KALÇALARINIZI FORMA SOKMAK İÇİN GÜNLÜK EGZERSİZ PROGRAMI

Sadece kalça değil vücudunuzu forma sokmak dikkat edilmesi gereken en önem iki husus vardır. Bunlardan birincisi sağlıklı beslenme, ikincisi ise metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlayacak egzersizlerdir. Herhangi bir spor salonu veya hocayla çalışma imkanınız yoksa aerobik egzersizlerini minimum günlük olarak 20 – 30 dakika yürüyüşler şeklinde de yapılabilir. İmkanlar dahilinde kalçalarınızı forma sokmak için iyi beslenme ve yürüyüş dışında bir takım basit hareketler de vardır. Bu hareketler ayakta, sıra beklerken, mutfakta çalışırken kullanılabilecek hareketlerdir. Egzersiz hareketlerine geçmeden, egzersiz esnasında enerji içecekleri tüketmemenizi, ter ile kaybedilen su ve mineral açığını gidermek için sadece su yada şekersiz mineral takviyeleri içmenizi öneririz. Ortalama olarak 2- 2,5 lt sıvı almayı unutmayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Birincisi başlangıç pozisyonunda kalçalar ve vücudun her yerindeki kasları sıkmak ve sıkılan bölgeyi iyice hissetmek çok önemlidir. Yoksa kalça izole edilmiş sayılmaz. Hareket basit bir harekettir. Vücut dik duruşta bacak yukarı doğru kaldırıldığında kalçayı hissetmek ve sıkmak gerekmektedir. Bacağınızı yukarı doğru kaldırdığınızda nefes vermek başlangıç pozisyonuna geldiğinde ise nefes almak gerekir.

İkinci bir harekette ise yine başlangıç pozisyonunda karın kaslarının, kalça kaslarının özellikle denge bacağınızdaki kasların iyice sıkıldığını hissederek bacağı geriye doğru kaldırma hareketidir. Bu durumda hem denge bacağındaki kasların hem de kaldırılan bacaktaki kasların ve kalça kaslarının çalışması gerçekleşir. Tüm hareketler içerisinde kalçanızın en iyi şekilde çalıştırılan hareketlerdendir. Bu harekette bacağınız geri doğru kaldırıldığında nefes verip indirildiğinde ise nefes alınması gerekmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

 Üçüncü hareket ise iki harekete göre daha zor versiyonudur. Aynı hareketi bacağın daire çizerek yapılan harekettir. Burada kalçadaki döndürücü kaslar devreye giriyor. Yine aynı şekilde bütün kasların sıkıldığını hissedilerek yapılırsa kalçaların forma girmesinde verim alınabilir. Sonuç olarak iyi beslenme, yürüyüş ve bu hareketlerin düzenli bir şekilde vaktiniz varsa her gün yoksa hafta da üç gün yapmanızda kalçalarınızı istediğiniz şekilde forma sokabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Kilo kontrolü
Levi’s Curve ID model kotlar
Kavitasyon yaptıranlar
bacak inceltme hareketleri
Lipoliz
Basen ve Üst Gövde Genişliğinde Farklı Hormonlara Dikkat.
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.