Üç Nesil Estetik Cerrahi:

Doktor Semih GÖK üç nesil estetik cerrahi anlayışını benimseyip ülkemize yerleştirmeye çalışmıştır. Bu anlayışa göre çocuk, genç-yetişkin ve yaşılar vardır. Bu üç nesil de gerekli ya da gereksiz mutlaka estetik cerrahiye ihtiyaç duyar.

Çocuklukta estetik cerrahi genellikle kazalar sonucunda bozulan vücut bütünlüğünün tekrardan düzeltilmesinde veya bozulan görünümün yerine getirilmesinde kullanılır. Açılan kaş, yırtılan deri ya da yanıklar sonucunda oluşmuş olan sorunlar cerrahi estetik ile giderilmeye çalışılır.

Sponsorlu Bağlantılar

Genç-yetiskin çağda estetik yine zorunluluklar ve kaza gibi sorunlardan kaynaklanabilir. Ancak bazı estetik uygulamalar ileriki yaşlarda oluşabilecek yaşlılık sorunlarına yöneliktir.

Yaşlılıkta estetik cerrahi genellikle yaşlılığın getirdiği cilt ve doku sorunlarını düzeltmede kullanılır.

Günümüzde hızla gelişen estetik cerrahi pazarı teknolojinin de yardımıyla yeni yeni atılımlar içerisindedir. Lazer ve ses dalgalarının yoğunlukta kullanıldığı bu Pazar kullanıcılarına daha genç bir görünüşün yanında vücudu istenilen forma getirme gibi olanaklar da sunmaktadır.

Şişmanlık-Obezite ve Estetik cerrahi:

Değişen insan toplumu; teknolojinin yardımıyla daha az alanlardan daha fazla besin kazanma, kültürünü yaptığı hayvanlardan daha fazla ürün elde etme gibi kazanımları hanesine yazmayı bilmiştir. Bunun sonucunda da modern çağın sorunu obezite(aşırı şişmanlık) ortaya çıkmıştır. Bu sorunun giderilmesinde insanoğlu yine teknolojiyi kullanmış ve liposuction-deri germe ameliyatı gibi estetik cerrahi uygulamalarını hayata geçirmiştir.

Obezite tedavisi genelde vücuttaki yağlardan kurtulmayla başlar. Ancak bunun sonucunda tedaviyi gören sarkan derilerle yüzleşir. İşte bu aşamada estetik cerrahi devreye girerek sarkan derilerin fazlalık kısmının alınmasında etkili olur.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
KURU CİLTLERE EV HAZIRLAYABİLECEĞİNİZ MASKE
Dekolte Estetiği
Yüz Ameliyatı
Kalıcı Epilasyon ( epilation )
DOĞAL YOLLARDAN GÖĞÜS BÜYÜTME
İğneli Epilasyon Nedir? Fiyatları
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.