YAĞLI CİLT MAKYAJI NASIL YAPILIRYağlı Cilt Makyajı Nasıl Yapılır

Çoğu kişide cildin yağlı olmasına bağlı olarak cilt üzerinde sivilce ve diğer yabancı yapılar bulunur. Eğer bu tür bir cilde sahipseniz üzülmeyin. Aşağıda yağlı ciltler üzerine uygulanabilen makyaj önerileri bulunmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

İŞTE ATILACAK ADIMLAR

**** Cilt üzerinde herhangi bir işleme ve bakıma başlamadan önce vücut fırçalaması yapılması çok önemlidir. Bir şey başlamadan önce bu her şeyden önce yapmak önemlidir! Kraliçe Helene’nin yulaf ezmesi ve bal ile yaptığı scrubı (fırçalama) tavsiye edilir. Ayrıca krem veya temizleyici köpük gibi herhangi ortalama bir cilt fırçalama yöntemi de cildinizdeki tüm ölü cilt hücrelerinden kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Jel temizleyiciler de önemlidir.

**** Cildi nemlendiriniz. Her cildinizi yıkamadan sonra makyaj yapmadan önce nemlendirme yapınız. Evet, nemlendirme ile uğraşmadan işin kolayına kaçıp doğrudan makyaj yapmak daha cazip gelmektedir. Ancak bu adımı atlamamalısınız. Kullanacağınız nemlendiriciler yağsız ve su bazlı olmalıdır.

**** Makyaj için yüzünüzü hazırlayın. Nemlendirici uyguladıktan sonra makyaja geçmeden önce ciltteki parlaklıkları kaldırmak için yüzünüzün tümüne matlaştırıcı astar kullanmanız en iyisidir. Yağlı ciltlerin hepsi smashboxfarklıdır, ama kullanacağınız fondöten ürünün yağsız olması önemlidir. Gözenekleri güzelce doldurup cilt üzerinde yine güzel bir şekilde yok olur. Fondöteni ısıtmak için parmak uçlarınız ile hafifçe ezmeniz yeterli olacaktır. Kullanacağınız fondöten fırçası aynı etkiyi yaratmayabilir. Smashbox yağsız yüksek çözünürlüklü fondöteni diğerlerine göre daha çok tercih edilmektedir. Fondötene az miktarda nemlendirici karıştırmanız da uygulamayı daha eşit şekilde yapmanızı kolaylaştıracaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

**** Fondöteni uyguladıktan sonra, pudra uygulamadan önce 5-10 dakika bekleyiniz. Bu bekleme arasında göz makyajınızı yapabilirsiniz. Pudra fırçası ile yanaklarda daireler çizerek, pudrayı yüzüne hafifçe sürünüz. Alın bölgesi ve burun köprüsünü de unutmayın.

ÇEŞİTLİ İPUÇLARINA DİKKAT!!!

  • Fondöten uygulamadan önce ellerinizi yıkayınız.
  • Makyaj yapmaya başlamadan önce uygulama yapacağınız tüm cilt bölgelerinin kuru olduğundan emin olunuz.
  • Yağ kurutma kağıtları ciltteki fazla yağdan kurtulmak için gün boyunca kullanabileceğiniz etkili bir yöntemdir. Eczaneler ve kozmetik mağazalarında rahatlıkla bulabilirsiniz.Yağlı Yüz Makyajı Nasıl Yapılır
  • Cildinizin parlamaya başladığını gördüğünüzde her zaman sıkıştırılmış (pressed) pudradan uygulayabilirsiniz.

UYARILAR VE ÖNERİLER

#### Primer kullandığınızda yağsız olmasına özen gösteriniz aksi halde makyajınızı eritebilir. Smashbox ve Laura Mercier tercih edilmesi önerilir.

#### Makyajınızı temizlerken gözeneklerin tıkalı kalmadığından emin olmak için, makyaj çıkarıcı, bazı kremler ​​ve mendille iyice yüzünüzü temizlemeniz gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Alın Kırışıklıklarından Kurtulmak İçin 7 Öneri
Anti Aging
PARLAK SAÇLAR İÇİN 5 İPUCU
Şeytan Tırnağı Neden Oluşur?
Yağlı Cilt Makyajı Nasıl Yapılır
Yüz Cildimi Nasıl Yenileyebilirim?
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.