Eski Hint felsefesi yoga sisteminin bir parçası olan egzersizler ya da “pozisyonlar” Batı’da her gün biraz daha yaygınlaşmaktadır. Esas olarak zihni ve bedeni yoğun düşünme için gevşetmeyi amaçlayan bu hareketler, uyumlu bir hareket düzenini gerilme ve soluk almayı vurgular. Günde on yada on beş dakika yapılan birkaç egzersiz bile tüm beden yapısını geliştirir., gevşeme ve dinçlik verir. Bununla birlikte bu egzersizler, onların amacını iyi kavramış eğiticilerin denetiminde uygulanmalı ve kullanılmayan kasların giderek gevşetildiği gerekli hazırlıkları yapmadan başlanmamalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Sözgelimi, masaj, gevşek kasları güçlendirmek ve dolaşımı hızlandırmak için uygulanır, derideki artık maddeleri atmada, sinileri gevşetmede, daha iyi bir dolaşım sağlamada, kasları ve eklemleri güçlendirmede ve tüm sistemi gevşetmede ise Fin hamamının değeri ölçülemez.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Vücudun Susuz Kalması (Dehidratasyon)
Cerrahi Bölgede Enfeksiyon
Fazla kaloriden kurtulun
SOĞUK NANELİ YEŞİL ÇAY
Süt ve Süt Ürünleri
Kalça Protezi
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.