trizomi 21Trizomi 21 için yeni bir test yöntemi:

Başından hamilelik geçen bütün anne ve babalar bilir ki hamileliğin en sıkıntılı olduğu dönemlerden birisi de anne karnında büyüyen bebeğe 3 lü tarama testinin yapılacağı dönemdir. 3 lü tarama testinin yapılış amaçlarından birisi Down sendromu ihtimali olan bebekleri önceden tespit etmek ve bu bebelere önceden tedbir almaktır. Trizomi 21 olarak da bilinen Down sendromunun tespitinde kullanılan 3 lü tarama testi anne karnından bir delik açılarak bebekten ve annenin doğumsal dokularından örnekler alınarak yapılmaktadır. Ancak bu yöntemin düşükle sonuçlandığı da bir gerçektir. 3 lü tarama testi için bulunan bu yeni yöntemde artık. Trizomi 21(down sendromu) anne kanından alınan örnekle teşhis edilebilecektir. Bu ise tarama testine bağlı düşükleri önleyebilecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Emzirme Pozisyonları
Topuk Kanı
Süt Dişi Çürükleri
Gebeliğin 15. Haftası
Çocuklarda Altını Islatma (Gece İşemesi)
Bebekte Gaz Sancısı (Kolik)
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.