YÜZ JİMNASTİĞİYüz Jimnastiği

Çoğunlukla sesimiz, kollar, bacaklar ve karın bölgesi gibi birçok vücut bölgesini fit bir forma sokmak ve güzelleştirmek için egzersizler yaparız. Ancak çoğu zaman yüzdeki kasları ihmal ederiz fakat bu bölgedeki kasların güçlendirilmesi ve fit tutulması oldukça önemlidir. Çünkü bu sayede erken yaşlanma belirtileri önlenmiş olur, buradaki kasların birbiriyle daha uyumlu çalışması sağlanır ve yüzünüzdeki hatlar doğal şeklini korunmuş olur.

Sponsorlu Bağlantılar

 Yüzünüzü doğal şeklinin korunmasını güçlü tutulması ve genç görünmesi için çeşitli pahalı veya cerrahi seçenekleri başvurmanızı gerek yoktur. Herhangi büyük bir masrafa girmeden evde kendiniz uygun gıdalarla beslenerek, iyi bir mizah anlayışı, bol su tüketimi ve etkili yüz jimnastiği ile her gün düzenli şekilde devam etmeniz yüzünüzün daha güzel daha genç daha doğal görünmesine katkı sağlayacaktır.

Yüz Jimnastiği Nasıl YapılırYüz jimnastiğinin faydaları

Zamanla yüzümüzdeki cildin daha da inceldiğini, elastikiyetini ve gücünü kaybettiğini bundan dolayı da yüz bölgesinde kırışıklıklar, ince çizgiler ve sarkmaların daha kolay şekilde ortaya çıktığını fark ederiz. İşte yüz jimnastiği ile yüzünüzde meydana gelmesi muhtemel olan bu tür olumsuzlukların önüne geçerek yüzünüzün daha mükemmel, genç ve sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Yapacağınız yüz jimnastikleri yüzünüzdeki kasları güçlendirmek ve sahip olduğu doğal güzelliklerini korumaktan sorumludur. Yüzünüzü daha sağlıklı ve dinç tutmanız bu bölgedeki kaslara uygulayacağınız basit egzersizler ile mümkündür. Düzenli olarak devam ettireceğiniz yüz jimnastiği egzersizleri, yüzünüzdeki yaşlanma belirtilerini geciktirecek ve kırışıklıkları önleyecektir.

Sadece ellerinizi kullanarak yapacağınız birçok egzersizler ile kırışıklıkları azaltabilir, yüz bölgesinde rahatlama sağlayabilir, yüzünüzdeki ifadelere tazelik kazandırabilir ve yüzünüzün sağlıklı bir renk tonunu kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Rutine başlama

Yüz jimnastik egzersizleri için en uygun vaktin gece vakti olduğunu unutmayınız. Çünkü bu vakitte acele etmenizi gerektirecek bir zaman sıkıntısı yoktur ve gevşeme egzersizleri daha çok zevk almanızı sağlar. Egzersizlere başlamadan önce kaliteli bir nemlendirici ve cilt tipinize uygun bir yağ alınız. Bu ürünleri her egzersiz yaptığınızda Yüz Jimnastiği Ne İşe Yararcildinize uygulayınız.

Egzersizlere başlamadan önce yüzünüzü ve ellerinizi güzel bir şekilde yıkayınız. Aslında ideal olarak banyo ve duş sonrası cilt daha nemli olduğu için egzersizleri yapmanız daha etkili olur. Diğer zamanlarda ise eğer duş almamışsınız, el ve yüzünüzü yıkayıp uygun şekilde kuruladıktan sonra başlamadan önce nemlendirici uygulayınız. Yavaş şekilde başlayın ve yüz bölgesinde yapacağınız egzersizler esnasında kaslarınıza gereksiz miktarda baskı uygulamayın. Ancak kaslarınızın ısınmasını sağlayacak kadar masaj düzeyi gereklidir. Kaslarınızı incitecek kadar uygulama yapmanız ters etki yaratabilir.

Yüzdeki jimnastik egzersizlerini haftada en az iki kez, özellikle de stresli zamanlarda yapmamız rahatlama sağlayacaktır. Uyguladığınız masajın etkisini arttırmak için uygulama sonrası cilt tipinize uygun bir maske uygulayabilirsiniz. Egzersizin hemen sonrası maske uygulanması iyi bir zamanlama olacaktır. Çünkü yüz kaslarındaki kan dolaşımı arttığından dolayı besinleri alma kapasitesi daha fazla olacaktır.

Rutin:

Şimdi ise yapabileceğiniz basit ama etkili egzersizler vermeye başlayacağız:

Alın: Alın bölgesine egzersiz yapmak için sağ elinizin üç parmağını alnınıza konumlandırın. Daha sonra bu parmaklarla alnınızda aşağı ve yukarı şekilde hareketlerle masaj uygulayın.

Göz kapakları: Başınız dik bir konumda iken nefesinizi dışarı verin. Akciğerleriniz boş iken kaşlarınızı mümkün olduğunca yükseltin. Bu pozisyonunuzu içinizden beşe kadar sayarak koruyun. Sonra dinlenip tekrar yapmaya devam edin.

Göz çevresinde koyu halkaları önlemek için işaret parmaklarınızı göz kapaklarınızın üzerine konumlandırıp nefes alıp verin. Parmaklarınız yine aynı şekilde göz kapaklarınızın üzerinde iken gözlerinizi açıp kapamaya çalışın.

Yanaklar: Elleriniz yanaklarınızın üzerinde ve nazikçe çeneden geriye doğru bastırıp çekilirken, dudaklarınızı mümkün olduğunca öne doğru çıkarın.

Göz kapakları: Gözlerinizi kapatın ve işaret ve başparmaklarınızı göz kapaklarınızın köşesine konumlandırın. Parmaklarınız yine aynı yerde iken gözlerinizi açıp kapamaya çalışın. Ancak bu esnada parmaklarınızla cildi hafifçe germeye çalışın. Ardından gözlerinizi yine nazikçe kapayın.

Üst dudak: Başparmağınızı üst dudağın üzerine koyarak, dudağınızı öne doğru çıkarmaya çalışırken aynı zamanda parmağınızla da dudağınızı diş etlerine doğru itmeye çalışın.

Boyun: Ağzını kapalı ve elleriniz başparmaklar hariç birbirine kenetlenmiş halde çenenin altına geçirilmiş vaziyette ağzınızı yavaşça açıp kapamaya çalışın. Diğer yandan başparmaklarınız ile çenenizi yukarı doğru itin. Bu şekilde başparmaklarınız ile çenenizi yukarı doğru iterken aynı zamanda ağzınızı açıp kapamaya devam edin.

Çene: Elleriniz ve kollarınızı kavuşturarak boynunuzu öne doğru gergin hissedinceye kadar çekin. Daha sonra başınızı yavaşça sağa doğru çevirerek çenenizi omuza doğru düşürmeden bir kaç saniye boyunca bu şekilde tutun. Ardından bu sefer başınızı sola doğru çevirerek birkaç saniye boyunca da çenenizi bu şekilde tutun ve sonra dinlenin.

Son olarak, cildinizi beslemesi ve daha güzel ve sağlıklı görünmesi için bol miktarda taze sebze ve meyve suyu içmeniz önerilir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Sivilce Tedavisi
Botox Uygulaması
Göğüs Kırışıklığı Nasıl Önlenir
Kırışıklık
Plastik ve Estetik Cerrahi
Kaş Dökülmesi, Nedenleri ve Çözümleri
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.