YEŞİL DIŞKI NEDİR?
Yeşil dışkı, dışkının yeşil renkli yada yeşil tonunun var olduğu bir durumdur. Yeşil dışkı anne sütüyle beslenen bebeklerde olduğu gibi, bazı durumlarda normal olabilir. Yeşil dışkı ayrıca demir takviyeleri almak ya da yeşil yapraklı sebzeler gibi bazı gıdaların yenilmesi sonucu neden olabilir. Yeşil dışkı bir hastalık, bozukluk ya da diğer anormal süreçler nedeniyle gıdaların sindiriminden kayaklanan bir sorun olduğunu da gösterebilir.

Dışkı veya feçesin normal rengi genellikle açık veya koyu kahverengidir. Karaciğerde üretilen sarı-yeşil renkli sıvı gıdaların sindirimine yardımcı olur ve dışkıya rengini verir. Gıdalar sindirim yolundan geçerken kullanılan sindirim enzimleri safrayı parçalayarak dışkının kahverenginin çeşitli tonlarında olmasını sağlar. Gıdaların sindirim sisteminden hızlı geçişi, ishal gibi bir hastalık veya durum nedeni ile sindirim enzimlerinini safrayı parçalamasına zaman olmaz ve dışkı yeşil olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

İki günden fazla süren ishal gibi anormal dışkı görünümü ve diğer sindirim sistemi belirtilerine sahipseniz acil tıbbi yardım alın. Özellikle yeşil dışkıya şiddetli karın ağrısı, büyük rektal kanama, kanlı dışkı, şiddetli baş dönmesi veya kanlı kusmuk gibi belirtilerde eşlik ediyorsa acil tıbbi bakım (112) isteyiniz.

İLGİLİ BAŞLIKLAR

Sponsorlu Bağlantılar

YEŞİL DIŞKI NEDENLERİ

YEŞİL DIŞKI İLE OLUŞAN DİĞER BELİRTİLER

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Doğumsal Kalça Çıkığı
Mide Yanması Tedavisi
Tek Elde Karıncalanma Hissi
Rektum Sarkması
Bacakta Yanma Hissi Neden Olur
İlişki Sırasında Yanma Hissi ve Kasılma
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.