YEŞİL MENİ NEDEN OLURYeşil Meni Neden Olur

Üç haftadan fazla devam eden meni gelmesi büyük olasılıkla prostat enfeksiyonu ya da prostatitin bir göstergesidir. Semen genellikle bulutlu beyaz bir sıvıdır ancak bakteri ve irin nedeni ile sarı veya yeşil renge doğru dönebilir. Kişinin menisinin rengi ve tutarlılığı beslenme alışkanlıkları, yaş ve boşalma sıklığına bağlı olarak değişir. Bir çok durumda, bu tür değişiklikler, geçici ve zararsızdır. Fakat kişinin kendi semeninin (meni) görünüm ve kokusunda kalıcı değişiklik fark etmesi alanında uzman bir hekime görünme konusunu düşünmesi gerekmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sperm sıvısı yada semen sperm, enzimler ve fruktoz içeren organik bir sıvıdır. Bu sıvı seminal veziküllerde üretilir ve gonadlar tarafından salgılanır. Bu sıvı genellikle beyaz, gri veya hafif sarımsı renkte ve saydam veya bulutlu olabilir.

Bir bireyin yaşı, beslenme ve boşalma sıklığı onun semen tutarlılığını ve renklenmesini etkileyebilecek faktörlerdir. Örneğin, kahve, alkol ve kırmızı et tüketilmesi acı ya da tuzlu boşalmaya neden olacağına inanılmaktadır. Yanı sıra hafif meni ise meyve, kereviz, ve tarçın gibi meyvelerin tüketilmesi sonucu oluşur ve böyle durumlar geçici ve zararsızdır.

Meninin renk veya kıvamındaki bir değişiklik tutarlı ve en az üç hafta süreyle devam ederse, altta yatan bir sağlık sorunu bir göstergesi olabilir. Sarı renkli meni idrar varlığına işaret edebilir. Pembe, kırmızı ya da koyu kahverengi olan semen prostat kanamsı sonucu olabilir. Bir erkek hormonu eksikliği sonucunda ise meni kalın, yoğun ya da yumrulu şekilde ortaya çıkabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sarı, altın veya yeşil renkli meni bir prostat enfeksiyonu belirtisi olabilir. Bu renkteki meni boşalmadaki irin veya bakteri sonucu meydana gelir. Pöyle bir durum aynı zamanda, prostatın şişmesi ve prostat kanallarının tıkanması yada engellenmesi nedeni ile meni miktarında azaltma olması da mümkündür.

Yeşil Meni NedenleriProstatit (prostat iltihabı) mesane altında doğrudan yer alan prostat bezinin iltihabı ve şişmesi ile karakterize bir durumdur. Bu bez, bir ceviz büyüklüğündedir ve spermin içinde bulunduğu sıvıyı üretir. Prostatiti olan çoğu birey sağlıklı görünür ve prostatın yer aldığı bölüm nedeni ile ne ağrıyı ne de diğer şikayetleri tartışmaya ve doktora gitmeye gönülsüzlerdir.

Prostatitin genel bir belirtisi zor veya ağrılı idrara çıkmadır. Diğer olası belirtileri arasında pelvik ya da genital bölgede ağrı, ağrılı boşalma ve grip benzeri belirtiler sayılabilir. Ayrıca bu belirtileri olan bir kişinin sürekli yeşil menisinin olması muhtemelen prostatit bazı türünün varlığına işaret eder.

Enfeksiyonun bir sonucu olarak, prostattaki irin ve bakteri sarı veya yeşil meniye neden olabilir. Enfekte prostat sıvısı testislerden sperm ile karışarak yeşil meniye yol açar. Doktorunuz bu teşhisi doğrularken enfeksiyon belirtilerini incelemek için sizden bir meni örneği isteyebilir.

Bu duruma çoğunlukla bakteriler neden olabilir, ancak prostat yaralanması da diğer olası neden arasında yer alır. Bazı durumlar akut olabilirken bazılar ise kroniktir. Oral olarak alınan veya intravenöz (damar yolu ile) olarak uygulanan dört ile altı hafta boyunca antibiyotikler en yaygın tedavi arasında yer alır. Alfa blokerler, ağrı kesiciler ve prostat masajı da diğer mevcut tedavi seçenekleri de kullanılabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Prostat Kanseri
Kuru Boşalma (Geri Boşalma)
Semen Hacmi Nasıl Artırılır? Bu Besinler Önemli!!
Erkeklerin Menopozu: Andropoz İle İlgili Herşey
Penis Ağrısının Nedenleri Nelerdir?
Testis Ağrıları
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.