azramm
Sıklıkla vajinal enfeksiyon geçiriyorum dr yazdığı monurol,purinol ve buscopan bu enfeksiyonlar kaşıntı ve akıntı olarak kendini gösteriyor dikkat ettim halde tekrarlıyor artık ne yapacağımı bilmiyorum ne olur ilaç veya bitkisel olarak bana yardım edin.

Vajinal enfeksiyonun nedenleri vardır ve bu nedenler birden fazladır. Bir tür mantar bu enfeksiyonlara neden olurken aynı zamanda bakteriler veya bazı parazitler de vajinal enfeksyonlara neden olmaktadırlar. Bu durumların her biri için ayrı ayrı tedavi gerekeceğinden öncelikle sizin vajinal enfeksiyonunuza nelerin neden olduğu iyi araştırılmalıdır. Şunu unutmayınız ki yanlış mdahaleler de enfeksiyonun tekrarlanmasıyla sonuçlanmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Vaajinal enfeksiyonların tekrarlamasında en büyük etkenlerden birisi de vajinal salgılarınızın içeriği veya yapısıdır.

Değerli ziyaretçimiz; Vajinal enfeksiyonunuzun sebebi ne olursa olsun kişisel olarak almanız gereken bazı tedbirler vardır bunlara dikkat etmeniz durumunuzda iyileşmeye neden olacaktır. Şu tavsiyelerimize kulak vermeniz sizin için iyi bir başlangıç olabilir.

 • İç çamaşırlarınızın sayısını artırın: Bu daha sık iç çamaşırı değiştirmenize ve hijyene kolaylık sağlayacaktır.
 • İç çamaşırlarınızı kullanmadan önce kuru(buhar ayarı sıfıra getirilmiş) ütü ile ütüleyin.
 • İç çamaşırlarınızın pamuklu olanlarını tercih edin.
 • Eğer evliyseniz eşinize rica edin ve ilişkiden önce mutlaka temizlik yapmasını isteyin.
 • Vajinal temizleyiciler kullanıyorsanız, yada vajinal duş alıyorsanız bu ürünleri kullanmaya bir süre ara verin ve vajinal duştan vazgeçin.
 • Ayrıca doktorunuzu değiştirin ve yeni fikirler edinin. Yeni bir doktor yeni bir yöntem size daha da faydalı olabilir.

Vajinal enfeksiyonun tedavisinde kullanılan şifalı bitkiler:

Sponsorlu Bağlantılar

Vajinal enfeksiyonlara maydanoz bitkisinin çok iyi geldiği bilinmektedir. Bolca maydanoz yemeniz durumunda rahatladığınızı hissedeceksiniz. Ayrıca papatya çayının bu tür enfeksiyonlara iyi geldiği bildirilmiştir. Özellikle adet dönemlerinde kullanılması uygundur. Diğer yönden Ender SARAÇOĞLU vajinal enfeksiyonlara soğan kürünü tavsiye etmektedir.

Soğan kürü: 2-3 tane orta boy yemeklik sarı soğanı 4 e bölün ve içerisine hiçbir şey katmadan önceden kaynatılmış ve hala sıcak olan 2 bardak suya ekleyin ve kaynatma işlemine 5 dk daha devam edin. Elde ettiğiniz suyu sabah akşam kullanın bu suyu adet döneminde de kullanabilirsiniz.

Not: Soğanların sarı yemeklik soğan olması çok önemlidir. Suyun klorsuz kaynak suyu olması önemlidir. Önceden kaynamış olması ayrıca önemlidir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
  metinö

  ADET DÖNEMİNDEYKEN PURINOL İLACI KULLANILIR MI?

  Adet döneminde purinol kullanmanın sakıncalarını içeren bir bilgi yoktur. Doktournuza danışarak ona göre hareket etmeniz en iyi yoldur.
  Purinol Makalemiz

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Parkinson Neden Olur
Kistik Fibrozis Nedir? Belirtileri Nelerdir?
Uykum Geldiği Halde Uyuyamıyorum
Amfizem
Karaciğer Yağlanmasına Ne İyi Gelir
Sol baldırım agrıyor hangi bölüme gideyim?
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.