UYARIM BÖLGELERİUyarım Bölgeleri

Bütün erkekler eşlerinin zevk ustası olmak isterler. Ancak ne yazık ki her kadını memnun edecek belli ve geçerli bir zevk verme formülü bulunmamaktadır.

Ne kadar sıcak olduğunuz fark etmez. Eğer bir süre sonra yatakta her zaman aynı şeyleri yapıyorsanız, işler biraz bayatlamaya başlamış demektir. Bu nedenle eşinize değişik sürprizler ve yeni heyecanlar ile seks hayatınızı renklendirmeyi amaçlamalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar

İşin iyi tarafı, bayan vücudundaki erojen bölgeler (erotik aktivite için hassas bölgeler) tüm kadın vücutlarında var ve bu noktalardan eşinize zevk vermeniz oldukça şaşırtıcı şekilde kolaydır. İşte eşinizin başından itibaren ayaklarına doğru inerek sırayla size vücudundaki erojen hassas zevk bölgelerini sıralayacağız. Bu bölgeler toplamda 10 tanedir:

Partnerinizin baş bölgesi

Hiç saç derisine masaj uygulayarak eşinizin tepeden tırnağa o sıcak karıncalanmaları hissetmesini sağladınız mı?  Baş bölgesine masaj yapmanın verdiği sıcak his, bu bölgedeki ciltte dokunmaya karşı aşırı şekilde hassas olan sinirlerin toplanmasındandır. Doğru şekilde baş bölgesindeki cildi uyardığınızda “serotonin” ve “oksitosin” gibi hormonların salınması ile kendisini daha mutlu hissedecektir. Aynı zamanda sadece en büyük seks organı olan beynine değil vücudunun her yerine kan akışının artmasını sağlar. 

Sponsorlu Bağlantılar

Bir dahaki sefere eşinizle sarılıp öpüşürken parmaklarınızı açıp hafifçe parmak uçlarınızla kafa derisini de okşamayı ihmal etmeyin. Başının alt kısmı, kulak arkasından başlayarak saçını şampuanlıyormuş gibi parmaklarını masaj yaparak dolaştırın. Masajın hem yatıştırıcı hem de şehveti arttırıcı özellikleri vardır. Vücutta gerginliği azaltır ve eşinizi uyarıcı ruh haline sokar.

Partnerinizin kulakları

Kulaklar beyne zevkli yanıtlar gönderen minik sinir uçlarından bir sürü içermesine rağmen, günden güne ilgisi değişiklik göstermektedir. Bu durum onları seksi dönemde uyarmak için daha bir sıcak nokta yapar. Herkes dil ile kulak bölgesini uyarmakta başarılı olamaz. Asıl hüner, yavaşça başlayarak dilinizi tüm kulağa temas ettirmenizdir. Hafifçe parmak uçlarınızla ya da dil ile eşinizin kulağını C-şekilli anahatla temasa başlayın. Nazikçe kulak memesinde öpün veya ağzınızda hafifçe tutun ve dudaklarınızla masaj yapın. Eğer bu hoşuna giderse, lobu emmeye başlamanız için yeşil ışık olarak düşünebilirsiniz. Eğer bu manzara sizi hoşnut ettiyse, birlikte ve her seferinde bu hamle ile bütünleşmeyi deneyin. Şaşırtıcı ama zevkli hissi için dilinizi kulağının merkezine doğru ilerletin.

Bu noktada uyarmak için başka önemli bir yol ise sestir. Kulak kanalına doğru yapacağınız hafif bir inilti ya da arzulu fısıltının onu ne kadar etkileyebileceğini ve arzusunu arttırabileceğini unutmayın.

Partnerinizin dudakları

Dudaklar tüm erojen bölgeler içerisinde en ufak dokunmaya bile duyarlı çokça sinirin bulunduğu yerlerden biridir. Parmaklardaki sinirlerin 100 katından daha fazla sinir barındırır. Dudakları uyardığımızda, beynimizde duygularımızı etkileyen ve kendimizi daha iyi hissetmenizi sağlayan hormonların salınmasını sağlar. Bu nedenle öpüşme çiftler için önemli bir eylemdir. Hem eşler arasında samimiyeti artırır hem de kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlar.

Öpüşme sırasında dudaklar uyarılmaya teşvik edilebilir, ancak daha çok zevk alacağınız bazı çeşitlemeler yapmaktan korkmayın.  Ağzınız bir ölü balık gibi onun dudaklarını bastırmamalıdır. Dudaklarınızı, dilinizi ve dişlerinizi kullanarak kemirme, yalama ve üst ve alt dudaklarını okşayın. Öpüşmeler arasında kısa molalar vererek nefes alın ve ardından onunla göz göze gelin.

Partnerinizin boynu

Boyun, hafif ve yumuşak dokunuşlar ve uyarımlar için en hassas olan alanlardan biridir. Aynı zamanda, yalama ve öpme için seksi yerlerden biridir. Bu bölgede cilt ince olduğu için, partnerinizi iyi hissettirmeniz çok zaman almaz. Hatta ensede nazik nefes hissi bile partnerinizi titretmeye yetebilir.

Eşinizi tamamen uyarmadan önce bile, uyarmaya başlamak için harika bir erojen bölgedir. Saçlarını boynunun üzerinden yana alarak boyun bölgesi boyunca nabzını hissedebildiğiniz yerlere yumuşak, sıcak öpücükler kondurun. Burada özellikle cilt ince olduğu için her his daha da arttırılarak hissedilir. Sonra dudaklarınızı tam kapamadan kulak memesini de öpebilirsiniz.

Partnerinizin göğüsleri

Erkekler yıllardır memeye çok özel dikkatlerini vermelerine rağmen, az bir kısmı göğüsler aracılığıyla eşine verebileceği potansiyel zevkin farkındadır. Yapılan araştırmalar meme uyarıldığı zaman harekete geçen beyin bölgesinin klitoris ve vajina uyarıldığı zaman harekete geçen bölge ile aynı olduğunu ortaya koymuştur. Dolayısıyla bu üç bölge arasında bir zevk üçgeni olduğu söylenebilir.

Tek elinizle nazikçe eşinizin memesine masaj yaparken, ağzınızla hafifçe emmeye başlamadan önce parmak uçlarını veya dudaklarınızı areola çevresinde gezdirin. Dudaklarınızla memeyi tutup dilinizle ileri geri hareketlerle memeyi uyarın. Diliniz ve dudaklarınızı kullanarak yaptığınız masaj ve diğer temas hareketlerinde aynı zamanda eşinizin nasıl tepki verdiğine de dikkat edin. Böylece en çok uyarıldığı ve zevk aldığı noktaları öğrenmiş olursunuz.

Yalama ve emmenin yanı sıra, aynı zamanda titreşime duyarlı olan klitoral vibratörler de kullanarak düşük ayarda memelere masaj yapabilirsiniz.

Partnerinizin bel bölgesi

Uzun bir günden sonra hiçbir kadın şehvetli bir sırt masajının gücüne karşı koyamaz. Bel bölgesindeki kaslar dokunmaya karşı duyarlı sinirler barındırır ve hassastırlar.

Ellerinizi hafifçe ve sevecen dokunuşlarla belinde gezdirerek belin alt kısmına doğru inin. Kuyruk sokumuna yakın bu yerler yoğun sinir uçları barındırır. Sonra parmak uçlarınızı omurganın her iki tarafına da gezdirerek kalçaların üst kısmına kadar inebilirsiniz. Bu manevralar özellikle aromaterapi masaj mumları, nemlendirici yağlar ve lüks masaj yağları ile daha da sıcak bir yakınlaşma yaratacaktır.

Bu hamle sadece eşinizin dinlenmesine yardımcı olmayacak aynı zamanda pelvik bölgeye kan akışını arttırarak daha fazla uyarılmasını sağlayacaktır. Sonrası ise tahmin edileceği üzere mükemmel.

Partnerinizin karın bölgesi

Birçok kadın karın bölgeleri hakkında bir güvensizliğe sahiptir ancak erojenik bölge olması açısından hiç de es geçilecek bir bölge değildir. Bir kadının karın kasları vajinaya bağlıdır. Bu nedenledir ki bazı kadınlar orgazm olduklarında karın kaslarında kasılmalar görülebilir. Bu kaslar hafifçe ön sevişme sırasında uyarıldığı zaman cinsel ilişki arzusunu da arttırır. Ayrıca, göğüsler ve kasıklar arasındaki genital bölgeye yakın ciltte de sinir uçları olduğundan dolayı gerilmesi ile beraber daha fazla duyarlı hale gelir.

Eşiniz misyoner pozisyonunda bacaklarını açmış iken parmaklarınızı yavaşça mideden alt karına doğru karın bölgesi üzerinde gezdirin. Özellikle genital bölgeye yakın kasık bölgesine yoğunlaşmanız kan akışını teşvik edecektir. Vajinaya yakın yerlere doğru masaj yaparak geri tekrar yukarı çıkın. Tam vajinaya yaklaşmışken parmaklarınızı geri çekmeniz daha fazla tahrik edecek ve sanki devam etmeniz için size yalvaracakmış hissi uyandıracaktır.

Bu da seks öncesi ön sevişmede partnerinizin iyi uyarıldığını ve cinsel ilişki için uygun kıvama geldiğini size gösterir.

Partnerinizin klitorisi

Klitoris, kadın vücudunun tek amacı zevk sağlamak olan parçasıdır. 8000 tane sinir ucunun böylesine küçük bir yerde toplanması zaten ne kadar zevk verebileceğinin ispatıdır.

Her klitoris duyarlılık açısından biraz farklıdır; bazılarında parmak uçları ile uyarılma yeterli gelirken bazılarında daha fazlasının yapılması gerekebilir. Dairesel hareketlerle parmaklarınızı kullanarak yukarı ve aşağı hafif hareketler ile klitorise masaj yapın. Farklı hızlarda ve basınçlarda denemeler yaparak en iyi uyarılmayı nasıl yakaladığınızı görün. Bunu yaparken tabi nazik olmanız gerekir.  Az miktarda bir kayganlaştırıcı zarar vermeyecektir.

Ayrıca ağzınızla veya bir vibratör ile de klitorisi uyarabilirsiniz. Klitoral uyarılma için mükemmel seks oyuncakları da vardır.

Partnerinizin uylukları

Vücudun bazı yerlere gıdıklamaya karşı hassastır. Eşinizin uyluk içleri ise her türlü dokunmaya karşı duyarlı bir bölgedir. Dizlerin arkalarından itibaren uyluk içlerinde sinir uçları bulunduğu için hassas bölgelerden biri olarak kabul edilir. Bu yüzden yumuşak dokunuşlar ve yalama öpme gibi hareketler partnerinizi mutlu edecektir.

Ön sevişme esnasında parmak uçlarınızı ve dudaklarınızı yumuşak ve yavaş şekilde eşinizin uyluklarında gezdiriniz. Dilinizle yalarken ve cildinin üzerinde gezinirken nefesinizden çıkan buhar da ayrı bir sıcaklık oluşturacaktır ve tahrik edecektir. Partnerinizin vajinasına oral ilgilenme yaparken aynı zamanda elinizle de uyluklarına masaj yapmanız, üreme organına giden akan akışını arttıracak ve uyarılmasını katlayacaktır.

Partnerinizin ayakları

Eşinizin ayaklarına biraz aşkla yaklaşmanız fetiş bir hareket olmaz. Bazı kadınlarda ayaklar da önemli uyarılma bölgeleri arasında yer alır. Çünkü ayaklarda cinsel uyarılmayı tetiklediğine inanılan basınç noktaları bulunmaktadır.

Eşinizin ayaklarını kucağınıza alarak şehvetli hareketlerle ovuşturmaya ve masaj yapmaya başlayın. Parmaklarınızla ayak tabanından başlayarak dairesel hareketlerle yukarı doğru masaj yaparak ilerleyin. Bunun bir güç gösterisi olmadığını unutmayın ve nazik olun. Hatta masaj yaparken nasıl devam etmesini istediğini eşinize sorun.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Adet Dönemi Belirtileri
Çekici Bacaklar İçin İpuçları
İlişki Sonrası Kanama
Doğum kontrol hapı çeşitleri
Osteoporoz
Meme İltihabı
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.