TIRNAK KIRILMASI NASIL ÖNLENİR?

Kırılgan tırnaklardan bıktıysanız size hiçbir ücret ödemeden evde hazırlayabileceğiniz ve son derece etkili reçeteler önereceğiz.

1. Tırnaklarınızı ısırmayı bırakmalısınız. Tırnaklarınızı ısırmanız tırnaklarınızın düzensiz büyümesine neden olacak ve onları savunmasız hale getirecek ve daha kırılgan yapacaktır. Bu eski bir alışkanlıksa zorlanabilirsiniz ama alışkanlığınızı bırakmanız size daha fazla yarar sağlayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Tırnak Yemeyi Nasıl Bırakabilirim?

2. Tırnak yatağınızı temizleyin. Tırnak yataklarınızın kirli olması tırnak büyümesini engeller. Ve doğal tırnaklarınızın olduğundan daha donuk görünmesine yol açar ve daima tırnaklarınızın büyümesini engeller.

3. Çok fazla kafa derinizi kaşımayın. Saç derisini kaşımak tırnak büyümesini azaltan en sağlıksız nedenlerinden biridir. Daha az kaşıyın ve tırnak yatağınız temiz kalsın.

4. Günlük tırnak masajı uygulayın. Kan dolaşımının artırılması tırnakların parlak tırnaklara sahip olmanızın diğer yoludur. Eczanelerden bir tırnak kremi alın yada diğer herhangi bir yağlı losyon ile masaj yapın. Bu kan dolaşımını artırır ve böylece, tırnaklar daha hızlı büyür.

5. Çok sık oje kullanmayın. Tırnak cilası yada ojenin tırnaklarınızda leke bırakma olasılığı çok yüksektir. Eğer mutlaka her gün kullanmanız gerekiyorsa kaliteli olanları seçmeye özen gösterin. Bu aparatlardaki kimyasallar tırnaklarınıza zarar verecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

6. Sağlıklı tırnaklara sahip olmanın en basit yollarından biri de tırnak kesimidir. El tırnakları oval veya kare şeklinde kesilmesi daha uygundur. Aşırı derecede kısa kesilmesi de tırnaklarınıza zarar verecektir.

ALTERNATİF YÖNTEMLER

• Bir fincan sıcak su alın

• Bir çay kaşığı tuz ilave edin.

• Bunun içine bir çorba kaşığı Hindistan cevizi yağı dökün.

• Tekrardan tuz ekleyin.

• Karışımı karıştırın. Bu karışımı günlük olarak yarım yada bir saat kadar tırnaklarınıza uygulayın. Zamanınız yoksa hafta sonları da yapabilirsiniz. Bu sayede tırnak büyümeniz %50 oranında artacaktır.

DİĞER ÖNEMLİ FAKTÖRLER

• Temizlik veya evde çalışırken eldiven giyin.

• Beslenmenizde yeteri kadar protein ve kalsiyum aldığınızdan emin olun.

• Her zaman ojeyi çıkartırken dikkatli olun. Oje tırnaklarınızı zayıflatma eğiliminde olan kimyasallardır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Kırışıklık İçin Doğal Çözümler
Yüz şekline göre saç modeli
Elma Sirkesi
Gelin Makyajı Nasıl Yapılır?
Saç Beyazlamasına Doğal Çözümler
Yüzünüzdeki Siyah Noktaları Yok Edin
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.