YAKINDAN TV İZLEMEK MİYOP YAPIYOR
Miyop bilindiği gibi bir göz kusurudur. Uzağı net olarak görememe olarak da belirti veren miyop, dilimize latincede “kapalı göz” anlamına gelen kelimeden girmiştir. Miypo göz kusuru toplumumuzda ve dünyada gittikçe yaygın hal almaya (%40) devam ediyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Miyop göz kusurunun kadın veya erkek ayırımı yoktur. Kişilerin meslekleri ile doğru orantılı olarak da artış gösteren göz kusuru bilhassa gününü bilgisayar ekranı karşısında çalışan kimseler, saatçiler, kitaplarla çok haşir neşir olanlar gibi nesnelere yakından bakan meslek gruplarında daha sık karşılaşılabilmektedir. Elbette bunları söylerken miyop göz kusurunun tek nedeninin yakından bakmak olduğunu söylemiyoruz. Miyop göz kusurunda neden olarak aslan payını ailesel öykü yani kalıtım (miyop, kalıtsal olarak aktarılan çekinik bir özelliktir) almaktadır. Yani ailede bir kimsede miyop sorunu varsa, kişide %100 miyop olur demiyoruz ama bu oranın yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Yaşın ilerlemesi ile de hastalığın derecesi artmaktadır. Miyop tedavisinde en uygun ve kolay tedavi gözlük kullanımıdır. Tedaviye yardımcı ikinci unsur ise yakından bakmayı gerektiren işlerden bir süreliğine de olsa uzak durmayı başarabilmektir. Gözün miyop derecesinin artması ile paralel olarak gözlük numarası da artacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

YAKINDAN TV İZLEMEYİN!!!
Televizyonun zararları
herkes tarafından bilinen bir gerçek. Günümüzde artık 1-2’li yaşlara kadar gerileyen bilgisayar kullanımı ve televizyon izlenmesi göz sağlığını olumsuz yönde etkiliyor. Göz Hastalıkları Uzmanları gerek çocuk gerekse de yetişkin olsun yakından televizyon izlemenin son derece sakıncalı olduğunu vurguluyor. Özellikle Ekran parlaklığının ayarlanmayarak uzun süre yakında monitör yada televizyona bakılması göz yorgunluğu, göz kuruluğu, baş ağrısı ve gözde görme yeteneğinde kayıplara yol açıyor. Son teknoloji ile yapılmayan tüplü televizyonların yaydıkları radyasyon, hem göz hem de genel beden sağlığı  açısından tehlike saçtığı da göz ardı edilmemelidir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Horlama Hastalığı
SIRTIN ÜST KISMINDA AĞRI
Skolyoz
Lipom Nedir?
Kalp Romatizması
Uyku Apnesi ve Horlama
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.