VAJİNA İÇİNDE VE DIŞINDA SPERMLER NE KADAR SÜRE YAŞAR?Vajina İçinde ve Dışında Spermler Ne Kadar Süre Yaşar

Spermler ne kadar yaşar, ne kadar canlı kalır, ömrü ne kadardır? Spermler vücut dışında ne kadar yaşar, ne kadar süre canlı kalır?, Sperm dış ortamda ne kadar yaşar?, sperm vajinada yada rahimde ne kadar yaşar?, Sperm dış ortamda yaşama süresi?, Spermlerin vücut içinde ve vücut dışındaki yaşama süresi ne kadardır?…vb sorular özellikle bir çok bayan tarafından sıklıkla sorulagelen sorular zinciridir.

Sponsorlu Bağlantılar

VÜCUT İÇİNDE SPERMLER NE KADAR YAŞAR?

Vücut içinde derken anlatılmak istenen kadın üreme sisteminde ne kadar yaşayabileceği anlaşılmalıdır. Bu konuda türlü türlü tartışmalar olmasına rağmen genel kanı spermlerin vücut içinde farklı durumlara bağlı olarak 1 saat-7 gün arasında yaşam süresi değişebilmektedir.

Bir erkek bir kadın içinde ilişki sırasında boşaldığında, çok az sayıdaki sperm döllenme girişimi yapabilecek ölçüde Vajina İçinde ve Dışında Spermler Ne Kadar canlı kalıryeterince uzun süre hayatta kalabilmektedir. Bunu yapabilmek ve yumurtaya ulaşabilmek için, spermler vajina – serviks içerisinde olabildiğince uzun süre hayatta kalmak ve orayı geçmek zorundadırlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Eğer spermler serviks içini geçmede başarısız olursa vajinal kanalın asidik koşulları onları birkaç saatten daha uzun (en fazla 6 saat) hayatta kalmayı imkansız hale getirecektir. Vajinal enfeksiyon yada spermisid varlığı da spermlerin daha erken ölmelerine neden olacaktır.

Şayet sevriksi geçmeyi başarırlarsa spermler 3-5 gün kadar daha orada yani fallop tüpünde -rahimde yaşayabilir. Bu şu anlama gelir ki; yumurtlamadan tam bir hafta önce ilişkiye girilmiş ve spermler fallop tüpünde depolanmışsa döllenme ve dolayısı ile bir bebek meydana gelebilir.

Bu ideal koşullar altında 7 gün boyunca yaşayabilir. Yumurtlama zamanı sürecinde bir kadının vücudu yani üreme organı servikal mukus üretir. Bu servikal mukus spermler için vajina şartlarını daha elverişli hale getirerek spermlerin serviksin ötesine ve fallop tüpleri içine gitmeyi çok daha kolay hale getirir.

Vajina Dışında Spermler Ne Kadar Süre YaşarPEKİ YA VÜCUT DIŞINDA?

Bu soruya kesin olarak verilmiş bir cevap yoktur. Bununla birlikte, sperm, sadece hava ve çevre faktörlerine maruz kalma seviyesine bağlı olarak 1 saat ile yaklaşık 20 dakika süre arasında hayatta kalabilir. Boşalma sonrasında meni kuru ve spermler kullanışsız hale gelir. Bu nedenle 1 saatten fazla vücut dışında kalması mümkün değildir. Fakat ortam nemli ise spermlerin yaşam süresi 1 saati bulabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
    Engin

    Dun aksam yeni tanıştığım bi bayan arkadaşla bi restaurantta alkol aldıktan sonra arabada beraber olduk alkolün verdiği sarhoşluk la içine boşaldım lütfen yardımcı olun hamile kalma ihtimali ne yardımcı olup aydınlatırsanız sevinirim gercekten psikolojim bozuldu

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
El Titremesi Egzersizleri
Karaciğer Yağlanması'nın Nedenleri
Bel Ağrısının Diğer Belirtilerine Dikkat
Siğaranın Tarihçesi
Mutfağınızdaki 5 Kötü Tatlandırıcı Şeker
Bit ve Tedavisi
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.