Yağ Yakan 5 BesinYağ Yaktıran Besinler

Kişinin kilo verme işlemi esnasında vücutlarına yağ yakmak için alabilecekleri bir takım ek besinler tavsiye ediliyor. Tabi ki bu besinleri tüketmenin dışında düzenli spor ve beslenme programı da zayıflamak için oldukça önemlidir. Mevcut kilosundan beş altı kilo aşağısına düşmek isteyenler veya şu anda oldukları kiloyu muhafaza ederek formlarını kaybetmek istemeyen kişiler bu makalemizde belirttiğimiz beş besini tüketmeleri tavsiye edilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Yeşil Çay: Yeşil çay oldukça faydalı bir içecektir ve özellikle kış günlerinde sıcak olduğu için oldukça çekici gelmektedir. Yeşil çay genellikle diyet programlarında sınırsız şekilde tüketilir fakat sağlığınız için uzmanlar gün içerisinde 3-4 fincan yeşil çayın yeterli olacağını önermektedirler. Yeşil çayın içerisinde yer alan kateşin isimli bir madde sayesinde yeşil çay yağ yakan içeceklerden bir tanesidir ve vücutta depolanmış olan yağ miktarının minumum seviyeye inmesine yardımcı olur. Son zamanlarda gerçekleştirilen bir takım deneyler sonucunda yeşil çayın aynı zamanda kişiyi tok tutma özelliğinin de olduğu ortaya çıkmıştır. Bunun yanında antioksidan bakımından oldukça zengin olan yeşil çay bu özelliği sayesinde de metabolizma hızınızın maksimum seviyede çalışmasına olanak sağlar. İçerisinde kafein bulunduğu için tansiyon rahatsızlığı olan kişilerin tüketirken kontrollü olmaları tavsiye edilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Siyah Çay ve Kahve: Ülkemizde hemen hemen kahvaltı masalarının olmazsa olmazlarından olan siyah çay ve yemeklerin üzerine içilen kahve içerdikleri kafein sayesinde metabolizmanın hızlı bir şekilde çalışmasını tetiklediği için kilo kaybına da imkan sağlamaktadır. İçerdiği bir takım maddeler sayesinde yağ ve şekerin hızlı bir şekilde yakılmasını sağladığı için yağ oranında gözle görülür bir azalma meydana getirmektedir. Gün içerisinde en fazla iki fincan kahve ve yanında bir kare sütsüz çikolata yenilebilir. Bazı kahve ve siyah çay tiryakileri günde 9-10 fincan kahve veya çay tüketirler. Fakat her ikisininde bu oranda tüketilmesi özellikle kişilerin yaşlılık dönemlerinde taşikardi, hipertansiyon ve kronik uyku bozukluğu rahatsızlıklarının oluşmasına neden olmaktadır.

Yulaf, Arpa ve Baklagiller: Tüm bu saymış olduğumuz besinler tam anlamıyla birer lif kaynağıdır. Bu yüzden gün içerisinde tok tutma özelliği olduğu gibi vücudunuzda depolanmış yağların yakımını da hızlandırır.

Yumurta: Yumurta özellikle protein bakımından oldukça zengin bir besindir. Vücut geliştirme sporu yapan kişilerin veya ağır fiziksel güç gerektiren işleri yapan kişilerin doku ve kas kaybı meydana gelmemesi için bol bol yumurta yemeleri tavsiye edilmektedir. Ayrıca yumurta zayıflamak isteyen kişilerinde beslenme programında yer alması gereken önemli bir besindir. Çünkü yapılan son araştırmalarda yumurtanın metabolizma hızını arttırdığı ve bu sayede yağ yakımının maksimum seviyede gerçekleştiğini göstermiştir.

Ananas: Hemen hemen bütün tropikal iklim meyveleri lif ve C vitamini bakımından oldukça yararlıdır. Bu meyvelerden ise özellikle ananas, içerdiği bir takım maddeler sayesinde vücutta yağ yakım hızını maksimum seviyeye çıkarır. Bunun dışında depolanmış olan ödemin vücuttan atılmasını da sağlayan ananas aynı zamanda tam bir mineral deposudur.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
nasıl zayıflarım
Ender Saraçla ramazan programı
Dukan diyeti kitabı
5 ayda kaç kilo verilir
9 lu zayıflama çayı şikayet yorumları
Kilo Vermek İçin Öneriler
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.