Topuk Sertliklerinden Kurtulun

Uzun süre bakım yapılmayan topuklar yürüyüş gibi en ufak aktivitelerde bile sertleşebilir. Bu durum erkekler tarafından çok üzerine düşülmesede bayanların estetik anlamda sorun yaşayacağı durumlardan birisidir. Çünkü bayanlar genellikle vücutlarının narin ve hassas olmasını isterler. Bu makalemizde topuk sertliği oluşmuş bayanların ne yapabileceğini ve topuk sertliğinden nasıl korunabileceklerini sıraladık. Sizde bu önerileri her gece düzenli olarak uyguladığınız zaman topuk sertliğinden rahatlıkla kurtularak yumuşacık ve narin ayaklara sahip olabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Topuk Sertliği İçin Ayak Bakımı Nasıl Olmalıdır?

– Mutlaka düzenli bir şekilde pedikür işleminizi yaptırmaya özen gösterin. Bu işlemi gerçekleştiremediğiniz taktirde günlük yaşantınızda bile yürürken topuklarınıza bol vazelin sürün ve çorap giymeden spor ayakkabısı giymeyin. Vazelin sürdüğünüz taktirde ayaklarınızın rahatlamış ve yumuşamış olduğunu gün sonunda çoraplarınızı çıkarttığınız zaman kolaylıkla farkedebilirsiniz.

– Ayaklara vazelin sürme işlemi sadece topuk sertliği olmuş kişiler tarafından değil normal ayak bakımı yapmak isteyen kişiler tarafındanda kullanılmalıdır. Bunun için topuk bölgesine bol olmak suretiyle bütün ayaklarınıza vazelin sürün ve iyice yedirin. Ardından pamuklu çorap giyerek nemin ayak bölgesinden çıkmasını engelleyin. Özellikle bu bakım işlemini gece yatmadan gerçekleştirdiğiniz taktirde sabah uyandığınızda ayaklarınızın çok rahatladığını hissedeceksiniz. Bazı kişiler çoraplarıyla birlikte yatamaz, bu kişilere bir tavsiye vermek gerekirse çoraplarının parmak bölümlerini keserek ayağın hem hava almasını sağlayabilirler hemde bakımını gerçekleştirmiş olurlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Topuk Sertliği İçin Doğal Bakım Reçetesi

– Evinizde kolaylıkla topuk sertliğinizi geçirmek için birkaç yöntem uygulayabilirsiniz. Örneğin bir leğeni ılık su ile doldurun ve içerisine iki poşet yeşil çay atın. Çayların yaklaşık 15 dakika demlenmesini bekledikten sonra içerisine yarım litre ılık süt ekleyin. Bu karışımı bir tahta kaşık yardımıyla iyice karıştırdıktan sonra ayaklarınızı içine sokun ve yaklaşık yarım saat bu karışımın içerisinde bekletin. Ardından ayaklarınızı iyice kurulayın ve nemlendirici bir krem sürün.

Ayak Nasırları İçin Doğal Bakım Reçetesi

– Ayak nasırları yaygın olarak görülen bir durumdur. Fakat evinizde uygulayabileceğiniz kolay yöntemlerle bu nasırlardan rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Bunun için eczanelerden rahatlıkla temin edebileceğiniz içerisinde %20 Carmol ve %12 Amlactin maddelerinin bulunduğu bir kremi veya losyonu satın alın. Bu ürünü kullanmadan önce ayaklarınızı on dakika kadar ılık su dolu leğenin içerisinde yumuşatın ve ardından bu kremi iyice yedirene kadar ayaklarınıza masaj yaparak uygulayın. Bu sayede hem nasırlarınızdan kurtulmuş olursunuz hemde özellikle topukta meydana gelmiş bütün sertliklerin yumuşamasına yardımcı olursunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Dolgun Kaşlar İçin Doğal Tavsiyeler
Evde Cilt Toniği Hazırlamak
Açık Yaralar Nasıl Çabuk İyileşir?
Saç Beyazlaması Nasıl Önlenir?
Yumurtalı Yüz maskesi
Saç İçin Hintyağı
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.