TİTREME VE ATEŞ NEDENLERİTitreme ve Ateş Nedenleri

Grip, zatürre ve soğuk algınlığı titreme ve ateş belirtilerinin en sık görülen nedenlerinden bazılarıdır. Bu koşullar arasında pnömoni en ciddi ve potansiyel olarak ölümcül bir hastalıktır ve her yıl milyonlarca insanı etkilemektedir. Bunlardan sadece gripin aşısı vardır ve o da eğer virüs vücuda girmişse yine etki etmemektedir. Pnömoni, hem insanları hem de hayvanları etkileyebilecek bir durumdur ve zayıf bünyesi olan kişileri daha kolay etkilemektedir. Son olarak, insanların büyük çoğunluğunun aşina olduğu bir hastalık olan soğuk algınlığı ise bazen tipik belirtilere ek olarak titreme ve ateşe neden olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Titreme ve ateşe neden olan en yaygın sağlık sorunlarından biri griptir. Gripte titreme ve ateş belirtilerine ek olarak, genellikle genel vücut ağrıları, öksürük ve yorgunluk gibi belirtiler de ortaya çıkar. Ayrıca akut viral rinofaranjit olarak bilinen grip belirtilerinin bir kısmı ve soğuk algınlığı arasındaki benzerlikler nedeniyle, bu iki durum bazen birbirine karıştırılmaktadır. Grip virüsü tipik olarak hapşırma ve öksürme yolu ile havaya yayılır, ama aynı zamanda doğrudan ve dolaylı yoldan temas yoluyla da bulaşabilir. Grip virüsüne karşı, grip mevsiminde aşı olarak grip virüsünün birçok çeşidine karşı koruma sağlayabilirsiniz.

Titreme ve Ateş Neden OlurPnömoni (zatürre) esas olarak bir ya da her iki akciğerde iltihaplanmanın meydana geldiği durumdur. Hastalığa parazitler, mantarlar ve bakteriler dahil olmak üzere çeşitli mikroplar neden olabilir. Öksürük, ateş ve göğüste ağrı pnomoninin bazı belirtileridir fakat bunlara ek olarak titreme de görülebilir. Pnömoni kısa sürede tedavi edilmesi gereken hayatı tehdit eden bir durumdur. Çok yaşlı ve çok genç olanlar için daha fazla tehlikeli olsa da herhangi bir yaştaki bir kişi için de tehdit unsuru olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Soğuk algınlığı, her zaman titreme ve ateş yapmaz ama büyük olasılıkla bu belirtiler meydana gelecektir. Titreme ve ateşe ek olarak soğuk algınlığında hafif öksürük, burun akıntısı ve hapşırma da eşlik edecektir. Soğuk algınlığı olan kişide küçük kas ağrıları ve yorgunluk da görülebilir. Kişide ateş, titreme veya kas ağrıları görülmüyorsa büyük olasılıkla kişide soğuk algınlığından ziyade alerji (böcek, kimyasal, gıda gibi) varlığı bulunmaktadır. Soğuk algınlığının tedavisi yoktur ve herhangi bir ciddi komplikasyona neden olmadan kendi kendine gider.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Ayak Altı (Tabanı) Ağrısı
Magnezyum Eksikliği
Güneş Hasarını Nasıl Geri Çevirebilirsiniz
GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?
Sık Cinsel İlişki
İç Hastalıkları
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.