Sponsorlu Bağlantılar

ali akyüz
mrb hocam yigenim henüz 7 yasında ve yumurtalıklarının biri yukarıda biri asagıda sizce bir sorun var mıdır?veya bir hastalıgın belirtisi midir?

Ali Bey normal durumlarda erkek çocuklarının yumurtalıklarının birisi diğerine göre yukarıdadır. Yani sol testisin yukarıda olması normal olan durumdur. Ancak burada dikkat edilecek şey her iki yumurtalığında torbaya iniyor olmasıdır. sorunuzda belirtmemişsiniz çocuğun yumurtalığı Kasığından aşağıya inmiyorsa bu durum sağlık sorunu demektir. Geç kalmadan çocuğu bir doktora götürmek gerekir.

Not: Değerli ziyaretçilerimiz inmemiş testisler çok önemli bir sorundur. Çocuğunuzun geleceğini etkileyebilecek olan bu sorunu küçük müdahalelerle halledebilirsiniz. Mutlaka doktorunuza danışın ve durumu bir an önce kontrol ettirin.

Sponsorlu Bağlantılar
Bu Yazıdan Sağlık Yorumları
sefa
5 Temmuz 2012

slm ali bey 22 yaşındayım tesislerim 6 aydır toplu duruyo sadaki yukarda cogu zaman toplu duruyolar banyo etimmmi ikiside aşagı iniyo mastırmasyon yaparken ikiside şişip yukarı cıkıyo sizce doktora gitmelimiyim ş imdiden teşekkürler agrı sızıda yok tesislerde zararlımıdır

hasan arslan
21 Mart 2013

ben 13 yaşındayım ama sağ testisimyukarda sol testisim aşağıda birşey olurmu

kasım yeniay
8 Haziran 2013

birtane yumurtam aşagıda birtanesi yukarda yarragım bazen kücük oluyor sorunmu acaba

burak c.
14 Temmuz 2013

yumurtalarımdan sag yumurtam sol yumurtama göredaha yukarıda duruyr ama ikiside torba içerisinde bu konuda bir doktora gözükmeli miyim yada siz bilgi werir misiniz ? teşekkür ederim.

Oturuş pozisyonunda yumurtalıkların sıkışmaması için bir yumurtanın diğerinden yukarıda olması gayet normaldir. Durumunuz da bir anormallik yoktur. Bahsettiğiniz gibi her iki yumurtada torbaya iniyorsa buradada bir sorun görülmüyor. Bir doktora görünürseniz size daha açıklayıcı bilgiler verecektir. Sağlıcakla kalın

Yasin ur
16 Ağustos 2013

Merhaba hocam ben 28 yaşındayım ve evliyim benim de sağ yumurtalıgım diğerine göre yukarıda ve ben bunun sımdıye kadar bir sorun olduğunu bilmiyordum Ben çocuk sahibi olmak istiyorum ama bu sorun cocuk sahibi olmaya bir engelimiş ve tümör risk i de varmış bu durumda bana bir urolog ne sekilde yardımcı olabilir ne yapmam gerekiyor acil yardım edin lütfen !!!

EMRE YILDIZ
5 Haziran 2014

iyi günler hocam ben 21 yaşındayım tesislerimle ilgili sıkıntım var ve biri sol daki yukarda sağ taraftaki aşyada duruyor ama sperm geliyor yanı bir sorun olurmu bilginizi vekliyorum hocam teşekkür ederim ilgilendiğiniz için…

Testislerin normal duruşu da böyledir. Bu durum oturup kalkarken yada hareket halindeyken sıkışmasını önler. Ancak durumunuzun, daha iyi anlaşılabilmesi için bir üroloğa görünmeniz şarttır. sperm geliyor olması spermlerin sağlıklı olduğu anlamına gelmez. Mutlaka bir spermatogram(sperm ölçümü) yapılmalıdır. Sağlıcakla kalın.

VCosgun
14 Haziran 2014

Hocam benim testislerimde soldaki aşagıda sagdaki yukarıda bi sorunu varmıdır sperm geliuor ama hocam şimdiden teşekür ederim hocam.

Testislerin normal duruşu bu şekildedir zaten bir sorun yok gibi

sezer
7 Temmuz 2014

Hocam benim testislerimde soldaki aşağıda sağdaki yukarıda bir sorunu var mıdır sperm geliyor ama hocam şimdiden teşekkür ederim hocam.

Testislerin normal duruşu bu şekildedir. Ancak testisler hiçbir zaman torbaya inmiyorsa bir rahatsızlık var demektir. Meni geliyor olması iyi bir durumdur. Ancak meninin içeriğini de bilmek gerekir.

Batuhan
30 Temmuz 2014

hocam benim testislerden bazen solda ki aşağıda oluyor bazen sağda ki aşağıda oluyor bazen eşitleniyor nedir bu durum normal midir ?

Normaldir. Bir sıkıntı yok.

Yazı Hakkında Bir Yorum Yapınız

Google Sayfamızı Beğenir misiniz?
.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Burun Üstünde Sivilce
Vajinal Enfeksiyon Geçiriyorum
Uykum Geldiği Halde Uyuyamıyorum
LOHUSALIKTA CİNSEL İLİŞKİ İLE GEBE KALINIR MI?
Hamilelik ve Ürtiker
Yetişkinlerde Konjenital Kalp Defektleri
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.