ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ EKSTRESİ PROSTAT KANSERİÜZÜM ÇEKİRDEĞİ EKSTRESİ PROSTAT KANSERİ

Prosiyanidin olarak bilinen bioflavonoid bileşikler üzüm çekirdeğinde bol miktarda bulunur. Bu bileşikler, aynı zamanda elma ve çikolatada da bulunmaktadır. Sağlığa olan birçok yararından dolayı birçok takviye ürünlerinde kullanılmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bioflavanoidler ile ilgili yapılan bir araştırmanın en umut verici parçalarından biri prostat kanser hücrelerini öldürmesinin mümkün olduğudur. Şimdiye kadar araştırmacılar, bu bileşiğin böyle bir işlevsellikten sorumlu olduğunu bilmiyordular. Yeni bir çalışmada bilim insanları, bu bileşiğin sentezini de yaparak kanser hücrelerini nasıl öldürdüğünü gösterdiler.

Üzüm çekirdeği ekstratında doğal olarak bulunan Prosiyanidin B2G2’ yi bulan araştırma ekibi (University of Colorado) , bu bileşiğin prostat kanseri hücrelerine çok etkili olduğunu belirtiyorlar. Ancak etkili olmasının yanında bu bileşik üzüm çekirdeği ekstratından yeterli miktarda izole edilememekte, hem zaman almakta ve hem de maliyetli olmaktadır. Büyük miktarlarda elde edilmesinin çok güç olmasından dolayı, araştırmacılar bu bileşiği en Üzüm Çekirdeği Ekstresi ve Prostat Kanseridoğru şekilde sentezletmeye karar verdiler. Saf olarak elde etmeyi başaran araştırmacılar, bu bileşiği prostat hücrelerinde test ettiler ve hem izole edilen ve hem de sentezlenen bileşiğin hücre büyümesini engellediği ve apoptozis olarak bilinen hücre ölümüne neden olduğunu tespit etmişlerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

Kolorado Kanser Merkezi Üniversitesi’ ndeki araştırmacılar, üzüm çekirdeği ekstratında bulunan prosiyanidinlerin prostat kanseri dışında, sağlık açısından diğer yararlarının da olduğunu belirtiyorlar. Ulusal Sağlık Enstitüleri göre, üzüm çekirdeği ekstresi kanın bacaklardan kalbe daha serbestçe akmasını sağlayarak kronik venöz yetmezlik sorununu hafifletmekte ve diyabet ile ilişkili göz ve damar problemleri azaltabilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Kurban Eti Nasıl Saklanmalı?
Üzüm Çekirdeği Ekstresi Prostat Kanseri
Yanmış Tencere ve Tavalara Çözüm
Koyu Halkalar Nasıl Kapatılır
Gripten Nasıl Kurtulurum Ne İyi Gelir
Sıcaklarla Birlikte Kalp Krizi
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.