Yalancı emzik ne zaman kullanılmalıdır?

Yalancı meme vermenin bir zamanı yoktur. Tabii ki duruma göre bu zaman değişebilmektedir ama şunu belirtmek lazım ki; yalancı meme emmekle anne memesini emmek aynı teknikle olmamaktadır.

Dolayısıyla yalancı memeye alışmış olan bir bebeğin anne memesini tutması ve sütü güzel çekmesi biraz daha zorlaşabilmektedir. Bu nedenle bebeğin önce anne memesiyle tanışması ve emmenin aktif ve düzgün olarak yapıldığından emin olunduktan sonra yalancı meme denemelerinin yapılması gerekmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Her çocuk emzik emicek diye düşünmemek önemlidir, hatta mümkünse emmemesi daha iyi olmaktadır. Fakat anneyi, beslenme dışında sakinleşmek için emme denemeleri yapıyorsa, çok huzursuzluğu varsa ve emdiği zaman rahatlıyorsa anne yerine yalancı meme kullanımı gündeme gelebilmektedir ama bunun özel bir zamanı yoktur.

Genelde ilk dört ay bebeğin emme refleksinin en güçlü olduğu dönemdir. İhtiyaç çoğunlukla bu dönemde olmaktadır. Özellikle ilk bir ay içindeki bebeklerin maalesef %85’inde yalancı meme kullanımının söz konusu olduğu bilinmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Klinefelter Sendromu
Doğum Sonrası Depresyon
Bebeklerde İshal ve Korunma Yolları
Burun Tıkanıklığı
Sezeryan Neden Benimseniyor
Gebeliğin 28. Haftası
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.