YUMURTALIK KİSTİ
Yumurtalık kisti rahmin her iki yanında fallop tüplerinin hemen yanındadır. Yumurtalık kistlerinin oluşumuna beslenme bozukluğu ve urlar yol açmaktadır. Yumurtalık kistleri ufaksa hastalar farkına varmaz veya çok ağrı yapmadığından önemsenmez.

Yumurtalıklarda bulunan kistler birden fazlaysa ya da büyükse hastada karın ağrısı, leğen ve kalça kemiklerinde oluşan ağrılarla kendini hissettirmeye başlar ve durumun farkına varılabilir. Yumurtalık kistleri mide bulantısı, kusma, adet düzensizliği gibi belirtiler gösterebilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Yumurtalık kisti hekim tarafından elle muayene sırasında kitle şeklinde ele gelmektedir.  Tanının doğrulanması için ultrasonografi çekilmesi şarttır.  Eğer geç fark edilmiş ve çok büyümüşler ise yumurtalık kistlerinin ameliyatla temizlenmesinden başka bir çare yoktur.

Bu nedenle erken teşhis edilirse ilaç tedavisi ile de yumurtalık kistlerinden kurtulmak mümkündür. Eğer hastalık daha da geç teşhis edilirse kistin yumurtalıkla birlikte alınması gerekebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Serviks Polipleri
Şiddetli Adet Kanaması
Meme Ucu Ağrısı Neden Olur
Hamilelikte ayak şişmesi
Over kistleri
Düşük Libidoya Son
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.