Yaşa Göre Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Her yaşta kişilerin ciltleri farklı reaksiyonlar göstermektedir. Örneğin 16 yaşındaki bir kişinin cildi daha çok yağ salgılayarak sivilce ve akne problemine neden oluyorken 50 yaşındaki bir kişinin cildinde yavaş yavaş kırışıklıklar meydana gelmeye başlayabilir. Bu sebepten ötürü her yaş grubuna göre farklı cilt bakım tedavileri uygulanmalıdır. Bu makalemizde 25-30 yaş arası, 30-40 yaş arası ve 40 yaşının üzerinde olan bayanlar için ayrı ayrı cilt bakım önerileri bulunmaktadır. Kendi grubunuza gireni öğrenebilir ve bundan sonra tam nokta atışı olarak cilt bakımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

25-30 Yaş Arası Bayanlar Nasıl Cilt Bakımı Yapmalıdır?

Bu yaş aralığı genellikle gençliğin son evreleri olduğu için sık geçirilen uykusuz gecelerin yaşandığı bir dönemdir. Bu sebepten ötürü yorgun düşen ciltte yavaş yavaş çok belli olmayan ufak kırışıklıklar meydana gelebilir. Bu ince kırışıklıklar kendisini en çok göz çevresinde göstermektedir. Bu yüzden göz kremi kullanmak bu dönemde olan kişiler için oldukça önemlidir. Göz ve gözün etrafı ciltte bulunan en hassas bölgelerden bir tanesidir. Bu sebepten ötürü normal yüze sürülen kozmetik ürünler dışında göz için ayrı üretilmiş olan nemlendirici kremler ile bakım her gece yapılmalıdır. Çok fazla önem gösterilmediği taktirde 30 yaşına girilirken göz altında morlukların ve torbaların oluşmasına olanak sağlamış olabilirsiniz.

30-40 Yaş Arası Bayanlar Nasıl Cilt Bakımı Yapmalıdır?

Sponsorlu Bağlantılar

Bu yaş dönemi bayanların yavaş yavaş cilt kırışıklıklarına merhaba dediği dönemdir. 25-30 yaş döneminde beliren ufak kırışıklıklarının yanına bu yaş döneminde mimik kırışıkları da eklenir. Bu yüzden bu kırışıklıklar oluşmadan gerginleştirici bir kozmetik ürüne mutlaka başlamalısınız. Cildinizde kırışıklar henüz oluşmamış bile olsa işinizi sağlama alıp ileriye dönük yatırımlar gerçekleştirmelisiniz. Her gece yatmadan evvel cildinize besleyici, nemlendirici ve gerginleştirici özelliği bulunan kozmetik ürünlerle bakım yapabilirsiniz. Bu yaş döneminde programlı bakım önemlidir. Her gece bakım yapmayı adet haline getirirseniz ilerisi için oldukça önemli bir adım atmış olacaksınız. Gece kreminizi bu dönemde kullanmanız ertesi güne parıl parıl taze bir cilde sahip olarak uyanmanızı sağlayacaktır.

40 Yaş Üzeri Bayanlar Nasıl Cilt Bakımı Yapmalıdır?

Bu dönem artık cildin yaşlanmasının en hızlı olduğu dönemdir. Bu yüzden anti-aging özelliği bulunan kozmetik ürünlerin kullanılması faydalı olacaktır  Bu yaş grubunda artık çeşitli tedaviye yönelik bakım ürünleri kullanılmalıdır. Eczanelerden kolaylıkla temin edebileceğiniz, gerginleştirici özelliği bulunan kremler, kırışıklık doldurucu cilt bakım kremleri, kollajen yenileyici bir takım kremler ve lifting kremleri yaşın verdiği izler ile savaşmanızda size oldukça yardımcı olacaktır. Anti-aging özelliği bulunan kozmetikleri normal günlük bakım yaptığınız kremlerin yanında hiçbir yan etkisi olmadan rahatlıkla kullanabilirsiniz. Nemlendirici ürünlerle birlikte kullanıldığı zaman cilde tazelik kazandıran anti-aging ürünleri gece yatmadan önce bakım olarak gerçekleştirildiğinde ise parıltılı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Seçimi
Kulaktaki Siyah Noktalar Nasıl Giderilir?
Ciltteki Çizgiler Nasıl Geçer
Güzelliğiniz Söz konusu, Bu hatalar Sık Yapılıyor
Ev Yapımı Çikolata Yüz Maskesi
Jilet ile Bacak Traşı
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.