UYKUSUZLUĞA İYİ GELEN BİTKİLER NELERDİR?

Uykusuzluk birçok sebepten oluşan bir durumdur. Bu sebepler stres, hava şartları, sağlıksız ve dengesiz besleme uykusuzluğu tetikleyebilir. Her hangi bir rahatsızlıktan dolayı da kişide uykusuzluk ortaya çıkabilir ve günlerce sürebilir. Bu durumlarda, vücut anatomisi uykusuzluğu kabul eder ve  artık kişide uykusuz bir hayat düzeni oluşabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Böyle durumlarda daha çok beyin hücrelerini ve vücudu rahatlatan bitki çaylarını tavsiye ediyoruz. Bunlardan özellikle çok gündemde olan sarı papatya çayı, anason çayı, kırkkilit otu, okaliptus çayı ve melisa gibi bitki çayları düzenli bir şekilde kullanılması gereken ve önemli etkileri olan çaylardır.

Kullanımda ortalama olarak 1 tatlı kaşığı, 1 çay bardağı veya yarım su bardağı şeklinde hazırlanıp tüketilebilir. Zaman bakımından uyumadan veya uykuya geçmeden 45 dakika önce tüketilmesinde fayda vardır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Sol Tarafımda Ağrı Var
Obezite Ameliyatı Sonrası Zayıflama
Beyin Gücünü Artırmak Mı İstiyorsunuz
Adetim bitti fakat kanamam var.
Kalp Aritmisi Nedir? Belirtileri ve Nedenleri Nelerdir?
yumurtalıkların biri yukarıda biri asagıda
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.