UYKUSUZLUK ÇEKENLER NASIL BESLENMELİ?

Uykusuzluk çeken insanların özellikle kafeinli gıdalardan uzak durması gerekmektedir. Kafeinli gıdalardan özellikle herkesin bildiği çay, kahvenin yanı sıra çikolata, kola gibi kafein miktarı çok yüksek olan gıdalarda tüketilmemesi gerekmektedir.

Son yıllarda özellikle enerji içeceklerinin içerisinde yoğun olarak bulunan kafein kişilerin gündüz tüketilmesinde bile gece uykusuzluk sorunu ortaya çıkartabiliyor.

Akşam yemeklerinin oldukça hafif yenmesi, sebze ağırlıklı gıdalardan oluşması gerekmektedir. Et ve benzeri gıdaların sindirilmesi güç olduğu için akşam saatleri yerine öğlen saatleri tüketilmesi vücut sağlığı ve uyku sorunu için daha uygundur.

Sponsorlu Bağlantılar

Gece yatmadan önce yoğurt, süt, bitki çayı, meyve ve yanına bir miktar kepekli bisküvi gibi gıdalar tüketilirse gece içerisinde acıkmalar engellenebilir ve daha sağlıklı olarak uykusuzluk sorunu ortadan kalkabilir.

Sponsorlu Bağlantılar


KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Nefrotik Sendrom Tekrarlarmı
Yatarken kalp çarpıntısı
Vajinal Enfeksiyon Geçiriyorum
Yemekten Sonra Kalp Çarpıntısı
Uykum Geldiği Halde Uyuyamıyorum
Dışkı Renkleri Ne Anlama Gelir
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.