Yaklaşık 10 yaşından beri yani 23 yıldır vertigo problemi yaşıyorum. Çok zor aylar hatta yıllar geçirdim. Universitede hastayken bir de İTÜ ni bitirmeye çalışıyordum. Allahım ne zor ne çaresiz ve depresif günlerdi. Simdi yılların deneyimiyle anlatacaklarımı iyi dinleyin.

Stres yaptığınız surece vücut ritminiz o kadar bozulacak vücut ritminiz bozuldukça da artan miktarda vertigo veya dizziness yaşayacaksınız. Tam anlamıyla bas belasi bir kısır döngüdür bu. O yüzden mümkün olduğu kadar sakin kalmaya calisin. Her KBB doktoru anlamaz bu vertigo dizziness isinden. Betaserc vazoserc gibi ilaçlar hikayedir. Sakin kullanmayın. Bu ilaçlar denge sistemini baskılarlar . Ancak asla iyileşme sağlamazlar. O yüzden vücudu mümkün olduğu kadar kendi haline bırakıp denge sisteminin kendi kendini onarmasını sağlamaya calisin. Stresten uzak durabilmek için duruma göre düşük dozda da olsa anti depresan almak lazım. Kullanacağınız tek ilaç kriz atak dönemlerinde dramine olsun. Onu da sadece ataklarda kusmayı vs kesmek için kullanın. Mümkün olduğu kadar spor yapın ama ağır sporlar değil. En güzeli uzun yürüyüşlerdir. Ama ya başıma bir şey gelir diye korkudan dışarı çıkamayız bazen. Bir sure sonra içeri kapanırız. Bu çok yanlış bir davranıştır. Hastalığın üzerine gitmeniz lazım. Ne kadar çok hareket edersek vücut denge sistemi o oranda kendini toparlar. Spor mutluluk hormonu salgılar ve dolaşım sistemine yardımcı olur damar sertliği gibi şeylerin önüne geçer.

Sponsorlu Bağlantılar

Grip nezle ve KBB enfeksiyonları da vertigo ve dizziness a neden olur. Bu nedenle bağışıklık sistemini güçlü tutmak lazım. Uyku düzeni çok önemlidir. Öyle sabahlara kadar oturup öğleye kadar yatmak yok. Gece yarısından önce yat sabah erkenden kalk. Ayni saatlerde yatıp ayni saatlerde kalkmaya çalışmalısınız. Fazla mayalı yiyecekler yoğurt gibi yemeyiniz. Fazla kuruyemiş yememek lazım. Fazla kahve cay içmeyiniz. Fazla tuz yememeliyiz. Madeni soda kola hazır meyve sularını iyice azaltmalıyız. Bağırsak düzeni önemlidir mutlaka belli saatlerde tuvalete çıkın ve bu alışkanlığı iyice yerleştirin.

Sponsorlu Bağlantılar

Eğer bunları yaptıktan sonra yine de çok fazla vertigo ve dizziness yaşıyorsanız Bağdat caddesindeki ofisinden veya Kadıköy Acıbademden prof. dr. Cüneyt ÜNERİ beye ulaşın. Türkiye’de bu işi bilen birkaç kişiden biridir. Asıl bu isin piri Cüneyt beyin esi Alev ÜNERİ hanımdır ancak kendisi bir suredir Amerikada olduğundan kendisine ulaşamayabilirsiniz.

Alev hanimi 12 yıl önce tanımak benim için büyük bir şanstı. Her ikisine de minnettarım iyi ki varlar.

(Bir ziyaretçimizin yazdığı yorumdan alıntılamış bulunuyoruz. Bu cümleler ziyaretçimizin kişisel düşünceleridir. Doktor tavsiyesi yada uzman hekim öğüdü yerine geçmez. Burada yazan tavsiyeleri yapıp yada yapmamak hür iradenize kalmış bir tercihtir.)

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
  ceren

  slmlar bendede 4 yıldır vertigo var 33 yasımdayım kbb afyon arastırma hastanesine gittim vng testi ve bircok test yapıldı.ama kulakla alakalı sorun yok boyun düzlesmen var oda yapabilir dediler.ilklerden vertigon var dediginde dktr aman atarım ılaç nolurki demiştim nezor bi hastalıkmıs sen yatıyosun dısarda bi hayat var ve sadece seyrediyosun cok can sıkıcı ve yakıcı ben sizden dk.cüneyt günerinin telini alabilirmiyım .uşakda yasıyorum netden bulamadım numarasını belki diyorum bu sefer olur düzelirsin şimdiden tşkr ediyorum

  SİNEM

  MRB BEN 5 YILDIR VERTİGO VAR KONYA FARABİ HASTANESİ KONYA SELÇUKLU HASTANESİ VE DAHA BİRÇOK YERE BAŞVURDUM AMA BİR SONUÇ ALAMADIM NE YEMELİYİM YADA NE YEMEMELİYİM LÜTFEN CEVAP VERİN KONYA DA BUNUN İÇİN NEREYE BAŞVURMALIYIM ŞİMDİDEN TŞK

  Hangi yiyeceklerin yada hangi durumların sizde vertigoya neden olduğunu anlamanın yolu günlük tutmanızdır. Günlükte bir gün önceki yediğiniz iöçtiğiniz yada yaptığınız şeyleri yazacaksınız. o günkü durumunuzla karşılaştırmanız size fikir verecektir.

  AHMET

  cünet güneri acıbadem hastanesinde görev yapıyor

  funda

  Vertigo kuak tikanmasiyla başlayıp halsizlige kadar gidiyo 2 3 saat suruyo bende sizlerdede aynisi oluyor mu?geniz akıntısı gibi

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Rahim Mantarının Bitkisel Tedavisi
Larenjit
Kemik Ağrısı
Mesane Kanseri Nasıl Belirti Verir
Bel Ağrıları İçin Egzersizler
DİL ŞİŞMESİ ORTAYA ÇIKABİLEN DİĞER BELİRTİLER
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.