduğunuzu var sayıyorum. Bazı durumlarda giyim tarzı da etkili oluyor. Ayrıca bazen erkeğin boşalma boşalamama durumları da testis ağrısına neden olabiliyor. Tehlikeli olan ağrıya şişliklerin eşlik etmesi, ateş ve eklem ağrısının varlığıdır. bu durumda bir üroloji uzmanına başvurmanız yerinde bir davranış olacaktır.

  serdar

  hocam benım sag testıslerımde yaklasık 1 aydır agrı var sag testıs soldakınden bıraz daha buyuk gıttıgım her doktor bıseyın yok dıyor fakat makata vuran bı agrı sag testıste ısınma ve yumurtalıkların dıbınde bı yanma var su yla soguttummu acım dınıyor ne yapmam lazım sımdıden tesekurler

  kadir şahin

  hocam ben dar bi pantolon giydim sol testistim ağrıoyo şişmede oldu ne yapmalıyım 4 gündür oluyo.

  BU ağrı birkaç gün yada daha fazla sürebilmektedir. Bekleyin eğer ağrı geçmezse bir doktora görünün.

  ercan

  Hocam sağ testisim bagagi şişti ağrıyor nedeni ne yapmalıyım

  asım

  merhaba ben 18 yaşındayım yaklaşık 1 hafta önce bu testis argırısını maç yaparken fark ettım koşarken ağrıyor koşamıyorum lütfen yardım edin nedeni nedir futbol oynayamıyorum top gelmişti yaklaşık 3 sene öncede varikosel ameliyatı olmuştum soldan şimdide sağda belirti hissediyorum neden ağrır sağ tarafı birde ameliyattan sonra sol büyük sağ küçük kaldı neden ?

  Varikosel testislerin dolaşımını etkilediğinden sıvı birikmesi oluşmuş olabilir. Bu testislerin büyüklüğünü açıklar. Sağda oluşan ağrıların sebebini bilmemize imkan yoktur. Mutlaka bir doktora görünmelisiniz.

  can

  Merhaba ben 25 yaşındayım ve 1 yıllık evliyim.Yaklaşık 3-4 yıldır kasıklarımda zaman zaman yanmalar olurdu ama artık hem yumurtalıklarıma hafif hafif vurdugumda ağrıyor hemde kasıklarımdaki yanma ayakta olduğum sürece geçmiyor. doktora dahi gittim birşeyin yok denildi.Ama ağrılarım çok arttı ve duramıyorum.Acil cevap atarsanız sevinirim.

  Dar giysiler bahsettiğiniz ağrılara neden olabilmektedir. Eğer doktor tetkik etti ve bir sorun göremediyse giyim tarzınızı sorgulamalısınız.

  A.b

  Sol testisimde ağrı var 13 14
  Yaşındayım dün dar pantolon giydim ya ondan ya da dün çok yüzme yaptım ondan da olabilir üroloji doktoruna geçen ay gittim 4 ayda 1 oluyor saygılar

  hakan ç

  ben yumurtalıklarım nefes alır gibi şişiyo iniyo bunu daha yeni farkettim neden olabilir bi hastalık mı var ?

  kaya budak

  Ben 35 yasinda hollandada yasiyorum. Agrilar baslayali 4 ay oldu. Bir kac kere antibiyotik yazdi doktorum ama gecmedi. Urolaga gittim ultrason falan hicbirsey cikmadi. Bununla birlikte ereksiyon problemleri ve erken bosalma basladi. Bazen hic sertlesmiyor. Onceleri geceleri bile tas gibi olurdu. Su an oyle bir durum hic kalmadi. Agrilar devam ediyor sadece sol testisimde. Bana viagra kullan diyor doktorum. Yardim edin lutfen

  abdullah

  mrb bn daha yenı varikosel ameliyatı oldım yani daha 10 gun felan oldu sol taraftan oldum ve srunum ameliyattan snra sol yumurtada sıslık oldu zmnla ıner dedı doktor ama yumurtanın ustunde dokundgum zaman sertlesme var ve agrı fln yok ama bnı tedırgın ettı bu nedır sımdıden tesekkurler..

  mrklı

  ya ben 14 yaşındayım sol yumurtalık altında agrıma var dokununca veya yukarıya kaldırinca cok acıyor nasıl yapcagım bunu ameliyatlik iş varmı

  Fırat

  Merhaba hocam , Hocam bundan 4 gün önce çatıdan düştüm ve penisimde aşırı şekilde sertleşme oldu ve dokunduğum zaman ağrıyor. Sizce ne yapmalıyım hocam doktora mı gitmeliyim

  Kesinlikle bir doktora görünün. Sinirsel bir problem olabilir.

  murat çetin

  Merhaba Hocam; benim Sol testisimde agrı var. sık sık idrara çıkıyorum idrarım geldiğinde beni sıkıştıryor sanki kaçırdım kaçıracağım hissi veriyor peniste yanma oluyor. hocam 1- İdrar testi yaptırdım 2- psa hormon testi 3-ultrasyonla bakıldı hiç bir şey cıkmadı. bir kaç küçük kist var dendi hocam bu ağrının nedeni nedir. başka ne yaptırmam gerekir. yardıcı olun lütfen

  umut

  Merhaba hocam, 30 yasindayim zaman zaman sol testisimde agri oluyor ve bosalinca geçiyor bu durum normal mi yoksa bi sikinti olabilir mi saygilar.

  hasan

  Merhaba hocam benim sol karin altim bazen agriyor ama cokda deyil kucuk kucuk agrilar oluyor bu cogu zaman dar pantolon giydiyimde ve pantolonun karin altimda oldugu zaman oluyor ve benim sag testim sol testimden biraz arkada ve asagida birazda buyuk gibi bunlarin aciklamasini yaparsaniz cok sevinirim simdiden tesekurler lutfen acil doktora gorunmem gerekse

  emre emre

  Hocam merhaba hocam benim sol ve sag testisim agriyor ve siskinlik var ve penis kalkmiyor usudukce agrisi 2katina agri yapiyor

  Adsiz

  Hocam benim sorunum sol yumurtaligim yilda bir kac kez asiri bir büyüme sag yumurtaligin bir kati kadara daha büyümekde , ve oldukca rahatsiz etmekde, dogrusunu sorsaniz cekindigimden dolayi doktorada gidemiyorum. Bu sislik ve agri bir gün sürüyor sonra kendiliginde geciyor, bana yardimci olursaniz sevinirim

  sağlık

  Merhaba hocam, bn 15 yaşındayım bundan 4 5 ay önce gece uykumun arasında testisimde çok şiddetli bir ağrıyla uyandım ertesi günü geçti ve aralıklarla hafif hafif ağrıyo bunun nedeni nedir:

  ricardo

  Hocam öncelikle selamlar saygılar. 2 hafta önce sol testis ağrısıyla doktora gittim bana rocepin iğne cipro 1 antibiyotik ve ağrı kesici verdi ilaçlarım bitti. Ve çok çok az olmak,kaydı ile ağrım oluyor akşamları ve çok hafif bir şişlik yada aynı bana öyle geliyor. Ne yapmalıyım

  Ismini vermek istemeyen hasta

  Merhaba hocam iyi günler.
  Hocam şimdi benim sol yumurtalığımda 3-4 gündür ağrı var.Bazen çok şiddetleniyor bazen hiç olmuyor.İlk ağrının başladığı gün affedersiniz boşalmıştım. Ardından dar bir kilot giydim. İşte ondan sonra ağrılar başladı. Hatta o gün ağrılar sırtıma kadarda çıktı. Uzandım geçti. Ondan sonra hiç sırtıma kadar çıkmadı ama hafifi hafif ağrıyor. Yukarda yazdıklarınızıda okudum çok bişey anlamadım. Lütfen cevaplarsanız çok sevinirim iyi günler.

  hakki

  Merhaba hocam ben 2 gün önce mac yaparken ani hareket yaptım ve iki bacagimin arasinda ağrı hissettim . üstünden bi gün geçti ve yumurtaligimin alt tarafında yanma ve ağrı var.sadece kas zedelenmesi olduğunu düşünmüştüm ama bu yanma ve hafif ağrı beni korkuttu doktora gitmelimiyim yada ortopedi ye mi urolojiye mi gitmemi tavsiye edersiniz

  ibrahim uygun

  hocam mastrubasyon sonrası sag testiside agrı meydana geldi ve sag testisimde kasılma var yukarı aşagı şekilde olay olalı 7.gün ilçede oldugum için devlet hast. De üriner sistem enfeksiyonu dedildi cipro ve buscppam verdi 2 gün oluyor kullanıyorum agrı ill gün ki kadar yok hocam korkum torsiyon varmıdır boşalma hale oluyor

  ahmet

  Hocam Merhaba benim sağ tesisimde bir rahatsızlık var bazende ağrı yapıyor sanki damar falan çekiliyor lütfen yardımcı olun..

  yavuz

  Merhabalar ben 25 yaşındayım sol testisim biraz küçükve daha yyumuşak digerine gore aşağıda duruyor ağrıolmuyor neden olabilir doktora gorunmelimiyim yorumunuzu bekliyorum şimdiden TSK eederim

  Normal bir durum. Uzun süren ağrılar yok sa telaş etmeye gerek de yoktur.

  Ahmet

  Hocam sol testisimde geceleri agriyor ve sol ayagim topalaticak kadar ve sisiyor terletiyor beni ve bu 4 gecedir oluyor korkmaya basladim bi bilginiz varsa lutfen aciklarmisiniz
  not 17 yasindayim

  Tarık c

  Merhaba hocam 13 yaşındayım ergenliğe gireli çok olmuyor bundan 2-3 ay önce birkaç gün arayla 2 kez testisime tekme atıldı o günden beri bir ağrı var damarlarda bir sıkıntı yok gibi doktora gittim ultrason yaptık doktorun suratı hiç de iç açıcı değildi renkli doppler gibi birşey yapılacak sol, aol yumurtam aşağıda ve sıklıkla o ağrı yapıyor sertlik yok yumurtaları ellediğimde ağrı artmıyor fakat damarla yumurtanın bağlandığı yerdd bir açıklık var gibime geliyor yani darbe anında o bağ alanı kopmuş olabilir mi veya sebebi ne olabilir?

  Doktorunuz size gerekli bilgiyi verecektir. Sizden istenen tahlil ve tetkikleri mutlaka yaptırın ve doktorunuzun önerdiği tedaviyi uygulayın.

  Suskun

  Mrb 21 yaşındayım sağ testisimde aşırı Ağrı oluyordu şimdi ikisi bir Ağrı yapıyo ve testislerinin dış tarafında fasulye tanesi kadar bişey var ellediğim zaman çok Ağrı yapıyo ne yapmalıyım.

  Bir doktora gitmelisiniz. Hastahanelerin üroloji uzmanları sizi muayene edecektir.

  Mustafa

  Merhaba hocam 37 yaşındayım 2001 yılında sol testisimde bir ağrı oldu doktora gittim damarlardan olabileceğini söyledi sonra ağrı geçti buzamana kadar arada sırada ağrı oluyordu ama geçiyordu önemsemedim şimdiağrı bayabir gitmiyor tekrar doktora gittim ultrasyon çektiler hiç biley çıkmadı testiste ağrı var. Şişme ve kızarıklık yok. Bazen ağrı sol ayağıma kadar vuruyor sizce bende ne ola bilir ne yapmalıyım?

  Doktorunuzu değiştirerek tekrardan muayene olmalısınız. Özellikle bu ağrılara ateş gibi yan durumlarda eşlik ediyorsa vakit geçirmemenizde fayda var. Geçmiş olsun

  Saglik

  Slm hocam öncelikle teşekkürlerimi sunarım Benim iki gün önce idrarimi yaparken çok azda olsa biraz zorlandığını farkettim diğer günde ağrı biraz daha artarak sağ yumurtada çok acı veren bir ağrı oluştu dokunamayac ak kadar ağırıyor ve idrarimi yaparken sonunda hafif çok olmamakla beraber kandan daha açık renkte pihtimsi şeyler geliyor şimdiden vereceğiniz bilgiler için tskler

  tufan

  merhaba hocam 25 yaşındayım dün geceden beri sol testisimde hafif bir ağrı var ve aynı zamanda yukarılara yani mide boşluğuna kadar çıkabiliyor sebebi ne olabilir acaba ayrıca sol böbreğimde 1 cm çapında taş var

  Ismail

  Hocam bn 4 gündür sol yumurta ağrıyor. Mastürbasyon yaparken döl yerine su geliyor doktora gittim birşeyin yok dedi ama cok ağrıyor ve su geliyor

  emirhan

  Merhaba hocam benim sag testisde arada agri giriyor . 16 yaşındayım

  Kılıçaslan

  Sağ testisimde 4 5 aydır devam eden ani ağrılar oluyor ve bacaklarımı birleştiremiyorum bazen ağrılar karnımada vuruyor askerdeyim ve burdaki tedavide ilgilenmezler yanlış tedavi uygularlar diye güvenip gidemedim ne yapmaliyim bilgilendiriseniz sevinirim tesekkürler.

  Giydiğiniz kıyafetlerin çok sıkı olması bu tür ağrılara neden oluyor olabilir. Buna bir çare arayınız. Diğer yandan üşütüyor da olabilirsiniz. Bu söylediklerim sadece belkilerden ibarettir. Mutlaka bir doktora görünmeniz gerekmektedir.

  burak

  Hocam aşırı titremeden dolayı testislerimde agri olustu 2 gece 1 gün oldu ve penis kalkmıyor aşırı derecede mezi çıkıyor. Ateş kizarma yok agri şişme sarkma var. 19 yaşındayım.

  Bu durumun soğuğa bağlı mı yada soğuk dolayısıyla meydana gelen bir hastalığa mı bağlı olduğuna bakmak gerekecektir. Bir üroloji uzmanı durumunuzu tetkik eder ve teşhis koyar. Vakit kaybetmeden bir doktora muayene olmanızı tavsiye ediyorum.

  Abdurrahim

  Hocam saygilar. Benim yumurtaliklarimda sol yumurtam sag yumurtama göre aşağıda ve sol yumurtamın alt kismina elleyince sanki çatlamış gibi hissediyorum arada agri giriyor ne yapmam gerekiyor hocam

  bahattin

  Merhabalar hocam.bende sağ yumurtalığım agriyor damarlar gerilmiş vaziyete göbek altı karın agrisida oluyor bu durum ciddiyetini koruyor bu konu hakında düşünceniz ve önerimiz nedir şimdiden saygılar…

  Halit

  Merhaba hocam ben de daha once boyle birsey yoktu 3 ay once bir kaza gecirdim simdi 4 gun arayla yumurtaliklarim cok agriyor ve benim butun hareketlerimi etkiliyor.kazadan sonra tedavi oldum iyneler ilaclar tedavim bitti ama simdi boyle bir problem ortaya cikti ben iynelerden sora bole oldum sizce bu ne ola bilir lutfen cevap yazin tesekkur ederim

  Seyhan

  Selamın Aleyküm Hocam ben 13 yaşındayım sabah sol kasığımın üstü ağrıyordu sonra yattım saat 9 da kalktım ve sol testisimi hareket ettirince çok kötü ağrıyordu şimdi yarı yarıya düştü boşalamadığım için olabilirmi ?

  Hasan

  Hocam bilgileriniz için teşekkürler 2 gün önce sabah kalktığımda rüyalanmışım boşalarak uyandım, sonra banyoya gittim. Testislerim biraz üşümüştü, işe gittiğimde önce kasığımda ağrı oldu, tuvalete gidip masaj yaptım, Ağrı testisimin sağ bölgesine indi. Cumartesi ağrı devam etti ve bugün pazar hâlâ çok hafif ağrı devam ediyor. Aileme de söyleyemiyorum. Napmam gerekiyor? Hassas bölge olduğu için korkuyorum, yardımcı olursanız sevinirim.

  Mehmet

  Hocam sol testisimde ağrı var 1 haftadır ağrıyor arada bir sağ testise geçiyor ama ağrı hemen geçiyor ve bu arada sol testisimin üstünde damar çıktı kılcal damar galiba ama biraz mor gibi rengi sizce bi sorun olurmu?

  Şakir

  Hocam 21 yaşındayım kız arkadaşımla ara ara ön sevişme yapıyoruz daha ileri gitmiyoruz yanından ayrıldıktan sonra taşaklarımda ağrı oluyo dokunamıyorum bile nerdeyse 1 saat falan sürüyo bu ağrı normal zamanlarda hiç başıma gelmedi bu tip bi ağrı daha önce hiç cinsel ilişkye girmedim yardımcı olursanız sevinirim.

  Mustafa

  Hocam sol testisim agriyor bazen 3 4 de geciyor kendigilinden oturunca agri hafifliyor , tekrar kalkip yürüyünce yine ayni , 3 gün beni canımdan bezdiriyor dokunamiyorum bile , doktara gitmeyede çekiniyorum bana yol gosterirmisiniz. Teşekkürler

  ahmet A.

  HOcam sol testımde agrı var daha bugun basladı ne oldugunu bılmıyorum doktora gıtmeme gerekırmı

  Gucur

  Hocam benim sabah kaldığımda sağ yumurtama ağrıyor vesanki gerdiriyorlar idrarın edismi zaman ağır çok azalıyor ben birde fizikten ameliyat olum yaşım 17 bana epostadan msj atarsin memnun olurum şimdiden teşekkür ederim

  Ercan

  Belimden başlayıp taşaklarıma kadar bi ağrı oluşuyo daha önce taş ve kum düşürdüm bu ayrıca sırt ve belimde çok ağrıyo neden olabilir yazarsanız sevinirim

  Emre duman

  Ben 19 yaşindayim sol testisim cok agriyor ozellikle pantolonumla veya elimle tenasda agri artiyor sisme yok ama agri kesintisiz

  Deha

  Merhaba hocam 43 yasindayim sol testimde karin boslugunda ve testide agri var asiri kiloda aldim kullandigim kuart ilaclari mide ilaclar da var iki gundur agrim var ne yapmam gerekiyor saygilar.

  kadir oz

  Mrb ben 30 yaşındayım sağyumurtAlik hafif dokunan ağrıyor ve bazen Penis sertleşme olmuyor bu ağrıya bağlı olabilir mu şimdiden tsk

  Emre

  Kolay gelsin öncelikle.Geçtiğimiz cumartesi günü kardeşimle şakayla kavga ediyorduk o tekme atmaya çalışıyordu ben engelliyordum fakat bu pazartesi salı günü (13-14 kasım) testislerimde hafif bir ağrı sezdim sonra kendimce şüpheye düştüm acaba oraya tekme geldi mi diye ? Sislik morluk kızarıklık kan gelmedi çok ŞÜKÜR ,ama acıyor gibi acaba bende sağ epidim başında 3mm çapında kist izlendi acaba bu yüzden mi ağrı yapıyor ? Lütfen acil yardım ediniz , teşekkürler…

  Muhammed

  Ben 13 yaşindayim bir ara kostum sonra birden bire sağ testisim agramaya basladi sizce doktora gitmalimiyim yaksa agri gecer mi?lütfen bana cevap varin simdiden TŞK ederim

  hasan

  yumurtalıklarda ara ara 2-3 haftada bir, 2-3 gün süren ani ağrılar yaşıyorum. ağrı sürekli olmuyor. 2 ay önce akıntı vardı antibiyotik tedavisi gördüm birşey kalmadı. ama bu ağrılar dediğim gibi bazen tekrarlıyor. nedeni ne olabilir?

  Emre

  14 yaşındayim sağ testisimde bazen ağrı oluyor bacak bacak ustune attigim için agridigini sanıyorum ve pantolonun altına pijama giyiyorum ve korkmaya başladım bacak bacak üstüne atmam normalde bu yüzden olabilirmi?

  Onur

  Ben 18 yasındayım bir kişi testisime vurdu vurduktan sonra agri fazla olmadı ama ondan sonra her bosalmamda agrı oluyor

  Onur

  Ben 18 yaşındayım bir kisi tarafindan testisime darbe aldim agri oldu gecti ama her bosaldigimda siddetli agri oluyor gunlerce surdugu oldu

  Nufyat

  Mrb hocam 19 yasindayim bundan seneler once sol dizimin alti ve testislerim agrıyordu sonra zaman icinde ara ara bunu hissediyodum ama o kadar fazla hissetmiyodum. Ama simdi testislerim ve kasıgımda agrilar var ne yapmaliyim

  Abdullah

  Merhaba hocam ben 22 yaşındayım. Ve bir kaç yıldan önce zaman zaman testis ağrısı yaşıyorum. Gerçekten çok ağrıyor yaklaşık 1 saat sürede. Genelde hava soğuk olunca ve/ya da işedikten sonra ağırmaya başlıyor. ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilir misiniz

  selim

  Hocam benim sürekli heçmeyen sol testis ağrım var ağrım bazen yayılıyor doktora gittim birşeyin yok dedi ama ağrı çok şiddetli oluyor ne yapmalıyım 9 aya yakın oldu ağrısı 20 yaşındayım

  Emre

  Selamün aleyküm hocam bı kaç gündür sağ tetrisimde ağrı var ve karnımın altına vuruyor ağrı ne yapmalıyım gurbetteyim çalışıyorum lütfen yardım teşekkürler

  abdullah meniz

  Hocam merhaba ben 30 yasindayim iki gundur sag bobregim ve sag testisim cok agriyor ben gece bobregimi usuttugumu dusunuyorum sorun gercekten bu olabilirmi yoksa baska bir problemmi vardir acaba tedavisi icin ne yol izlemeliyim acaba bilgi verirmisiniz tesekkurler .

  Suat

  Hocam ozel hayat sıkıntılarından dolayı cinsellik biraz aksamaya ugradı 10 gunde bi aklıma gelirse gibi oldu son bi kac aydır dolayısı ile karın altında gaz sıkış ması gibi şişkinlikle birlikte agrı yapıyor ordan yumurtalıklara iniyor acaba nedir sıkıntı ne önerirsinz ne yapmalıyım tessekkürler

  tuncay

  2 aydır testislerim ağrıyor gecmiyor.ağrı bacaklarıma kadar vuruyor,sol testis geriye kaydı 6mm sağ testiste 2mm kis var.antibiyodik,ağrı kesici,bakteri ilacı içtim fayda etmedi.böbreklerde cok az kum var.sol böbrekden testislere doğru ağrı oluyor.bağırsaklara basınca ağrı rahatlıyor.

  alibuldum1907@gmail.com

  Merhaba iyi gunler hocam.

  Yaklasik 30 gun once valikosel ameliyati oldum sol testisimden fakat simdi sag testisim biraz agri yapmaya basladi ıkınınca agri daha belirgin oluyor ve sag ayagimada vurabiliyor. 1 hafta once kendimi cok iyi hissediyordum neden birden boyle olmus olabilir sag taraftada valikosel olsa bu durum fark edilmezmiydi.TESEKKURLER.
  Not:19 yasindayim

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Prostat
Düşük Testosteron Nedenleri
Erkek Kısırlığı
Testis Büyümesi Nedenleri
Menide Kan Yada Kanlı Boşalma
Penis Eğriliği Tedavisi, İlaçlar ve Ameliyat
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.