YÜZ ÇİZGİLERİ NASIL AZALTILIR  Yüz Çizgileri Nasıl Azaltılır

Kırışıklıklar yaşlanma sürecinin doğal bir parçası olabilir, ancak çoğu zaman görmek istemeyiz ve arzu ettiğimiz bir görüntü oluşturmaz. İnce çizgiler ve derin kırışıklıklar cildin yapısında ve dokusunda meydana gelen değişikliklerin bir sonucudur.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu süreci hızlandıran faktörler arasında güneş hasarı, çevresel etkenler ve sigara dumanı gibi faktörler yer almaktadır. Neyse ki, günümüzde yüzdeki kırışıklıkları azaltacak ve daha genç görünmesini sağlayacak etkili bazı tedavi seçenekleri mevcuttur.

Adımlar

#### İnce çizgileri gidermek için düzenli olarak bir kırışıklık tedavisi uygulayınız.

  • Kırışıklıklardan kurtulmaya yardımcı birçok etkili topikal çözümler vardır. En iyi sonuçlar için peptidler, retinol, kinetin ve koenzim Q10 gibi etkisi kanıtlanmış maddeler içeren ürünleri tercih ediniz. Ancak unutulmaması gereken noktalardan birisi, bu tür ürünlerin çoğunda yer alan bileşen konsantrasyonu düşüktür. Bu nedenle yaratacağı etki de minimal ve yavaş olacaktır.

#### Derin ve uzun süreli kırışıklıklarda daha güçlü bir reçeteli kırışıklık tedavisi için doktorunuza danışmanızda fayda var.

  • Retinoid içeren A vitamini türevi reçeteli formüller, kırışıklıkların azaltılmasında daha belirgin sonuçlar verebilir. Bu ürünler aynı zamanda pigmentasyon düzensizlikleri ve küçük kusurları ortadan kaldırarak, cilt dokusunun ve tonunun düzelmesini sağlar.

#### Cildi gençleştirmek, kırışıklıkların görünümünü azaltmak ve genel olarak daha genç bir cilt yaratmak için bir kozmetik programı ayarlayın.

Sponsorlu Bağlantılar

  • Mikrodermabrazyon ve dermabrazyon prosedürleri ile dermis yüzeyindeki ölü kuru cilt hücrelerinin dökülmesini sağlayarak cilt yüzeyinin yenilenmense ve cildin daha pürüzsüz yumuşak olmasına yardımcı olur. Prosedürün bir dermatolog veya kozmetik cerrahı tarafından yapılması gerekir. İşlemin verdiği rahatsızlık, tedavi edilen yüzeyin genişliğine ve kırışıkların derinliğine bağlı olarak değişir.
  • Kimyasal cilt soyma işlemi de cilt hücrelerinin dış tabakasını kaldırmak için cilde uygulanan başka bir cilt gençleştirme seçeneğidir. Dermabrazyon işleminde olduğu gibi, hastanın özel ihtiyaçlarına göre tedavinin kapsamı özelleştirilmektedir.
  • Lazer cilt soyma da etkili bir cilt yenileme ve kırışıklık tedavisi seçeneğidir. İşlem profesyonel bir tıbbi klinikte gerçekleştirilir. İlgili bölgeye yöneltilen yüksek yoğunluklu ışınlar ile dış deri hücreleri temizlenerek daha pürüzsüz ve yumuşak bir cilt görünümü elde edilir. Lazer ile cilt soyma işlemi genellikle dermabrazyon veya kimyasal peeling gibi işlemlerden daha az rahatsızlık verir.
  • Botox, yüzdeki kırışıklıkların azaltılması için uygulanan daha popüler kozmetik tedavilerinden biridir. Bu prosedürde, kırışıklıkların olduğu bölgelere yapılan enjeksiyonlar ile bölge felçli hale getirilir. En sık alın bölgesi ile burun ve ağız arasındaki nazolabial kıvrımlarda kullanılır.
  • Dermal dolgular da kırışıklıkları içeriden dışarıya doğru dolgunlaştırarak kurtulma sağlayan başka bir enjeksiyonlu tedavi seçeneğidir. Yağ, kollajen ve hyaluronik asitten oluşan solüsyonlar doğrudan kırışıklığın olduğu cilt içine enjekte edilir. Ciltte yumuşama ve çizgilerde azalma sağlar.

Uyarılar

Yukarıda sayılan kırışıklık tedavilerinin hiçbiri kalıcı bir çözüm sağlamaz. Neredeyse hepsinde, elde edilen olumlu sonuçların korunması için birkaç ayda bir veya yılda bir gibi belli aralıklarla işlemin tekrar edilmesi gerekecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Kalçadaki Sivilceler Nasıl Geçer
Şeytan Tırnağı Neden Oluşur?
Alın Kırışıklıklarını gidermek
Yüzdeki Çillere Bitkisel Tedavi
Göz Altı Şişlikleri Nasıl Geçer
Hızlı Saç Uzaması İçin Neler Yapmalı
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.