Yulaf kepeği:

Yulaf bu güne kadar kullanılmış olan temel besinlerden birisidir. Tarımı yüz yıllardan beri yapılan bu tahılın diyet ve zayıflama açısından değeri daha yeni anlaşılmaya başlamıştır. Özellikle 1980 li yıllardan sonra Amerikan topluluğunda artmaya başlayan obezite sorununa bir çözüm olarak sunulan yulaf hakkında bu gün yüzlerce araştırma yapılmıştır. Yulaf ve asıl önemli olan yulaf kepeğinin,

  1. Kolesterolü azaltıcı etkisi,
  2. Kan şekerini dengeleyici,
  3. Kolon rektum kanserini önleyici etkileri günümüzde kanıtlanmıştır.

Bütün bunlar bir yana konumuz zayıflama olduğuna göre bizi asıl ilgilendiren yulafın kepeğidir.  Yulaf kepeği özellikle son yıllarda diyet programlarının ve zayıflama eylemlerinin olmazsa olmazı haline gelmiştir. Yulaf kepeğinin bu haklı ününün nedeni insanı tok tutması açısından oldukça etkili oluşudur.

Sponsorlu Bağlantılar

Yulaf Kepeği İnsanı Nasıl Tok Tutuyor?

Yulaf kepeğinin en önemli özelliklerinden birisi sıvı içerisinde kendi hacminin 25 katı kadar sıvıyı emebiliyor oluşudur. Bu özellik sayesinde yulaf kepeği midede hacim kaplar ve midenin doluluğunu artırır.  BU durum tokluk hissinin ortaya çıkmasını sağlar.

Dukan Diyeti ve Yulaf Kepeği:

Dr. Dukan yulaf kepeğine çok önem vermekte ve bu ürünün diyetlerde mutlaka kullanılması gerektiğini söylemektedir. Buna göre dukan diyetinin çekirdek öneme sahip noktalarından birisi yulaf kepeğidir.  Özellikle dukan diyetini uyguluyorken yulaf kepeği yemek ve bu ürünü düzenli aralıklarla tüketmek gerekli bir davranıştır.

Sponsorlu Bağlantılar

Yulaf Kepeğini Günde Ne Kadar Tüketmeliyim?

Dr Dukan önerdiği diyetinde yulaf kepeğinin diyet evrelerine göre ayarlanması gerektiğini söyler. Dr. Dukana göre,

Atak evrelerinde günde 1.5 yemek kaşığı kepek,

Seyir evresinde günde 2 yemek kaşığı kepek,

Güçlendirme evresi 2.5 yemek kaşığı kepek

Koruma evresi 3 yemek kaşığı kepek

Yemek bu diyetin vazgeçilmez davranışlarından birisidir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
SAĞLIKLI VE DOĞAL YOLLARLA KİLOLARINIZDAN KURTULUN
Aç Kalmadan Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri
Kilo Vermek İçin Nasıl Çay İçilmeli
zerrin özer zayıflama ilacı
Zaytap mısır püsküllü bitkisel karışım kapsülü
Ramazanda kilo vermek
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.