UYURKEN BOYUN AĞRISININ HAFİFLETİLMESİUyurken Boyun Ağrısının Hafifletilmesi

Uyku dinlenmek ve ertesi güne enerjik ve hazır bir girebilmek için gereklidir. Eğer uyuduğunuzda boyun ağrısı yaşıyorsanız geceleyin uyuyor olmanız sizin için gerekli olan yeterli olan uykuyu almanızı sağlamaz. Ağrıyı gidermenin birkaç yolu vardır ve bunun için gerekli olan bir miktar para ve hayatınızda bir kaç küçük değişiklik yapmanız gerekmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Hafızalı Köpük Yataklar

Geceleyin iyi bir uyku çekmenin en iyi yollarından biri yeni nesil hafızalı köpük (aslında sünger olan) yataklardır. Uykudan kaynaklanan boyun ağrısı tüm gece aynı pozisyondan olmaz.  Aksine durum genellikle geceleyin genellikle dönme yada vücudun savrulmasından kaynaklanır. Bu durum ise kasları zorlayarak uyandığınızda boyun ağrısına neden olur. Buna karşı koyabilmek ve engellemek için kullanılacak olan hafızalı köpüklü yatak yada şilteler ile gece uyuduğunuzda dönme yada savrulmaya gerek duymazsınız. Bu da sizin uyumaktan kaynaklanan boyun ağrılarını ve sertliği tamamen giderir veya azaltır.

Masaj

Çoğu boyun ağrısı sizin taşıdığınızın bile farkında olmadığınız gerginlikten kaynaklanır. Bu konuda bir masaj terapistine görününüz. 1 saatten daha az süren basit bir masaj yardımı ile uyku kaynaklı boyun ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Ayakta Durma Masası

Gün boyunca oturarak rahatsız ofis koltuğunda çalışmak zorundaysanız vücudunuz buna ağrı ve acı ve özellikle de geceleri kötüleşen şeklinde tepki verecektir. İşyerinde kullanabileceğiniz bu masalarda edinerek boynunuza binen yükü azaltabilir ve uyku esnasında ağrıyı azaltabilirsiniz. Bu masalar aynı zamanda beden ve zihni de etkin tutmaktadır. Gün boyunca ayakta durmaktan kaynaklanan yorgunluktan dolayı da her gece deliksiz bir uyku çekeceksiniz.

Egzersiz

Vücudunuzun aktif tutulması sert ve ağrılı eklemleri azaltmaya yardımcı olur. Sizde ağrıya neden olmayacak bir egzersiz türü seçin ve aynı zamanda aktif tutacak bir egzersiz yapın. Bunun için en basitinden boyun egzersizlerini deneyebilirsiniz. Hatta yatmadan önce kısa süreli bir yürüyüş de deneyebilirsiniz.

Boyun Egzersizleri Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki çözümlerden bir yada bir kaçını boynunuzdaki ağrıyı azaltmak ve uyku kaynaklı ağrıyı azaltmak için uygulayınız. Herkes iyi bir uyku çekmeyi, ağrısız ve dinlenmiş bir şekilde uyanmayı hak etmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Diz Egzersizleri
Diz Kapağı Ağrısı Nedenleri
Uyurken Boyun Ağrısının Hafifletilmesi
Burkulmalarda İlk Yardım
Kas Krampları Neden Oluyor?
Yüzmenin Zayıflamaya Etkisi
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.