Yüz Makyajı Temizliği Nasıl Yapılır

 

Göz makyajı nasıl temizlenmelidir?

Yüz makyajı temizliği; Göz çevresi derisi cildimizin en hassas olduğu en ince derinin varlığıyla bilinen bölgesidir. Bu bölgenin kanlanmasından tutun, hareketlerine varıncaya kadar çok büyük özellik arz etmektedir. Çoğunlukla bu bölgenin temizlenmesinde bazı kurallara dikkat edilmesi önemlidir. Çünkü göz çevresi üzerinde bulunan kaslar çok özel bir yapıya sahiptirler. Gözlerimizin alt tarafını temizlerken çok ufak dairesel hareketlerle içeriden başlayıp dışarıya doğru çekmek bu arada bir elimizle gözümüzü gerdirerek yine üst göz kapağında da içeriden başlayıp dışarıya doğru yumuşak dairesel hareketler yaparak temizlemek gerekir. Bütün bunları kullanırken de dikkat etmemiz gereken husus, göz makyajı temizliğinde cilt için kullanılan ürünlerin tercih edilmemesidir.

Sponsorlu Bağlantılar

 

Makyaj temizliğinden sonra cilt bakımı nasıl yapılmalıdır?

Makyajı temizlerken temizleme ürünlerine dikkat etmek gerekmektedir. Bu temizleme ürünleri de cildimizde farklı olurken göz çevrelerinde de farklı ürünler şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Buna özellikle dikkat etmekte fayda vardır, çünkü göz çevresi vücudumuzun diğer bölgelerinde bulunan deriden çok farklı yapıdadır, çok hassastır ve çok incedir. Bu temizleyici kozmetikler derinlemesine temizlik yapsalar dahi bazen cildi tam anlamıyla temizleyemeyebilirler. Bundan dolayı temizleme yaptıktan sonra kesinlikle süt ve tonik gibi ürünleri bu temizleme malzemelerinin arkasından kullanmak gerekir. Gerek süt veya tonik olsun gerek yalnızca su ile yapılan temizlemenin ardından derinin tabakalarını uzaklaştırdığımız için deri kuruma eylemi gösterecektir. Bu yüzden yatmadan önce yapılan makyaj temizliğinden sonra cildin kurumaması için nemlendirici gece kremleri kullanılabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

 

Makyaj temizlerken hangi ürünler kullanılabilir?

Makyaj malzemelerini gidermek için kullandığımız ürünler değişik yapıda olabilirler ama en büyük özelliği bu kimyasal maddeleri parçalayarak deriden uzaklaştırabilecek yapıya sahip olmalarıdır. Bazıları temizlemeyi yaparken deride nemlendirmeyi de sağlayabilir. Özellikle nemlendirici özelliği olan temizleme ürünlerinin kullanılmasında fayda vardır. Derinlemesine temizlik yapabilecek ürünler bizim tercih ettiğimiz ürünlerdir. Ayrıca makyaj temizliğinden sonra tamamen çıkarılamayan makyaj kalıntıları için temizleme sütü ya da toniği kullanılabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Bitkisel Cilt Bakımı
İyi Bir Makyajın İncelikleri Nelerdir?
Kırışıklık Gidermek İçin Savaşan Besinler
Yanlış Makyaj Sivilce Yapıyor
Gözlerinize İyi Bakın
El ve Ayak Bakımı
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.