Makyaj ve Sivilce İlişkisi

Yüzünde sivilce veya herhangi bir sebepten dolayı oluşmuş leke bulunan bayanlar, genellikle bu kötü izleri makyaj yaparak gizlemeye çalışırlar. Sivilceler makyaj yapıldığı zaman geçici olarak kapansa ve kişinin kendisini iyi hissetmesine neden olsada aslında sivilce bulunan yüzeye makyaj yapmak ciltte daha fazla sivilcenin meydana gelmesine neden olmaktadır. Doğru bir şekilde uygulanmayan makyaj sivilceye sebep olmaktadır. Bu yazımızda makyaj yaparken sivilce olmaması için nelere dikkat edeceğinizi öğrenebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Makyaj yapmak sivilce yapar mı?

Yüzünüzde makyaj varken uyumayın Yüzünüzde gün içerisinde yaptığınız makyajı akşam yatmadan önce temizlemediğiniz taktirde sivilce oluşumuna açık kapı bırakmış olursunuz. Bunun temel sebebi ciltte bulunan gözeneklerin üzerine sizin makyaj yapmak için kullandığınız çeşitli kimyasalların gelmesi ve bu gözenekleri kapatmasıdır. Kapanan gözenekler gece cildin nefes almasına engel olmaktadırlar. Bu sebepten ötürü gece uyumadan önce mutlaka makyaj malzemelerini yüzden temizlemek için özel olarak üretilmiş çeşitli losyonlarla yüzünüzü temizleyin. Sağlık

Cilt tipinize uygun makyaj malzemelerini seçinYüzünüzdeki sivilcelerin tedavisi için ilk olarak cilt gözeneklerinizi kapatan maddeleri temizleyerek başlayabilirsiniz. Piyasada bulunan ve fiyatları nispeten biraz daha düşük olan makyaj malzemeleri ciltteki gözeneklerin kapanmasına sebebiyet verirler. Kapanan gözenekler ise zaman içerisinde sivilceye veya siyah noktaya dönüşürler. Bu sebeple yapacağınız makyaj için kullanacağınız ürünleri dikkatli seçmeniz gerekmektedir. Gözenekleri kapatmayan ürünleri seçmek sivilce tedavisi için ilk adımınız olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Makyaj fırçanızı hijyenik tutun Uygulanan sivilce tedavilerinde öncelikli hedef sivilcenin oluşmasına sebep olan bakterilerin mümkün olduğunca azaltılmasıdır. Özellikle allıklar ve çeşitli makyaj malzemeleri bu bakterilerin çoğalması için çok uygun ortam oluşturmaktadır. Bu yüzden haftada en az iki kez antibakteriyel özelliği bulunan temizleyiciler ile makyaj malzemelerinizi temizleyin. Günlük kullanımdan sonra ise mutlaka alkol ile ovuşturun. Fiyatları diğer aplikatörlere göre biraz daha fazla olsada mümkün olduğunca tek kullanımlık aplikatörleri tercih edin ve işiniz bittikten sonra onların çöp kutusuna atın.

Pudra özellikli makyaj malzemelerini tercih edin Sıvı makyaj malzemeleri daha başarılı netice sağlasa da genellikle hepsi yağ bazlıdır. Eğer cilt türünüz sivilceye meyilli ise bu tür yağ bazlı ürünlerin kullanılması sivilceye neden olucaktır. Bu tür cilt tipine sahip olan kişilerin mutlaka yağ bazlı ürünler yerine pudra içeren makyaj ürünlerini tercih etmeleri gerekmektedir. Pudraların ciltte biriken fazla yağı emme özelliği olduğundan sivilce oluşumunu da engelleyici etkisi bulunmaktadır.

Marka seçiminde esnek davranın Kullandığınız makyaj malzemeleri çok kaliteli ve çok pahalı olabilir fakat bu cildinizin onu kabul edeceği garantisini size vermez. Bir hafta boyunca makyaj yaptıktan sonra sivilcelerinizin daha çok yaygınlaştığını düşünüyorsanız başka alternatif markaları da deneyebilirsiniz. Deneme yanılma yöntemiyle cildinizin kabul edeceği markaları zaman içerisinde kararlaştırabilirsiniz.

Mümkün olduğunca az makyaj yapmaya özen gösterin Haftada en az iki gün cildinize dinlenmesi için müsade edin ve bu sürede herhangi bir kozmetik ürünü sürmeyin. Bu cildinizin kendini yenilemesine imkan sağlayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Fondöten Çeşitleri Nelerdir?
Katı Parfümler
ELLERİN BAŞKENTİ TIRNAKLAR VE BAKIMI
Cildi Genç Tutmak 9 İçin İpucu
Hindistan Cevizi Yağı İle Vücut Nemlendirme
Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Seçimi
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.