“Vücutta Yağ Oranı %25’i Geçtikten Sonra Çok Dikkat Edilmelidir.”

İnsan vücudu için yağ hücreleri de tıpkı diğer organlarımız akciğerlerimiz, kalbimiz, böbreğimiz gibi oldukça önemli bir organdır. Özellikle bu hücrelerin içerisinde dışarıdan aldığımız A, D, E ve K vitaminleri depolanmaktadır. Bununla birlikte dış soğukluğa göre vücut ısısını ayarlamakla yükümlü olan bu hücreler aynı zamanda kemiklerin etrafını sararak, dışarıdan gelebilecek darbelere karşı kemikleri korur ve kolay kırılmasına engel olur. Bu yüzden yağ oranının belli bir seviyenin ne üzerinde olması iyi bir durumdur ne de çok altında olması. Yağ dokusu kesinlikle vücutta bulunması gerekmektedir. Yağ oranı bayanlarda toplam vücut kütlesinin %30’undan, erkeklerde ise %25’inden fazla seviyede olursa özellikle ileri ki dönemlerde kalp rahatsızlıklarından diyabete hatta bazı kanser türlerine bile neden olabilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

 

Vücutta yağ hücreleri tüm yerlere dağılır fakat bu dağılan miktar her yere eşit olarak değil bazı bölgelere daha fazla gider. Bu durum çoğunlukla ailemizden gelen genetik durumla özetlenir. Bayanlarda bel çevresinde meydana gelen yağlanma özellikle kalça ve basen çevresinde meydana gelen yağlanmaya göre daha tehlikeli bir durumdur.

 

Bölgesel yağlanma estetik anlamda basen ve bel çevresindeki yağlanma diye iki farklı gruba ayrılabilir. Kişinin sağlığına etki edecek olan yağlanma türü yapılan testler neticesinde bel çevresinde meydana gelen yağlanma olarak belirlenmiştir. Bunun temel nedeni bel ve etrafında yer alan hücrelerin büyüklüklerinin daha fazla olması ve vücuttaki iç organlara daha kısa bir mesafede olmasıdır. Metabolik anlamda bel çevresinde yağlanma meydana gelen kişiler daha tehlike altındadır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Ender Saraç Zayıflama Çayı
yağ yakan yağ
Evde egzersiz videosu izle
Uyuyarak Zayıflama Yöntemi
Çorba Zayıflatır mı
hızlı zayıflamak için ne yapmalıyım
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.