VAJİNADAN- RAHİMDEN SES GELMESİ

Vajinadan ses mi gelirmiş? Evet!! Bazı özel durumlarda bu mümkün. Özellikle ilişki esnasında daha da belirginleşebilen bu durum çoğunlukla kadının anatomisi ve ilişki esnasındaki evreye bağlıdır. Çoğu kişinin vajina gazı olarak bildiği bu durum cinsel yönden aktif olan kadınlarda oluşabilir, aklınıza farklı gürültüleri getiren benzetmelere yol açabilir.

VAJİNAL GAZ NEDİR?

Aslında vajina yada rahim gazı diye bir kavram yoktur. Çıkan ses yada gürültü koparan çığlık, vajinada tamamen hava sıkışmasıdır. Erkeğin kadın ile ilişkisi esnasında yada hemen sonrasında, uyarılma durumunda meydana gelir. Uyarılma esnasında rahim gevşer, uzar ve hava için daha fazla yer açılır. Erkeğin hareketleri ile de “yel çıkması” gibi bir ses duyulur.

Sponsorlu Bağlantılar

Hava, ayrıca, egzersiz yaparken de sıkışabilir ve fortlamaya neden olabilir.

Bir diğer önemli faktör. Rektovajinal fistül denilen kadınlardaki ciddi bir durumda da kadınlarda vajinadan ses gelmesi deneyimi yaşanabilir. Ancak… tek belirgin fark vajinadan ses ile birlikte çıkan kokunun, dışkı kokusu ile benzer olmasıdır.

Ve bir diğeri. Vajinal bollaşma yada vajinanın büyük, gevşek olması bu soruna yol açabilir. Genellikle rahim ve mesane kesesi sarkması problemleri olanlar, zor doğum yanalar, doğumu sırasında dikiş atılanlar, büyük bebek dünyaya getirenlerde daha sık karşılaşılabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

VAJİNAL GAZ, GAZ MIDIR?

Hayır değildir. Sadece vajinaya giren hava, aynı yoldan tekrar vajinadan çıkan aynı havadır. Her ne kadar ses olarak anal gaz sesine benzese de, kokusu anüs yada anal bölgeden çıkan gaz ile aynı değildir. Zaten iki sistemin (Biri sindirim, diğeri üreme sistemidir) birbirleri ile bağlantılı yoktur. Elbette vajina iç ortamın değişkenliğine bağlı olarak hava moleküllerine farklı aromalar katılabilir.

Kadınlarda Vajina Gazları

ÖNLEYEBİLİR MİYİM?

Kaynağına göre önlenebilir bir durumdur. İlişki esnasındaki gazın çıkışını önlemeniz çok zordur. Neticede çıkan bir havadır. Çıkan hava, genellikle birlikteliğinizdeki pozisyon ile yakından ilişkilidir. Çoğu kadın “doggie-style” adı verilen erkeğin arka yönden yaklaştığı pozisyonda bunu tecrübe eder. Pozisyon değiştirerek, bu pozisyonun kullanılmadığı durumlarda istenmeyen ve mahcubiyet uyandıran gürültülerden korunulmuş olunabilir.

Her kadın aklından çıkarmaması gereken bir şey, her kadının farklı bedene ve özelliklere sahip olduğudur. Her kadında bu olgu ile karşılaşılmayabilir.

Rektovajinal fistül adı verilen dışkı kokusu şeklinde vajinadan çıkan koku olması mutlaka, doktor eşliğinde tedavi edilmelidir.

Kadınlarda Kegel Egzersizleri Nasıl Yapılır?

Vajinası geniş olan kadınlarda ise çözüm cerrahidir. Vajinoplasti yapılarak etkili bir çözüm kullanılabilir. Cerrahiyi müteakip 15 gün içinde tekrar eski aktif hayatınıza dönebilirsiniz. Ayrıca vajina kaslarını sıkılaştıran kegel egzersizleri de tavsiye edilebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Osteoporoz
Pelvik Ağrı
Biberiye ve Çilek İle Yüz Kremi Yapma
Siyah Vajinal Akıntı Nedenleri
Kronik Pelvik Ağrı
Çekici Bacaklar İçin İpuçları
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.