VERTİGO NEDİR

Latince kelime anlamı dönmek olan vertigo kelimesi tıp literatüründe baş dönmesi ve hareket kabiliyetinin kaybolması durumunu ifade etmektedir. Toplumumuzda vertigo hakkında düşünülen yanlış bir bilgi bulunmaktadır. Genellikle herkes vertigoyu bir hastalık olarak düşünmektedir fakat vertigo bir hastalık değil, altta yatan başka bir hastalığa vücudun vermiş olduğu bir tepkidir. Yani var olan hastalığın belirtisi olarak kabul edilmektedir. Vertigo ülkemizde çok sık rastlanılan bir durumdur. Klinik görüntü olarak çok hafif bir şekilde baş ağrısıyla birlikte baş dönmesi görülebileceği gibi kişiyi yatağından ayağa kaldıramayacak kadar şiddetli seyreden durumlarda görülebilmektedir. Genellikle kişide hafif sarhoşluk durumuna benzer bir tablo meydana gelmektedir. Dengesizlik ve ayakta duramama gibi hisler mevcuttur. Bu belirtiler kişide korku yaratacağından dolayı uzun süre tedavi edilmediği taktirde psikolojik bir takım problemlerinde ortaya çıkmasına neden olabilir. Kişide korku ve çaresizlik durumları görülebilir. Vertigo ciddiye alınması gereken ve karşılaşıldığı taktirde mutlaka en yakın sağlık kuruluşundan yardım alınması gereken bir durumdur. Vertigo için nöroloji bölümüyle birlikte kulak – burun – boğaz bölümü ilgilenmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Vertigo’nun Nedenleri Nelerdir?

Vertigo durumu kişinin dengesini kaybetmesine neden olan bir durumdur ve vücutta üç farklı şekilde kendisini gösterebilir. İç kulak yapısında bulunan denge sistemi, görme yapısında bulunan denge sistemi ve kas – iskelet yapısıyla sağlanan denge sisteminde meydana gelebilecek problemler vertigoya sebep olabilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

İç kulak yapısında yer alan üç tane yarım daire şeklindeki kanallar ve bu kanalların ucunda bulunan iki ufak torba bulunmaktadır. Yarım daire şeklindeki bu kanalların içerisinde ise özel bir sıvı yer almaktadır. Kafamızı sağa ve sola hareket ettirdiğimiz zaman bu kanalların içerisindeki sıvı da yer değiştirir. Bu işlem ters yönlü olarak meydana gelmektedir. Kişi kafasını sola çevirdiğinde sıvı sağa, kafasını sağa çevirdiğinde ise sıvı sola doğru hareket etmektedir. Bu hareket esnasında kulağın içerisinde bulunan duyu hücreleri basıncı algılayarak sinirlere bir uyarı gönderir ve bu uyarı beyine iletilir. Beyinde işlemden geçen bu sinirler sayesinde insan dengesini sağlayabilmektedir.

VERTİGO NASIL GEÇER DİYORSANIZ BU YAZIYA GÖZ ATIN

Görme yapısında bulunan bir takım sinirler göz bebeğinin içerisinden başlayarak beyin yoluna kadar devam eden bir sinirsel yapıdır. Bu sinirsel yapı sayesinde vücut dengesinin sağlanması gerçekleştirilir.

Kas – iskelet yapısıyla sağlanan denge sisteminde kas, eklem ve tendon bölgelerinde yer alan alıcılar ve bu alıcıların meydana getirdiği bir takım uyarılar beyine iletilen bir sinirsel yapıyı oluşturmaktadır. Bu alıcılar insan vücudunun uzay içerisinde konumunu fark etmesine ve dengeyi sağlayabilmesine yardımcı olmaktadır.

Yukarıda saydığımız üç farklı sistemlerden birinde herhangi bir deformasyon meydana geldiği taktirde vertigo durumunun görülme olasılığı oldukça fazladır.

Vertigo Oluşmasına Neden Olabilecek Hastalıklar

Baş pozisyonunun durumuna göre ortaya çıkabilecek vertigo durumu toplumda her yüz bin kişinin on yedisinde görülen bir nedendir. Çeşitli ani kafa hareketleri neticesinde ortaya çıkan baş dönmesidir. Baş dönmesinin süresi oldukça kısadır. Baş dönmesi oluştuğu zaman kişide bu süre zarfında istemsiz göz kasılmaları meydana gelebilir. Göz bebekleri birbirinden bağımsız olarak kontrolsüzce hareket eder. Herhangi bir işitme problemi görülmez. Bu durumun tedavisinde uygulanan yeni yöntemler sayesinde başarı oranı %90’lara kadar çıkmıştır. Özellikle Epley Manevrası oldukça faydalı bir tedavi şeklidir. Birer hafta aralıklarla gerçekleştirilen bu seansların ardından 2 gün boyunca hastanın başını öne ve arkaya hareket ettirmesi yasaktır. Baş dönmesi tekrardan meydana gelirse manevra tekrardan yapılır.

vertigo belirtileriTürkçe karşılığı iç kulak tansiyonu olan Menier Hastalığı’nın temel belirtilerinden birisi vertigo durumudur. Yukarıda bahsettiğimiz kulak yapısnda bulunan kanallarda meydana gelen bir tansiyon türüdür. Günümüzde teknolojiyle birlikte tıp alanında gerçekleşen bir çok yeniliğe rağmen henüz bu durumun neden olduğu kesin olarak bilinememektedir. Fakat uzun süreler yapılan gözlemler neticesinde hamilelik, aşırı stres, aşırı tuz tüketimi ve özellikle bayanlarda menopoz dönemi sonrasında bu durumun ortaya çıktığı gözlemlenmiştir. Menier Hastalığı cinsiyet ve yaş fark etmeksizin herkeste görülebilir. İstatistiklere göre en yaygın 40 ile 60 yaşındaki kişilerde ortaya çıkmaktadır. İstifra ile birlikte seyreden baş dönmeleri ve bu dönme esnasında kulakta çınlama, ses duyamama belirtileri hastalığın en büyük göstergeleridir. Hastalığın kesin teşhisi için hastanın öyküsü ve gerçekleştirilen işitme ve denge testleri uygulanır. Günümüzde ne yazık ki bu durumun kesin olarak tedavisi yoktur, fakat gerçekleştirilen bir takım yöntemlerle birlikte vertigo durumunun görülme sıklığı azaltılabilmektedir.

Yüksek tansiyon, kalp ve damar rahatsızlıkları, merkez sinir sistemi bozuklukları, iç kulaktan beyine kadar uzanan sinirlerin iltihaplanması, orta kulak iltihabı, kulak içerisinde sürülen yan etkisi bulunan ilaçlar, yaşlılık, migren, boyun kirençlenmesi, boyun fıtığı ve bir takım psikiyatrik sebepler vertigo durumunun görülebileceği hastalıklardır.

Vertigo Tedavisi Nasıl Yapılır?

Vertigo rahatsızlığının tedavisi için altta yatan hastalığın bulunması ve o hastalığın tedavi edilmesi gerekmektedir. Hastalığın tedavisi mümkün olmadığı durumlarda ise vertigo ataklarının minumum seviyede olması için bir takım genel tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Tetikleyici olarak kabul edilen sigara, kafein, tuz, alkol gibi maddelerin mümkün olduğunca az tüketilmesi, stresten arınma, medikal tedavi ve gerekirse cerrahi tedaviler sırasıyla uygulanmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
  Sağlık

  vertigo teşhisi konuldu eşime ve 21 gün sonra iyileşegide bunun için bazı ilaçlar verildi ve hastalığın başlamasından 1 hafta sonra eşim kısmı felç geçirdi sol el ayak ve dili tutuldu bu tam ilerledi iki kişi yardımıyla ayağa kalkıyor başı ve kolu aşırı şekilde titrioyordu.ayaklarındaki problem 2 ay sonra düzelmeye başladı biraz yürüyebiliyordu fakat ellerindeki problem çok farklıydı herhangi bir nesneyi tuttuğunda öyle bir titriyorduki anlatamam.neyse i 6 veya 7 sonra düzeldi ama sürekli baş dönmeleri devam etti yine de devam ediyor bunun için ne yapmalı korkuyorum çünkü hastalık bu ara çok fazla nüksetmeye başladı.ne emar ne çekilen filmlerde hiç birşey yoktu fakat eşim yürüyemiyor ve konuşamıyordu şimdi tedavi için sizden yardım ve öneri bekliyorum yine ilaçla tedaviye başladık ama geçmişten çok korkuyorum yani felçli halinden .bu hastalıgın başlıca nedenlerini ve tedavisi için cevap bekliyorum sizden yardımcı olursanız sevinirim .

  Sağlık

  Merhaba,

  Annem Mays 2007’de kısmi felç geçirdi.Sağ ayak ve kolunda tutulma olmuştu 2 aylık tedavi sonrasında nerdeyse iyileşti diyebilecekken tekrar sağ ayak ve sağ nda tutulmalar çoğaldı.Baş dönmesi ve göz kararası problemini de yaşıyoruz,tek başına nerdeyse hiçbir yere çıkamıyor çünkü baş dönmeleri ve göz kararması hayatını önemli derecede etkilemiş durumda.Göz kararması Göz rahatsılığından kaynaklanıyor olabilir mi?Beyin fonksiyonlartında hiçbir problem yokken neden başı dönüyor ve gözü kararıyor olabilir.Hangi branşta doktora gitmemizi önerirsiniz nöroloji mi ya da Göz doktoruna mı gitmeliyiz?

  Saygılarımla,

  Buket Doğan

  Sağlık

  Buket DOĞAN
  Norolojiye götürün.Hangi şehirdeysen söyle ben noroloji uzmanıyım tokatta tanıdıklarım var

  Sağlık

  2002 yılında vertigo teşhisi kondu. Halen baş dömelerim denge proplemlerim devam ediyor migrene bağladılar. Sibelyum hapı ile 3 ay dönüşümlü olarak sürekli kullanmam gerektiği söylendiği halde 5 yıldır bu hastalıklan uğraşıyorum
  ne yapmam gerekir bu konuuda bana yardımcı olursanız sevinirim

  Sağlık

  Ben de aynı şekilde migren ilişkili vertigodan muzdaribim. 2004 yılında teşhis konmuştu. O zaman sibellium kullanınca düzelmiştim. Şu anda 6.5 aylık hamileyim ve hamileliğimin 3. ayından beri çok şiddetli baş ağrıları ve baş dönmeleri ile uğraşıyorum. Sibelliumu gebelik döneminde kullanmama rağmen düzelemedim. Çok çaresizim. Bu konuda önerileriniz olursa çok sevinirim.

  Sağlık

  merhaba süreli başım dönüyor ve gözlerimde yorgunluk ve büyüme oluyor nörolojı ye gittim depresyon hapı verdi fakat hala iyi degili ne yapmalıyım

  Sağlık

  merhaba ben 29 yaşındayım yaklaşık 1 yıl önce hiçbir sağlık problemim yokken sabah yatağımdan kalkmak isterken kendimi yerde bulmamla başladı herşey.kulak burun boğaz,vertigo servisi,mr,kan testi ve diğer testler ne varsa yaptırdım ve bana migren bağlantılı vertigo teşhisi koyuldu.benim sorunum hastalığın semptonları bende sürekli oluyor geçici olmuyor hergünün 24 saati bu hastalığın eziyetini çekiyorum ve bu benim moralimi sıfıra indiriyor.ne yapmam gerektiği konusunda bana yardımcı olabilecek birisi olursa çok sevinirim.mail adresim:halilkaratas1704@hotmail.com

  Sağlık

  ben 11 nisan sabaha karşı soğuk terleme ve aşırı baş dönmesiyle(baş dönmesi herşey yerinden kayıyor şeklinde)kendimi acil serviste buldum..orada yapılan ekg ve kan tahlillerinde bir şeyim olmadığı söylendi….neyse 14 nisan gece yarısı yine aynı şikayetlerle fakat bu seferki biraz daha hafif olarak acile gittim oradaki doktor vertigo teşhisi koydu …benim sorum bu hastalık ne kadar sürer felç veya başka riski var mıdır?tedavide nelere dikkat etmeliyim.. beni bilgilendirirseniz sevinirimm…

  Sağlık

  öncelikle bana yardımcı olursanız ve beni dinlerseniz cok sevinirim benim rahatsızlığım da baş dönmesi ve benim baş dönmeleri cok ağır oluyor 1 hafta durmaksızın oluyor ve serumla gunlerce hastanede yatmak zorunda kalıyorum ve serumlarla iğne ilaçlarla kaldırıyorlar bu rahatsızlık gectikten sonra 1 2 hafta boyuncada baş ağrısı cekiyorum bu ağır baş dönmeleri 4 5 ayda bir tekrarlıyor ardı ardına olmuyor ama vertigo bölümüne gittim ve vertigo bölümü bana vertigoya bağlı migren dedi bu rahatzılık gecicimi kalıcımı bu ialaç benim rahatzılığımı gecirirmi yoka bu haplara bağlımı yaşayacağım vee benimde felc olma riskim varmı saygılar benimlede ilgilenirde cvp verirseniz sevinirim hulya

  Sağlık

  Ben 35 yaşında erkegim.2003 yılından bugüne vertigo hastalıgı ile ugraşmaktayım.geçen ay 7 gün hastanede bu hastalıktan dolayı yattım.mr ve odyoloji testlerine tabi tutuldum ve kan testi yaptılar.hiçbir problem çıkmadı.14 tane ilaçlı serum taktılar ancak 7 gün sonunda yine benim özellikle ayakta dururken gözüp kararıp ve yürürken yine saga sola gidiyor ve denge sorunu yaşıyorum.bu dönemki hastalıgım önceki yıllara nazaran dahada agır oldugunu görüyorum.Hastalıgımın iyileşmedigi için şu anda da 20 günlük doktor istirahatindeyim.önceki yıllarda hemen her sene kısa bir dönem olduktan sonra normal hayatıma devam etmekteydim.ancak bu seneki rahatsızlıgım 2 aydır devam etmekte ve aralıksız olmaktadır.ben ayakta çalışarak görev yapan bir memurum bu rahatsızlıgım ayakta durarak görev yapmaktan dolayı beni ekkilemektedir.bu durumda olan bir hasta olarak benim bu hastalıktan tamamiyle kurtulma olanagım var mı?Ayakta durarak görev yapmam ve gece görev yapan bir memur olarak bu hastalıgımı yetkililerime anlayışla karşılamıyorlar.başımın dönerek oturmamama ragmen herhangi bir anlayış göremedim.ayrıca oturmamdan dolayı uyarı almaktayım.bu konuda neler yapmam gerekiyor.Bu konuda uzman doktor arkadaşlar yapmam gerekenler hakkında düşüncelerini yazarlarsa memnun olurum.

  Sağlık

  bende ara ara başdönmelerı oluyordu fakat son bır hafta benı yatağa bağladı.doktora gıttım vertigo teşhısı konuldu.süreklı başım dönüyor ve dengemı kaybedıyorum.sokağa bıle yalnız çıkamıyorum.ayrıca antıdepresanda almaktayım.ilacımın adı paxil.doktorum bununda yan etkı yapabıleceğini söyledi.ancak bu ılacı 7 aydır kullanıyorum gayet iyiydim.bu hastalık geçıcımıdır yoksa devamlı nüksedermi.çünkü sosyal yaşantımı etkılıyor.dışarıya çıkamıyorum.yardımınızı beklıyorum teşekkürler.

  Sağlık

  lanet hasdalık..durup dururken nerden çıkdı tüm tatil planlarım alt üst oldu..
  sevgilimin annesi vertigo
  haliyle annesine bakması yanında kalması lazım .tatil planım yatıııııııııı
  vertigoya ölüm

  Sağlık

  ben 2006 dan beri bu hastalıkla uğraşıyorum ilaç tedavisi yetersiz gelince kulağımdan genta adlı ilaç verildi yalnz etkisi artık geçti kesin bi tedavisi yok mu bunun allahtan yaşadığım şehirde okuyorum engel oluo okuluma bi bilgisi olan varsa bilgi verirse sevinirim

  Sağlık

  arkadaşlar babamdada vertigo var onun için sitelere bakıyordum ve yazılarınızı okudum.vertigo hakkında bişey diyemem fakat bendede migren hastalığı vardı şu an 23 yaşındayım tam 6 yıldır migrenim var sibeliumdan tutunda aklınıza gelebilecek tüm ilaçları kullandım fakat bir faydasını görmedim.şu anda BİBERİYE diye nane gibi kurutulmuş bir bitki var.bitkisel ilaç satan heryerde bulabilirsiniz.bir tatlı kaşığı BİBERİYEYİ bir su bardağı suya atarak bir defa kaynatın ve soğuyana kadar bekletin daha sonra süzün ve için.bunu sabah ve akşam yapın.bir süre sonra ağrılarınızın azaldığını ve daha çabuk geçtiğini göreceksiniz.3 ay boyunca kullanın.inşallah faydasını görürsünüz.bende kullanıyorum şu anda çok rahatım.a.e.o

  Sağlık

  merhaba dört gün önce sabah saat 5.30 civarı uyanır uyanmaz gözlerimi açamadım gözlerimi açmak istiyorum açamıyorum başım çok fena dönüyor biraz bekledim yataktan kalktım, tuvalete gittim oradada biraz döndü sanırım. tekrar yatarken yine döndü yatakda yön değiştirirkende döndü.uyumak istiyorum yarı uykuluyken bile başım dönüyor, birara uyudum 6.20 geçe kalkmak istedim yine o derece gözüm karardı ve başım döndü.işe gidemicektm doktora gittim yürürken baş dönmesi olmadı ama oturunca başımda bir hissizlik vardı aile hekimi betaserc diye hap verdi.baş dönmesi yok gibi bazen ani hareketlerde olur gibi oluyor ama başım ağrıyor sabahları ve başımda bir dolgunluk hissi var davul gibi.9 yıl önce kulak amaliyatı geçirdim.kulak zarlarımda delik var ve 2.3 ay önce kansızlık yaşadım.yani sebebleri bunlar olabilir değilmi.ben şimdi nasıl bir yol izleyebilirim.bana yardımcı olurmusunuz?

  Sağlık

  banada vertigo teşhisi kondu hayatım cehenneme döndü özellikle dışarıda tutuyordu betaserc bir işe yaramadı sokağa çıkmaktan korkar oldum daha sonrada panik atak hastası oldum dışarı çıkınca bayılıcağımı zannediyordum şuan deresyon ilaçları kullanıyorum bana yardımcı olun

  Sağlık

  arkadaşlar öncelikle hepinize geçmiş olsun…bende sizler gibi tam olarak ne olduğu ve tedavisinin nasılı olduğu bilinmeyen bu vertigo rahatsızlıgına yakalandım..kalktığım bir sabah aniden başladı… tansiyon sebebiyledir dedim.. gün boyu aralıklarla sürdü..baş hareketine bağlı olarak oluyo….ayakta ,otururken yada uyurken hiç fark etmiyo yine devam ediyo..sadece sol kulağımda dolgunluk hissi ve özellikle gece makina çalışırmış gibi ses oluyo.o gün daireye arkadaş yardımıyla giittim.yaklaşık 7 aydır devam ediyo.. bazen çok şiddetli oluyo…bazen hafif.. ama süreklilik arz ediyo…kaç tane doktora gittim. film, emar çektirdim ,testler yaptırdım hiç bişey yok…bana ilk gittiğim doktor betaserc ve vasteral diye iki hap verdi ama bi yararını görmedim…en son gittiğim prof.ilaçları bırak bunu vücudun kendisi yenecek dedi ve ilaçları kestim. ama nafile..çalıştığım iş yerinde bi abi bana maydonozu kaynat ve suyunu iç demişti o faydasını görmüş şimdi iyi… ama ben yapamadım igreç kokuyo..başka tedavi yöntemleri (ilaç ,bitkisel)varsalütfen haber verin… yucel.kiraz@hotmail.com

  Sağlık

  merhaba… ablam 1993 yılında orta kulak iltibahı şikayetinden doktora gitti ve kulak zarı yırtık teşhisi konularak ameliyat edildi. 2005 yılında ise şiddetli baş dönmesi şikayetiyle doktora gittiğinde kendisine vertigo teşhisi konuldu. Sonrasında defalarca doktor kontrolünden geçmesine rağmen hastalığının tedavisinin olmadığı cevabını aldık. hastalığının atakları geldiği dönemler 10 gün sürüyor ve 3.5 yaşında bir kızı var bu süreç hem anne olarak hem hasta olarak son derece sancılı geçiyor. sizden hastalıkla ve tedavi yöntemleriyle ilgili bilgi istiyorum lütfen cevap verirseniz çok mutlu olacağız. şimdiden teşekkür ederiz.
  Saygılarımızla….

  Sağlık

  arkadaşlar çok geçmiş olsun,ama nasıl geçecek bu hastalık onu merak ediyorum.bende vertigo ve migren çıktı:(

  Sağlık

  bende vertigo hastasıyım 35 yaşındayım 4 yıldır tedavi görüyorum ama bir türlü hastalığı üstümden atamadım aşırı ilaç kullanıyorum en hafif üzüntü ve enfeksiyonda tekrar baş dönmeleri ve bulantı başlıyor bunun başka bir tedavisi yok mu kullandığım ilaçlar vücuduma ne kadar zararı vardır bana bunların cevabını ulaştıra bilirseniz çok sevinirim
  teşekkür ederim

  Sağlık

  slm ben ali 17 yaşındayım bendede bir anda kötü bi şekilde baş dönmesi baş agrısı dengesizlik ve kusma oldu yataktan kalkamıodum hastaneye kaldırdılar 4 hastane degiştirdim teşhis koyamadılar en sonunda acilde yatırdılar serum fln derken agrılarım dinmio gözüm hep uykudaydı bi hafta yatakta felc gib kaldım teprenemiodum en sonunda iki hafata sonra biras ii oldum tek başıma eniştem oda doktor beni bi arkadaşının yanına yoladı benin uzmanı gitim orada bana vertigo teşhisi koyuldu iac verildi bi ay içtim ilacları ve dengem hafif yerine geldi kusma gitti baş donmesi hafif kaldı dolanma hafif kaldı biraz dengesizligim vardsı bir ay sonra tekrardan gittim başka ilaclar verdiler ben bu arada futbol oynuom cok az dönmelerim kaldı ben futbol oynaya bilirmiyim ve tam geçmesi için ne yapmalıyım yardımlarınbızı bekliorum emesen adresim sempatikfutbolcu@hotmail.com derdime dermam alacak varsa cevabını bekliom emesne adresimi eklesin saygılar

  Sağlık

  MERHABA BANA EN KISA ZAMANDA CEVAP YAZARSANIZ SEVİNİRİM.
  BENİM SORUNUM BAŞ DÖNMESİ VE MİDE BULANTISI PSİKİYATRİ
  BANA LUSTRAL VERDİ İLAÇI İÇİNCE İYİYİM.İÇMEYİNCE TEKRAR
  HASTALANIYORUM.BU KONUDA BANA YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM.İYİ ÇALIŞMALAR.

  Sağlık

  mrblar ben mert 4 senedır vertıgo denılen hastalıkla ugrasıyorum hastenede yattım 1ayayakın sureklı ılac kullanıyorum ama bu aralar cok sıddetlı bas donmelrım oluyoo bu yuzden calısmadım ısten ayrıldım su anda evdeyım bıde askerlık ıcın cagrıyolar ben neyapmayalıyım askerlık nasıl yaparım bu halde sastım kaldım moralım sıfır bırı bana yardımcı olursa sevınırım

  Sağlık

  eşimin rahatsıglıgı 2008,de başladı vetigo tesisikonuldu başdönmeşi midebulantısı ilaçkullandıktan sonra burahatsızlık geçti fakat kulakta sürekli ses var bununla ilgili herhangi bir cihaz var mı bu konuda bizi bilgilendirirseniz memmun oluruz teşekürler

  Sağlık

  sLm arkadaşLar.. Ben 17 yaşındayım.. 2 qün önce aşırı baş dönmesi mide bulantısı ve kusma ile acile kaldırıldım.. 5 serum ve benzeri ilaçlarla ayaklandım, mr kan tahlili ve idrar tahlili sonucunda hiç bişe çıkmadı.. Vertiqo olmuşum.. Sürekli bi baş dönmesi yaşıorum, Denqemi sağlıyamıyorum, okuLuma qidemiyorum ne yapmaLıyım bna yardmcı oLurmusunzz…!!!

  Sağlık

  merhabalar 23 yasındayım anaokulu öğrt bendede 1 haftadır bas donmesı kulak cınlaması halsızlık ve uyusmadan doktora gittim doktor benı muane ettikten sonra antıdepresyon ilacı ve basdonmesı ıcın vertıgo ve menıera ilacı verdi tabıkı ben builacları kullanıyorım ama hala devam ediyo bu yazıları okuyunca gercekten korktum benıde bu konuda bilgilendirirsenız seviniri simdiden tesekkurler

  Sağlık

  bndede aynı dert var.ama bnmki her zman olmuyor.haftada 1-2 kere ama baş dönmesi deil.böle sanki ayagımın altından yer kayıyormuş gibi oluyor.sanki başıma basınç geliyor böyle.acaba nasıl iyleşebiliriz.ltfn yardımcı oluuuuuuun :(

  Sağlık

  merhabalar ben 26 yaşındayım 1 çocuk annesiyim bundan 1 ay önce baş dönmesiyle kalktım ve kendimi yerde buldum acile gittim bana kanı sulandırıcı ilç verdı daha sonra ben kbb za gittim benden beyın filmi ve kan tahlili istedi sonucta beyın filmi temiz yanlız kan tahlilinde beyaz kürem düşük çıktı doktorum bana kanı sulandırıcı ilaç ve bırkutu hap verdi o ilaçlrla birazda olsa düzelme oldu ama yine başdönmesi üşüme hafifde olsa titreme mide bulantısı devam ediyo benim budurumda neyapmam gerekiyo ileri yaşlarda sorun yaşarmıyım şimdiden teşekkür ediyorum

  Sağlık

  mrb bende aynı hastalığı yani vertigo denilen hastalığı 1 aydır yaşıyorum 4 sene önce yine aynısını olmuştum şuan ki
  durumum eskiye nazaran daha iyi
  bu hastalık çok yavaş geçer zaman ister yani benim öğrenmek istediğim bu hastalık tamam geçer ama bunu ameliyatı yokmu tamamamen geçsin cidden çekilecek bi hastalık değil tıp bu konuda hiçmi gelişmedi lütfen cevabınızı beklyorum

  Sağlık

  meraba ben 24 yaşındayım 1 ay önce bogaz şikayetiyle kbb ye gittim. sinüzüt başlangıcı dedi antibiyotik verdi geçti ayrıca baş dönmem ve denge bozuklugum vardı.daha sonra beyin cerrahına gittim o da beyin tomografisi istedi bi şe çıkmadı kas gevşetici verdi.yine geçmedi. en son nörolojiye gittim o da beyin emarı istedi c1 falan yazan bi şe çıktı o kadar önemli degil aslında dedi.şikayetlerim kulaklarım kapalı gibi grip gibiyim ama degilim.denge bozuklugu ve baş dönmesi var.boynumun sol tarafında kuluçlanma var.klimalı ortamlarda,lavaboya yüzümü yıkamak için egilip kalktıgımda başımı saga sola aniden çevirdiğimde ve rüzgarda oluyo.başım döndügümde o anki korkuyla tansiyonumda yükseliyo ama o anda olyo tansiyon yükselmesi.konşmamı bile etkiliyo.çenemi oynattıkça kulaklarımın ordanda çatır çutur ses geliyo.en son doktor bide boyun emarı istedi ama o tamamen farklı bi şe için dedi.ne ola bilir sizce saygılarımla?

  Sağlık

  hepinize önerim kulak burun boğaz(kbb) ye gidin

  Sağlık

  bencede kulak burun boğaza gidin bende oraya gittim..

  Sağlık

  22 sene gitmedigim dr kalmadi bas agrisi dengesizlik konsantrasyon kaybi sarhosluk ve bayilma hissi universite yillarim gencligim bu izdirapla gecti tukiyede ve avrupanin bircok ulkesinde bircok dr.a gittim 2 hafta once cinli fizyoterapist bana bir hap onerdi recetesiz dogal eksrakt ismi tebokan hayatta hic bu kadar mutlu olmamistim iki haftadir kullaniyorum mukemmel isin garibi hekimler rahatsizlik fizikselmi ruhsalmi onu karistiriyor kisir dongu yasaniyor

  Sağlık

  Bende 11 yıldır vertigo çekiyorum. Önceleri uzun aralıklarla atak yaparken şimdi bu ataklar sıklaştı. İlaç kullanırsam hafifliyor, ilacı bırakınca tekrar başlıyor. İlacın ismi vasoserc BID. Baş dönmesi, mide bulantısı, öğürme, denge bozuklukları, halsizlik oluyor. Kulak burun boğaza gittim işitme testi yapıldı. Yaşıma göre işitmemin normal olduğu söylendi. Nörolojiye gittim. Beyne giden kan akışına bakıldı.Onunda normal olduğu söylendi ve hastalığımla başbaşa bırakıldım. Hayatım boyunca ilaçmı kullanıcam? Bunun kesin tedavisi yokmu? Lütfen bana yardım edermisiniz?

  Sağlık

  Arkadaşlar Öncelikle hepinize Allahtan şifa diliyorum. Hepimizin ilk yapması gereken baş dönmesinin yaygın bir hastalık olduğunu sadece bizim başımıza gelmediğini bilmek.Bendede tama anlamıyla tarif edilemeyecek bir takım sorunlar var yani tam olarak baş dönmesi değil farklı bir dönme yani.Ne bilim sağlıklı düşünememe, hiçbirşeyden zevk alamama,karamsarlık duygusu,27 yaşındayım 2 hafta sonra düğünüm var dolayısı ile şuan en mutlu dönemlerimi yaşamam gerekmesine rağmen asık suratlı biri oldum çıktım.Benimle aynı sorunları olan arkadaşlar irtibata geçsin lütfen sedat_gezer55@hotmail.com

  Sağlık

  baş dönmesi miğde bulantısı(kusma) yürürken dengeyi bozma
  sağ kulakta çınlama ve ses beteserc,vasterel haplarını kullandım şikayetlerim devam ediyor kötü olduğumda acile gittiğimizde 2,3 şişe ilaçlı serumdan sonra kendime geliyorum
  yolda yalnız yürümüye korkuyorum.

  Sağlık

  öncelikle hepinize geçmiş olsun ben 24 yaşındayım benim annemde bildim bileli çekiyor bu illet hastalığı gitmediğimiz doktor kalmadı kullanmadığımız hap ama nafilee her seferinde kendimizi acilde buluyoruz genelde sabaha karşı tutuyor nöbetleri çok k ötü bi durum o panik ve bişey yapamam duygusu allah kimsenin başına vermesin son gittğimiz doktor öldürmez güldürmez bi hastalık bununla yaşamaya alışmalısın dedi…ama ben işin peşini bırakmak istemiyorum ist da bi doktr olduğunu duydum bu tür hastalıkları belli hareketlerle geçiriyomuşş ona gitmek istiyorum bi bilginiz varsa eğer bana yardımcı olursanız bu konuda sevinirim.allah acil şifalar versin herkese…

  Sağlık

  benim annem şu anda vertigo teşhisi kondu hastanede yatıyor tedavisi varmı

  Sağlık

  benm 1 aydır birden hareket ettigimde basım dönüyor ve gözlerim kararıyordu.tansıyonum düsüyor sanıyordum daha snra nöroloji bölümüne gittim ve benden beyin emarı istediler beyin emarımda hiç bir sorun cıkmadı.oradan kbb gönderdiler kbb dada hiç bir sorun cıkmadı.dahiliyeye sevk ettiler oradada kan aldılar ve ondada hiç bir sorun cıkmadı.ama hala basım dönüyor gözlerim kararıyor nöroloji dr vertigo hastalıgı dediş hap verdi hersey temiz cıkdı ne yapmam gerekiyo haplar hiç bir işe yaramıo sadece midemi bulandırıyor cvp yazın lütfen….

  Sağlık

  yorumları okudum ve çok üzüldüm. Bu hastalığın tedavisi yok şeklinde yapıloan açıklamalar çok moral bozucu. Bu hastalığı yenen yok mu hiç. Bana da vertigo dedi doktor , ama yaklaşık bir haftada düzeldim. Gayet iyiyim. Bu hastalğı geçirmiş olanlarla konuştum hastalığı bazıları geç atlatmış ama bir daha da tekrar etmemiş. Biraz sakin olun derim ben. İnsanlar kanseri yeniyor bizle bu hastalılkla hayatımız zindan ediyoruz. Kendinizi kontrol edin . Doktor bana çok evhamlısın galiba dedi ve bunun normal rahatsızlıklardan olduğunu söyledi. Herkese geçmiş olsun.

  Sağlık

  merhaba bana da kulak uğultum,işitmede zorluk,mide bulantısı ve baş dönmesi şikayetlerimden ötürü vertigo teşhisi konuldu..doktor uzun süre ilaç kullanmam gerektiğini söyledi ilaçları yaklaşık 10 gündür kullanıyorum fakat kulağımdaki uğultu,baş dönmem ve dengemi sağlayamamam hala geçmedi başka bir doktora gitmem gerekirmi?

  Sağlık

  2008 martın 27siydi. bir sabah yatağımın döndüğünü fakettim dönmenin etkisiyle de kafam sallanıyordu ki bu benim dışımda oluşuyordu. midem okadar çok bulanıyorduki yerimden kalkmak sitiyor ama kalkamamakla beraber kafam sanki yeni doğmuş bir bebeğin taşıyamadığı kadar ağırdı. sanki kafam benim değildi. dengem 0a indi. yataktan bir anda kalktım ve sanki biri bana çok sert bir şekilde vurmuş gbi yere düştüm. düştüğümdede heryer dönüyor gittikçe de şiddetleniyordu. annem gözlerime baktığında çığlık attı. gözlerim resmen dönüyordu. sanki arabada giderken şeritlere bakmak gbi bişiydi bu. doktora gittiğimde vertigo dediler. edirne tıbba kaldırdılar. 4gün yattım ve ilaç tedavisi önerdiler. 8ay boyunca her ay kontrola çağırdılar beni. zehir gbi haplar kullandım. geçti derken.senesine varmadan yine nüksetti. tekrarladı. ve çok sık olmaya başladı. bir doktor önerebilirmisiniz. türkiye bu kadar çaresizmi hani bizim doktorlarımız nerdeler.kimse yokmu. aynı dertten müzdarip olan binlerce kişi var. çare yokmu yaa.yokmuuu. bizi bu hastalık diil ama çaresizlik öldürecek.

  Sağlık

  merhaba arkadaşlar,
  ben 15 ay boyunca basş dönmesi yaşadım. ilk başta hafif olduğu için önemsemedim ama son bir ay-bulantı-kusma-başağrısı ve halsizlik olunca izmir de bulunan EKOL KBB ye gittim. Vertigo teşhisi konuldu.aynı gün içerisinde EPLEY MANEVRASI denen bir hareket yaptılar.5 gün sonra kontrole gidiceğim.boyunluk taktım çünkü bu bir kaç gün boynumu hareket etmem yasak. Bu tedavi methodu Vertigo da %93 başarı gösteriyormuş.Sizlere de tavsiye ediyorum. Hepinize geçmiş olsun.
  PS:Neler yaşadığınızı biliyorum!!!

  Sağlık

  arkadasımın babası fransada seyahatteyken asırı bas donmesi ve mide bulantısı ile apar topar hastaneye kaldırıldı. Hastanedeki kulak burun bogaz konusunda uzman doktorr Vertigo ( turu nevrit ) tanısı koydu. 1 gece hastane de yattı, hasta biraz kendine gelince doktor otele götürebilirsiniz cunku hastanın dengesinin yerine gelebilmesi için yürütülmesi gerek dedi 1-2 gun içinde de uçağa binip dönebilir diyor… Bu mümkün mü acaba ? uçağa binmesinde ve hastaneden çıkıp otele dönebilmesinde bir sakınca yok mu ? beni konu hakkında bilgilendirirseniz sevinirim.

  Sağlık

  herkeze iyi gunler …

  Yaklasik 6 ay kadar evvel sol kulagimda asiri dolgunluk hissi ile doktora gittigimde yapilan butun testlerde hic bir sorun ile karsilasilmadi….

  Kulagimda herhangi bir sekilde cinlama ve dolgunluk hissi su an yok . Menier hastasi degilim ..
  ..Sonrasindaki aylarda isitme problemim tamamen ortadan kalkti .Fakat bu seferde bas donmesi ve denge problemleri ile karsi karsiyayim .

  Mide bulantisi olmuyor bende .. Pozisyona bagli bas donmesi dediler ..

  Bu illet hastaligi bir turlu atamadim aklimdan bedenimden.

  Sizlerden yardim bekliyorum bu DOKTORUN CARE BILE BULAMADIGI BU HASTALIK ILE NASIL MUCADELE ETMELIYIM..?

  herkeze Allahtan acil sifalar diliyorum

  Sağlık

  selam arkadaşlar bende yaklaşık bu hastalıgı 10 yıldır cekiyorum Tebokan special denen ilac iyi geldi ama rahatsızlıgınz 10 günlük hatta 20 günde ilacla gecmez sabredin cok illet bir hastalık ama size tavsiyem yokmuş gibi davranın ve en önemlisi esneme hareketleri ve sporunuzu yapın bide kulagınızı hep kuru kalsın coooook gecmiş olsun diyorum o kadar illet bi hastalık ki filmi bile var arkadaşlar

  Sağlık

  mrh.bende 4 sene önce sınav döneminde başladı vestibüler nöritis dediler ama sonra vertigo olarak devam etti.şu anda her gribal enfeksiyonda da ortaya cıkıyo.10 gun istrahat aldım yatıyorum dengem bozuk mıde bulantılarım var hep oluyo.betaserc 24 mg kullanıyorum ama daha ne kadar devam edecek bu illet hastalık çaresi yok mu lütfen cevap verın .işimide yapamadığım varken baskalarına bagımlı yasamak zor .çaresi vardır muhakkak diyorum.tşk.

  Sağlık

  bende dun gıttım doktora aynı sıkayetlerden menıere hastalıgı dedı doktor bıraz arastırtım ama cok moralım bozuldu korkmaya basadım vasoserc bid verdı bakalım nası gelcek allahtan baslang dedı ama cok moralım bozuldu ya

  Sağlık

  öncelikle herkese gecmiş olsun.bende bir sabah kalktıgımda ayakta duramadıgımı ve başımın cok kötü birşekilde döndügünü hissettim.Ayakta durmaya calıştıgında ise midem bulanıyordu ve sürekli kusma durumu oluyordu ama yatarken böyle birşey olmuyordu.tansiyondan şüphelendim ama ölçümler normal cıkıyordu.birazdan gecerdiye bekledim ama gecmedi bende özel bir hastaneye gittim.benim şikayetlerimi dinledi muayeneden sonra nöroloji acile sevk etti nörolojik muayene,tomogrofi,mr hepsi temiz cıktı serum ve ilaçlar verip eve gönderdi.3,4 gün sonra iyileştim ama burada yazılanları okuyunca bir kbb polik.gitmeye karar verdim.bilgilendirme icin teşekkürler.

  Sağlık

  merhabalar herkese cok geçmiş olsun.bende sızler gıbı vertıgo hastalıgından yana dertlıyım.bundan 8 ay once bas donmesı ve denge kaybından dolayı hastaneye kaldırıldım ve uzun bı tedavı surecı basladı.ikinci atagımı 1 ay once sıddetlı bır sekılde gecırdım ve KBBye goturuldum ve hastanede 5 gun yattım denge kaybı serumu,bas donmesı serumu ve normal serum aynı anda verıldı.herkese tavsıyem olsun bu hastalıgın tek tedavısı sınır stresten ve bunalımdan uzak kalmak.onun dısında bu hastalıgın tedavısı kesın olarak olmadıgını ve amelıyat yapılmamasının sebebıde kafatasını acamamalarından dolayı.sureklı arastırıyorum ve doktorumla sureklı konusuyorum.yapmanız gerekenlerden bır tanesıde KBB doktorunuzu ıyı secın ve mutlaka sıze denge testı yapmalarını ısteyın goz hareketlerınden yapılan bı manevra onu tavsıye ederım.1 hafta oncesıne kadar tek basıma hıc bırsey yapamazken sımdı dısarı cıkma ozgurlugunu yasıyorum.tekrarlayacagını bılıyorum ama bununla yasamayı ogrenıyorum.hepınıze vertıgosuz bır hayat dılerım.

  Sağlık

  2007 de bu hastalıkla tanıştım 1 ay yataktan çıkamadım önce psikolojik dendi sonra vertigo teşhisi kondu ilacı ve tedavisi olmadığı nı söyledi doktor sadece araba tutma hapı verdiler tabi psikolojim bozuldu antideprasan kullanıyorum yorucu bir iş yapamıyorum açıktığım zaman birşey yemezsem daha kötü dönüyor bayılacak gibi oluyorum bu sizede oluyormu bu hastalıkta manevra tedavisi yapıyorlar o iyi geliyor bana bu tedaviyi memorial hastanesinde kbb cı burak bey yaptı bol bol yürümemi metabolizmamı hızlandırmamı ve zamanla geçeceğini sabırlı olmamı söyledi ama çok zor bütün hayatım altüst oldu dışarı çıkmaktan korkuyorum

  Sağlık

  slm 1 yıldır cekıyorum bu vertigoyu bunun bi caresi yokmu hayatımı mahvettıya

  Sağlık

  meraba bende bu hastalıga 2007 senesinde yakalandım 5 gün hastanede yattım eskisi gibi normal hayatım yok noroloji doktoru bu hastalıkla yaşayacagımı bunun çaresi olmadıgını söyledi geçen hafta yine acildeydim serum taktılar tekrar norolojiye gittim oda aynısını söyledi ben eski hayatımı istiyorum kanserin bile çaresini buldular bu hastalıgın neden bulunmuyor çeresini bulan ne olur yardım etsin antidebresan ilaçlarından vertigo ilaçlarından bıktım ben 40 yaşındayım kurtulamıycakmış gibi geliyor bana allah yardımcımız olsun herkese geçmiş olsun

  Sağlık

  WERTIGO..
  HASTALIK DEĞİL İŞKENCE3 RESMEN BENİMDE SUAN SÜREKLİ DEVAM EDEN BASDÖNMELERİM VE MİDE BULSANTILARIM MEVCUT TEDAVİSİ OLMAYAN BU HASTALIK İÇİN KBB VE NÖROLOLİJEYE BASVURDUM DOKTORUN TAVSİYESİ ANİ HAREKETLERDEN KAÇINMAM OLDU TABİ SERUMLAR YATIŞLAR SONUÇ İSE AYNI ŞİKAYETLER DEVAM..

  Sağlık

  17 yasındayım 3 tane daha kardesım war annemde 42 yasında vertigo denen hastalık çıktı basımıza ne oldugunu bılmıorum aıle sorunlarımız var ve herseyı sıkıntı ednıyor sureklı bası donuyo yatıyo kalkıp bı ıs yapamıyo kalkamıyo bazen bası cok donuor mıgdesı bulanıyo yerınden kalkamıyor gozlerını bıle acamıyor sızce ne yapmalıyım hangı doktora goturmem gerekıyor acıl cevap yazarmısınız…

  Sağlık

  benim de baş dönmesi şikayetlerim var,ayağa kalkınca yürürken ve ani baş hareketlerimde başım çok şiddetli dönüyor.kurban bayramının 3.gününden beri devam ediyor kbb.gittim birşey çıkmadı ,kan tetkiklerim temiz çıktı yanlız mr. ve mr.anjiyoda boyundan beyne giden bir damarda daralma olduğunu söylediler ilaç verdiler 20.gün sonra tekrar gel dediler 15gündür kullanıyorum ama hiç bir düzelme olmadı baş ağrısıda yapıyor lütfen bana yardımcı olurmusunuz şimdiden teşekkürler.

  Sağlık

  mrb,arkadaslar benimde sürekli bas dönmelerim var sanki sürekli dönüyormusum gibi oluyor ama sükür bulantı yok bütün bölümlere gitmeme ragmen nöroloji kbb dahiliye bendede bişey bulunamadı daha cok dısarı cıktıgımda ve ac kaldıgımda oluyor bu durum.Önce vasorec adı verilen ,ilacı kullandım ama hiç bir faydasını göremedim.Artık dısarı cıkmaktan ve kalabalık ortamlara girmekten bile korkuyorum psikolojim bozuldu sosyal hayatım kalmadı ve suan psikoloji hapı kullanıyorum onunda faydasını göremedim peki sizce ben ne yapmalıyım…

  Sağlık

  merhaba arkadaşlar bende bu hastalık 2007 yılından beri varama gitmediğim doktor kalmaı hala bir çare bulunmuş değil zamanla geçer deniliyor ama zaman sürekli bizi bu hastalığa hapsediyor ne illet bir hastalık bu dışarı çımaz olduk korkudan her an yere düşecek gibi oluyorum bulantım az ama sürekli kapalı alanda da olamıyorum temiz hava ihtiyacı duyuyuyorum bunu bir tedavisi varsa lütfen allah rızası için biri yardım etsin artık çok sıkıldım böyle yaşamaktan…

  Sağlık

  slm ben 29 yaşındayım yaklaşık 1yıl önce vertigo tehşisi kondu ama bu bende 3yıldır var bu baş dönmesi bulantı dengesizlik vehalsizlik kollarımda uyuşukluk bunlar beni öldürüyo
  sürekli bunlarla yaşamak çok zor norolojiye kbb gittim emar tomografi çekildi bişey çıkmadı betaserc ve dramine kulandım baş dömmem bulantılarım kulak çınlamam tamamen geçmişti anamdan yeni doğmuş gibi oldum bşım çok hfifledi çok sevinmiştim geçti diye ama 4 5ay sonra hafif hafif başladı son 10gündür şiddetli çaresi yokmuş tekrarlaya bilirmiş dr öğle söledi bunlarla yaşamak çok zor evimin işini yapamıyorum çocuklarıma bakamıyorum tıp bukadar ilerlemişken bunun da bir çaresi olmalı ömür boyu bunla yaşamak düşüncesi beni bunalıma sokuyo allah yardımcımız olsun herkese geçmiş olsun.

  Sağlık

  arkadaşlar benim bu hastalıktan hiç haberim yoktu.perşembe gece annemle yattık hiçbir şeyi yoktu hatta ben grip oldum die bana bakmaya gelmişti. sabah beni zor uyandırdı çok kötüyüm die başını oynatamıyordu sürekli midesi bulanıp çıkartıodu. hemen doktora gittik acilde önce tansiyonuna kanına bakıldı tansiyonu düşüktü ama normaldede düşük zaten kan değerleride çok düşük çıktı kansızlığı 8 civarı ama doktor nedeninin bunlar olmadığını söyledi ve nörolojiye sevk etti orda duydum bu hastalığı cumadan beri verilen ilaçları kullanıo şimdi annem daha iyi bunu dışardan bende gözlemleyebiliorum.cuma günü tekrar kontrol var bakalım doktor eğer fayda görmezsen hastaneye yetırırım dedi ama inş gerek kalmayacak..çok korkuorum yaa bu hastalık kalıcımıdır nedir???kimi hastalarda bayılmalar oluomuş allahtan annemde bayılma falan yok..bilgisi olan arkadaşların bilgilerine ihtiyacım var…

  Sağlık

  arkadaşlar biz annemde bir haftalık tedaviyi en mükemmel şekilde yaptık hiç hareketsiz yattı haplarını saatinde içti beslenmesini düzenli yaptı ve kontrolde güzel haberi aldık tedavi sonuç vermiş :)) ama emin olmak için özel bi hastanede kbb,nöroloji ve dahiliye beraber çalıştı annemde kansızlık olduğu için dahiliyede katıldı.mr falan çekildi ve bütün sonuçlarımız iyi çıktı vertigoya tetikleyen b12 eksikliği çıktı kanda demir değerleri falan düşükmüş bunlar yapmış hatta doktorlar bize çok şanslı olduğumuzu bunun önlenebileceğini söylediler hatta çok şanslısız bile dediler bununla kurtulmuşsunuz eğer bi yerden baş göstermeseydi ilerde tedavi edilemeyen başka hastalıklara(başta unutkanlık)neden olabileceğini söylediler.. size tavsiyem bize bu güzel haberleri veren doktorlarımıza danışmanız manisanın salihli ilçesinde özel can hastanesine mutlaka gidin derim size..Allah hepinize acil şifalar versin..

  Sağlık

  arkadaşlar ben 7 yıldır bu illeti çekiyorum benimde bütün tahlillerim temiz çıktı ama sık sık hastalık tekrarlıyo ben betaserc kullanıyorum düzenli atak gösterdiğinde nootrapil ve dramamine kullanıyorum ama 15 gün den önce geçmiyor tavsiye bekliyorum

  Sağlık

  Merhaba. Ben bu hastalığı 5 aydan beri çekiyorum. KBB ye gittim,vertigo teşhisi kondu.Betaserc kullandım,serum verildi. Ancak bütün bunlara rağmen hastalığım geçmedi. Nöroloji’ye sevk edildim.Emar çekildi. Ama sonunda herşey temiz çıktı. Buna rağmen başımda bir ağırlık,baş ağrısı,denge bozukluğu yaşıyorum.Başımın sol tarafında şiddetli ağrı ve sağ ayağımda uyuşma oldu.Doktora gittim tekrardan(beyin cerrahına). Ayak uyuşmama belfıtığı dedi.İlac verdi(betaserc).Betaserc’i kullanıyorum.Ama baş ağrılarım hiç geçmiyor.Ayağımın uyuşmasıda hiç geçmedi.Sizden acele cevap istiyorum(doktorlar).

  Sağlık

  ben ocak 15 gibi havuza gittim.4 tur yüzdüm.Sudayken birden bire başım döndü dinlendim.geçti.bu gün 4 şubat 2010 da sabah oldu yataktan kalkarken de.15-16 yaşlarındayım(1994-aralık).K.B.B doktoruna gittik VASOSERC BID 24 mg verdi.15 günlük dozu 10 günde bitir dedi.Bende meniere yok.Zaten havuzda sağ kulağıma su kaçtı.Hiç bir iç organ problemim yok.
  sabah baş dönmesi denge kaybı ve mide bulantısı oldu…
  doktor vertigo yazdı ve bu ilacı verdi VASOSERC BID 24 mg .günde 2 defa bir HAP mı almalıyım?

  Sağlık

  slm ben 26 aralık gecesi aniden baş dönmesiyle tanıştım vertigo denilen hastalıkla ne olduğunu anlayıp tedaviye başlamam 5 ocak ta oldu istanbul çapa tıp fakültesinde kbb engin yazıcıoğlu na gittim hastaneye yatırdı serum tedavisi yaptı hastalık biraz şiddetini azaltmaya başladı ama geçmedi şu anda nootropil 1200 mg ve vasoserc kullanıyorum çok ani hareketler yapmıyorum ve 2 gündür normal hayata dönmeye başladım en iyi tedavi dinlenmek ve ani hareketlerden kaçınmak ama kesin tedavi si malesef yok bu hastalıkla yaşamayı öğreneceğiz hepinize geçmiş olsun

  Sağlık

  Herkese gunaydin hastadaslarim :)ben 25 yasindayim bende 2 yildir yasiyorum bu hastaligi ilk oldugumda cok korkmustum birden bire sabah kalktigimda yataktan kalkamadim bas donmesi ve saga sola denge kuramiyordum bu tevrubeyi yasadigimde ingilrdeydim ve yanlizdim cok zor oldu hastaney gittim butun tahlil sonuclarim temiz cikti beyin scanimda cekildi fAKAT O TEMIZ CIKTI serumlar verildi kendime geldim daha sonra ayni gun icinde yeniden fenalastim ve tekrar hastaneye belimden su aldilar cok zordu anlatamam tektim ve cok korkuyordum o da temiz cikti aileme soylemek istemedim ama sonra siler ciddiye binince acikladim belimden su altiklarini annem cok endiselendi korktu genel bir tuk mantigi belden su almak cok tehlikeli imis boyle birsey yok profesorlerle konustuk yurt disindan sorun yok yani korkuyorum yeni evliyim cocuk dunusuyorum cogalirmi diyorum hastalik ben guveniyorum beynime gecicek diyorum 4 ,5 ay birsey yok bir bakiyorum bir gece basimi sagdan sola geciriken sisdetli saniyelik donme uzuluyorum umarim dostlarim iyilesiriz hepimiz bende betyaserc kullaniyorum birde panik olmami engeliyici antidepresan merak ettgiim sudirki betasercte kortizon varmi icesim gelmiyor kili aldiriyor cunku br bilginiz varsa paylasirsaniz sevinirim herkese gecmis olsun …..

  Sağlık

  slm bende 6 yıkdır vertigo hastayım birkaçkez sabah yataktan kalkarken bütün herşey dönüyorgu herşey kokup midem bulanıyordu akşama kadar yataktan kımıldamadan yatıyordum.pazartesi sabahı bir kalktım mide bulantısı bayılma hissi kusma başımın arkasında ve ensemde şiddetli ağrıyla acile gittim hastanede sedyeyle dolaştırıldım beyin cerrahı neroloji ve kulak burun doktorları baktılar emar ve tomografi çekildi kan tahlilleri yapıldı 2 gün hastanede yattım kabus gibiydi çareside yok ne yazıkki ne zaman nerede geleceği belli olmuyor herkese geçmiş olsun

  Sağlık

  arkadaşlar benim patronum da vertiigo hastası bu yüzden bu hasstalığın nasıl bişey olduğunu iyi bilirim.ayrıca araştırdım ve tedavisini bulduğumu düşünüyorum.şuan uluslararası sağlık şirketinde çalışıyorum.

  Geçmiş olsun dileklerimizle

  Sağlık

  hubeyb nikli arkadaş, uluslararsı sağlık şırketınde çalışıyor olmanız ve “vertigo tedavısını bulduğunuz” iddiası, pek etık değil, umut tacırlığı gıbı…
  Vertıgonun, etken kaynagına göre kronık veya geçici olduğunu bılıyor olman gerekır, etıketıne göre… ok…

  Sağlık

  slm arkadaslar ben londrada yasiyorum ve 4 senedir bu hastalikla ugrasiyorum burdaki en iyi tip merkezlerine gittm ama hic birsey yapmadilar verdikleri 2 ilac var bi tanesi insani paronayak yapiyor tabletin ismi (prochlorperazine) ama bu tablet ise yariyor digeri ise (betahistine) bunu cok uzun sure kullanmamin gerektigini soylediler son 3 aydir disari cikamiyorum 1 hafta icinde adnaya gidip denge organini aldiricam tek kurtulusun bu oldugunu soylediler burdada turkiyedede benim adanadaki doktorum prof dr sebattin haci yakup oglu bence kimse care bulamadiysa hastaliginiza bu doktara bi gorunun bence dunyanin onde gelen beyin uzmanlarin dan biri herkesin allah yardimcisi olsun

  Sağlık

  çok üzgünüm arkadaşlar hepinize geçmiş olsun 1 hafta önce yakalandım bu hastalığa dünyam karardı ve halada devam ediyor çaresi yokmuş bende dermamine ve ataraks kullandım ama şikayetlerim hala devam ediyor
  allah yardımcımız olsun

  Sağlık

  BENDE 2 YILDIR BU HASTALIKLA UĞRAŞIYORUM MALESEF ÇARESİ YOK İLAÇ KULLANSANIZ BİLE TAM ANLAMIYLA ESKİ SAĞLIĞINIZA KAVUŞAMIYOSUNUZ ZAMAN ZAMAN ŞİDDETLİ ATAKLAR GELİYOR ATAK OLMADIĞI ZAMANLARDA BAŞINIZ SÜREKLİ UYUŞUK VE HAFİF BAŞ DÖNMELERİYLE HAYATIMIZI SÜRDÜRMEYE ÇALIŞICAZ HEPİMİZE GEÇMİŞ OLSUN İNŞALLAH EN KISA ZAMANDA ÇARESİ BULUNUR.

  Sağlık

  meraba arkadaslar hepimize gecmıs olsun bende dun ogrendım bu hastalıga yakalanmısım hayatım kabusa dondu boyle yasanmıyor nasıl basarıyorsun siz yok mu bı tedawısı …:((((((

  Sağlık

  bu hastalaığı tedaviedecek babayığıt yokmu bende 3 aydır devam ediyor bazen ayakta bişle duramıyoruz.ne olur ilaçlar bile fayda etmiyor nasıl kurtaracağiz bu allahın verdiği bize bu hastalil şifa olur bize inşallah bizden de beteri var buna şukur etmeliyiz.sabredeceğiz bu hastalıkla beraber yaşamaya devam edeceğiz hepimize geçmiş olsun allah şifa versin .dileklerimle

  Sağlık

  ben 46 yaşındayım maalesef bendede bu hastalık geçenyıl başladı tv izlerken bile mideme bulantı giriyo başım dönüyo yolda giderken yengeç gibi yan yan yürüyorum denge bozukluğu var ilaçlarımı kullandım bir süre ara vermiştim yine başladı rahatsızlığım tekrar doktora gittim ilaçlarıma başlamam lazımmış içiyorum fakat yine şikayetlerim var sanırım tamamen geçmiyomuş herkese geçmiş olsun…

  Sağlık

  ben 53 yaş 5 sene önce vertigo yakalandım işitme kaybından çıktı arada bir tekrarlıyor BETASERC İLAÇI bana iyi geliyor,herkese acil şifalar.

  Sağlık

  arkadaşlar vertigo sebepleri bence 1 kulak 2 boyun kireçlemesi 3 beyincik 4 tansiyon 5 depresyon 6 beyne oksijen az gitmesi sebepler vs 7 boyun kaslarının kasılması,tutulması tedaviler ilaçlar,egzersizlervs.

  Sağlık

  arkadaşlar vertigo hastaları her zaman yanınızda DRAMAMİNA hapı bulundurun,ani hareketler yasak boyun egzersizleri yapın denge egzersizleri yapın googleden egzersizleri bulursunuz vertigo yakalanınca oturun tutunun biryerlere kolonya ve limon sürün yüzünüze burnunuza vs geçmiş olsun herkese.

  Sağlık

  bir doktor bana aç karnına siyah üzüm ye dedi kanı sulandırıp kan daha iyi dolaşırmış, birde ortepedik yastık kullanın. kulaklık kullanmayın,yüksek sesten kaçının tmm.

  Sağlık

  arkadaşlar şu ilaçlar bana iyi geldi vazoserc,betaserc,nootrapıl,dramamine,b12,demir,ginko giluba,ortopedikyastık,ortopedik yatak,boyun egzersizi,oturma ve yatma egzersizi,kas gevşeticikolestrol düşürücü.

  Sağlık

  Hee birde baş ağrım depresyondanmış lustral iyi geldi.

  Sağlık

  gençler kulaklık kullanmayın kullanırsanızda kısık ses bilgisayarda 1 saat 15 dakika istirahat ders 1 saat istirahat 15 dakika.

  Sağlık

  hubeyb sağlıkçı imiş vertigoya çare bulmuş açıklarsa biz da faydalanırız.(yorumcunun adı hubeyb)

  Sağlık

  öncelikle herkeze geçmişolsun :D ben 23 yaşındayım 7 ay önce bir sabah uyandımm uyanmaz olaydım yataktan kalkamıyorumm bulantı kusma denge sıfırr gözlerimi sağa sola bile çeviremiyorumm acile gittik serum falann kulak kristalleri yerinden oynamışş 1 ay dinlendim evdee geçtii ilaçlar kullandım ama şu kesin başımdaki sersemlik hiç geçmedi(VERTİGOOOOO) araştırıyorum süreklii bu hastalığın çaresi yokmuşş sürekli ilaç kullanılması gerekiyomuşş çok berbatbir hastalıkk ileriye dönük düşünemiyorumm herşey Allahtann ve tedaviside Allahtan ama bu hastalık insanı ölüme sürüklerr

  Sağlık

  arkadaslar bende de ilk defa ablamın nısanıında oldu 2 sene önce cok kotu birsey ara ara tekrarlıyor basım dönuyor midem bulanıyor doktor tahlıl yaptı onlar da temiz cıktı ama anlamıyorum ALLAH hepimize yardım etsin

  Sağlık

  hubeyb madem buldunuz bu hastalığın çaresini kendinize neden saklıyorsunuz da bizimle paylaşmıyorsunuz.?????????????

  Sağlık

  kartalcığım tam 43 yaşındayım ve 24 yaşımdan beri bu hastalığı yaşıyorum çok şükür ölmedim 2 tane yavrum var onları doğurdum büyüttüm güzel birde evliliğim var kimse büyük konuşmasın çok daha kötü hastalıklar var. şimdi sen gençliğin heyecanıyla böyle düşünüyorsun ya her geçen gün elimizin ayağımız tutmadığı gözlerimizin görmediği,kulaklarımızın duymadığı ,ölüme yaklaştığımız bir hastalığa yakalansaydık .allah senive hepimizi beterinden korusun hepinize sonsuuuuuuz sevgiler.ben bu hastalığında çaresinin bulunacağı umudumu hiç kaybetmedim:))))))))))))))))))

  Sağlık

  bende 10 senedir çekiyorum bu hastalığı korkunç bişey bazen yavaşlıyor ama ani hareketlerde özellikle yere eğildiğim zaman çok fazla artıyor ayakta duramıyorum arada bulantılarımda oluyor uzun süre vasoserc kullandım bıraktıktan bi müddet sonra yeniden oluyor hiç bir çaresini bulamadım en son olarak bitkilere yöneldim zencefilin çok etkili olduğunu söyleyebilirim ama en az 8 ay devam etmek gerekiyor inanın şiddetini azaltıyor ve daha seyrek atak geçiriyorsunuz ama kesinlikle bırakmak yok zencefille birlikte her gün 1 tatlı kaşığıda dövülmüş çörekotu yerseniz daha çabuk sonuç elde edersiniz Allah herkese şifa versin..

  Sağlık

  evt arkadaslar bende bu hastalıga yakalandım malesef yaklaşık 2 aydır çok kotu tetıklıyor yatak kalkamaz oluyorum ve yere saga sola bakamıyorum ve buda benı okul haytımdan bile alı koyuyo ve ailemın zaman zaman okula gelıp benı aldıgı bıle oluyo ve doktorun verdıgı VESOSERC ilacı kullanıyorm ama hç bi faydası olmuyo gunde 2 defa kullandıgım halde şikayetlerım devam ediyo ve bunu n yanı sıra kan tahlıllerım bile yapıldı hepsi temiz çıktı ama şifa genede allahtan insalah bi çaresı bulunurda bizde kurtuluruz bu ander hastalıktan

  Sağlık

  yaklaşık 7-8 aydır benimde bu sorunum var iki hafta önce nörolojiye gittim dünyanın testini yaptı hiçbişey çıkmadı ama benim hala deli gibi devam eden baş dönmelerim var tıpkı arkadaşların yazdığı gibi kalabalık, kapalı mekanlar, yürümek ve hatta markete bile gitmek fobim oldu ki önceden eve girmeyen bir insandım şuan evden çıkamaz oldum nedir bu hastalığın adı tedavisi nedir? bana ve bu hastalığı çeken tüm arkadaşlara çok geçmiş olsun Allah yardımcımız olsun………

  Sağlık

  merhabalar.29 yaşındayım.2,5 yaşında bir oğlum var.ocak 2010 dan beri
  daha önce ismini bile duymadığım bu hasatalıkla uğraşıyorum.14 şubat sevgililer gününü eşimle hastanenin acil bölimünde yaklaşık 4 saat geçirdim.bir yandan ağlıyorum ölüyorum sandım.Allahtan ümit kesilmez ben hiç pes etmiyorum.besetel nootropil dramine ve b12 ilaçlarını kullanıyorum.5 ay oldu geçmedi.arada iyi olurum arada tekrarlıyo.ama geçecek daha gencim kötü düşünmüyorum.eşimi ve çocuğumu çok seviyorum.onlar için bu hastalıkla mücadele ediyorum.hayatımdaN ÇIKARIP ATICAM.canım sıkılınca dışarı atıyorum kendimi.rahatlıyorum.unutuyorum.oğlum herşeyim.kocamı çok seviyorum.ümitsiz değilim hiç olmadım.çağın hastalığı bu.herkeslerde var.ümitsiz olmayın GEÇECEK.Allaha dua edin.ne düşünürdeniz o olur.atın kafanızdan güzel şeyler düşünün.ömrümün sonuna kadar vertigoyu değil eşimi ve çocuğumu ve belkide ikinci doğacak çocuğumu düşünmek istiyorum vertigoyu değil.sevgilerle…..

  Sağlık

  slm homoöpati tedavisini denemenizde yarar var günümüzün tedavi yüntemleri yetersiz kalmakta.

  Sağlık

  merhaba arkadaslar2,5 adır aynı sorunlar bendedede var başım dönüyor gbi hissediyrum bacaklarım kasılıyor ve gözüm dalıyo karanlık foim oldu oturdugum yerden kalkamaz oldum bayılacak korkusuyla dr e gittim vestgo adında hap verdi ben profesyonel futbolcuyum top oynamaya korkuyorum arkadaslar aynı hastalık bjk li ibrahim akın da da vardı iyi bir psikolojik tedavi ve ilaç tedavisi ile gecmiş… tedavisi var bu hastalıgın.. iyi arastırın inanın bende bıktıım hiç bişi den zevk almıyorm…

  Sağlık

  slm arkadaşlar bende bu hastalıkla 2008 den beri mücadele ediyorum inananın çok berbat bişey hayatımı kabusa çevirdi işim gereği devamlı araba kullanıyorum tam trafiğin ortasında şiddetli baş dönmesi bulantı geliyor ve yolun kenarına kendimi zor atıyorum 25 dakika kendime gelemiyorum aşırı terlemede yapıyor hayatım alt üst oldu ilaç falan fayda etmiyor yokmu ya bunun bi çaresi herkeze geçmiş olsun allah bol şifa versin arkadaşlar

  Sağlık

  seda hanım sizin sorununuz muhtemelen düşük tansiyonla alakalı ve ciddi bir durum olduğunu sanmıyorum bahsettiğiniz durumlar düşük tansiyonla ortaya çıkar bence günlük tansiyon listenizi yapın sabah öğle akşam muhtemelen düşük tansiyon çıkacaktır.

  Sağlık

  arkadaşlar ben bu hastalığı yeni attlatmaktayım. bu hastalığa ilaç çare değil. beş seanslık hareket terapisi uygulanıyor. seans sonunda rahatsızlık geçiyor.ben tramvay şöförüyüm. en cok ben sıkıntısını çektim.tedavi olduğum yer konya kızılay hastanesi .doktorun ismi Kazım Çayır. halen rahatsız olan arkadaşlar oraya bir görünsün.İnsallah orada gerekli şifayı bulursunuz.internet yazışma adresim olmadıgı için sorusu olanlar yukarıdaki adrese yazabilirler.

  Sağlık

  Framiral Şirketi, denge bozuklukları konusunda uzmanlaşmış doktorların ve rehabilitasyon uzmanlarının eşliğinde çalışan teknisyen ve mühendis kadrosuyla 1991′ de kurulmuş bir şirkettir. Kuruluşunda bu yana denge bozukluğunun tanı ve tedavisinde kullanılan bir çok ürünü imal etmekte ve satmaktadır. Herdeks Tıbbi Ürünler Tic.Ltd.Şirketi Framiral Şirketi’ nin Türkiye distribütörüdür.

  Sağlık

  Herkeze merhabalar bende yaklasik 9 yil önce bu hastalikla tanistim.Berlin de gitmedigim kbb doktoru kalmadi diyebilirim ama bir faydasini göremedim üstelik ilk gelen büyük atak sonrasinda kulaklarim ciddi isitme kaybina ugradi su an her iki kulagimdada isitme cihazi kullanmaktayim malesef bununla yasamayi ögrenmek zorundayiz.Düzenli kullanilirsa Betahistin AL iyi geliyor.Ve genel olarak olmasi gerektigi gibi stressden ve olabildigince sigaradan uzak durmak sart.Herkeze sabirlar ve acil sifalar diliyorum.

  Sağlık

  slm arkadaşlar bende 3 yıl önce bu hastalıkla tanıştım.ilk atağım banyo yaptığım sırada oldu midemde bulanıyodu ama bu kadar ilerleğeceğini tahmin etmiyordum.o gece baş dönmesiyle uyandım aynı andada kusuyordum kendimi engelleyemiyordum hemen acile gittik serum falan taktılat kaç tane hemde ama devam etti bide dilim sürçüyordu kmonuşmada bozukluk yaşıyodum doktor hemen yatışımı verdi.tam olarak bir hafta hastanede yattım hergün kilolarca serum yedim adeta beni uykuyla iyileştirdiler sürekli uyuyordum.hafta sonunda eve çıktım ama tam olarak iyileşmemiştim ilaçlar fayda etmedi ama
  zamanla azaldı sanki ama hala üstümde kaldı ani hareketlerde ve fazla yorgunlukta tekrar ediyor hatta bugün yine acildeydim yeni bir atak geçirdim kaç tane serum yedim yine iyi gibiyim ama tamamen kaybolan bir hastalık değil bu doktorumun dediği bununla yaşamayı öğrenmem oldu.yapcak bişi yok yani stresten ve fazla yorgunluktamn uykusuzluktan kaçınmak birde kulak burun boğaz doktoruna muayene olmayı düşünüyorum.sanırım oldukça yaygın bir hastalık olmaya başladı bu herkese geçmiş olsun arkadaşlar

  Sağlık

  91 doğumluyum 2007 yılında evimizde badana yapılıyordu ortaya böyle çıktı aşırı baş dönmesi mide bulantısı baş ağrısı vardı şu an hala kurtulamadım ilaç değişikliği yapıldı fakat faydası olmadı doktorum üç sebep söyledi beyinde ur tümör gibi kitle,orta kulaktan kaynaklanan denge bozukluğu ve sinirsel bende hem orta kulaktan dolayı hem de sinirsel kaynaklıymış.ani hareketlerden,sinir,stresten uzak durmalıymışım.bu hastalık uykusuzluk yapıyor bende başımı yastığa koyamıyorum daha doğrusu hiç bir yer bulamıyorum başladığı zaman 3 saat durmaksızın devam ediyor ara ara kesiliyor ama bu bir haftadır sıklaştı.ilaçlar fayda etmemeye başladı.ne yapcağım bilmiyorum.

  Sağlık

  bende bugün tanistım bu hastalıkla uzun zamandır denge bozuklugu yasıyodum bas dönmesi dil sürcmesi halsizlik vs bu gün fenalasınca dr gittim ve vertigo tanısı kondu bu kadar caresiz oldugunu bilmiyodum okudukca yorumlarınızı daha kötü hissetmeye basladim allah yardımcımız olsun

  Sağlık

  vertigonun çağresi varsa mutlaka önersinler bitkisel bir şeylerde olabilir

  Sağlık

  Ben bu illet hastalığa 14 eylül akşamı yakalandım,hiç bir şikayetim yokken,çocuklara biraz kızdıydım o akşam 2 saat sonra birden bir zafiyet peşinden şittetli bir baş dönmesi,hemen çocuklara 112 yi çağırın ben çok kötüyüm dedim,beni sedyede acile götürdüler her şey dönüyor miğdem bulanıyordu,tahlil tomogrofi tahlil hiç bir şey çıkmadı,o gece bana yoğun serum ilaç tedavisi yaptılar,21 den 01 e kadar komada yattım sanki,kendime geldim iyi sandım sabah oldu kbb doktoru geldi vertigo olmuşsun dedi,iyimisin dedi iyiyim dedim eve gittim,akşam oldu yine kötüleştim,başka başka doktorlara gittim emar çektirdim beyinden, beyin elektrosu çektirdim tahlil falan hiç bir şey çıkmadı,herşey temiz duymamda sorun yok biraz kulak çınlaması başladı,terapi almaya başladım dün itibari ile baş hareketleri yaptırdılar yine geçmedi,16 gün dür hiç iyileşme olmadı sadece ilaçlar biraz haifletiyor,terapiye devam edeceğim pek faydası olacak değilya,zaten yukarıda yazılanları okudukça moralim bozuldu,kullandığım ilaçlar sizin kullandıklarınızın aynisi,ne yapacağım bilemiyorum,3 dalda lisanslı sporcuydum 56 yaşındayım bu hastalığa yakalanmadan önce hala dinçtim alkol sigara kullanmam,seyahati seven birisiydim,şimdi kendi halime yanar oldum inşallah hepimiz düzeliriz dileklerimle yapacak bir şey yok,umut dolu bir şey yazmak isteyen varsa yazsın bu sayfaya saygılar.

  Sağlık

  merhaba arkadaşlar..aynı rahatsızlığı bende çekiyorum..neredeyse çocukluğumdan bu yana..benim dengem özellikle döndüğümde bozulurdu..günlerce yerimden kalkamazdım..bu rahatsızlığı sinir düzeyide çok etkiliyor.veya tetikliyor..ben neredeyse herşeyi denedim..ama tek çaresi var denemenizi tavsiye ederim ..SPOR..söylenenlerin aksine bu rahatsızlıkta hareket kabiliyetini artırmak ve üzerine gitmek gerekıyor..ben spora gıttığim ilk bır ay poşet elimde spor yaptım…eve dönemediğim günler oldu..ama artık araba da kitap okuyaccak düzeye geldim.. spor beyne giden kan dolaşımını dahi etkiliyor..vücutta denge sistemi tamamen oturuyor..yaşadığımız o denge bozukluğunun yerine sankı vücut dengesini buluyor..şiddetle sporu tavsiye edıyorum..acil şifalar herkese…selamlar..

  Sağlık

  slm.bu nasıl bi hastalıktır kafamı oynatanıyorum norolojiye gittim bişey yok dedi orata kulaktandır dedi kbb gittim kulakta bişey yok dedi hiç bi tahlil bile yapmadan sebebini soruyorum nedir diye bir sürü sebebi var diyo dalga gecer gibi bir hafta oldu hala geçmedi ilaçlar hiç bi işe yaramıyo her yer dönüyü sanki midem çok bulanıyo.vertigo deyip geçiyo doktorlar.arkadaşlar bi çaresini biliyosanız banada söyleyin.

  Sağlık

  Bu hastalıkla ilgili tedavi merkezi olarak akdeniz üniversitesini tarif ediyorlar, ne bileyim 32 gün oldu hala %50 iyileşemedim bir umut gitmeyi düşünüyorum.

  Sağlık

  Bende nörolojiye gittim vertigo diyolar sebebi ne diyorum Sinir sistemiyle ilgili diyorlar,Boynumu hareket ettiremiyorum bende gözümün önünde hep bir kararma miğde bulantısı bıktım artık.İnsanın yüzüne bakıp ilaç yazıyolar bu nasıl sistemdir anlamadım gitti

  Sağlık

  valla arkadaşım aynı sorun bendede var çeken anlar yani ALLAH yardımcımız olsun çok zor bi hastalık bende 6 senedir var ama çaresi bence stresten ve yorgunluktan uzak durmak.oda bende yok gerçi geniş olcaz anlıcan dünya yansa umur etmicez başka yolu yok bizle gitcek bu hastalık geçmiş olsun.

  Sağlık

  ya böyle olan hastalara qenellikle diolarki pskolojisi bozuk bunu dymktn çok sıkıldm :(

  Sağlık

  bundan kurtulmanın caresi kbb gidin menevra hareketlerini yaptırtın ve bunları ögrenin oldugunda kendiniz evde tekrarlayın ilaç almadan düzeldginizi kendiniz goreceksiniz saygılarımla

  Sağlık

  20 nisan 2010 da yakalndım bu hastalıga.tansiyon yukselmesi ve bas donmesi basınç ile basladı.ilk 3 ay cok sidetliydi.yavas yavas geciyo.ama cok yavas sabırlı olmak gerekiyor.2 tane beyin cerahına gittim mr cektirmek istedim gerek gormediler.4 tane kulak doktoruna gittim.iç kulaktan dedileer yani vertigo imiş .4 tana dahiliye ye gittim bizimle bir ilgisi yok dediler.3 tane beyin ve sinir hastalıkları uzmanına gittim.en sonunda metin kucuk isminde bir dr.panikatak dedi.vasoserc ve lustrel kullanıyorum.ilk etepta cok korktum.hasttalık beraberinde panikatagı getırdi.bir ara beynimde tumor var diye dusundum ama bişeyin oldugu yok.bu hastalıgın en kotü yani cok K0RKUTUYOR…arkadaslar hiç korkmayın gercekten geçiyor ama cok yavas.allah herkeze sabır ve şifa versin .gercekten cok zor bir hastalık………

  Sağlık

  2 Yıl önce geçirdim aynı baş dönmesini,bitti sanmıştım şuan yine başladı.beyin emarı çektirdim kbb ye nöroloji ye gittim hiçbirşeyin yok dediler …eve geldim kustum, yine dönmeye başladım.serumu yiyince düzeliyorum,ama neden olduğu belli değil…sinirlenmiyecekmişim relax yaşayacakmışım ticaretle uğraşıyorum nasıl sakin olabilirim…saçmalık yani…bu dönmeler mide bulantısıyla ve ani terlemeyle geliyor boynumu hareket ettiremiyorum…ali arkadaşım kbb de bazı hareketler yapıldığını söylemiş,ben gittim ama öyle birşey yapılmadı durmadan tahlil istiyorlar en az 5 dr a gittim ….yok sonuç yok …hap içmekten hapkolik oldum valla…

  Sağlık

  slm.arkadaşlrbende bu hastalığa yeni yakalandım.2 ay öncesi baş dönmesiyle uyandım.yaklaşık 2 saat kadar baş dönmesi yaşadım.aradan geçen zaman içerisinde başdönmesi yaşamadım.taki dün sabaha kadar.doktora gttiğimde bana vertigo teşhisi kondu.baş dönmesiyle beraber soğuk terleme yaşadım.sonrasında baş dönmem geçmedi.şimdi verilen ilaçlarla ayaktayım.yazılan yorumları okudum ve çok korktum.gerçekten uzun süren bi rahatsızlık mı bu hastalık?nörolojiye çıkmayı düşünüyorum..herkeze geçmiş olsun.

  Sağlık

  5 sene önce ani baş dönmesiyle geldi.. şimdi ağırlaşmış durumda.. dönem dönem (genelde stres üzüntü yaşadığım zaman) baş gösteriyor ve akabindeki bi kaç gün denge kaybı yaşıyorum.. baş dönmesi uykumdan uyandırıyor ve mide bulantısı yaşıyorum.. son yaşadığımda vücut kasılmalarım da oldu.. çok fena bişey bu.. bende doktora gittiğimde panik atak teşhisi koydu ve ilaç verdi fakat ben duum kabullenemediğim için ilaç kullanmayı reddettim.. fakat bu şey insanın yaşam kalitesini bozuyor , sanırım mecburen ilaçlara sarılıcam.. yorumları okudum ve yalnız olmadığımı bilmek içimi rahatlattı fakat yine de gönül ister ki kimse yaşamasın..

  Sağlık

  s a arkadaşlar benim iki ay önce başım döndü midem bulandı ayağa kalkamıyorum iki saat sonra geçti tansiyonumu ölçtüm normal çıktı kbb gittim işitme testi verdi tabi randevu tarihine daha var, tmmm ya geçer dedim ama üç gün önce gene aynı sabah kalkmamla yere oturdum çok feci bişey allahım başım midem kusma çok korkutucu iki saat sonra dönmem durdu aile hemimine gittim hemen vertigo dedi ilaç verdi bi filim çektir dedi şu an iyiyim de ama dışarya çıkarmda her an başım döner diye korkuyorum herkeze bide bu hastalık halsizlik yaparmı bilginiz vardır geçmiş olsun.

  Sağlık

  merhaba….. benim babam hiç neden yokken vertigo hastası oldu çok korkuyorum bir şey olacak diye…. 58 yaşin da kendisi yataktan kalkamıyor… benim ne yapmam gerekiyor bu konuda HERKESE ACİL ŞİFALAR DİLİYORM

  Sağlık

  slm arkadaşlar alın bendende o kadar. kbb nin manevra hareketleri sayesinde iyileşiyorum tekrar olacak diye ödüm kopuyor.

  Sağlık

  yaklaşık 2 ay önce 2 gün üstüste baş dönmem oldu adımlarımı boşa attığımı hissetmeye başladım.ayrıca kusma ve etrafımdaki herşeyi çift görmeye başladım.çok korktum.nörolojiye gittim dengemi kuramamaya baaşlamıştım adımlarımı kontrol edemiyordum yürüyemiyordum doktorum vertigo teşhisini koydu.hemen hastaneye yatırdı ve 1 hafta tedavi etti daha sonra kbb uzmanına başvurdum hızla sağ tarafa yatırıp kafamı sıkıca tuttu daha sonra aynı hareketi sol tarafa uyguladı.o hareketlerden sonra biraz daha iyi hissettim kendimi fakat yalnız dışarı çıkmaya korkuyorum halen sağ tarafımda denge problemi yaşıyorum.tam anlamıyla geçmiyor yinede.

  Sağlık

  arakadaşlar bende bugün öğrendim aynı belirtiler ne yapalım allah dermansız hastalık vermisin

  Sağlık

  s a 15 sene önce bende aynı sorunu yaşadım çok doktorlar gezdim ama çaresi yok bunla yaşayacaksın dediler ve bunla yaşamaya devam ediyorum allahtan şifa diliyorum vertigo hastalarına tavsiyem bir odyolojiye gitmenizi öneririm ben buldum birtane dr odyoloji uzmanı gittim başın dönünce gel dedi ama 3 senedir olmadı gidmedim sizlerede tavsiye ederim. ank.atatürk has.geçmiş olsun

  Sağlık

  arkadaşlar bende 6 yıl önce kulak çınlamasıyla başladı. bir kaç yıl önce arttı. Çınlamaya alıştım ancak son bir haftadan bu yana dengesizlik sınırını geçtim. Ataklar halinde geliştiğini söylüyorlar. Bugün itibarı ile dengesizlik oldukça azalmıştı. Stress, aşırı zihinsel performans, asabiyet en etkili faktör bende gelişen rahatsızlıkta. Allah şifa versin cümlemize.

  Sağlık

  10.12.2010 Cuma(yani dün)sabah 10:00 civarında sağ kulağımın içinde kuru yapraklar birbirine sürtünce çıkan ses gibi çok yüksek bir gürültü geldi.İki saat sonra düz yürümek istiyorum ama sağ,sağ yürüyorum.Düz yürümek istiyorum sol,sol yürüyorum çok korktum.Ankara Medicana hast.acil servise gittim biraz tansiyon yüksek çıkyı.Muayne eden doktor acil serviste konacak bir tanı değil ama %99 vertigo dedi.Pazartesi daha derin bir tetkik için tekrar aynı hastaneye gideceğim.Yorumlar biraz rahatlattı teşekkürler.dramamine diye bir ilaç verdi acil doktoru pazartesiye kadar kullanacağım.Bu ilaçta ciddi uyku veriyor.Herkese şifalar diliyorum.Allah dermansız dert vermesin.Hepimize geçmişler olsun.

  Sağlık

  1 sene önce olmuştu bende yine aynı aylarda bu sene tekrarladı geçen sene 2 haftada zor toparladım kendimi doktora gittim kbb aynı şeyleri söledi sters den oluyomş geçmezse bi psiyatrise görünmeme söledi ama gerçekten bu hastalık çok kötü bişey yürürken sarhoş gibiyim mide bulntısıda vardı ama geçti biraz bi an önce iiileşmk istiyrm herkese geçmiş olsn sabır gerekli gerçektn alllah yardımcımz olsn

  Sağlık

  merhaba arkadaşlar bende 3 yıl önce istanbulda iken ramazan ayında sahur yaptıktan sonra birden yataga uzanınca başladı her şey dönüyordu midem bulanıyotdu saatlerde kustum o an ölmek istiyorsunuz sonra üsküdar aciline gittik saatlerce acilde kaldık emar tahlil vs doktor vertiğo dedi ilk o zaman duydum o kelimeyi ilaçlar verdi …araç tutması asiri yorgunluk,sinir ve bazen de gribe bağlı bir virüs bunu yapabiliyormuş yada iç kulağa bağlı denge sorunu imiş…ama ben 2 ayrı doktora daha gittim fizik tedavi doktorunun bana yapmış oldugu bir kaç hareket baya iyi geldi sizede öneriririm.3 hafta yaptı baya azaldı 4 yıldır var ilaçları 3 defa aralıklat galinde kullandım 3 atak geçirdim ilki kadar ağır değillerdi..yediğiniz içtiğiniz her şeye dikkat etmelisiniz özellikle uykusuz kalmayın.şuan iyiyim kulak çinlamam kaLDI ODA ARADA YOGUN OLUYOR BAZEN KESİLİYOR BAZENDE AZALIYOR…HERŞEYE RAGMEN GÜÇLÜ OLURSAK DAHA AZ BİZİ ALT EDER HASTALIK …KIZ KRDEŞİMDE ŞUAN AYNI SORUNLARI YAŞIYOR SANIRIM ÇAĞIN HASTALIGI BU KİME SORUYORSAM BİZDE GEÇİRDİK DİYORLAR…YARDIMCI OLMAK İSTERİM SORU SORMAK İSTEYEN OLURSA…DUA İLE

  Sağlık

  slm.ben bügün sabah iyiydim saat 3gibi bi anda yüzüm kızardı elim ayağım tutmaz oldu hafif başım döndü titredim ama çok hafif sağlık ocağğında kan testinden sonra vertigo dediler nerden anladılar kan tahlilinde belli oluyormu bide betaserctablet 24 gr verdiler acaba sizde aynı ilacı kullanıyormusunuz çok endişeliyim sorularımı cevaplayın lütfen…

  Sağlık

  sevgili arkadaşlar bende vertigo kaç yıldır var hatırlamıyorum.ama korkunç birşey geçenyıl 2gün hastanede yattım.pazar günü mide bulantısı baş dönmesi ve kusma tekrar başladı sizde oluyormu bilmiyorum ama bende kokulara karşı hassasiyet oluyor herşey kokuyor ve midemi bulandırıyor.akşama kadar başımı kaldırmadan yattım.gece zkü hastanesi tıp fakültesine gittim arabaya nasıl bindim birde bana sorun .beyin mr çekildi tahliller yapıldı ben vertigo krizi geçiriyorum dedim ama ,serum taktılar eve geldim kusmalar devam etti. salı günü yine kötü oldum .bu sefer zonguldak devlet hastanesine gitttim.doktor hemen yatırdı.3gün hastanede yattım .dün çıktım.şimdi daha iyiyim ilaçlarımı değiştirdi hareketler verdi.onları yapıyorum .bazı yiyecekler yasak hatta çok sevdiğim çay bile.doktoruma sonsuz teşekkürler.bu arada süperdi.opr dr hakan ağaoğlu söylemeden geçemedim. herkese geçmiş olsun.

  Sağlık

  merhaba, bende de vertigo var.yaklaşık 1,5 sene bu hastalığın ne olduğunu bulamadılar ne dahiliye kaldı nede k.b.b. inanın 5 kere k.b.b.ye gittim anlamadılar.ülkemizde hekimler biraz bilgisiz yada önemsiz neyse en sonunda bir k.b.b. dr.u anladı sağolsun.biraz geç kaldım tedavide ama 6 aydır tedavi görüyorum ve ancak 5 kere falan dışarı yalnız çıktım mesafe kısa olmakla beraber bunda bile mutlu olabiliyorum.çok kötü günler geçirdim ama biraz iyiyim birazcık 2 çocuğum var anlarsınız durumumu evdeki halimi.sadece bendemi bilmiyorum ama baş ağrılarım çok oluyor ve boynumda bir leke vardı ilk başta bu hastalığa yormadım hamileydim o zamanlar hamilelikten diye düşündüm bu leke doğumdan 1-2 sene sonra biraz daha yayıldı tam çenemin hizasında boynumda tedavi görmeye başladıktan sonra baktık 1-2 ay sonra leke azalmaya başladı acaba vertigo boyunda filan leke yapar mı? bu arada bayılmalarımda oldu çok ama çok şükür ağustosun sonu gibiydi en son baygınlık geçirmem, evde yalnız bile kalamıyordum her an bayılırım diye.birde diş ağrısı vertigo hastalarında önemli mi çünkü dişim ağrıdığında baş sersemliğim ve halsizliğim artıyor?

  Sağlık

  slm arkadaşlar bende 2aydır baş donmesi migde bulantısı soguk terleme var acilden doktora gittim bana bir ilaç verdi bunu kullan dedi iki ay içinde 3 kere oldu üçüncüde doktorum bana araştırmaya gitmemi söyledi bende kbb beyin emarı araştırmalara girdm hiç birşeyim yok dediler bütün tesler temiz çıktı burda paylaştıklarınızı okudum benim hastalığımla aynı acaba bendemi aynı hastalıga yakalandım herkese geçmiş olsun…

  Sağlık

  merhaba ben burcu benim sevgilimde var bu hastalık ama doktor ona beyinninde çatlak var demiş arkadaşlarda öyle bi problem sçylemediler acaba sevgilimin problemi nedir çok merak ediyorum

  Sağlık

  bende bu illet tam iki yıl önce başladı. baş dönmesi, kusma, soğuk ter ile. benim etrafım dönmüyor ama sanki beynim içeride dönüyor ve basınçla gözlerimden çıkacakmış gibi oluyor. gözüm kararıyor. baktığım yer bana doğru gelip gidiyor. hep yatmak istiyorum ve yan bile yatamıyorum. doktor doktor gezdim. KBB-beyin cerrahi-nöroloji-göz. konulan teşhisler: migren, mennier, vertigo, boyun fıtığı, stress. vallahi artık delireceğim. eşim ve kızım da çok üzülüyorlar. bir gün iyiysem öbür gün çok kötüyüm. o an kafamı kesseler vallahi aman demem. hepimize sağlıklı günler dilerim.

  Sağlık

  slm arkadaslar 4, gün önce aksam yemeğini yedikten sonra 11,00 yatmak için uzandığım enada birden basım döndü yönümü cevirdim yine de dönüyodu soluğu acilde aldım şikaeytimi anlattım iğne ardın dan serum 03,00 gibi eve geldim uzandım yine basım dönüyodu ertesi gün noroloji uzmanına görün düm bazı tetkik lerden sonra vertigo olduğumu söyledi ilaç kullanıyorum yatamıyorum oturarak yatıyorum şöforlük yapıyorum ALLAH ım herkesin şifasını versin herseyin bası sağlık

  Sağlık

  3 sene önce bu hastlığa yakalandım.bazen iyi oluyorum ama genellikle huzursuzluk oluyor.tedavisi yokmu bu hastalığın.

  Sağlık

  ewt bnde bu hastalığımın yeni farkına vardım daha önceleri hiç önemsemedim tansiyon düşüklüğü dedim geçtim ama en sonnda ciddi bir şekilde rahatszlanımca vertigo ve boyun düzleşmesi çıktı . İlk veilen habım 8mg sonra 16mg ve 24mg çıktı. Artık tek bi stres yada fazla zorlama günlük işlerde bile atak gösteriyor ve 3 gün iyisem 5 gün boyuun kol baş agrısı,uykusuzluk çekiyorum.Azalma imkanı olsa çok iyi olur.

  Sağlık

  bende yaklaşık bir sene önce böyle birbaş dönmesiyle başladı sürekli başım aralıklar halindedönüyor moralimi bozuluyor üç dört dr,ra gittim ilaç kullandım ama geçmedi şuan yazarkende bu rahatsızlığım devam ediyor ne yapalım allah,dan geldi tedavi olupda iyi olan varsa mutlaka yazsın allah cümlemizin şifasını versin

  Sağlık

  Slm arkadaşlar.. bu sorunu bende yaşadım bi kaç doktora gidip sonuç alamadıysanız yani bişeyiniz yok dedilerse büyük ihtimalle psikolojiktir benim tavsiyem psikiyatri ye gidin çünkü hastalık öncelikle stresle başlıyor daha sonrada korku panikle dahada çok stres yapıyosunuz ve bir kısır dögü başlıyo. psikolojik yardım alıp moralinizi yüksek tutarsanız rahatlıyosunuz herkese acil şifalar…

  Sağlık

  slm arkadaşlar..Bende bu baş dönmelerini aylardır yaşıyordum sizler gibi gitmediğim doktor kalmadı ama hiç bi ilaçta çözüm olmadı..kızkardeşim de yıllar evvel bu baş dönmelerini yaşamıştı..o da doktor doktor gezip şifa aramıştı..kardeşimle baş dönmelerimizin sebebinin aynı olduğuna hiç ihtimal vermemiştim..kardeşim en son gitiği kbb uzmanı bir başka bi bölüme yönlendirmiş onu tam olarak hatırlamıyor.Ordaki uzman kendisine anlatabilmek için şu ifadeyi kullanmış’kulak içinde bi denge var örneğin gece uyuduğunda çalan bi telefon sesiyle yataktan aniden fırlayıp uyanmak bile kulak içindeki kulaktaşçıklarını oynamasına sebebiyet verir’ve baş(kafa)egzersizi göstermiş ve bunu 3 hafta günaşırı yapmasını söylemişti…bende en son çare belki aynı rahatsızlıktır diye denedim ve çok şükür çok çoook rahatladım…hastane ortamında kızkardeşime doktorun yaptırdığı egzersizi anlatabildiğim kadar anlatayım… öncelikle sedyeye uzanılıyo baş boşlukta kalcak şekilde yalnız burda başı birinin tutuyor olması gerekiyo hasta başını tüm ağırlığını tutan kişiye bırakacak .tutan kişide sabit oynatmadan tutacak…baş boşta kalarak sol tarafa yatılıyor sol kol yanda kalcak şekilde sağ kolda aşağı sarkacak şekilde duruş şekli ayralanır ayak parmak uçları karşıyı dimdik karşıyı gösterecek bundan sonra karşıda bi nokta belirleyip o noktaya doğru hareketsiz sabit 5 dakika bakılacak ..bu hareket hem sağ hem sola aynı şekilde tekrarlanır…baş dönmesi sırt üstü uzandığınzda duruyosa tarif ettğim hareketi bu şekilde sırt üstü uzanarak yapın..ELİMDE GELDİĞİNCE ANLATMAYA ÇAILŞTIM..sadec 3 hafta sonra hiç bişeyiniz kalmayacak Allahın izniyle

  Sağlık

  banada vertigo teşhisi koyuldu.3 ay içinde 2 defa acillik oldum.allaha şükür şuan iiyim.çünkü serecem diye bir yatak var masaj yatagı 1 aydır devamlı oraya gidiyorum.allah herkese şifa versin.

  Sağlık

  arkadaşlar ben bu illetle 2 ay önce tanıştım allah düşmanıma vermesin çok kötü hastalık heeeee tabi biz bunu atlatırız deyip hayata devam etmemizlazım bende vasoserkBID isimli hapı kullanıyorum hiç faydasını görmedim arkadaşlar kbb doktoru bana sigara ve kafeinli içecekleri kullanmamamı söyledi bende sigarayı bıraktım biraz iyiyim herkeze canabu allahtan acil şifalar diliyorum NOT vertigonun çaresini bulan varsa allah rızası için buradan paylaşssın.

  Sağlık

  Ben bu illete 7 ay önce yakalandıydım ve halada geçmedi ilaçları kaldırıp attım,bu forumada iki kere yazdıydım,önce baş dönmesi ile başladı şimdi başım dönmüyor sadece ayakta dengemi bulamıyorum,benimki dizziness gurubu iki türlü bu,şifa arıyorum hala,dizziness gurubu geç geçermiş bunuda buradan belirteyim.

  Sağlık

  allal belasını versin beyav o vertigönun nedir bu yav anlamadım gitti sürekli baş dönmesi halsizlik hayatım alt üst oldu

  Sağlık

  slm arkadaşlar bende bu hastalıkla ani bir baş dönmesiyle 2007 senensinde karşılaştım ne kbb nede gitmediğim psikiyatri kaldı gerçekten çok kötü bir durum vasoserc 24 mg kullanmamı söylediler ve bunu ömür boyu çekecekmişim her gittiğim doktorun söylediği şey bu ancak gazi tıp hastanesinde prof dr yıldırım beyazıt kbb uzmanı hastalığın çok ilerlediği takdirde çok zor olan cerrahi müdahale ile denge sinirinin alınabildiğini söyledi size tavsiyem bi gidip danışmanızdır Allah herkeze şifa versin

  Sağlık

  bende 5 ay önce baş dönmesiyle basladı bu hastalık
  gitmadıgım doktor kalmadı hiç fayda görmedim ilacıda bıraktım neyapacagım sasırdım arkadaslar care bulan yazsın allah askına sizlerede allah şifa versin

  Sağlık

  yeni başladı bende bu illet kahrediyo baş dönmesi başka bir şey yok sanki sarhoşum diğer arkadaşlarla aynı hapları verdiler korkuyom geçmeyecek diye allah kimseye vermesin bu hastalığı

  Sağlık

  Mrb vertigo hastaları annem 5 6 ay kadar bu hastalığı çekti sürekli acilde geçirioduk haftanın 3 4 gününü bi çözüm bulamamışlardı ve forever living ile tanıştım anneme oranın ürünlerini uyguladık cerrah paşa doktorunun yani okan yılların çalışması ile gerçekleşen ürünleri kullandı 1 ayda hiçbirşey kalmadı tansiyon probleminide yendi ilgilenen olursa bana ulaşın yönlendirme yapabilirim gerçekten çok kötü bir hastalık basit gelebilio ilk başta ama çok kötü allah düşmanıma vermesin böyle bir hastalığı şimdiden geçmiş olsun.

  Sağlık

  2009 yılında tanıştım bu hastalıkla bir bankada çalışmaktayım .15 gündür işe gidemiyorum ama herkes benden iş bekliyor çocuklar evde aş beklıyor napıcam bilmiyorum.
  tek yaptıgım enerji bilekliği ile dengemi sağlamak
  yatıştırıcı pasiflore ilaç kullanmak ve anason içmek tabi birda betesec bakalım daha ne kadar sürecek bu durum …
  Herkese acil şifalar.

  Sağlık

  arkadaşlar 6 ay öncesine kadar her gece spora giden biriydim taki bir sabah evden cıkıp sinirli bir şekilde yürüyene kadar 200 metre sonra ayagımı sanki boşluga atıyo gibiydim panik yaptım tansiyonum 18 lere cıktı acile ambulansla kaldırıldım ondan sonra bu serüven başladı artık yürüyemez oldum mr larda bişe cıkmadı kulak burun bogazda bişe cıkmadı b12 eskik dediler ama bunun bence bir tek tedavisi var oda moral …bu hastalıgın sebebi beyinde başlıyo vucudumuzu dinlemek yine olacak korkusu beyini okadar meeşgül ediyorki istem dışı oluyo zati ilaclar hikaye herşey bizde bitiyo spor yapın kafayı deşarz edin mutluluk veren şeyler yapın unutun herşeyi..

  Sağlık

  bende 6ay önce başladı bi sabah ayağa kalkmamla yatağa düşmemle başladı.bu ay yine tekraraladı okadar ilerledi ki 2.adım da baska bir yönde savruluyordum. gözü kapalı adım atmaya cesaret edemiyormusunuz. hersey bir yana ben bu uykudaki bulantıar ve kusmalarıma kusarak uyanmalarıma çare istiyorum varsın dönsün başım ama bulantım kusmam olmasın istiyorum. hamileyim ve kusarak uyandığımda ancak serumla kendime geliyorum. uykuda kusmama bir çare

  Sağlık

  bende de orta okuldan beri var bu denge bozukluğu hastaliği ve birdeiçkulağimda sorunvar çınlama yani ondan olabilir aslında çk bakılmadım doktorlara birkaçdefa bakıldım mr çekildim bişe çıkmadı insanın hayatını büyük ölcüde rahatsız edebilen bir hastalık türü yene bakkılıcam doktorlara insallah çözülür.ama sunu unutmayın dengenizi sağlamak sizin elinizde morel ve kendinizi başka seylere yoneltin hastaliği unutmaya çalişin.askere gitmeyi düşnüyorum ve nasıl askerlik yapicam diye düşünmeye başladım herkese acil şifalar dilerim..

  Sağlık

  Herkeze acil şifalar iyi bir psikiyatrı uzmanınada görünün mutlaka bendede vardı baş dönmesi anksiyatif bozukluğu teşhisi kondu 6 aylık ilaç tedavisinden sonra düzeldim çok şükür.

  Sağlık

  Merhabalar arkadaşlar, öncelikli olarak herbirinize ayrı ayrı geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Rabbim hepimize acil şifalar versin.
  Ben,yaklaşık 2 ay önce, öne eğilip kalktığımda hafif bir baş dönmesi ve bunu takip eden hızlı kalp atışları ve terleme ile başladı. Daha sonra dışarı çıktım, yolda sanki bacaklarımdan birşey beni tutuyor ve adım atmamı engelliyor gibiydi,etraf dönüyordu.Daha sonra 1-2 gün bu baş dönmeleri ve etrafı hafif bulanık görme devam etti.Acildeki doktorlar dramimne ve nootropil adlı ilacı betaserc 8mg verdiler.Serum taktılar. Ancak bu durum devam etti.Çok korkuyordum. Ara ara acile gidiyordum. Daha sonra birçok nöroloji- kalp-beyin uzmanına gittim EEG- MR-Tomografi-boyun-Kan Testleri-İşitme Testleri-Orta kulağı uyarıcı tazyikli sıcak ve soğuk su testleri yapıldı. Bunlarda herhangibir problem yoktu. Ankara-Muğla derken birçok doktora gittim.Kimisi vertigo diyor, kimisi vertigo değil dedi.Anksiyete bozukluğu olabileceğini stres kaynaklı bir rahatsızlık olduğunu ifade ettiler. İş tempom yorucu,stresli ve bazen derslerde sıkılıyordum. Bunları göz ardı ederek, işime devam ettim ama farkettiğim raporlar bitince tekrar işe koyuldugumda zihin yorgunlugu, kitap okurken başlayan sallantılar , ve son olarakda boyundan başlayan denge problemi gerçekleşti. Hatta ara ara yogun halsizlikler yaşadım.İlaçların yan etkileri olarak düşünüyorum. 4 gün hastanede yattım ve buna bağlı olarak vasoserc ve nootropil adlı ilaca devam etmem söylendi. Bilemiyorum ama değişiklik göremedim. Tabiki bu demek değil ki bu ilaçlar etkisiz diyemem.İşin aslı uzmanla konusarak, hangi ilacın ne etki yaptıgını tespit ederek bunu belirtmeniz.Dengeli Beslenme ve kolestrol artırıcı yiyeceklerden uzak durmanızı ve yeşil sebze ve meyvelerden almanızı öneriyorum. Yer yer azalmalar olsa da inanarak bu hastalığı ALLAH’ın izniyle atlatabileceğimize inanmaktayım. Baş dönmesi hareketlerinden, spora bazı şifalı bitkilere kadar birçok öneride bulunulmuş. Bu önerileri uzmanlara danışarak, yapmamız bize yardımcı olabilir. Tüm bunların dışında bize öneride bulunmak ve ciddi fayda görmüş arkadaşların buraya mutlaka bu detayları yazarak bizlerle paylaşmasını istirham ediyorum.(……………………)Hepinize sevgi ve selamlarımı sunuyor, İNSALLAH kısa sürede sağlıklı günlerinize dönmenizi diliyorum. Hoscakalın..

  Sağlık

  eşim onbeş gündür çok hasta vertigo dendi.nrolojımi yoksa kbb mi hangsne gtmek lazm.bayılma ile başlamış.baş dönmesi var ayakta duramyo.şimdden teşkkurler.herkese acil şifalar.

  Sağlık

  ben bu hastalıkla 2004 den berım mucadele edıyorum vasocergle basladım su an betaserc kullanıyorum ama ırenc bı durum ya nerde yakalayacagı bellı olmuyo sankı gemıde yasıyorum hep sallantı anlatamam Allah daha beterını vermesın ıyılesıp duzelen varsa cıddı sekılde sonucu yazsın yardımcı olun

  Sağlık

  KESİN TEDAVİ KESİN TEDAVİ KESİN TEDAVİ.. vertigo hastalığının kesin tedavisi memorial hastanesi doktor burak erdamar ın sadece 2 dakika içinde yapacağı boyun egzersizi ile omur boyu kurtulun. biz 2 sene once sayın burak hocaya bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine gittik allah arkadaşımdanda burak hocadan da razı olsun şimdi hiçbir sıkıntımız yok kesin tedavidir. boşa para zaman umut harcamayın sonra sizde benim gibi siteleri dolaşıp insanlara yardımcı olun not mail adresimi yayınlayabilirsiniz

  Sağlık

  bende ıkı hafta önce basladı.bas donmesı cok fazla rahatsız etmıyo ama bu sersemlik hissi beni öldürüyo. kafm hiç dinç olmuyo. çevreyı tam algılayamıyorum.bu sersemlik hissini yasayan var mı

  Sağlık

  Bende bu hastalığı geçireli 1 sene oldu. İnanılmaz bir baş dönmesi ile başladı(etraf dönüyordu).
  vertigo teşhisi konuldu, sefalfort diye ilaç verdiler, pek faydasını görmedim. 1 ay boyunca çift
  gördüm her yeri ve dengem çok kötüydü.Hala bazı hareketlerde baş dönmesi yapıyor.
  Kulak içi ile ilgili vertigo için tavsiyem şudur;
  Tamamen 11 yaşındaki oğlumu eğlendirmek için gitmiştim yararı olacağını bilmiyordum.Kuşadasın da
  havuz eğlence parkları var onlara (adaland – acuafantazy gibi) gitmeniz, (tabi oradaki hangi oyuncağın
  yararı olduğunu bilmiyorum hepsine bindim)Ben inanılmaz faydasınıgördüm ne baş dönmesi kaldı nede denge
  kaybı.Yalnız bu rahatlama 1 hafta sürdü tekrar sersemlemeler başladı.kış başladı için 2.3. seanslara
  gidemedim.Denemekte yarar var lütfen sonuçlarını forumlara yazarsanız memnun olurum.
  Saygılarımla

  Sağlık

  2010 Kasım ayında mide bulantısı ile doktora gittim. Tetkikler sonucu Vertigo hipoplasy teşhisi kondu. yani doğuştan damarlardan birinin dar olduğu söylenildi. Coraspin verildi. daha sonra ise yüksek tansiyon için delix5 mg verildi. mide ve bağırsaklarda gaz oluyor bu da dengemi bozuyor. kafakamda yanma ve sızlamalar oluyordu. Son aylarda bu sızlamalar daha olmuyor. ama gaz problemi devam ediyor. aynı zamanda bazen gözlerimi zor açıyorum. aynı dertlerden muztarip varsa paylaşalım. Allah bşifalar versin hepimize.

  Sağlık

  Arkadaşlar hacamatı mutlaka araştırın diyorum.Çözüm olacağına inanıyorum ben. Eğer fayda görürseniz buraya yazın lütfen

  pusat...

  15 gün önce sabah kalktığımda…. tavan dönüüyordu… sonra bulantı şiddetli idi ve acile gittim…serum felan taktılar… nöroloji kliniğine gönderdiler 10 gün yattıktan sonra… 2 gün önce çıktım lakin değişen hiç bir şey yok…. hertaraf dönüyor….sallanıyor gemide gibi… şu anda muzdaribim….ağlama duygusu…depresyon…muazzam iç sıkıntısada yapıyor bu rahatsızlık… öldürmeyip süründürüyor !

  VERTIGO

  arkadaslar bende 1 sednedir cekiyorum bu illeti fransada yasiyorum yaptirmadigim hic bir sey kalmadi sanki gemide yasiyorum bir saga bir sola gecmiyor amma size bi tavsiyem var pisikiyatra gidin anti depresan gunduz icin bide uyku hapi gece yatmdan once alin boylece gunduzleri biraz rahatliyosun size ancak bunu tavsiye edebilirim

  serkan koçak

  merhabalar bendede aynı rahatsızlık var migren ve vertigo ne yapmam gerekiyo ne iyi geliyo bizleri bilgilendirirsenız çok sevınırız cevaplarınızı beklıyoruz.

  Ben özellikle bu rahatsızlıkları tetikleyen kişisel nedenlerin olduğuna inanıyorum. Ayrıca bu rahatsızlıkları tetikleyen çevresel nedenlerin de ciddi bir yekün tuutuğu bir gerçektir. Burada sizlere düşen şey ağrı veya baş dönmesi zamanlarını iyi takip edip rahatsızlığınızı nelerin tetiklediğini saptamanızdır. Daha sonra bu durumardan kaçınarak hastalığınızı daha hafif yaşayabilirsiniz.

  ŞARKLI

  slm arkadaslar oncelıkle herkese gecmıs olsun ben bu hastalıkla ıkı yıl once tanıstımm tahmın edersem herkesın hastalıgı aynı doktora gıttım ılac verdı nafıle kendım ce arastırdımm…… yanlız ben de guneste vaya fazla yuksek ısık ta gozlerımı zor acıyorum tahmın edersem sızlerdede olmalı ama kımse degınmemıs bu konuya. VE BEN DOKTOR FALAN DEGILIM….ve bır gun tesaduf dıyelım bır aktar ( lokman hekım ıle ) tanıstım ve ALLAH ın ıznı ıle ıyılesecek bır tedavı yontemı soyledı bıtkısel bır ılac . su an yenı basladım eger faydasını gorursem telefonumu yazarım bana ulasın sızlerede yardımcı olacagım ınsallah.HERKASA ALLAH TAN ACIL SIFALAR DILERIMM….

  tulay

  Merhaba arkadaşlar bende de 9 ay önce basaladi 3 ayda bir ataklar oluyor basim dondogunde beynim aciyor resmen oguryulu kusmalar aciller serumlar en son gittiğim doktor manevra yaptirdi inşallah düzelir tekrarlardan İst tip fakültesi vettigoyu fizik tedavi ile iyilestiriyormus sanirim detsyli aradtirma yap adim henüz isteyenlar gitsin Rabbim hepimizi iyilestirsin inşaallah

  Mehmet

  Merhaba ben 1Sene önce mide bulantısı basdunmesi titreme ve yatamiyordum hala bazen basdunmesi geliyor ihstahim hala yok siskinlikvar

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Hıçkırık Neden Olur? Tedavisi Nedir?
Varis
Kimyasal Zehirler
Dalak Şişmesinde Bitkisel Tedavi
Mutfağınızdaki 5 Kötü Tatlandırıcı Şeker
Kan Şekeri Düştüğünde Yapılacaklar
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.