İstenmeyen kilo kaybı:

Günümüzde kilo kaybı birçok insan için sevindirici bir durum haline geldi. Çünkü dengesiz beslenme, abur cubur- ayaküstü atıştırmalar gibi yanlışlar kilolarımızın hızla artmasına neden oldu. Bu durumdayken ani ve plansız kilo kayıpları yaşıyorsanız muhtemelen seviniyor ve hatta etrafınıza da sükse yapmayı da ihmal etmiyorsunuzdur.

Yediği halde kilo almayan, kilolu olduğu halde yedikçe zayıflayan insanların sizden ne farkı var? Ya da bu durumdaysanız size neler oluyor? Öncelikle aşağıdaki sorulara cevap vermeniz ve sonrasında sizlere yapılan tavsiyeleri iyice okumanız en sonunda da gereklerini yerine getirmeniz çok önemlidir.

Sponsorlu Bağlantılar

  1. Çok sık susuyor ve bu sıklıkta da tuvalete gidiyor musunuz?
  2. Günün başlangıcında ya da günün ortasında baş ağrısı yaşıyor musunuz?
  3. Ani ve aşırı terlemeler, ateş basmaları, yoğunlaşma bozuklukları ya da gereksiz yere sinirlilik halleri yaşıyor musunuz?
  4. Çok yediğiniz halde kendinizi aç hissediyor musunuz?
  5. Günün belli zamanlarında kendinizi halsiz ve kırgın hissediyor musunuz?
  6. Geceleri ağız kuruluğu nedeniyle uyanıyor musunuz?
  7. Gözlerinizde görme sorunlarınız arttı mı?

Yukarıdaki sorulardan en az 4 üne evet diye cevap veriyorsanız. Artık yediğiniz halde kilo vermenizden dolayı sevinmek yerine bir doktora görünmeniz gerekmektedir. Çünkü uzmanlar bu durumlarla karşılaşan insanların diyabet Hastalığı riski altında olduklarını söylemektedirler. Diyabet hastalığı halk arasında şeker hastalığı olarak da bilinir ve şeker hastalığının tip-1 ve tip-2 olmak üzere 2 türü vardır. Bunlardan tip-2 diyabet hastalığına yakalanma oranı daha yüksektir. Tip-2 şeker hastalığının tedavisi ve ya kontrol altına alınması daha kolaydır. Ancak şunu söylemeliyiz ki artık hayat sizin için eskisi gibi devam etmeyecektir. Çünkü sürekli ve zamanında alınması gereken ilaçlar, çok dikkat edilmesi gereken diyet listeleri ve stresten uzak tutulması gereken bir hayat bu hastalık tarafından sizlere dayatılacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Beslenme Günlüğü Tutarak Zayıflama
Buğday İntoleransı
Yüksek Karbonhidratlı Gıdalar
Çikolata'dan Sonra Deri Kabarcığı Olur Mu?
Su Kaybına Dikkat Etmek Gerekir
Çabuk Yağlanmaya Neden Olan Besinlerden Uzak Durun.
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.