YANAK KIRIŞIKLIKLARI NASIL ÖNLENİR?

Kırışıklıklar yaşlanmanın kaçınılmaz bir parçasıdır. Zaman geçtikçe kırışıklıklar yavaş yavaş ortaya çıkar fakat yaşlanma sürecini önlemek ve cildinizdeki kırışıklıkları yavaşlatabilmek için yapabileceğiniz şeyler vardır. Yaşlanma sürecini yavaşlatmak için öncelikle güneş ışınlarından cildinizi korumak zorunludur. Güneş ışınları cildinizin kırışmasını hızlandıran en önemli faktördür. Ayrıca, buruşma nedenlerinden biri de derinizdeki elastikiyet kaybıdır ve bunu minimize etmek için yapacağınız en önemli şey ise cildinizi hem içten hem de dıştan nemli tutmaya gayret göstermelisiniz. Bu iki adım, önemli ölçüde yaşlanma sürecini geciktirecektir. İşte, diğer ip uçları;

Sponsorlu Bağlantılar

Akne Sivilce İzlerinden Nasıl Kurtulurum?

BUNLARA UYUN!

1- Nazik bir yüz temizleyici ile günde iki kez yüzünüzü yıkayın. Düzenli temizlik gözenekleri tıkayan makyaj ve yüzünüzdeki diğer kalıntıları gidermek için gereklidir. Ayrıca kırışıklıklara ve ince çizgilerin oluşumuna davet çıkaran makyaj ile uyumaya kalkışmayın.

Sponsorlu Bağlantılar

2- Günlük olarak yanaklarınıza bir nemlendirici uygulayın. Unutmayınız ki kuru ciltlerde, ince çizgilerin ve kırışıklıkların oluşumu daha hızlı olacaktır. Cilt tipiniz için uygun olan bir nemlendirici seçin.

3- Haftada bir kez yanaklarınıza nemlendirici bir maske kullanın. Kırışıklıkları önlemek için, yanaklarınızda yeterli oranda nemi korumak zorunludur. Özellikle de cildinizin kuru olduğu durumlarda haftada iki kez maske kullanın.

Sivilce Çukurları Nasıl Giderilir?

4- Her gün yanaklarınıza güneş koruyucu kremler kullanın. UVA ve UVB ışınlarının her ikisine karşı koruyucu özelliği olan bir güneş koruyucu iyi bir seçim olacaktır.

5- Yatmadan önce her gece yanaklarınıza gece kremi sürün. Gece kremleri, yanaklarınızın daha fazla nem kazanmasının etkili bir yoludur. Gece kullanacağınız anti kırışıklık kremlerinin tercih edebileceğiniz en uygun türünün C vitamini, E vitamini ya da retinol içermesine dikkat ediniz.

6- Mikrodermabrazyon tedavileri yanaklardaki kırışıkları önlemede etkili yollardan biridir. Profesyonel eller vasıtası ile yapılırsa çok etkili bir yöntem olup bu yöntemde cildin üst tabakasındaki ölü katman uzaklaştırılır ve cilt altındaki taze ve canlı tabaka ortaya çıkarılır. Mikrodermabrazyon ince çizgilerin yok edilmesi ve kırışıklık oluşumunu önlemede etkilidir.

Burun Üstündeki Siyah Noktalar Nasıl Giderilir? 

7- Kimyasal peeling yöntemi de yanaklardaki çizgi ve kırıklıkların önlenmesi ve tedavisinde etkili bir yöntemdir. Dermatoloğunuz cildin üst katmanları ile reaksiyona giren kimyasal uygulayacak ve bu sayede cildin üst tabakası uzaklaştırılmış olacaktır. Kimyasal peeling, özellikle yanaklarda, yaşlanma süreci ile mücadele ve kırışıklıkları önlemeye yardımcı olur.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Dudak Dolgunlaştırma
Sabun ve Kül
Burun Estetiği
Gıdık Estetiği – Erkeklerde
Lazer Epilasyon Fiyatlandırması
Botox Uygulaması
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.