YAŞLI CİLTLER NASIL NEMLENDİRİLMELİYaşlı Ciltler Nasıl Nemlendirilmeli

Yaşlanma maalesef hepimizi etkileyen ciddi ve sürekli bir süreçtir. Yaşlanma ile birlikte ciltte meydana gelen sıvı kaybının önüne geçmek ve cildin sağlıklı kalmasını sağlamak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

ATACAĞINIZ ADIMLAR

#### Cilt fırçalama yapınız. Yetişkin insanların cilt temizliğinde önemli bir yere sahiptir. Cilt üzerindeki ölü hücreleri, kiri ve diğer kalıntıları temizleyerek gözeneklerin açılmasını ve daha iyi beslenmesini sağlar. Ayrıca, ciltte biriken kalıntıların temizlenmesi ile daha parlak, hatları belirgin ve daha genç bir cildiniz olacaktır.

#### Güneş koruyucu kullanın. Gereksiz gibi görünse de yaşlanma ile birlikte cildinizi korumanız için önemlidir. Özellikle kadınlarda hormonsal değişikliklere bağlı olarak cilt güneş ışınlarına karşı daha hassas olmakta, kolayca zarar görmekte, güneş lekeleri ve benler oluşmaktadır. Yüksek SPF değerine sahip bir losyon kullanmanız cildinizi koruyarak yavaşlayan kolajen üretiminin ve azalmaya başlayan cilt esnekliğinin korunmasına yardımcı olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

#### Yüzünüz için doğal yağlar kullanın. Eğer cildinizin yağlı veya karma bir cilt olmasından veya akneli olmasından dolayı yağlı ürünlerden kaçınmak zorunda kalıyorsanız, bunun da çözümü vardır. Organik kuşburnu yağı, hafif kıvamı, anti-oksidan içeriği ve yağ asitleri açısından tavsiye edilir. Aynı zamanda avokado yağı, kayısı çekirdeği yağı veya üzüm çekirdeği yağı da kullanabilirsiniz. Tüketiminin vücuda faydalarının yanı sıra günlük bir çorba kaşığı sızma zeytinyağı da cilt bakımınızda faydalı olacaktır.

#### Cilt Bakımı için yüzünüzü buhara tutmaktan kaçının. Ayrıca sıcak su ile banyo yapma ve duş almayı da sınırlamalısınız. Eğer yüz buğulaması içeren yüz bakım prosedürleri, cildin daha az kolajen üretmesine ve nemini kaybetmesine neden olduğu için bırakmalısınız. Cilde ne kadar sert prosedürlerle bakım yaparsanız kuruma daha çok olur. Yüzünüzü düzenli şekilde temizlediğinizden emin olunuz. Özellikle sıcaktan koruyunuz.

Yaşlı Ciltler İçin Cilt Nemlendirme#### Sağlıklı bir diyet ile beslenin. Yeterli miktarda su ve bitki çayları içtiğinizden emin olunuz. Papatya, nane, çilek, ginseng, vb. çaylar olabilir. Su tek başına hücrelerde yeterli hidrasyon sağlamayabilir fakat bitki çaylarında bitkilerden gelen anti-oksidan içerikleri sade sudan daha iyi şekilde cildinize fayda sağlayacak, vücudun yenilenmesine yardımcı olacak ve böbrek karaciğer gibi iç organların aktivitesini kolaylaştıracaktır. Bitkisel çaylar, evde ya da hekim kontrolünde kullanılarak etkili bir detoks yöntemi olabilir.

#### Cilt takviyeleri alınız. Günlük olarak iki Omega 3 takviyesini alınız. Ayrıca B vitamini ile kalsiyum takviyeleri de almanız önerilir. Tıpkı vücudunuz ve saçlarınız gibi cildiniz de birçok besin türüne ihtiyaç duyar.

#### Bulunduğunuz ortamı nemli tutun. Eğer aşırı derecede kuru bir iklimde yaşıyorsanız ya da çalıştığınız mekandan dolayı bir sıcaklık ve kuruluk varsa, bu durumda bulunduğunuz yere yakın geniş bir kap içine su doldurup bırakınız. Kabı tercihen bir rafın üzerine bırakınız. Kabın içindeki su yavaş yavaş buharlaşacak ve ortamı nemlendirdiği için cildinizin de nem kaybetmesine engel olacaktır.

#### Zengin nemlendiriciler kullanın. Şimdi muhtemelen gençlik yıllarında uzak kaldığınız ve pek de kullanmadığınız cilt kremlerini cömertçe kullanma zamanınız. Kremi cildinize nazikçe ve masaj yaparak uygulayınız. Pahalı ve marka olacak diye bir takıntı içine girmenize gerek yok. İçeriğinde yağ asitleri, meyve yağları ve anti-oksidanların olması önemlidir. Anti-aging amaçlı birçok marka ve seçenek bulunmaktadır. Cildinizdeki sıvı kaybını önleyecek ve tekrar genç görünmesini sağlayacak kaliteli ürünler edinmeye çalışınız.Yaşlılar İçin Cilt Nasıl Nemlendirilir

#### Cildinizdeki nemin dengesini sağlayan kaliteli kozmetik / makyaj ürünlerini kullanın. Alacağınız fondöten ve pudra ürünlerinin eğer cildiniz yağlı ise cildinizden bir adım daha kuru olmasına, eğer normal veya kuru cildiniz varsa bunlar için de uygun ürünler alınız. Kullanacağınız bu ürünler cildinizin genel durumunu iyileştirmenin yanı sıra cildin üst katmanlarında da daha fazla nem ihtiyacı karşılayacaktır.

BUNLARI ÖNEMSEYİN

Eğer cildinizde hormonsal nedenlerden kaynaklanan sivilceler varsa, kullanacağınız cilt bakım ürünlerinin nasıl olması gerektiği ve beslenme alışkanlıklarınızda herhangi bir değişiklik yapmanızın gerekip gerekmediği konusunda doktorunuza danışınız. Kozmetik ürünlerini günlük rutininizin bir parçası haline getirmeden önce cildinizle uyum sağlayıp sağlamadığını görmek için önce denemeler yapınız.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Baş Ağrınız Boyun Ağrısından Kaynaklanabilir
Yüzdeki Tüylerin Uzaması Nasıl Engellenir
Ayaklara Kuruluk ve Ağrı Nasıl Yatıştırılır
Sağlıklı Bir Cilt İçin 4 Basit Adım
Kanser Ağrısı
Kaz Ayakları Nasıl Yok Edilir
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.