Yer elmasının faydaları nelerdir?

Parlak renkte çiçek açan ve yer altında patates gibi yetişen bir bitki türüdür. Yer altında yetiştiği için içerisindeki nişasta oranı diğer sebzelere göre daha fazladır. İçerisinde A ve C vitaminleri bulunmaktadır. İçerisindeki A vitamini ve karotenler sebebiyle bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi vardır. Ancak bunların aktif hale geçebilmesi için çok az yağ ile tüketilmesi gerekir. Aynı zamanda böbrek aktivitesini hızlandırır. Anne sütünü arttırdığına yönelik bir takım araştırmalar bulunmaktadır. Bu sebeple emzirme döneminde annelerin yer elmasını zeytinyağlı yemek olarak tüketilmesi önerilmektedir. Yer elması patates gibi bir sebze olduğu için kalorisi biraz daha fazladır. Dolayısıyla tüketirken miktarına önem vermek gerekmektedir. Lif açısından zengin olduğu için bağırsak hareketlerinide düzenlemektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Şekerli İçeceklerden Uzak Durun
zinde kalmanın yolları
Yeşil biberin faydaları nelerdir
Şişkinliğin sebepleri
Hangi Hastalığa Hangi Yiyecek
Patlıcanın faydaları nelerdir
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.