ÜZÜM YEMEK, KALP HASTALIKLARINA KARŞI EN İYİ KORUMADIR

Kan basıncını düşürücü ve tip 2 diyabet olasılığını azaltmaya yönelik adımlar asla zihinlerden uzak değildir. Yeni bir çalışma, üzüm yemenin yağ birikimini azaltacağı ve kardiyovasküler hastalıklara karşı koruyucu olabileceğini gösterdi.

Araştırma Michigan Üniversitesi‘nden. Polifenol olarak bilinen antioksidanların organların işlevlerine yardımcı olduğu ve bu yolla da metabolik sendrom olasılığını engellediği saptandı.

Sponsorlu Bağlantılar

Metabolik sendrom yüksek tansiyon, yüksek kan şekeri, yüksek kolesterol ve vücutta aşırı yağ birikimi ile karakterize olan ve kardiyovasküler sağlığı etkileyen bir dizi koşulu ifade eder. Diğer Belirtiler arasında;

  • Yüksek tansiyon
  • Obezite
  • Yüksek kolesterol
  • Şeker oluşumu
  • Göğüs ağrısı

Yapılan çalışmada, araştırıcı Ph.D. E. Mitchell Seymour tarafından üzüm bakımından zenginleştirilmiş bir diyet kullanıldı. Araştırıcı, diyetin, vücut ve organlarını metabolik sendrom sorununa karşı korumada önemli bir rol oynadığını tespit etti.

Araştırıcı ” İnflamasyon ve oksidatif stres, kardiyovasküler hastalıkların ilerlemesi ve Tip 2 diyabetteki organ işlev bozukluğu üzerine önemli bir rol oynar ve etkilidir. Üzüm kullanımı her iki faktörün bazı dokulardaki bileşenlerine etki ederek çok umut verici bir bulgular ortaya çıkarmıştır.” Diyerek devam ediyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Araştırma kapsamında Dr. Seymour ve meslektaşları 90 gün boyunca deney hayvanının diyetine dondurularak kurutulmuş üzüm tozu eklediler. Üç ay sonunda, araştırmacılar, karaciğer ve karın inflamasyonun ve yağ dokusu birikiminin önemli bir ölçüde azalma fark ettiler.

Bu sonuçlar, aynı zamanda, diyetine üzüm eklenen hayvanların eklenmeyen hayvanlara göre antioksidan savunmasının daha iyileştiğini gösterdi. Bu da, vücudun bağışıklık sisteminin kalp, böbrek ve karaciğer gibi organlar üzerinde doğal olarak düzenleyici etkisi olmasını sağlamaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Kahve
HURMA, TAM BİR BESİN DEPOSU
Kara Hindiba
Greyfurt
Kereviz
Sedef Hastalığı İçin Elma Sirkesi
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.