VARİS ÇORABI
Varis hastalığı; bacaklarda toplar damarlara bağlı kan göllenmesi olarak blinir. Varis hastalığının bilinen en etkin tedavi yöntemi varis çoraplarıdır.

Varis çorapları; Esnek yapıları sayesinde bacağı hafifce sıkarak burada toplar damarlara bağlı kan göllenmesini önlemektedirler. Aslında varis çorapları varisi tedavi etmekten ziyade onun ilerlemesini engellemektedir.

Varis çorapları gece kullanılmasa da olur. gündüz ise ayaklar 15-20 dk duvara dayanarak yukarıya kaldırılır. Bu sayede kan bacaklardan boşalır ve daha sonra varis çorabı giyilir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
    Sağlık

    Varis Belirtileri: Belirtileri, deri yüzeyindeki damarlar eğri, büğrü olup şişerler. Deri rengini kaybeder. Akşam saatlerinde de ayak bilekleri şişebilir. Banyodan sonra, aybaşı halinde, sıcak havalarda veya uzun süre ayakta kaldıktan sonra, yorgunluk, bacaklarda ağrı, karıncalanma ve dolgunluk hissedilir.

    merve

    benim femur kemiğinde çıkık tespit edildi ve çok ağrım var ameliyat onaylanmıyor olursam sakat felç kala bileceğim idda ediliyor beni iyileştire bilecek vi doktor arkadaşınız varsa lütfen yardımcı olun çok çaresizim.

    sakat veya felç olma olasılığını kim söyledi? sizi muayene eden dotor mu? ameliyatın onaylanmadığını yazmışsınız. Ameliyatı kim onaylamıyor? Eğer ameliyatı doktorunuz onaylamıyor ve sakat kalma riskini doktorunuz söylüyorsa doktorunuzu değiştirerek tekrardan muayene olunuz. sonucu yeni doktor da aynı şekilde belirlerse yapılacak bir şey yoktur. Geçmiş olsun.

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Öksürük İçin Şifalı Bitkiler
Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar Nelerdir?
Hipotiroidi Nedir? Belirtileri Nelerdir?
Bronşit Nedenleri, Kimler Risk Altında
Bronşit Nasıl Geçer Ne İyi Gelir
El ve Ayaklarda üşüme
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.