Yeşil biberin faydaları nelerdir?

Yeşil biberin içerisindeki karotenler ve flavonoidler kırmızı biberin içerisindeki kadar olmasa da yüksek miktarda bulunmaktadır. C vitamini ile beraber bu flavonoidlerin beraber olması daha aktif bir şekilde vücutta etkili olmasını sağlar. Yine C vitamini dışında biberin içerisinde likopen denilen bir flavonoid daha bulunmaktadır. Bu özelliğinden ötürü özellikle erkeklerde prostat kanserine karşı vücudu korumaktadır. İçerisindeki karotenler ve C vitamini sebebiyle yeşil biberin göz problemlerine karşı koruyucu etkiside bulunmaktadır. İçerisindeki likopenin aktif hale geçmesi için çok az pişirilmesinde fayda vardır. O zaman vücut daha fazla miktarda bunu kullanacaktır. Salatalarda, çorbalarda rahatlıkla kullanabileceğiniz bir sebzedir. Biberi çiğ olarak tüketebileceğiniz gibi salatalarda, çorbalarda ve kabağın yanında tüketebiliriz. Ancak yeşil biberin içerisinde likopeni aktif hale getirmek için ya çok az miktarda biraz yağ ile sotelemek veya biraz haşlamak gerekmektedir. Ancak haşladığınız taktirde haşlama suyunu dökmemeniz gerekmektedir. Çünkü içerisindeki C vitamini suya geçmekte ve C vitamini kaybına sebep olmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Dengeli ve Sağlıklı Beslenme
Süt Alerjisi Testleri ve Tedavi
Beslenmede Çikolatanın Önemi
Kilo Verdiren Amino Asitler
Hemoglobin İçeren Besinler
iştah kesiciler
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.