THUNDER GOD SARMAŞIĞI
Thunder God sarmaşığı, bir tür asmadır. Yaprakları ve kökleri ilaç yapmak için kullanılır. Çin, Japonya ve Kore’de yetişir. Çin’de 400 yıldan fazla şifa amaçlı kullanılmaktadır.

Thunder God sarmaşığı özü bitkinin kökünden elde edilir. Buna dikkat ediniz. Önemli bir bir nokta ilaç kök değilde yaprak, çiçek gibi bitkinin diğer kısımlarından elde edilmişse ciddi yan etkileri olabilir ve ölüme kadar götürebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

DİĞER İSİMLERİ NELERDİR?
Thunder god vine, Huang-T’eng Ken, Lei Gong Teng, Lei-Kung T’eng, Taso-Ho-Hua, Threewingnut, Tonnerre de la Vigne de Dieu, Tripterigium Wilfordii, Tripterygium wilfordii, Sarı Asma.

ETKİLERİ NELERDİR?

 • Romatoid artrit (RA)
 • Adet ağrısı,
 • Multipl skleroz (MS),
 • Abse,
 • Erkek doğum kontrolü
 • Çıban,
 • Lupus eritematozus (SLE),
 • HIV / AIDS

NASIL ETKİ EDER?
Bitki şişme (iltihap) giderici ve bağışıklık sisteminin artrite yanıtını değiştirerek romatoid artrit (RA) hastalığına yardımcı olabilir. Thunder god sarmaşığı spermleri değiştirerek erkek infertilitesini düşürebilen kimyasallar içerir. Thunder god sarmaşığı, Çin tıbbında bağışıklık sisteminin aşırı derecede çalışması ve iltahaplanma durumlarında kullanılmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

GÜVENLİ Mİ?
Thunder god sarmaşığı çoğu insan için güvenli olduğu görünüyor. Bu sarmaşık mide rahatsızlığı, sperm sayısında düşüklük, deri reaksiyonları, adet dönemleri düzensizliği, saç dökülmesi, kusma, ishal ve böbrek sorunları gibi birçok yan etkilere neden olabilir. 5 yıldan fazla kullanılırsa kemik erimesi meydana gelmektedir. Eğer;

 • Hamile veya emzirenseniz
 • Bağışıklık sistiminiz güçsüzse
 • Osteoporoz varsa bu bitkiyi kullanmamalısınız.

HERHANGİ BİR İLAÇLA ETKİLEŞİMİ VAR MI?
Immün sistemi (bağışıklık sistemini baskılayıcı) azaltan ilaçlar
Etkileşim Değerlendirme: Orta derecede kombinasyonu vardır. Bu bakımdan dikkatli olun ve doktorunuzla konuşun.
Thunder god sarmaşığı büyük dozlarda bağışıklık sistemini güçsüzleştirir. Bağışıklık sistemini azaltmak diğer ilaçlar ile birlikte alınması bağışıklık sisteminin çok fazla etkisiz olmasına yol açar. Bağışıklık sistemi azaltan ilaçlar ile Thunder god sarmaşığı almaktan kaçının.
Bazı ilaçlar bağışıklık sistemini güçsüzleştirir. Bunlar azatioprin (Imuran), basiliksimab (Simulect), siklosporin (Neoral, Sandimmune), daklizumab (Zenapax), muromonab-CD3 (OKT3, Orthoclone OKT3), mikofenolat (CellCept), takrolimus (FK506, Prograf ), sirolimus (Rapamune), prednizon (Deltasone Orasone), kortikosteroidler (glukokortikoidler) ve diğerleridir.
THUNDER GOD SARMAŞIĞI DOZU
Aşağıdaki dozlarda bilimsel araştırmalar incelenmiştir:
Ağızdan:
Romatoid artrit (RA): 20 hafta süreyle günde 180-570 mg Thunder god Çocuklarda böbrek problemleri (nefrotik sendrom)sarmaşığı:  20 hafta kadar, vücut ağırlığının günlük kg başına 1 mg.
CİLT İÇİN UYGULANAN:
Romatoid artrit (RA): Thunder god sarmaşığından yapılan bir tentür günde 5-6 kez etkilenen eklemlerin üzerine uygulanır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
GUGGUL TABLET KAPSÜL
LUTEİN
Kolajen Takviyelerinin Yan Etkileri
THUNDER GOD SARMAŞIĞI
VİTAMİN D
SCHİZONEPETA
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.