VÜCUT CİLDİNİN SOYULMASI

### Bu uygulama için doğal kıllardan yapılmış bir fırça alın. Eğer banyo dışında bu işlemi yapacaksanız, uzun saplı dairesel hareketler yapabileceğiniz bir fırça tercih edin.

Bu fırçalar kozmetik yada doğal ürünler satılan mağazalarda bulunabilmektedir.

Bacaklar ile başlayın ve vücudunuzun yukarısına doğru fırçalamaya devam edin. Her zaman bir sonraki alana geçmeden önce küçük bir alanda dairesel bir hareket ettirerek fırçalayın. Göğsünüze doğru kadar bu işlemi sürdürün ve daha sonra sırt ve kollarınız ile bitirin.

Sponsorlu Bağlantılar

### Heryerde bulunabilen bir banyo lifi, peeling eldiveni de işinizi görebilir. Bu ürünlerin doğal süngerden yapılmış olmasına dikkat edin ve banyoda cildinizi ovalayarak soyulup ölü hücrelerin uzaklaştırılmasına yardımcı olun. Önemli bir nokta, eksfoliasyon yaparken bu ürünleri yüzünüze kullanmayın.

### Eksfoliasyon fırçası satın alın ve kullanın. Eksfoliasyon fırçaları cilt temizlenmesine yardımcı olan şeker, tuz yada diğer doğal maddeler içerir.

  • Eğer bir peeling fırçası ya da banyo lifi kullanıyorsanız duşta birkaç dakika cildinizin üzerinde kullanın. Sıcak olmayan ılık su tercih edin. Dikkat edin, çok sıcak su cildi kurutur.
  • Lif yada fırça ile nemli cildinizi dairesel hareketlerle ovunuz. Yani bilinen banyo yapma klasiği. İyice durulayın. Cildinizin hassasiyetine bağlı olarak, her 3 ile 7 gün, bu eksfoliasyon işlemini gerçekleştirin.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Topuklarda Sertlik ve Kurtulma Yolları
Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Seçimi
AĞIZ KENARINDAKİ KIRIŞIKLIKLARDAN NASIL KURTULABİLİRİM?
SAÇ BÜYÜMESİNİ TEŞVİK EDEN ŞİFALI BİTKİLER
Burun ve Üst Dudak Arasındaki Kırışıklıklar
10 Dakikada Daha Genç Görünme
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.