TİTREME VE YORGUNLUK NEDENLERİTitreme ve Yorgunluk Nedenleri

Genellikle, titreme ve yorgunluk vücuttaki bir enfeksiyonla vücudun mücadele ettiğinin bir işaretidir. Bu belirtiler çok farklı hastalıklar ile ilişkili olabilir. Bu hastalıklar arasında anemi, hepatit, alerjik reaksiyonlar ve diyabet sık karşılaşılan hastalıklardır. Titreme ve yorgunluğun kesin nedenini belirlemek zor olduğundan, kişinin günlük vücut sıcaklıklarını takip etmesi akıllıca olur.

Sponsorlu Bağlantılar

Ortaya çıkan son belirtilerin ne kadar sürdüğünü takip edin. Eğer bu belirtilere soğuk algınlığı veya grip belirtileri de eşlik ediyorsa herhangi bir doktora görünmenize gerek yoktur, bu belirtiler kısa sürede kaybolacaktır. Eğer soğuk algınlığı veya grip belirtisi olmadan iki haftadan daha uzun süren belirtileriniz varsa, hemen bir doktora görününüz.

Vücut sıcaklığınızın günlük olarak takip edilmesinin yanı sıra günlük bazda yediklerinizin ve içtiklerinizin de kaydedilmesi doktorunuzun teşhisi yapmasına kolaylık sağlayacağından önemlidir. Ayrıca, bazı ilaçlar da titreme ve yorgunluk oluşmasına neden olabilir. bu nedenle doktora gittiğinizde varsa kullandığınız ilaçlar bunları da doktorunuza söyleyiniz.

Titreme ve Yorgunluk SebepleriTitreme ve yorgunluk ile ilişkili herhangi bir fiziksel rahatsızlığın teşhisi için en iyi yol teşekküllü bir muayene yapmaktır. Teşhis yapabilmek için doktorunuz kalbinizdeki üfürümleri dinleyebilir, troid bezlerinizi kontrol etmek isteyebilir ve enfeksiyon varlığını araştırmak için test yapmak isteyebilir. Bazı durumlarda yapılacak bir kan testi ile hastada kuşkulanılan durumlar olan diyabet veya hepatit yada daha ciddi bir durumu belirlemek için yapılabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Çoğu durumda, yorgunluk ve titreme nedeni kolayca teşhis edilebilir. Ve etkin bir tedavi seçeneği ile hızlı bir iyileşme sağlanabilir. Birçok fiziksel rahatsızlık da soğuk terleme ve yorgunluğa neden olabileceğinden bir kişinin kendi kendini teşhise kalkması ve kendi kendine tedavi olmaya çalışması önerilen bir durum değildir.

Gebe kadınlar da benzer şekilde bu belirtilere dikkat etmelidirler. Bu belirtiler çoğu gebe kadında tipik olarak ortaya çıkabilmektedir. Bu belirtiler dinlenme, düzgün yemek yeme ve vücut ısısını düşürmek için soğuk bez kullanılarak geçici olarak kontrol altına alınabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Doğmacık Hastalıklar
Kaburga ağrısı
Antibakteriyel Sabunlar Sağlığa Zararlı Mı?
Tendon İyileştiren Gıdalar
Naylon Poşetler
Uyuz
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.